|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 13:47:16   
Anonimen
Denarja mislim. Jaz ne vem več a res ne znamo z denarjem, ampak enostavno na koncu že zelo tenko piskamo, kupimo res najbolj, najbolj nujno, ne moremo ne vem kam iti.

Pa nimava tako zelo majhnih plač, skupaj cca. malo manj kot 2000 EUR na mesec. Ok, kredita je cca. 250 EUR, položnica ravno tako cca. 250 - 300 EUR.
Pa res ne kupujemo ne vem kaj. Ful si težko kaj kupim npr. za oblečt, za otroke tudi res 3x premislim ali res kaj rabijo ali ne.

Sploh ne vem kam gre ves denar, kar naenkrat ga ni več. In potem ful gledam ali bom prišla skoz z bencinom ali grem lahko na malico ali ne in take stvari.

Ma ful se mi neumen zdi, ker enostavno ne prideva lepo čez mesec. Kaj naj naredim, ker resnično se mi zdi, da ne zapravljamo za brez veze. OK, gremo včasih na pizzo ven, kaj večjega pa ne.

Je res življenje tako drago ali enostavno ne znava z denarjem?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 13:50:12   
Ivi33
Odgovor si lahko zagotoviš sama - zbiraj račune 1 mesec in potem potegni črto.

ko sem sama to naredila, me je kar zmrazilo! ob spoznanju kam in koliko gredo sredstva.

_____________________________

Življenje je lepo ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 13:53:37   
Taula
Piši si VSE odlive. Itak veš fiksne stoške (zavarovanje, kredit, vrtec...)..ostalo pa vse piši. Mene je kap ko sem videla kam vse je šel keš..evro tam, dva evra tam..in je šlo 200 evrov.user posted image

Potem pa konec meseca vidiš kje bi lahko prihranila.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Ivi33)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 13:56:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Je res življenje tako drago ali enostavno ne znava z denarjem?


Mi kamot zvozimo s 700€

A hodite veliko po kafetkih pa sladoledih? Tudi to se nabere

Drugače pomaga sprotna kalkulacija en mesec shranjujte račune

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 13:57:53   
Anonimen
Mi kamot zvozimo s 700€


A z vsemi stroški? Koliko vas pa je? In kaj jeste? Imate vrt ali vam starši kuhajo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 13:58:16   
Anonimen
Po moje gre daleč največ za hrano, tako da je najbrž veliko odvisno, koliko in kaj imate v hladilniku.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 13:59:27   
Anonimen
Vem, da kr gre nekam, nam tudi, ampak se vprašam potem kako preživijo potem tisti, ki imajo skupaj okrog 1000 EUR vseh prihodkov, pa po možnosti 2 al 3 otroka, pa tudi kredit in položnice, pa še kakšno najemnino...

Mi smo 3 (majhen otrok, nič dobili zanj, vse kupimo), prihodkov imamo

mesečno približno 1750 EUR.

Od tega; 125 najemnina
                30 elektrika
                20 komunala
                45 Vzajemna
                70 mobitela
               150 vrtec
                15 TV
       Kasko zavarovanje 1 avto
                  zavarovanje drug avto, bencin, gume, bla bla
+ letno za vsaj 2000 EUR olja za ogrevanje        
pa kakšno morje, pa obleka, pa hrana,...

kar ostane gre kr nekam. Ne ostane veliko

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:05:36   
Dr.1m
Jaz sicer nisem zapravljivec pa tudi moja ne. A ko pride račun za nakupe v trgovini predvsem pa račun njenega GSM-ja me kar zmrazi. Ko kupuješ, enostavno ne gledaš kako bi lahko privarčeval, oziroma kupoval le to kar najnujno potrebujemo. Vendar je dandanašnja potrošniška kultura, ki te posiljuje z vsem možnim, premočna, da bi se ji uprli ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:06:38   
Miss Piggy
Ja tko kot sta že iva in taula rekli. Kalkulirat. Sproti piši, koliko in za kaj ste potrošili. Hrana posebej, kozmetika posebej, in tako...
Po fasengo v eno trgovino, ker drugače v vsaki trgovini kupimo še kaj, kar ne rabimo.
Po fasungo pojdi s seznamom in kupi samo tisto, kar je na njem. Naj te ne zavedejo razne akcije!
Ko potegneš črto na koncu meseca, ti bo mogoče bolj jasno.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:07:06   
Anonimen
Po moje gre daleč največ za hrano, tako da je najbrž veliko odvisno, koliko in kaj imate v hladilniku


Se strinjam.


(odgovor članu Dr.1m)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:25:45   
Nika v službi
Kot so že povedale - vse zapiši, pri malih zadevščinah (kofetki ipd.) včasih niti računa ne vzameš (vsaj mi ne), tako da je zbiranje računov lahko varljivo. Takoj zapiši, kaj si čez dan porabil, ampak čisto vse.

Midva imava povsem solidne prihodke in načeloma nimava večjih finančnih težav, pa vodiva evidenco že več kot deset let na računalniku v Excelu, kjer lahko mesečno spremljaš, kako se gibljejo tvoji stroški.

Jap, za hrano pa gre definitivno veliko denarja.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:26:39   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Dr.1m

Jaz sicer nisem zapravljivec pa tudi moja ne. A ko pride račun za nakupe v trgovini predvsem pa račun njenega GSM-ja me kar zmrazi. Ko kupuješ, enostavno ne gledaš kako bi lahko privarčeval, oziroma kupoval le to kar najnujno potrebujemo. Vendar je dandanašnja potrošniška kultura, ki te posiljuje z vsem možnim, premočna, da bi se ji uprli ...


Jaz se ji komot uprem, oziroma ji nisem podlegla- sicer se ljudem tako ko se pogovarjamo zdim čudna pa kaj zato.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Dr.1m)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:30:20   
Enolla
Taula in Elis@ sta ti dali že nekaj uporabnih nasvetov, pa tudi Splišni ima prav. Če lahko dodam: vse reklame,ki ti priletijo v nabiralnik preglej in nato se odloči kje boš kaj kupila - tudi na zalogo če je fajn akcija in je nepokvarljivo blago. Črtaj oz. omeji obiskovanje lokalov, predvsem pa pazi na 1 euro - tle lahko največ prišparaš.

Še nekaj sem se spomnila - preden daš v nakupovalni voziček premisli ali stvar res potrebuješ ali kupuješ samo iz navade - nad rezultatom boš presenečena.

< Sporočilo je popravil Enolla -- 24.7.2007 14:42:37 >


_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:32:24   
Anonimen
Tudi pri nama je enako pa sploh še nimava otrokuser posted image . Si morem tud začet pisat, k to nikamor ne pelje.

Kako pa z 700€ preživiš pa tudi meni ni jasno. Možno edino v primeru da živiš doma brez najemnine in brez da plačuješ stroške. Ker midva mava sam stroškov 300€user posted image , pa še kredit za stanovanje 300€.

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:32:44   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Kot so že povedale - vse zapiši, pri malih zadevščinah (kofetki ipd.) včasih niti računa ne vzameš (vsaj mi ne), tako da je zbiranje računov lahko varljivo. Takoj zapiši, kaj si čez dan porabil, ampak čisto vse.

Midva imava povsem solidne prihodke in načeloma nimava večjih finančnih težav, pa vodiva evidenco že več kot deset let na računalniku v Excelu, kjer lahko mesečno spremljaš, kako se gibljejo tvoji stroški.

Jap, za hrano pa gre definitivno veliko denarja.





Jaz bi pa tud tko delala pa ne znam Excela uporabljat.user posted image  Dej mi na hitr mal razloži kako to gre....

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:37:39   
nuala
No, ne vem. Ampak zdi se mi, da bi s tem denarjem morali prit čez mesec.
Ker, kolikor razumem, vam ostane cca 1400 EUR mesečno za življenje ( hrana, bencin, malice, obleka, restavracije, zavarovanja ).
Če nisi pozabila kakega velikega stroška ( najemnina, preživnina,... ) se mi to zdi veliko denarja.
Ali pa so pojmi o tem, kaj človek "nujno rabi" pač različni.

Mi zelo veliko porabimo za:
- najemnino ( trenutno )
- vtrec
-preživnino
- zavarovanja in varčevanja
- elektriko, telefon, vodo ( kar je tu ekstremno drago )

Za hrano, bencin, obleko in ostalo pa relativno malo, pa ne bom rekla, da si nič ne priviščimo.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:41:30   
Anonimen
Midva mava skupej keša 800€,od tega vsak drug mesec plačava 60€ elektrika,30€ komunala,vsak mesec 40€ telefon,30€internet,50€ zavarovanja,cca. 150€ kredit....ostalo pa hrana,plenice,za malega stvari.Prideva kr ok čez mesec,samo proti koncu gre vse za cent točno.Ne kupujemo ne vem kaj za hrano,ni nam pa nič hudega, gremo na morje,ne razmetavamo,kak mesec je bolj,drug spet slabš.
Vem pa da bo vse boljše čez 2 meseca...............!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:41:32   
Anonimen
Jaz si že vsaj 5 let vse zapisujem. Čisto računovodski stil. Na eno stran redni in izrdeni prihodki, na drugo stran vsi redni in izredni odhodki. In na koncu meseca črta.
Sicer ne zbiram res čisto vsak mesec vse račune, naredim pa to parkrat na leto, potem me zmrazi in sem se kar hitro navadila hodit mimo avtomatov na faksu, ko se gre na pijačko je to samo ena in ne par rund....odjavila sem razne revije ki mi res niso rable.......pa se hitro najde 200evrov ki so bili tako bedsto porabljeni da je joj.
Pa ne škrtarim, moram pa le pazit kaj delam z denarjem ker ga res ni veliko.

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:47:50   
karmy
ma čisto verjamem da zmanjka,... avto zelo veliko pobere, pa pol pa še kakšen kredit, najemnina, hrana za 3 ljudi... poznamo te fore ja... midva trenutno sfurava čez mesec z cca. 700€ - 800€ na mesec - če je le možno kupujeva obleke na razprodajah, imava najemnino, račune, kredit, vendar trenutno avta nimam, ker točno vem kako velik strošek je...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 14:59:42   
Nika v službi
Zorgo, če ne obvladaš Excela, lahko tudi na roko pišeš, saj seštevat pa znaš, a ne? user posted image  Excel ti pač samo določene stvari olajša.

Na hitrco pa žal ne gre, niti nimam kakšnega posebnega potrpljenja, da bi te preko RR učila Excela.... Lahko poskušiš na katerem drugem forumu....

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 15:17:16   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Je res življenje tako drago ali enostavno ne znava z denarjem?


Mi kamot zvozimo s 700€

A hodite veliko po kafetkih pa sladoledih? Tudi to se nabere

Drugače pomaga sprotna kalkulacija en mesec shranjujte račune



midva sva dva pa pride vec kot 700€...pa ne zapravlam dost za kofete....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 16:07:26   
karmy
700€ je čisto povprečni znesek, vendar je pa vse odvisno od načina življenja, kje živiš, kakšne račune imaš, če imaš kredite itd...nekateri celo zvozijo čez mesec z veliko manj denarja...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 16:29:09   
ulani
jp.....
recimo js sm izredna študenta...delam skoz med študijem.....vsak dan..kot da bi bla redno zaposlena....plača?
zaradi izpitov manjkam kr nekaj dni in tko nanese nekje 500 eur. ful se poznajo kaki prazniki,ipd....
najemnina za sobo 200 eur.
vožnja na faks....kaj js vem....recimo 100 eur.
mobitel....30-35 eur.
kje je še hrana, pa odplačevanje kredita za šolnino....

sm pa brez štipendije in brez podpore staršev.

ful je težko...in ne zgodi se malkrat,da ostanem brez vsega....

vam kdaj tko zmanjka pozitivne energije za naprej?
se sprašujete,če bo kdaj bolš?

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 16:46:36   
piščanc
denar gre hitro ja. tudi midva imava vse stroške v excellu, pa me včasih kar stisne. največ gre pa za kredit za stanovanje. pa tud nimava majhnih plač, ampak tole leto se bomo še bojevali s selitvijo, potem pa bo počasi.

dokler se imamo radi bo vse lepo

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu ulani)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Na koncu meseca vedno zmanjka
24.7.2007 16:46:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Mi kamot zvozimo s 700€


A z vsemi stroški? Koliko vas pa je? In kaj jeste? Imate vrt ali vam starši kuhajo?


Smo trije cca
200€ za položnice
300€ vsi nakupi v Interšparu (kozmetika, plenice, šparky oblačila, hrana)
200€ Ostane, da je za sladoled, bencin in ostale prčkarijeuser posted image  pa še za kakšno cunjo je

Sama sem doma. 3 letnik je prav tako doma. Kuham sama. Živimo v bloku, sezonsko zelenjavo nekaj dobim pri kolegicah starih starših, ampak nikoli ne prosimo, vedno kar dobimouser posted image . In naš hladilnik je vedno poln

Nekako nam kar shodi. Vseeno si lahka privoščimo kakšen kebab, pizzo...



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?