|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Morfologija
22.5.2007 15:54:22   
tecka_nosecka
Mene pa zanima ali bi mi lahko kdo povedal kaj vec o morfologiji.  Mi to G naredi v vsakem primeru ali samo če izrazim zeljo? Se moram to kam posebej naročiti?

Res bom zelo hvalezna, kajti na forumu sem prebrala, da se s tem postopkom da ugotoviti kar precej nepravilnosti pri dojenčku - pa me zanima malo več o tem.....

Drugače pa sem v 31. tednu in komaj čakam da pride veliki dan :D

Drage moje srečke-nosečke, ali pa tudi tečke-nosečke, lepo se imejte in pocartajte svoje  pikice.

Hvala že vnaprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Morfologija
22.5.2007 16:00:31   
birdy
Hoj, ne vem kako je pri ostalih, ampak meni je moj ginekolok to sam naredil. Ampak je pa res da ima vse potrebne licence, ki jih nekateri G nimajo. Tako da ne vem kako je, če nima vseh licenc. Še najbolje je da vprašaš. Sicer je pa morfologija bolj podroben UZ tako da možno, da ti je naredil, pa da sploh ne veš.

(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.5.2007 16:04:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Morfologija
22.5.2007 16:05:57   
kofetek2010
eno je nuhalna, ki se dela med 10 in 14. tednom, drugo pa je morfologija, ki se dela med 20. in 24. tednom (če se prav spomnim tednov) - za nuhalno mora imet G licenco, da lahko izda izvid z izračunano verjetnostjo nepravilnosti na podlagi debeline kožne gube, pri morfologiji pa gre le za bolj podroben pregled z UZ - pregleda vse notranje organe, pretoke,... user posted image  


NS je samoplačniška, morfologija pa je rutinski pregled user posted image  

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Morfologija
22.5.2007 16:12:47   
lunca2
Meni je ginekologinja sama povedala za hunalno svetlino kot za morfologijo, vendar sama nima licence in mi je dala napotnico in sva z user posted image šla v Trbovlje, kjer so pristojni.
Jaz sem imela morfologijo v 32 tednu user posted image .  

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Morfologija
22.5.2007 17:50:19   
Ronči
Enkrat sem brala pri Pušenjaku, da se ne more več pregledovat vseh organov (posebej možgane) po 27 tednu, tako, da je priporočljivo od 20-24 tedna, saj zaradi okostenevanja kasneje ni več možno pregledat možganov.

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Morfologija
22.5.2007 18:38:39   
Anonimen
Mislim,da si malce prepozna za morfologijo.Otrok je že prevelik.

Vse dobro ti želim!user posted image

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Morfologija
22.5.2007 19:12:33   
tecka_nosecka
hm.... "najdaljsi UZ" sem dala skozi - sam men je G rekel, da je to 3D UZ. Tako da je verjetno to.... bom se pozanimala - ampak verjetno je nekaj na tem, da niti sama ne vem, da je to ze za mano.

Aja... res je, da sem placala za ta 3D 55EUR, ampak se splaca - upam, da ste ostale nosecke tudi dale to skozi... Sem videla, kak obrazek ma moj dojencek :D

Se enkrat, hvala vsem.

In lep dan.

(odgovor članu tecka_nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Morfologija
22.5.2007 19:14:24   
eya
Ja, morfologija je pregled, za katerega ginekolog ne rabi nobene posebne licence, izvaja pa se ga takrat, kot je že Jana73 napisala. Saj si ga ti tudi sigurno imela, to je rutina in se ni treba posebej naročati. Pogleda pa se, če ima otrok normalno zgradbo, če ima ledvički, mehur, želodec,...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Morfologija
22.5.2007 21:18:59   
Mateja82
Morfologija se dela v 20 - 23  tednu user posted image . G ga je sama omenila. Pregleda pa če so vidni  vsi organi srce,mehur, želodec, hrbtenico,ledvice, spol,okončine, lahko se preštejejo prstki, pa nosna kost, zajčje ustnice, premeri glavo in kost v nogi - stegnenico, obseg trebuščka po tem lahko zračuna tudi trenutno  težo user posted image .

Mislim pa da je v 31 tednu že mal prepozno za morfologijo in vrjetno je bil to tisti ta dolgi UZ ki si ga imela.



< Sporočilo je popravil Mateja82 -- 22.5.2007 21:20:55 >


_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Morfologija
23.5.2007 10:20:23   
Anonimen
Moja morfologija sploh ni bila dolg UZ, vse je trajalo 5 minut, ker je imela ful gužvo....
Mora pa te podatke vpisat v materinsko knjižico in ponavadi pokliče sestro k sebi, ki ti te podatke vpisuje v materinsko. Malo poglej po tednih vpisane UZ, ta je tam med 20 in 24 tednom.

(odgovor članu Mateja82)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Morfologija
23.5.2007 10:53:16   
prymorka
pozdravljene ;)
mene zanima če je možno da se pri morfologiji vidi tudi spol?
jaz sem naročena v 22t.user posted image
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Morfologija
23.5.2007 12:10:00   
Anonimen
Ja, pri mojemu user posted image  se je videlo. user posted image

(odgovor članu prymorka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
23.5.2007 12:20:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Morfologija
23.5.2007 12:41:08   
scubadiver
Prymorka, pri meni se je videlo že na nuhalni v 12 tednu in je bila G tako prepričana da mislim, da se ne bo spremenilo. Bomo videlo user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Morfologija
23.5.2007 13:00:39   
lorch
Opažam, da vse pišete da je morfologija okoli 20. tedna. Meni g. sicer ni nič rekla, razen da se naj oglasim čez en mesec (kar je bilo včeraj), se pravi v 13. tednu, ko pa sem se prejšnji teden oglasila pri njej, da se pozanimam o nuhalni, sem opazila v njenem zvezku napisano, da sem naročena na morfologijo. Po tem predvidevam, da naj bi imela morfologijo v 13. tednu.
Zdaj sem pa malo zmedena. A to pomeni, da se morfologija dela 2x?

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Morfologija
23.5.2007 13:51:44   
prymorka
Aha pol se vsekakor splača partnerju da gre zraven, sploh pa če pravite da se tko vse vidi ;))
hvala za odgovor ;))
p.s. jaz nuhalne nisem imela,... vsaj ne da bi vedela

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Morfologija
23.5.2007 14:46:54   
taček
Na nuhalno se moraš naročiti, ker je ne opravlja vsak ginekolog! Je pa plačljiva ca.50 €!
Morfologija pa se dela od 20-24 tedna, ker so takrat že vsi organi in ostalo dobro videni!

(odgovor članu prymorka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Morfologija
23.5.2007 22:17:18   
AnaB.
Lorch, morfologije po moje nisi mogla imet pri 13. tednih, ker je to preiskava, kjer se natančno pregledujejo tudi vsi notranji organi user posted image , ki pa v 13. tednu še niso tako razviti. Verjetno si imela nuhalno, ki se dela od 11-14 tedna.
Drugače pa imajo različni ginekoligi različna merila glede pregledov v določenih tednih, eni malo prej, eni kasneje. Moj g dela morfologije vse tja do 28. tedna, eni do 24...

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Morfologija
24.5.2007 11:44:29   
lorch
No, sej zato sem pa zmedena.
Naročena sem bla namreč na morfologijo.Tri tedne je v njenem zvezku ob mojem terminu pisalo morfologija, potem pa sem jaz sama na svojo željo šla vprašat, če ni zdaj čas za nuhalno, pa smo dopisali k mojemu terminu zraven besede morfologija še NS!
Je šla sestra vprašat zdravnico pa je ta rekla, da sem itak naročena na morfologijo, pa bomo pač NS delali, ker mam že rezerviran dvojni termin. Sej pravim, da me je vse skupaj malo zmedlo, ker tukaj berem, da se morfologija dela dosti pozneje, ampak takrat še nisem bla dovolj pozorna, da bi vprašala zdravnico kako je s tem.


(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Morfologija
24.5.2007 11:46:22   
lorch
sicer se s tem nič ne spremeni, mojuser posted image je tak kot mora bit, ampak radovedna sem pa malo.

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Morfologija
11.11.2009 11:21:38   
babyloverka
tudi mene nekaj zanima o morfologiji:

noseča sem 17 tednov, ob naslednjem pregledu bom 21 tednov. ginekolog nič ni omenil da bi bila naslednjič morfologija. in malo me skrbi ker sem drugače zadovoljna s svojim ginkologom, je prijazen, pozoren in se da vse dogovorit z njim ampak me moti to, da še takrat enkrat na mesec ko imam pregled sem pri njem 5 minut, 3 minute za pogovor in 2 minuti za uz toliko da vidi utrip. in naj omenim še to da ima zelo slab uz, v primerjavi z ginekologom kjer sem bila na nuhalni. zaj me pa skrbi če bo sploh na svojem uz lahko opravil morfologijo glede na to kako slabo se vidi, no verjetno jo bo če jo očito vsem drugim tudi, upam.

zanima me:
kdaj ste imele morfologijo?
ali glede na moj primer mislite da bi bilo vseeno bolje dat denar, it k drugemu ginekologu na 3d in se prepričat da je vse ok in vsaj lepo videt bejbija in to vsaj za več kot 2 minuti?

nočem preveč komplicirat, rada bi pa vedela da je bejbi ok in nočem da bi bilo pozneje kaj narobe zgolj zaradi površnosti.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Morfologija
11.11.2009 11:27:34   
Jutta
babyloverka - kot so napisale že punce zgoraj je morfologija "samo" ultrazvok, pri katerem ginekolog pogleda, kako so razviti vsi pomembni organi. Nič hudega, če ginekolog tega ni omenil. To je pregled, ki ga zakonsko morajo opraviti vsi ginekologi okrog 20.tedna nosečnosti in ga krije zavarovalnica. Pregled, kjer se meri nuhalna svetlina pa ni obvezen in ga zavarovalnica ne krije. Vsaka nosečka se mora za ta pregled dogovoriti sama z ginekologom, ki ima za takšne preglede licenco.
3d ultrazvok pa načeloma ni namenjen natančnemu pregledu notranjih organov (čeprav večina ginekologov to vseeno stori), ampak temu, da starši bolje vidijo svojega še nerojenega otročka. Ginekologi so tudi izurjeni za opazovanje preko UZ,  čeprav se tebi zdi, da se vidi slabo.
Prijetno in brezskrbno nosečnost še naprejuser posted image

< Sporočilo je popravil Jutta -- 11.11.2009 11:32:08 >

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Morfologija
11.11.2009 11:46:50   
babyloverka
jutta hvala za tako hiter in prijeten odgovor.
verjamem da ginekolog ve kaj mora gledati pri uz in verjamem da ve kaj je vredu in kaj ne. vseeno me je skrbelo ker še sestre pri ginekologu govorijo kako slab ultrazvok imajo in da je že prestar,... uporabljata ga pa dva ginekologa skupaj in je itak preobremenjen.
malce sem tudi razočarana, sem pričakovala da si v nosečnosti deležen več pozornosti pa ugotavljam da je enako kot pri vseh drugih zdravnikih. rutina, številka, hitrost in je to to. saj je to ok, vsaj dokler gre vse po načrtih in je vse ok.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Jutta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Morfologija
12.11.2009 21:01:00   
Jutta
Babyloverka - ja tako je prav - optimistično glej naprej, pa bo ve OKuser posted image

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?