|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 17:47:29   
*Neja*
Pozdravljene!
 
Včeraj, na petek, 13., na prestopu v 13. teden smo imeli NS.
 
Potem, ko je zdravnica 20 minut neprekinjeno matrala našo pikico, da bi se obrnila v pravo smer, me je poslala ven za 15 minut. Je rekla, da moram hodit oz. se gibat, da se bo otrok obrnil in mu bo lahko izmerila NS. Pridem nazaj (medtem je NS izmerila že eni drugi nosečnici) in me spet začne matrat... tokrat skoraj pol ure. Spet nič. Me pošlje na kosilo za eno uro, nakar pridem nazaj in potem sledi dobrih 20 minut poskušanja obračanja mojega pikca. In nič. Je rekla, da se ji v tolikih letih prakse to še ni pripetilo. Za NS mi ni nič računala in me je poslala domov.
 
Jaz kr ne morem nehat jokat. Sicer je rekla, da vidi, da je vse o.k., ampak da kaj več pa ne more rečt.
 
Ful sem razočarana, res. Saj, če je rekla, da je v redu, potem je, ne? Al' mi predlagate (tako kot ona), da se k njej vrnem v ponedeljek in vse skupaj poskusimo še enkrat?
 
Res ne vem več, no... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 17:54:19   
sašaš
Ojoj. user posted image  Kaj pa, če greš kam drugam - k drugemu zdravniku? Ali pa pojdi nazaj k njej - in če spet ne bo nič, pojdi potem k drugemu.

Pa ne jokaj in ne sekiraj se preveč, saj ne veš, za kaj gre! Počakaj, da NS uspe, pa bo! user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 17:55:55   
PBJ
Pa ji nisi rekla, da prideš še  enkrat??  Si potem  morala tudi plačati  pregleduser posted image
Saj zato si šla, da bi izmerila NS ... in ti nimaš nič s tem, če je bil otrok v takšnem položaju, da ni šlo izmeriti. Zaradi tega ne rabiš jokat.
Verjamem pa, da si razočarana ...


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 18:00:08   
Marogica
Ne bodi žalostna. lepo se vrni v ponedeljek, takrat bo tvoj otroček ležal tako kot mora. Ne sekiraj se, saj bo vikend hitro minil.......

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 18:15:23   
*Neja*
Ne, ne, saj pravim, da je rekla, da takega primera še ni imela. In ker mi ni mogla dat rezultatov (izračuna), mi tudi ni računala.
 
Sicer je rekla, da vidi, da je vse o.k., ampak da kaj več pa ne more rečt. Sicer mi je pri moji starosti (vzela je 25 let, ne glede na to, da bom čez manj kot en teden dopolnila 26 let) tveganje dokaj nizko. Prav tako je povedala, da je nekako uspela izmeriti NS v dolžini 1,9 mm (upam, da sem si prav zapomnila), vendar ta podatek ni zanesljiv, saj je bil plod takrat v preveč iztegnjenem položaju - torej je bila NS raztegnjena (kar si jaz razlagam kot: "daljša kot v normalnem položaju"). Edini problem je bil, ker ni mogla posnet nobene slike, ki bi bila toliko dobra, da bi na njeni podlagi lahko zagotovo izračunala rezultat - kolikor so pač ti rezultati zanesljivi, jasno.

Čeprav sem po podatkih mojega ginekologa ravno v petek nastopila 13. teden (oz. po podatkih njegovega UZ 12t/4d), je na UZ ginekologinje, ki je opravljala meritev NS pokazalo drugačen podatek, in sicer 13t/4d. Povedala mi je tudi, da se podatki zaradi različnosti UZ od ginekologa do ginekologa razlikujejo. Povedala je tudi, da je otrok malo večji za svojo starost, vendar v mejah normalnega (dolžina = 74mm). Rekla je, da jo ravno zaradi starosti ploda skrbi, da meritev čez tri dni (v ponedeljek) ne bo več možna. In ravno zato ne vem, če se mi splača hodit v ponedeljek nazaj k njej oz. h komu drugemu (kje drugje v tako kratkem času itak ne bom dobila termina).

Zdaj sem še na MON-u Pušenjaku zastavila vprašanje, da vidim, kaj oni porečejo.

 
Upam, da bo vikend hitro mimo, res.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 18:16:34   
KMALU
Ce ti je predlagala da se v ponedeljek vrni, se pac vrni in bos takrat zvedela vse..
Tudi meni se ni hotel obrniti, ko sem imela v 16 tednu UZ- sla sem privat in so mi naredili se eno kao nuhalno. Ker pri prvi moj ni bil zraven pa sem sla se enkrat, da vidi bebico tudi on. Pa me je malo ven poslal pa cokolado sem morala pojest- potem se je pa za 2 minuti obrnil in nato spet sladko zaspa tako, da ga nismo mogli vec videt v obraz...

Pojdi v ponedeljek, s sabo pa neki kaj sadkega, ker ga to prebudi in spodbudi, da se obrne...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 18:19:27   
KMALU
Drugace pa ne vem zakaj taksna panika. Saj zdravnica ni nic kriva, bebica je bila pac ta dan tako razpolozena in je spala...

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 19:04:59   
Anonimen
Jaz sem imela enak primer. Pa ni bilo nobene panike. Ker sem se sama tako odločila, sva se dogovorila, da dam kri in bodo naredili trojni hormonski presejalni test, ki pove rezultat za možnost Downovega sindroma. Pa NS nisva ponavljala. Ko se prvič ni videlo, je rekel, da bo test tako ali tako pokazal vse. In tudi je, super rezultat.

(odgovor članu KMALU)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
14.1.2006 22:52:51   
Magi*
moja se tudi ni hotla obrnit in sem prišla drugič, takrat je bilo pa vse super.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
15.1.2006 0:14:36   
KODA
Če je za NS že prepozno,naredi THT(trojni hormonski test).To je naredila moja kolegica,ki je bila za NS prepozna.Ravno tako je bilo vse v redu.
Cenovno pa je nekaj podobnega kot NS.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
15.1.2006 18:04:42   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: KMALU

s sabo pa nesi kaj sadkega, ker ga to prebudi in spodbudi, da se obrne...


user posted image  Misliš, da takoj ko poješ recimo tablico lešnikove čokolade , je tega deležen tudi user posted image  ?

Prebrala odgovor na Med.over.netu in dr. P pravi, da je uspešen rezultat merjenja NS odvisen tudi od pregledovalca. Da se seveda pa lahko ugodi, da je odvisno tudi od user posted image  .
On npr. v desetih letih 1x pregleda ni mogel opraviti uspešno.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
15.1.2006 20:08:07   
Anonimen
ni panike. pač se ni hotu obrnt, sej zarad tega ni nič narobe z njim. mene so poslal dam ker je bil premejhn in sem mogla prit čez en teden. v tem primeru bi se lahko mal bl zasekirala ampak je blo vse v merah normale pa se nism. se pa do zdej pa sem že skor v 26 tednu še ni tko obrnu da bi mu med noge vidl. jah kaj čmo, bomo pa pol k se be bo rodil

(odgovor članu *Neja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
15.1.2006 22:02:47   
wallery
*Neja*Si imela pa res smolo vem da ti ni vseeno in da si razočarana jaz bi na tvojem mestu šla še enkrat v ponedeljek in ni user posted image  da se tokrat ne bi dalo izmerit.Držim pesti da uspe če se boš odločila za ponovni pregled.
pa sporoči kako si opravila

_____________________________

Najinima punčkama Nika 15.9.03 in Taja 29.1.06 se bo pridružil nov sonček PDP 16.4.07

(odgovor članu *Neja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
16.1.2006 13:06:47   
Anonimen
Pojdi še enkrat. Ni user posted image da ne bi bil enkrat tako obrnjen, da bi izmerila NS!

LP

(odgovor članu *Neja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NS - Domov odšla brez rezultata
16.1.2006 13:30:20   
mojsoncek
Tudi pri meni je imela G veliko tezav.  user posted image se ni in ni hotel/a obrniti, kljub temu da sva si obe z G zelo prizadevali, da se obrne. Po 20 minutah taksnih in drugacnih mahinacij ji je pa le uspelo. Mi je pa ze rekla, da se bom morala se enkrat oglasiti, da bo lahko vse izmerila in pregledala.

Tako, da se ne nic sekirat glede tega. Pojdi se enkrat...

LP
 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?