|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaprtje
7.1.2006 12:02:46   
lily25
Pozdravljene nosečke!

Mene pa zanima, če še katero muči zaprtje. Poskusila sem ze vse (donat, suho sadje (tudi namočeno), veliko tekočine, ...)
Kaj naj se poskusim?
Če ste bile zaprte kolikokrat na teden ste sle na wc?

Hvala!

Lily

Lepo nosečnost vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaprtje
7.1.2006 12:17:32   
MarijaPo
Meni najbolj pomaga Kefir, pa tudi mošt (tega sicer po moje ni več za dobit), pomaga pa tudi pogret Donat - kake 1/2 litra ga vlij v posodo in segrej na pitno temperaturo in popij.

Pa če greš malo na sprehod, te bo tud najbrž hitreje pognalo, kot če si skos doma.

Upam, da bo čim prej šlo. user posted image

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaprtje
7.1.2006 12:20:40   
saraja
Lepo pozdravljena! V katerem tednu pa si? Jaz sem v 9t in me tudi muči takšna težava, ki sploh ni prijetna! Jaz sem tudi že probala takšne metode, kot ti, pa mi tut ni pomagalo. Grem pa vsakih 3 dni na veliko potrebo! Za znoret!user posted image

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaprtje
7.1.2006 12:21:22   
Anonimen
Probaj s kivijem.

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaprtje
7.1.2006 14:09:55   
MR99
Jaz imam isti problem. Sem v 12 tednu in sem tako napihnjena kot balon. Pijem rogaško, na stranišče hodim skoraj redno, pa sem še vedno tako napihnjen, trebuh imam tak kot balon. A je imela katera v 12 tednu že kar konkreten trebuh? Ampak, mislim da je to zaradi črevesja in trebuha, saj se izboklina začne že takoj pri pod prmi oz. pod rebri. Od nosečnosti imaš verjetno "izboklino" bolj nizko?

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaprtje
7.1.2006 18:29:21   
cicido
Jest sem bila v prvi nosecnosti zaprta tudi po en teden pa mi ni nic pomagalo pa se lezat sem ves cas mogla. Pri drugi pa sem zvecer v navadni jogurt, lahko tudi sok,namocila eno veliko zlico lanenega semena in ga pojedla zjutraj. Pa je slo. A mpak to moras delati redno, ne napenja, dobi pa se v lekarni. Drugace pa mi je patronazna rekla, da zvecer v kozarec nalijes 3 dcl donata in ga pustis stati do zjutraj, ko ga na tesce popijes. Tud to mi je pomagalo-po porodu. Pa se napenja ne.

(odgovor članu MR99)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaprtje
7.1.2006 18:34:17   
MarijaPo
mr99 - ne, sploh ni nujno, da je od napenjanja velik trebuh, pri meni je bilo namrec glih obratno, najprej je bil trebuh samo pod popkom - od napenjanja, potem pa je zrasel, tako da se zacne ze takoj pod prsmi - ta je pa od nosecnosti, pri 12. tednih sem jaz ze lepo hodila okrog v nosecniskih hlacah, ker sem imela prevelik trebuh za navadne hlace. Najbrz bos tako kot jaz ena izmed bolj okroglih nosecnic. user posted image

(odgovor članu cicido)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaprtje
7.1.2006 18:43:51   
Pokora
Meni je moj ginekolog svetoval kivi. Mora biti zrel (ne trd kot kamen), pa pojesti ga moraš malo več na enkrat - vsaj tri. Ga ješ par dni in sigurno pomaga. Baje ga postrežejo tudi v porodnišnici po porodu - ne napenja. Z donatom je pa tako, da ga moraš piti dlje časa - ni dovolj da dva dneva popiješ po 2 dcl in potem ugotoviš da ti ne pomaga in nehaš.
Upam da ti bo pomagalo, meni na srečo je! Aja, pa kakšen probiotični jogurt pojej!

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaprtje
7.1.2006 22:25:06   
wallery
Že zjutraj sm začela piti donat cca 3dc večkrat čez dan po kakšn dc,pa zvečer 2-3 dc,ter mnogo sadja in zelenjave učinek je bil viden kmalu.To delam sama pa mi je pomagalo sedaj grem vsak dan.Upam da ti bo kaj pomagalo.

_____________________________

Najinima punčkama Nika 15.9.03 in Taja 29.1.06 se bo pridružil nov sonček PDP 16.4.07

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaprtje
7.1.2006 22:36:44   
Marogica
Pomagajo tudi vsi polnozrnati izdelki, ki pospešujejo prebavo oz. "poterajo" črevesje, ki se v času nosečnosti poleni.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu wallery)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaprtje
7.1.2006 23:39:59   
Eolina
Takoj po Božiču sem imela drisko in bruhala sem. user posted image  1 dan.
Potem se je stanje normaliziralo - pravzaprav povsem ustavilo. user posted image user posted image
Zdaj je že OK. user posted image  
Sem pa jedla (med drugim) kivi, pomaranče, navadni jogurt, pila pa mleko, sokove in donat. Čez cel dan vsega po malem, kakor mi je pasalo. Včasih tudi v kaki divji kombinaciji: najprej kivi, povrhu pa donat in mogoče čez ene pol ure še jogurt...user posted image  In nič čokolade (ali pa čisto, čisto malo), ker ta tut zapira.

lp

E.

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaprtje
7.1.2006 23:54:32   
KODA
Mene je mučilo zaprtje samo prve tri mesece nosečnosti.Veliko sem pila in jedla veliko sadja,pa se je stanje nato samo od sebe popravilo.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Eolina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaprtje
8.1.2006 11:11:21   
Barbs
Lily25, nič nisi napisala, v katerem tednu si?

Zaprtje je eden izmed najpogostejših in najneprijetnejših stranskih učinkov nosečnosti. Je posledica upočasnitve prebavnega sistema in pritiska maternice na spodnje črevo. Prvi korak je vsekakor pravilna prehrana. Visokovlaknasta prehrana, pitje veliko tekočine ( nesladkane) in gibanje pa preprečujejo ali vsaj omilijo te težave. Odvajala in ribke olje so prepovedana"!!!! Naj ti povem, da tudi Donat v več kot 2,5 - do 3 dcl dnevno, deluje kot odvajalo in je zato lahko škodljiv. Donat si nalij zvečer pred spanjem v kozarec, ga pusti na pultu in popij zjutraj na tešče, preden zaužiješ karkoli drugega . Pomaga. Za zajtrk si takoj nato privošči dva do tri kivije, potem malce "pomigaj", pospravi kakšno cunjico, šele nato pa zajtrkuj, če si še lačna. Popij kefir, kislo mleko ali navadni tekoči jogurt in polnozrnat kruh, kakšen namaz. Vztrajati moraš - to naj postane tvoja navada. Če boš to počela tri dni in ti bo pomagalo, potem pa boš prenehala, boš spet fasala zaprtje. V nasprotnem primeru pa se ti bo prebava uredila.

Izogibaj se rižu ( raje si privošči testenine,krompir in kuskus), od sadja bodi previdna s količino banan,
zakon pa so grenivke, pomaranče in zreli agrumi, nesladkan kompot iz suhih sliv pa je ZAKON:)

Sem že vesela, ko boš čez teden dni napisala, da si se "poštimala!" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaprtje
8.1.2006 12:26:11   
KMALU
Jaz sem bila zelo zaprta na zacetku nosecnsti, potem pa se je uredilo. Zdaj sicer ne grem vsak dan na wc, ampak me nic ne tisci in se ok pocutim,...
Nisem pa nasla nobene pametne resitve, ko me je preva dva meseca to mucilo....user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaprtje
8.1.2006 16:11:39   
AishaM
Meni pomaga svež ananas. V roku ene ure, ko ga pojem (pa ne tisti iz kompota). Res je zakon.

Sicer pa sem pred tem poskušala tudi z jogurtom v katerega sem zmešala laneno seme in je tudi pomagalo.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zaprtje
8.1.2006 17:30:04   
cebelicamaja
Nasvetov je res kolikor hočeš. Enim pomaga nekaj, drugom nekaj drugega.
Mene je tudi zaprtje mučilo v prvi polovici nosečnosti. Poleg večine stvari, ki so jih naštele že punce sem večkrat na dan močno stisnila ritne mišice navznoter in trebuh tudi. Hkrati pa še keglove vaje. Črevesje se oleni in menda ga s tem malo spodbudiš.

Kmalu po tem, ko sem začela izvajati vse že naštete ukrepe proti zaprtju (sadje, jogurti, polnozrnate stvari, otrobi, gibanje in seveda to stiskanje ritnic) se je stanje izboljšalo. Kaj je resnično pomagalo, pa ne morem rečt. Sem pa vse to počela prvo polovico nosečnosti. Sedaj ni treba več.

LP, maja

(odgovor članu AishaM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zaprtje
8.1.2006 18:48:44   
lily25
Zivio Barbs

sem v enajstem tednu, grem v dvanajstega, no ja pocasi bom uredila to mojo prebavo.
pijem donat, res pa je da ga moras piti vsak dan redno, ce ne ti ne pomaga.

Hvala vsem za nasvete in lepo nosečnost!

LIly

(odgovor članu cebelicamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zaprtje
9.1.2006 11:33:16   
MiaSophia
Meni pomagajo lešniki in orehi user posted image , tak kako pestko vsega skupaj, pa kompot iz jabolk in suhih sliv...

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa. (E. Store)

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zaprtje
9.1.2006 19:28:23   
mojsoncek
Jaz sem zaradi zaprtja in predvsem napihnjenosti ze skoraj obupala. Potem pa so mi predlagali naj poiskusim se BIOKOR. To je neka mesanica lanenih semen, otrobov, janeza in medu. Mesanico vzames vsako jutro na tesce z veliko kolicino tekocine. Zadeva je za nosecnice primerna, ker ne povzroca krcev (mesanica namrec spada med odvajala). Pri meni se zadeva kar dobro obnese - res da nima ravno najboljsega okusa in jo je tezko spraviti po grlu, splaca se pa vseeno.

Dobi pa se jo v neki BIO trgovini v pokriti trznici BTC-ja.  

lp

(odgovor članu MiaSophia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zaprtje
11.1.2006 12:02:11   
azi
Meni je pomagal samo kivi. Prej sem poskusila vse živo pa ni bilo nič od tega.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zaprtje
11.1.2006 16:59:23   
petka
Jaz sem danes zjutraj vsa napihnjena in zaprta skupaj zmešala fitnes kosmiče, žlico lanenih semen, 1 kivi in 1 banano ter zalila s pomarančnim juice-om. Ko sem dala v usta zadnjo žlico, se komaj pritekla na wc in ...user posted image user posted image .

Ufffff, olajšanje user posted image user posted image user posted image

Je pa res, enkrat pač pomaga nekaj, drugič nekaj enkrat nič....

_____________________________





(odgovor članu azi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zaprtje
11.1.2006 17:50:50   
Mari71
V porodnisnicah dajejo sumece Mg tablete (podobna osnova kot Donat) - vsaj 3 na dan. Pomaga! 

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zaprtje
12.1.2006 12:08:11   
barba
Meni pa pomaga kivi na tešče, pol pa jogurt in kozarec jabolčnega soka.user posted image

Čez dan veliko sedim, ker imam pač teko delo in pijem veliko, veliko vode. Sploh pa prisegam na zelenjavo, kivije in pomaranče.user posted image

_____________________________

LP, barba
9.4.2006 - moja punčka Meta
27.1.2009 - moj fantek Tine

(odgovor članu Mari71)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zaprtje
12.1.2006 12:19:36   
*zvezdica*
Ok mogoče se vam bo slišal bedno...ampak definitivno pomaga...probala sem vse živo pa nič....pa  i je kolegica rekla naj poskusim vtaknit v danko majčken košček mila...ampak res majhen...ne zdej enga velcga kosa not tiščat......Ej punce....RESNIČNO pomaga.

_____________________________

Marcel in Zarja

(odgovor članu barba)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zaprtje
14.1.2006 21:00:49   
KMALU
Os magnezija me je tako pognalo, da imam ze 3 dni drisko. nehala sem jest magnezij, zdaj imam pa nenehno krce.. Kaj se lahko storim proti krcem in kaj naj naredim, da driska mine. Se mi zdi da mi bo kar med hojo uslo...user posted image

(odgovor članu lily25)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?