|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 9:57:19   
mozart
pozdravljene,

odločila sem se, da bom kupila voziček Mutsy. Problem je, da se ne znam odločiti ali naj kupim košaro ali lupinico. Ali je praktično ga prevažati na začetku v lupinici. Ne vem kdaj se lahko dojenček prične prevažati v športnem delu.

Prosim pomagajte mi z vašimi nasveti. Rodila bom maja.


Lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 10:10:35   
san
kolikor jaz vem, imajo mutsy lupince možnost, da se jih da v čisto ležeči položaj, tko, da bi jaz kar lupinco, sploh če imaš rok maja. pozimi je verjetno boljša košara, ker ima otroček zaveterje.
v športnem delu se žačne orok prevažat po 4 mesecu, zdej odvisno od dojenčka, eni tud šele pri 6 mesecih.
če ni skrivnost, kje ga boš pa kupila, ker pri nas jih še nisem zasledila. so pa men tud zelo všeč.

lp, s

(odgovor članu mozart)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 10:21:05   
mozart
V Baby centru v Ljubljauser posted image user posted image . Sem ga hotela naročiti v tujini, sedaj sem pa zvedela, da se jih tudi pri nas dobi. Čez 1 teden bodo dobili novo pošiljko, tako da si lahko ogledaš več modelov in barv. Se pa čaka 2 meseca in več. Nekaj imajo razstavljenega že sedaj.




(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 16:14:29   
SuzanaKK
No takega vozička pa še spet nisem videla. Sem bila radovedna in sem šla malo na net pokukat. Verjetno je drag, ne. Ala Stokke.

_____________________________

Smo že trije, januarja bomo pa štirje :)!

(odgovor članu mozart)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 16:31:43   
mozart
Ja, je in ni. Cena kompleta se giblje nekje od 400- 500 eurov

(odgovor članu SuzanaKK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 17:06:18   
san
uau, super. hvala za odg mozart, bom šla mal čekirat

lp, s

(odgovor članu mozart)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 18:42:43   
Anonimen
user posted image
 
 
Simpatični vozičkiuser posted image
 
Njihova stran:http://www.mutsy.nl/products
 
Res so se njhove košarice/jajčke dajo tudi v popolnoma vodoravni položaj.Vsaj,kolikor sem videla.In sem navdušena.
Jaz bi izbrala košarico-jajčko.

(odgovor članu mozart)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 18:45:07   
Anonimen
Pa še en čvek iz RR o teh vozičkih:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1559108

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
8.11.2007 20:46:50   
zvezdica05
Pa ena še bolj "friška" Mutsy tema:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2001803

Bom vprašala tu še enkrat. A katera ve, kako je z varnostjo te lupinice?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
9.11.2007 9:52:33   
Calena
 
Ojla,

Tudi mi bomo kupili voziček Mutsy 4 Rider. Ker imam rok aprila se tudi jaz nagibam k nakupu lupinice, ker bo zunaj že dovolj toplo.
Čeprav zavzeto brskam po netu, žal še vedno nisem našla testov varnosti za lupinice Mutsy.user posted image  Ampak upam, da so varne.

Meni osebno sta najbolj všeč

lupinica Traveller, ki se lahko spusti v popolnoma ležeč položaj in zgleda kot kakšna mini košara
http://www.mutsy.nl/products/traveller/options

in

lupinica 2beSafe, ki tudi omogoča ležeč položaj dojenčku
http://www.mutsy.nl/products/2bsafe/options

Dojenčke se pa v športni sedež lahko da nekako pri 3 ali 4 mesecih.

Lep dan vsem in pozdravčke,

Calena


(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
9.11.2007 10:24:31   
Anonimen
Za v avto lupinico, za na voziček pa košaro. Sploh ker bo zima vsak čas.

(odgovor članu Calena)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
9.11.2007 10:32:40   
san
this innovative car seat excels in safety.

to piše na koncu pri lupinci ”2 be safe”, sam rezultatov pa tud jst nisem nikjer še našla.

jaz se tudi med tema lupincama odločam, pa ne vem še katero bi. se mi zdi da sta obe od 0 mesecev naprej. pa glede na velikost mojih dveh prvih otrok se bolj nagibam k prvi, ker predvidevam, da bo tretji tudi velikan. in moj drugi sine je bil že pri mesecu dni prevelik za maxicosi lupinicouser posted image .

hothien, sej ona ima rok aprila al maja, če sem prov razumela, tko da ni nujno košare kupit, pomoje, ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
9.11.2007 10:35:49   
san
od teh treh lupinc se mi zdi pa ta tretja še najbolj primerna za novorojenčka. prva se pa verjetno ne da v ležeč položajuser posted image , kar za novorojenčka baje ni čisto priporočljivo, če voziček veliko uporabljaš.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
9.11.2007 22:03:51   
zvezdica05
Pa se da dobiti v Baby centru vse tri lupinice ?

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 7:21:28   
san
ne. sem bila včeraj tam in ta tretje sploh še nimajo, ker je novost in pride enkrat spomladi. pa tudi drugih dveh ni bilo, se ju da pa naročit. samo oni prepričujejo, da vzameš poleg maxicosi lupinco.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 11:41:11   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: san

this innovative car seat excels in safety.

to piše na koncu pri lupinci ”2 be safe”, sam rezultatov pa tud jst nisem nikjer še našla.

jaz se tudi med tema lupincama odločam, pa ne vem še katero bi. se mi zdi da sta obe od 0 mesecev naprej. pa glede na velikost mojih dveh prvih otrok se bolj nagibam k prvi, ker predvidevam, da bo tretji tudi velikan. in moj drugi sine je bil že pri mesecu dni prevelik za maxicosi lupinicouser posted image .

hothien, sej ona ima rok aprila al maja, če sem prov razumela, tko da ni nujno košare kupit, pomoje, ne vem.


Noben otrok ne more biti po 1m prevelik za lupinico. To kar  pišeš je neumnost. Lupinice so do 13kg in kar nekaj dojenčkov se do 1. leta vozi v njih. Lupinica je otroku premajhna ko mu glava ven štrli...in pri 1m starem dojenčku to ni možno. Maxi Cosi lupunice so najbolj varne (testi), tako da se jaz ne bi nikoli odločila za lupinico katerih testov še nikoli nisem videla. Najprej je varnost, potem ostalo.

Drugače pa je lupinica namenjena samo vožnji v avtu, na sprehodih je ne priporočam, ker je najbolje za otroka da je čim dlje na ravni podlagi. In si ne predstavljam da bi bil npr. 3h na dan v lupinici.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 11:41:46   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: san

ne. sem bila včeraj tam in ta tretje sploh še nimajo, ker je novost in pride enkrat spomladi. pa tudi drugih dveh ni bilo, se ju da pa naročit. samo oni prepričujejo, da vzameš poleg maxicosi lupinco.


Ja ker je najbolj varna.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 11:44:03   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Calena


Ojla,

Tudi mi bomo kupili voziček Mutsy 4 Rider. Ker imam rok aprila se tudi jaz nagibam k nakupu lupinice, ker bo zunaj že dovolj toplo.
Čeprav zavzeto brskam po netu, žal še vedno nisem našla testov varnosti za lupinice Mutsy.user posted image  Ampak upam, da so varne.

Meni osebno sta najbolj všeč

lupinica Traveller, ki se lahko spusti v popolnoma ležeč položaj in zgleda kot kakšna mini košara
http://www.mutsy.nl/products/traveller/options

in

lupinica 2beSafe, ki tudi omogoča ležeč položaj dojenčku
http://www.mutsy.nl/products/2bsafe/options

Dojenčke se pa v športni sedež lahko da nekako pri 3 ali 4 mesecih.

Lep dan vsem in pozdravčke,

Calena




Dojenčka se da lahko v športni sedež pri 5, 6 mesecih. Nikakor takrat ko si ti napisala, saj takrat še ne sedi. Drugače pa na vsakem vozičku, ki ima športni sedež piše kdaj se da otroka lahko notri.

(odgovor članu Calena)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 17:47:14   
skuštrana
No, imamo tole Traveller lupinico. Arsen je trenutno star 1 mesec in nam odlično služi. Ima tri položaje - ležeči, polsedeči in pa skoraj sedeči.  Mi uporabljamo samo ležečega. Imaš na njej razpredelnico kako jo uporabljati - recimo do 5kg samo ležeči položaj.. Aja, na vozičku pa jo lahko uporabljaš do 13 kg.
Je pa ne uporabljamo za v avto, ker imamo v avtu maxi cosi, tole pa non stop na vozičku. Smo jo dali v avto samo enkrat, pa je mož jamral, da je kompliciranouser posted image

V športni del pa lahko daš otroka od 6 mesecev naprej.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 17:52:09   
skuštrana
San, lupinica traveller je manjša od Maxi cosijeve, če imaš velike otroke ti je ne priporočam. Sicer na njej piše, da je uporabna do 10 kg, ampaj jaz si tega ne predstavljam. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 21:01:16   
san
To kar  pišeš je neumnost.


ne, to je zgolj naš primer, da naše dete ni šlo notri. se je rodil 58 cm dolg in 4 kg in še mal in pri mesecu dni jih je imel 67 in skoraj 6 kg - kar je prav obupno imeti takega velikana. in z vso obleko, ki je bila potrebna, ker je bil zimski ni več šel notri.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 21:05:47   
san
skuštrana hvala za info, to je pa dobro vedet.
mi je pa rekla prodajalka, da so od jane ene lupince mal večje. čeprav jaz za v avto bi maxicosi-jevo (mi je pa tudi rekla prodajalka, da so večje kot pred 4 leti, a mogoče katera ve, če je to res).

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
10.11.2007 22:34:31   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: san
mi je pa rekla prodajalka, da so od jane ene lupince mal večje. čeprav jaz za v avto bi maxicosi-jevo (mi je pa tudi rekla prodajalka, da so večje kot pred 4 leti, a mogoče katera ve, če je to res).


Jane lupinice niso nič kaj velike. MC je med večjimi. Naš se je v MC vozil do 7 meseca, ko je imel okrog 10kg.

Drugač pa pri 1 mesecu in 6kg ni NOBEN dojenček prevelik za lupinico. Sploh pa revežev ni potrebno tlačit notri v kakšnih kombinezonihuser posted image . Vrzi čez njega kakšno toplo dekico pa bo. Verjetno v avtu tudi kuriteuser posted image . Naš je tudi zimski pa je imel pri 1 mesecu ravno tako 6kg, pa mu je bila lupinica kvečjemu prevelika (tudi Jane, ki jo imamo ravno tako). 

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
11.11.2007 7:54:24   
san
ta naš sine je sedaj star že skoraj 4 leta, tko da njega ne bomo več tlačili. bomo pa tega, ki je še v trebuhu. se je pa takrat lupince zelo uporabljalo in propagiralo namesto košare in ven ga težko voziš brez zimskega pajaca. no, pol smo takrat itak dokupili tudi košaro in to tisto veliko quinnijevo, ker je zasedel celo tamajhno dreami pri 1 mesecu (je prodajalka gledala z odprtimi ustmi). in sedaj so pa itak spet pogruntal, da pa ni dobro da je otrok notri dalj časa, takrat so pa hvalil, kako da je super lupinca, ker je otrok notri v taki pozi kot v maminem trebuhuuser posted image .
in to glede velikosti si nič ne zmišljujejem. tako pač je bilo pri mojmu otroku (s tem namenom sem takrat tudi šla z otrokom v bc, ker sem mislila, da ga jaz notri ne znam dat), zato ne bi rada kupovala nekaj, kar bo po enem mesecu spet neuporabno za nas.

pa še glede oblačenja otroka. ja, vedno sem ga oblekla v pajaca že doma, ker se je vedno drl kot sraka, ko sem obleke nanj tlačila in to do 6 meseca in da bi pol še enkrat izvajala to mučenje, ko bi ga dajala iz avta. ne, hvala.

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mutsy košaro ali lupinico
11.11.2007 7:57:54   
san
kakšna je pa varnost te MC Jane lupinice in ali se jo res težko v avto namontira (sem tukaj na forumu prebrala, da se eno od teh jane lupinc težko namontira v avto)?
hvala

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?