|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Napadi lakote
25.5.2006 9:32:04   
muki1
Nevin spodnji link mi je dal malo misliti.
Baje, da so napadi lakote pogosti med 4. in 7. mesecom nosečnosti. Meni se zdi, da jih v prvi nosečnosti nisem imela kaj prida, zdaj v drugi, pa v prvem tromesečju, ko sem ob 9.00 uri zjutraj že bila lačna kot volk, čeprav sem ob 7.00 pozajtrkovala user posted image . Zdaj sem v petem in se mi je nekoliko umirilo vse skupaj. Upam, da bo tako ostalo do konca.
Kakšne pa so vaše izkušnje?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Napadi lakote
25.5.2006 9:32:57   
Anonimen
nič, razpihnilo te bo user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Napadi lakote
25.5.2006 9:38:11   
Anonimen
Muki ne popuščaj želodcu oziroma ne želodcu,ješ z glavo,možgani dajejo tisti negativni input,da si lačna.
Jaz sem delala to napako,pa sem se zredila kot pujs.Bljek,vsako nosečnost čez 20 kilogramov.Širša kot daljša sem bilauser posted image user posted image
Jej s pametjo,če le zmoreš.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Napadi lakote
25.5.2006 9:42:33   
bubče
no, jaz sem v 17.tednu in sem ful bolj lačna kot pa v prvem trimesečju.....user posted image

ne vem.....se trudim, sam moj želodček je skos prazen....očitno bom jaz tud na koncu širša kot daljša...in se pridružila hujšanju tukajle ..... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Napadi lakote
25.5.2006 9:50:13   
Anonimen
jaz sem vedno lačna. ponoči, podnevi, noseča, nenoseča, zdrava, bolana ... po moje bodo meni na smrtni postelji morali dati jesti.

(odgovor članu bubče)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Napadi lakote
25.5.2006 9:53:32   
Maxica
Jaz sem bila v prvi nosečnosti ful lačna tam nekje od 3.meseca dalje, kakšen mesec. Takrat sem se tudi zredila ene 3,5 kg. Potem sem se pa prijela v roke in začela bolj aktivno živeti, pa predvsem zvečer manj jesti, tako da sem se res dokaj normalno (cca.11 kg) zredila.
Tokrat bi pa rekla, da mi teža kar počasi in postopno narašča, brez pretiravanj, sem pa kr skoz nekaj lačna, čeprav spet pazim, da zvečer ne jem preveč, če sploh. Morda se mi pozna tudi to, da še vedno malo dojim, tako da moram nekako nadomestiti to.


_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
25.5.2006 10:00:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Napadi lakote
25.5.2006 11:54:40   
lelaval
Jaz sem vedno ugodila napadom lakote. user posted image  Tudi ponoči, če je bilo potrebno. user posted image  Sem pa imela napade po sladkarijah. user posted image
Najhuje je bilo prve 3 mesece (ko sem dobesedno žrla vse in se zredila za 11 kg user posted image ), naslednjih 6 mesecev pa sem 'popadala' večinoma sladko, a sem se zredila le 3 kg. user posted image  Moj sploh ni mogel verjet, da lahko toliko pojem in se  ne redim.  

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Napadi lakote
27.5.2006 21:47:16   
KODA
Od 3,pa tja do 6 meseca,sem bila prav po volčje lačna.Tudi ponoči sem hodila jest.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Napadi lakote
28.5.2006 10:49:50   
Naja30
Sem v 4m in moram reči, da sem imela takoj na začetku fuuul napade lakote (verjetno sem podzavestno mislila, da zdaj lahko več pojem, ko sem user posted image in še slabo mi je bilo, če sem imela prazen želodec). potem pa se je kar samo od sebe uravnalo, ko so tahude slabosti minile. Hkrati pa me je tako začelo tiščati v želodcu, da mi zvečer sploh ni pasalo jesti user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Napadi lakote
30.5.2006 10:50:14   
soncek&luna
jaz sem v 3. mesecu dobila napad lakote in sem 14 dni jedla vse kar sem vidla in kar je bilo uzitno user posted image .. potem se je stanje umirilo, nato pa sem zavestno jedla manj, ceprav sem bila stalno lacna, ker sem se bala, da bom postala balon user posted image

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
6.6.2006 20:21:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu soncek&luna)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Napadi lakote
6.6.2006 20:45:38   
san
Se pridružujem tebi splišni, mene tudi stalno lakota matra, pa ni važno v kakšnem stanju sem.

Lp, S.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Napadi lakote
12.6.2006 19:17:55   
Kato
Sem v 21. tednu in non stop lačna. Katastrofa!!! Pojem kosilo (konkretno), se malo vležem, pa sem čez pol ure spet na smrt lačna. Ker že drugače ne spadam med suhe, se bojim, da se bom res preveč zredila.
Trudim se, da pojem čimveč sadja. Hudič je v tem, da pol ko pojem eno celo melono, bi še kar zmazala eno pico. Upam, da bo kmalu minilo.


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Napadi lakote
12.6.2006 20:20:11   
altati
Tudi jaz sem non stop lačna....a ne morem veliko pojesti, ker me potem vse tiši....mi pa diši vse po vrsti, sploh pa sadje in kruh...upam, da bo kmalu bolje...na vago pa ne upam:(

(odgovor članu Kato)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Napadi lakote
14.6.2006 12:26:25   
BarbaraO
Bolje, da se sploh ne oglašam. Že prvič sem se zredila za 21 kg, zdaj sem pa spet na dobri poti, da to še prekoračim. Noseča sem dobrih 6 mesecev, pa sem že pridobila 17 kg. Vem, da pretiravam s hrano, vendar mi tudi paše jesti, čeprav se mi potem zdi, da mi bo razneslo trebuh. Ginekologinja je seveda vsakič znova šokirana, kako se lahko v enem mesecu zredim za 3-4 kg in me prav 'natuli' (čeprav mislim, da to ni način!!). Sem že pripravljena, da ji bom na to temo naslednjič kaj rekla. Je pa res, da pojem preveč sladkarij in da ne hodim na sprehode, ker sem popoldan, ko pridem ob 18 domov, že tako zmatrana, da se mi ne ljubi še 'šetat' (malo se potrudim za svojo 2,5 letnico, da greva ven, pa kaj mešava okrog hiše ali na igralih).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Napadi lakote
4.7.2006 10:49:01   
supermami
Jaz sem v 4 mesecu in sem se zredila za 3-4 kg. Pa tudi ne spadam med suhice. Ampak vseeno jem vse (razen strogo prepovedane hrane) kar mi paše in kolikor mi paše. Saj smo v življenju le nekajkrat noseče, zakaj bi se še takrat, ko bi nam moralo biti najlepše, obremenjevale s kilažo? Druga je, če s tem škodimo otroku ali sebi. Drugače pa gre vse v nosečnosti dobljeno lepo dol.

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Napadi lakote
30.7.2006 16:40:42   
Strawberrie Cherrie
Pojem ogromno, pa sem v 4mesecu in sem se zredila tam 3-4kg, razna nihanja:) Je pa res, da ne jem kruha, razn mogoč kakšnega finskega, tistega tankega polnozrnatega narezanga:) Pa sladkarij tut ne...pojem pa ogromno solate (kot da bi bila krava), sadja - predvsem banane, nektarine, melone in pa testenine na vse možne načine - s sirom, tuno, paradižnikom...NJAMI user posted image user posted image

(odgovor članu supermami)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Napadi lakote
1.8.2006 19:37:34   
ajči
halo drage bodoče mamice...ja tudi mi bomo zibali rok 2.02 2007 ...tako da sem v 4mesecu...pa kaj se kg tiče jem ker sem vedno rada jedla nič preveč ne gledam kaj in kdaj...zredila sem se točno 60gramov...nimam pojma kako se mamice redijo po mesecih prosim za odgovor če ste seznanjene kako in kaj....

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Napadi lakote
2.8.2006 7:33:58   
Anonimen
Ojla!

Jaz sem v 14 tednu, pa sem se tud zredila za 0,5-1 kg. Ne vem točno.

(odgovor članu ajči)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Napadi lakote
14.9.2006 16:01:55   
brundi
Blagor Vam,k se zredite tko mal..le kam gre oz.ne gre vse kar spada k nosečnosti??????¸Jaz nisem imela se mi zdi nikakršnjih napadov lakote,pa sem se prvič zredila 22kg-zgubila VSE!!-v 4 mescih,zdaj pa se mi zdi,da jem še MANJ-PA SEM DO ZDAJ PRIDOBILA KAR 5KG-SEM V 16TEDNU-kaj še bo?upam,da se ustavim na kaj manj kot prvič!!!user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Napadi lakote
16.10.2006 15:52:38   
Katicamatica
Tudi sama sem zasledila groooozno nepotešenost. V bistvu nikoli nisem bila tako sita, da ne bi mogla še ene porcije. Kakšno uro po kosilu kaj na vrh, pa čez dve uri spet glavna jed, čez uro kaj na vrh in tako naprej. Ko sem pred tednom ponosno zakorakala v 5. mesec se je vse skupaj malo umirilo in srčno upam, da bo tako tudi ostalo. Nosečnost sem štartala s 171 cm in 58 kg, zdaj pa se ponašam z 69 kg. Priporočam ti DVD od Vzajemne, kjer so super vaje za nosečnice. Jaz sem se jih lotila, da sem lahko jedla brez milosti in slabe vesti.
Bomo že potem hujšale, ko ne bomo imele toliko časa misliti na hrano.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Napadi lakote
16.10.2006 16:57:39   
crci06
Večkrat sem že spraševala, pa še ne poznam odgovora...

Kje se dobi ta CD od Vzajemne?
Hvala!

Glede nasvetov o kg...  nisem prava oseba user posted image
Jaz se skušam samo čimveč gibat, tako, da kljub temu, da sem kot slon, ostanem vsaj "rahlo" v kondiciji...

(odgovor članu Katicamatica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Napadi lakote
13.11.2006 21:18:03   
tadruga
sem bolj taka, da se moram tudi drugače vsake tri, štiri mesece opomnit, da bi se bilo treba spet za kako kilo zredit. prvo nosečnost sem štartala na 56 kg in 172 cm, največ sem imela 61 kg, en teden po porodu pa samo 51 kg. tko da to je tudi svoje sorte groza. zdajle je isto, začela na 56 kg, pri 18 tednih jih imam 57.

ampak da ne bi katera mislila, da je finta v presnovi. jem samo, če sem lačna in vsak dan prehodim 6 km, ob vsakem vremenu. ok, razen, če sem orenk prehlajena, ampak to je ravno dvakrat na leto. ni govora, da bi dve uri po kosilu spet kaj dalal v usta...ali pa da bi šla po kosilu ležat.

napadi lakote...če veste, da v resnici ne obstaja nobena telesna potreba po dodatnih kalorijah, spijte šalco čaja brez cukra-nekateri sadni čaji so tako okusni, da res ne potrebujejo ničesar. če ne gre drugače, vzemite zraven en piškot in ga prav počasi in seveda z užitkom not pomakajte. ali pa pojejte kakšno sočno jabolko ali nashi hruško. samo ne grozdja in banan, ker to je precej bolj kalorično od drugega sadja. važno je, da zadovoljite potrebo po užitku, ne po napokanem želodcu.

zvečer in ponoči je najbolj pametno jesti beljakovinsko hrano, ne sadja in podobnega. sicer vem, da je treba v telo vnesti določeno število kalorij in maščob, vendar če na dan pojemo 100 g sira in/ali liter mleka in/ali 50 g čokolade pa še košček torte, morda zabeljen krompir,...res ni treba, da je sir/mleko/skuta polnomasten. eni posnetega ne marajo, ampak sama sem se nanj lepo navadila in mi je polnomastno tako kot nestepena smetana, skratka neokusno. v takem primeru tudi ni treba na kruh vedno namazati putra, ni teba poleg krompirja jesti še kruha, ni treba jesti ocvreta krompirja.

zelo enostavno je (seveda če se preveč redimo) bolj kalorična živila zamenjati z manj redilnimi (krompir-riž,čips-wasa kruhki,...saj je na netu na voljo veliko tabel s kaloričnimi vrednostmi), pa kljub temu telesa ne prikrajšamo čisto za nič, tudi v nosečnosti ne, če le vemo, kaj pojemo. in seveda spijemo. ne pozabite na sadne sokove, kakave, sladkane čaje in podobno.

velikokrat opažam, da ljudje, ki se redijo, med svoj dnevni vnos kalorij ne štejejo vseh malih priboljškov. piškotek ob kavi, čokolatinček za lepši dan, malo čipsa ali košček sira, ko bi hoteli nekaj slanega. ti priboljški so po mojem mnenju v bistvu nujno potrebni, če ima človek hrano rad in se rad pocrklja, torej bi bilo narobe, če bi jih črtali, ker bi to pomenilo neke sorte trpljenje, odrekanje. dobro je že, če se jih zavedamo in znamo prišparat drugje- pri kosilu odložimo žlico takrat, ko nismo več lačni, ne takrat, ko nas že tišči v želodcu. jejmo počasi, dobro prežvečimo, saj občutek sitosti ni odvisen od količine hrane tmveč od časa žvečenja (20 minut) pa naj se to še tako čudno sliši.

tiste, ki vstajate ponoči. poskusite se ustaviti, preden odprete hladilnik. znova, skuhajte si raje čaj, če že ne morete brez, poskusite si reči, da je zdaj čas za spanje in da v snu itak ne boste čutile lakote. pa da bo hrana počakala na jutro, ko boste res lačne in bo zato tudi bolj okusna.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Napadi lakote
15.11.2006 18:07:28   
Afnica
Mi je zadnjič od mojega sestra rekla, da moram zdej jest za dva. Pa sem rekla:,, Pa jaz že celo življenje jem za dva.'' user posted image

No, tudi jaz imam neke čudne apetite. Sploh ne vem, če sem lačna al sita. user posted image Al me buši boli od lahkote, pa mi hrana smrdi. Ali me hoče razgnat, pa mi hrana diši. Vse pomešano. Sem pa malo shujšala, čeprav nič kaj ne bruham. In jem kadar mi je oziroma se mi zdi, da mi je. user posted image



_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu tadruga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?