|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pritožba na dohodninsko odločbo!Pomoč!
23.7.2007 11:56:45   
tajtaja
Ne moreš verjet, kaj se mi je zgodilo. Ko sem dobila odločbo, sem takoj vedela, da nekaj ni v redu, ker so mi vrnili manj, kot pa sem si zračunala.
In vidim, da nimam upoštevanih nobenih olajšav razen otrok.
Sem šla na DURS, kjer se mi pokazali vlogo in glej hudiča, olajšav sploh nisem vpisala.

Sem res ta pravi butec.
Ko sem preračunavala, sem vse upoštevala, obresti od stan. kredita, Vzajemna, .. v glavnem na polno in ker sem imela viška, sem še dala enega otroka možu in je bila glih osnova nič.
Tako da vse lepo in prav, tega pa nisem vpisala na zadnjo stran.
In sedaj mi pravi, da se to ne da popraviti, če bi bilo kar koli z olajšavo za otroke narobe, se lahko uredi z pritožbo naknadno, vse ostale olajšave pa da ne.
Mislite, da se splača eno tako pritožbo (sentiment., pa to) spisat in poslat na DU v Lj. ali je to samo tratenje časa?

Sem pa jezna izključno sama nase. user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pritožba na dohodninsko odločbo!Pomoč!
23.7.2007 13:15:44   
Erdbeere
probaj, izgubit nimaš kaj, pa čimveč sreče user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pritožba na dohodninsko odločbo!Pomoč!
23.7.2007 19:24:57   
šmarnica
Tudi jaz sem dobila drugačno dohodnino, kot sem si jo izračunala. Narobej je hodil znesek olajšav. Bi me kmalu kap ob znesku, ki sem jim ga bila dolžna. Pa sem šla na davčno in jo prosila, če lahko pogledam mojo dohodnino, ker ne štima. In mi je prijazno dogovorila, da je VSEENO kdo se zmoti: ti ali oni - v vsakem primeru vložiš zahtevek za popravek izračuna in navedeš, kje je po tvojem napaka. Upoštevajo v vsekem primeru. NE DELAJO RAZLIK! Bila sem zares zadovoljna, saj resnično ni preverila, ali sem napako naredila jaz ali oni.
Dobila bom nov izračun dohodnine. Upam, da tokrat z pravim zneskom.

_____________________________

Bistvo je očem nevidno.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pritožba na dohodninsko odločbo!Pomoč!
23.7.2007 19:44:57   
karin412
Meni so se lani oni zmotili in jaz tudi - vendar pri meni je šlo za rezidenta, kot da bi delala nekaj mesecev v tujini; zneski so bili v redu. Poslala sem pritožbo in je bila ugodena. Po drugi strani se mi je pa pri s.p. zmotila računovodkinja in mi ni vpisala neke olajšave, kar pa niso upoštevali in sem zato dobila kar okoli 300 evrov manj nazaj.
Pritoži se in provaj, če ti bo ratalo.

(odgovor članu šmarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pritožba na dohodninsko odločbo!Pomoč!
24.7.2007 11:32:36   
tajtaja
Zdaj sem poslala ampak prav na Ministr. za finance v LJ, ne pa na naš Durs, ker me je tam včeraj že odslovila, rekoč, da se popravljajo lahko le otroške olajšave.
Šmarnica, praviš da ni važno kdo se zmoti, ampak meni je pa kar šla mojo napoved ven potegnit in mi jo pokazat, tako da vem da je moja napaka. In se zato ne more vložit pritožbe.
Vidiš, to mi je tudi čudno, da sem jo prav prosila, če lahko kljub temu vložim pritožbo, pa je rekla da ne. Ampak, zdaj ko bolj razmišljam, pravico do pritožbe pa menda vseeno imam, pa tudi če ni utemeljena???user posted image



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pritožba na dohodninsko odločbo!Pomoč!
24.7.2007 18:54:10   
tajtaja
Pri čem si se pa ti zmotila,Šmarnica? Pri ostalih olajšavah ali pri vzdrž. članih?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pritožba na dohodninsko odločbo!Pomoč!
26.7.2007 20:02:17   
šmarnica
Se opravičujem za zamudo (nisem vsak dan na forumu) - napaka je bila pri splošni olajšavi. Pa še do danes ne vem, čigava napaka je bila. Na davčni je enostavno rekla, da ni razlike kdo naredi napako.  V vsakem primeru je tvoja pravica, da zahtevaš nov izračun; konec koncev, ko se zmotijo oni, tudi popravijo ...ali ne? Ja, seveda, če jih pri tem "zalotiš".

_____________________________

Bistvo je očem nevidno.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?