|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Najljubši recepti vaših bebic po parih žlicah...
17.1.2008 14:08:13   
Paštetka
Kaj vaše bebice najraje jejo? Sprašujem za tiste, ki so že probali par stvari in ne tam proti koncu, ko že skoraj vse jejo.

Prosila bi če napišete kakšen recept, da si malo popestrimo jedilnik.

Naša 5,5 mesečna pupa je ravno zmazala cel krožnik jabolčne kaše s prosenimi kosmiči in melono . Jabolko sem 3 minute skuhala, dodala prosene kosmiče od Alnature, kuhala še kakšno minutko. Nato sem dodala še reženj melone in vse skupaj spasirala. Njamsi.

Rada ima tudi zelenjavno juhco (korenček, brokoli, brstični ohrovt in koruzo). To podušim v malo vode. Spasiram in dodam malo mleka v prahu (odvisno od količine vode), da je bolj smetansko vse skupaj.

Potem rada je tudi druge juhe zgoščene s prosenimi kosmiči.

Ima kdo kakšen fajn nasvet za rdečo peso?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
17.1.2008 14:11:51   
biga
Moj 7,5-mesečnik ima najraje krompir z blitvo oziroma špinačo. Krompir samo skuham skuhaj z blitvo in na koncu dodam 60 ml adaptiranega mleka, da nastane gladek pire. Špinačo dam pa na žličko olivnega olja, zgostim z riževo moko in na koncu prav tako dodam omenjeno mleko. Zmešam s krompirjem, da nastane pire. Zelo rad ima tudi polento z zelenjavo (katerokoli), slednjo skuham in na koncu vmešam malo polente ter adaptirano mleko. Sicer pa moj papa vse, kar mu ponudim.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
17.1.2008 15:58:22   
bodoča
Moj je praktično vse, kar mu ponudim, res pa je, da ima določene stvari raje kot druge.

sem pa mu ponudila zelenjavno juhico, tako bolj gosto, za katero sem bila 100%, da mu ne bo všeč, pa me je zafrknil in vse zmazal user posted image .

dala sem kuhat en tak majčken košček piščančjih prsi (ravno sem jih sebi delala za kosilo in sem malo odrezala), potem pa brokoli, cvetačo, korenček, rdečo peso in malo krompirčeka. Ko je bilo skuhano sem zelenjavo dobro pretlačila, meso pa sem ful na drobno sesekljala, tako da ga skoraj ni bilo več videt.

Rad ima tudi sadne kašice: skuham en del jabolka in hruške, ko je kuhano dodam še malo banane in ovsene kaše od Alete in končano.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
17.1.2008 20:44:05   
SPOKEC
naša 11 mesečnica pa ima najraje bučke in pire. bučke dušim na olivnem olju, dodam česen, kumino, na koncu žličko kisle smetena

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
17.1.2008 22:57:50   
bankc
Tudi naš fant praktično je vse user posted image .

Danes sem mu za kosilo skuhala riž skupaj s hruško ter nato na koncu začinila s cimetom. Je zmazal vse.user posted image
Drugače pa rad je juhice ter rižotke ter obožuje jedi s zdenka sirom ( npr. : kuhan krompir z mlekom ter sirčkom ali pa kuhana zelenjava ter dodam sirček). Zmaže vse.

(odgovor članu SPOKEC)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 10:11:48   
MiRaNi
Mi smo tudi še na začetku in nismo poskusili še vse zelenjave in sadja. Zaenkrat ima najrajši krompir z bučko in kolerabo. To vse spasiram in dodam čisto malo adap. mleka.

(odgovor članu bankc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 12:38:42   
piko12
Mi smo tud na začetku in temu primerno zmedeni. Danes j dobil pol kuhanega korenčka, ki sem ga pretlačila z vilico pa primešala riževe kosmiče od milupe in vodo od kuhanja korenčka. 10 žličk je pojedel, 5 jih je šlo po slinčku in naokrog pol pa sva nehala za danes. A proseni kosmiči so tud OK za začetek uvajanja? Rok ima 5,5m.

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 13:36:13   
ajtak
Hej mi smo stari sele 2 meseca in smo torej samo na mleku... Upam pa da bo cez kake 3 mesece ta tema se tu ker vidim, da mate super ideje! Bi se sama kaj takega jedla user posted image . Kolegica namrec kadar sem tam svojo 8mesecev staro puncko sopa s pasiranim korenjem in pretlaceninmi jabolki user posted image

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 14:12:12   
Paštetka
Piko, proso ne vsebuje glutena, zato ga lahko daš takrat kot riž, ajdo, koruzo oz. njihove kosmiče. To je po 6. mesecu oz. če si prej začela uvajati lahko tudi že zdaj. Jaz sem ji dala včeraj prvič in je tudi stara 5,5, mesecev.

Tisti od Alnature so res fajn, ker z njimi lahko zgustuješ kašice, juhice, kasneje dodaš v jogurte in se res zelo hitro raztopijo oz. nabreknejo.

Sem ji pa ravno dala Bio-koruzne vaflje za žulit. Ji zobki nagajajo in ji paše, da se lahko z nimi malo čoha, pa še malo okusa zraven dobi. Se z njim igra dalj časa kot s katero drugo igračko. samo sem skoz zraven, da ko se preveč razmoči, da ji ga vzamem vstran, da se ji kje kakšen prevelik kos ne odtrga.

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 14:22:16   
Paštetka
Kaj pa te jedilne rumene buče ste že probale?

Malo jih podušite v vodi in postanejo tako lepo sladke, da jih mala kar požira. Pa super se obnesejo tudi pečene, ko jih lahko potem samo postrugaš z žlico kot banano ali pa dušene buče s koruzo. user posted image

Pa pubec je imel zelo v jabolčnem soku kuhan riž (da ne rabiš sladkat), v katerega sem nato naribala noter hruško in vse skupaj dala malo v pečico pečt.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 15:45:15   
piko12
Paštetka ful hvala za ideja pa nasvete.user posted image  sem bila totalno izgubljena od teorij pa sem ugotovila, da je bolš vprašat mamice z izkušnjami! Pa Rok ti je tud hvaležen, da ne bo še on jedel stlačenih jabolj pa korenja do 8.meseca!user posted image  Jutri šibam v DM po kosmiče pa spotoma na tržnico pol pa za štedilnik!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 21:58:01   
Anonimen
Še jaz imam par vprašanj.....

A riž date kakšen poseben ali kar navadnega?
kje pa se kupijo izdelki Alnature?
Kaj vse moraš kupit, ko začneš uvajat in kaj lahko daš kar iz kuhinjske police?

(odgovor članu piko12)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
18.1.2008 22:07:45   
kaya2007
nefretiti, odvisno kaj imaš na polici user posted image

alnatura se dobi v DMju...

paštetka, zdi se mi fajn ideja kuhat riž v soku, a riž pol kej zmiksaš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
19.1.2008 18:22:19   
Paštetka
kaya, če miksaš riž, pride vse lepljivo. Najboljše je, da ga samo pretlačiš z vilico. Uporabljam pa beli navadni riž, ker je bolj mehak, ko se skuha.
Nefretiti, jaz grem pač v trgovino in kupim zelenjavo in sadje, potem pa kombiniram. Za 1. mesec je to dovolj. Potem pa začneš dodajati razne kosmiče ali meso.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
19.1.2008 23:36:37   
MiRaNi
Kako pa ste dajale samo jabolko? Jaz ga ful skuham in zmiksam pa vseeno ostanejo ene ''nitke'' in se pol ful matram, da to kašico poje. Kupljeno jabolčno kašico ima pa radauser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
20.1.2008 8:08:50   
Paštetka
Jaz jabolko samo podušim. Čim manj časa, da še ostanejo noter vsi vitamini. Potem pa sem, jo samo pretlačila z vilico. Nitke so. Če je kakšna velika, ji jo nisem ponudila. Sicer je pa na začetku itak samo matranje. Prej se matra in uči jesti pretlačeno, prej bo vse jedla. Bolj pasiraš, več problemov je kasneje, ker ko bodo začutili v ustih kakšen malo večji košček bodo takoj ven puščali.  malo se jim sicer na začetku zaletava in zgleda, kot bi se dušili, ...vendar se kaj hitro naučijo lepo jesti, mi bomo pa tudi lažje dihali user posted image
Če pa dodam še kakšno zelenjavo, npr. korenček zraven, ki ji sam ni šel v rit, pa sem zmiksala.

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
21.1.2008 21:38:59   
pupi
Ste omenile koruzo. Kakšno koruzo dajete tamalim? Ne, one s piksne ven, neuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
22.1.2008 7:41:52   
Paštetka
pupi, jaz dam v juho ali k drugi zelenjavi kuhat zamrznjeno koruzo.

(odgovor članu pupi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
22.1.2008 21:44:35   
pupi
Hvala paštetka, potem takem ji grahec tudi lahko dam zmrznjene, ker svežega trenutno niuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
22.1.2008 21:46:03   
baja*
pupi jaz sem mu oboje dala zamrznjeno, koruzo in grah, pomojem boljše to kot pa iz konzerveuser posted image

(odgovor članu pupi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
22.1.2008 23:25:16   
mami_miki
jaz sem danes tamalemu naredila to:
-pečna bučka, zelena, rdeča paprika, na olivne olju s česnom
-rdeča pesa
- pečen krompirček s korenčkom...(aja pa še rumenjakec)

mnjaaaaaaaaaami mu je bilo dobro....res...po dolgem času je vse pojedel...


(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
24.1.2008 18:17:59   
Ronči
Do sedaj smo probali kuhano jabolko, hruško, banano, riževo kašico, od zelenjave kuhan korenček, cvetačo, bučke. Jutri probamo kuh.marelice z riževo kašico.
NAjraje ima mešanice: kuh.jabolko, kuh. hruška in banana ali kuh.jabolko, kuh.korenček in banano. Nobenega od teh živil pa  nima rada posebej, torej same banane se niti ne dotakne user posted image  uvajamo od 5,5 mesecev, sedaj ima 6 m 1 teden, pa še ni imela samega gh obroka, vedno se še po obroku dojiva.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
25.1.2008 11:16:42   
Rožica*
mene pa zanima če novo živilo vedno uvajate samostojno ali vmešate v kakšno drugo, ki sta ga že poizkusila?

Kaj pa vem meni se zdi, da je bolje dati  samostojno novo živilo, da spozna okus.

Pri nas je za enkrat na prvem mestu pretlačeno jabolko z riževimi kosmiči. Res pa je da smo šele začeli z uvajanjem GH.
Poizkusila sva že tudi zelenjavno juho (korenček, por, sveže zelje), vse sem malo popražila, kuhala in pretlačila.

koliko Gh pa pojedo vaši malčki in približno koliko mleka še popijejo navrh?

lp.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
30.1.2008 23:27:41   
PIAF
Mi smo začeli pri 5.mesecih s kuhanim jabolkom, jabolčnim sokom, korenčkovim sokom banano....jo še vedno potem podojim. Ampak po korenčkovem soku je bruhala, ne gre skupaj z mlekom. Jaz malo počakam, pa potem podojim.

Sem pa kupila ovsene kosmiče instant od Kolln firme, ali lahko to dam že zdaj zraven sadja?user posted image

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Najljubši recepti vaših bebic po parih žl...
31.1.2008 9:36:48   
Paštetka
Rožica, ne vem kako bi to zgledalo, da bi vedno uvajali samostojno novo hrano. Potem bi praktično moral dojenček jesti vse do enega leta samo eno živilo? user posted image  JE pa res, da ima zdaj že kosilo (že uvedeno hrano ali tudi kaj novega) potem pa za malico dobi še kakšno novo hrano, ki je pač primerna za malico. ali novo sadje, mlečne izdelke... drugače pa vse kar se kuha za kosilo uvajamo v času kosila in z drugimi jedmi.

Jaz dam skoraj vedno novo živilo zreven že uvedenega. kako potem bi ti sprobala kosmiče, smetano...

to, da bi uvedla novo živilo samostojno samo zaradi spoznanje okusa, lahko narediš tako, da ko mu kuhaš, pripraviš vse stvari skupaj npr. potem, pa ne spasiraš ali pretlačiš vse skupaj, ampak imaš vsako živilo v svojem kotu krožnika in mu daš 1x eno, drugič drrugo. Tako, bo tvoj dojenček okušal različne okuse in tudi potem, ko bo že redno jedel, ne bo izbirčen, ker bo navajen na različne okuse. Proboaj skuhati različne juhe, potem pa zmiksati. Vse imajo enak okus, čeprav  daš različno zelenjavo noter.

Moj ko se naje, se naje. Ne pijemo potem nič več mleka. Edino, če mu naredim smetansko juho, dobi v juhi ali adapt. mleko ali smetano ali vrhnje za kuhanje.

PIAF, ovseni kosmiči vsebujejo GLUTEN. NAj se ne bi dajal gluten do 7. meseca. Kupi si še PROSENE kosmiče. Ti ne vsebujejo glutena in z njimi prav tako lahko v se zgostuješ.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 31.1.2008 9:44:22 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?