|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naravni porod ali CR
11.12.2008 23:59:08   
*Sinty*
Pred enim letom in 2 mesecema, natančneje 25. oktobra 07, se nama je z carskim rezom zaradi medenične vstave rodil najin prvi user posted image . Sedaj pričakujeva drugega, PDP imam 17. decembra. In ker je majhna razlika med enim in drugim porodom, in sploh ker je bil prvi z CR, imam možnost izbire ali bom sedaj rodila po naravni poti ali z CR. Nekako se bolj odločam za naravno pot, ker je hitrejše okrevanje (saj tako pravijo), sploh ker je najin prvi pravi mali user posted image in bi rada čimhitreje  bila na starih tirih. Čeprav me tud mal mika da bi zopet mela CR, dajo ti datum in ni tistega čakanja kdaj končno bo.  Pa tud nobenih komplikacij oz. kakšnih težav nisem imela lani z okrevanjem.  Tako da še nisem čist 100% kako se naj odločim, čas pa beži…. user posted image
In kaj bi storile ve, kako bi se odločile?

_____________________________

"Vsakdo dela napake. Odpuščati jih je dejanje ljubezni."
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 0:02:45   
frutka_
Obakrat sem rodila naravno in je bilo OK. Odločitev je predvsem tvoja. CR ne poznam.

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 6:00:31   
Anonimen
jaz sem prvič rodila s CR, in če bom imela izbira bom verjetno rodila kar s CR, to pa samo zaradi tega ker te nič ne mučjo pa čakat ni treba, odločitev je pa tvoja, glede na to da je ful mal razlike bi jaz rodila z CR.

l.p.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 8:11:56   
eva1
Jaz sem to že 1x pisala, pa vendar!
Jaz sem prvič rodila z CR zaradi med. vstave, 14m po CR sem zanosil, in 20 m po CR rodila  po naravni poti, čeprav so mi zdravniki rekli, da bo vrjetno spet potreben CR(zaradi velikostiuser posted image ! Ko sem prišla v porodnišnico, ker mi je v 38 tednu odekla voda, nisem bila nič odprta, tako da so me ob 11h dali na umetne popadke , ki so jih počasi stopnjevali...porod je sicer potekal počasi, saj se smatraš za prvorodko, tako da sem ob pol desetih zvečer rodila mojo bebico(3670g, 53cm in 38 obseg glave)...vse bi šlo hitreje če mala nebi imela tako veliko glavo, tako pa smo kakšno uro poskušali, da nebi bilo treba rezati presredka, pa vendar nismo vedeli, da bo imela takšen obseg glavice..ampak kljub temu, da so bili popadki boleči. da je vse skupaj trajalo cel dan, nebi niti pomislila, dabi šla rodit s CR! teh občutkov po porodu ne moreš zamenjati z občutki po CR! Moram reči, da meni ni bilo nič hudo po CR , niti me ni tako bolelo, po 14 dneh sem bila čist ok že! Amapk po porodu, pa si itak že čez 1 uro ok..no malo že bolijo šivi, ampak če si jih redno tuširaš, sploh ni panike...jaz vem, da bi se še 1x tako odločila, ker vse skupaj sprejemaš čisto drugače, ker so občutki 100x lepši in porod bolj doživiš kt s CR! Pa lih v tem je čar, da ne veš, kdaj bo bebica prišla na svet in je še vse bolj zanimivo..pa da ne govorim kako bolj si mobilen po porodu..se obrneš sem, tja, vstaneš...dojenje lepše steče(čeprav sem oba uspešno doljila)...to so moje izkušnje, ve se pa same odločite!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 8:16:19   
eva1
Aja kar se toče komplikacij po CR-sama delan na kirurgiji in če bi folk vedel kakšne so lahko komplikacije po operaciji bi 10 x prej premislil v kaj se spušča! Čeprav sej v veliki večini je ok..kaj pa če si lih ti tisti nesrečnik..ki pa jih tudi ni tako malo...sej malo preberite po netu, pa boste videle!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 8:19:36   
NTS
Tudi jaz sem rodila drugič z CR. Prvič je bilo urgentno, drugič pa sem bila že deseti dan preko PDP - ja in so mi na mojo željo naredili CR.
Res sem potrebovala malo več časa za okrevanje (6 dni sem bila v bolnišnici), ampak mi je kar ustrezalo da sem dosti časa preživela z user posted image .
Odločitev je tvoja, res pa je čisto drugače če greš urgentno ali če se sama odločiš. Počakaj na popadke in se odloči potem ko boš že v bolnišnici, če imaš to možnost.

lp
nts

_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 8:39:50   
Amoss
Mene pa zanima kaj ti je zdravnik svetoval?
Ker zanositi tako hitro po CR ni najbolj priporočljivo, tako da je tudi bolj nevarno pri porodu, tako da na tvojem mestu bi jaz upoštevala zdravnika, če on meni da je dovolj časa preteklo da rodiš normalno potem ga poslušaj, če pa ne pa pojdi na CR.
Jaz sem rodila prviš s CR bila fil razočarana, ker sem se ful pripravljala na naraven porod, tako da jaz bom naslednjič poskušala naravno, ampak jaz bom nekje 5 let po CR, to pa je bistvena razlika.
Jaz na tvojem mestu pa še nebi tvegalauser posted image

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 8:56:55   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Amoss

Mene pa zanima kaj ti je zdravnik svetoval?
Ker zanositi tako hitro po CR ni najbolj priporočljivo, tako da je tudi bolj nevarno pri porodu, tako da na tvojem mestu bi jaz upoštevala zdravnika, če on meni da je dovolj časa preteklo da rodiš normalno potem ga poslušaj, če pa ne pa pojdi na CR.


Jaz tudi tako nekako razmišljam. Pa ne morejo kar tebi prepustiti odločitve, kaj je varno! Ne razumem čisto tega.
Če obstaja kakšna nevarnost roditi po naravni poti, potem bi jaz definitivno izbrala CR.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 8:59:53   
ninocka
Prvič sem rodila z urgentnim CR, drugič pa sem imela možnost izbire. Na začetku sploh pomislila nisem na CR, tam nekje okrog 7 meseca, pa sem dobila nek nepopisen strah, da mi bo med popaki počila maternica. Zato sem se potem odločila za CR, imela sem pa spinalnega. Mož je bil zraven, tudi malega sem takoj videla, okrevanje je bilo pa še lažjekot po prvem CR, pa že tistoje blo ful hitro.

Je pa po porodu prišel G k meni in mi povedal, da je bilo pravilno, da sem se  odločila za CR, ker sem imela zelo stanjšano maternico in ne bi šel naravni porod. Zaradi tega razloga me je opozoril tudi, da  pri tretjem otroku niti ne bom donosila in bo potreben CR že kakšen mesec prej.  

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 9:18:15   
end1
se pridružujem eva1, sama sem mela prvič urgentni CR - zaradi ovite popkovine. Drugič sem rodila naravno, kljub temu da je bolelo za neopisat drugače gledam tudi na otročička, tudi na prvo. Po CR je namreč 15 ur nisem niti vidla. Okrevala pa sem tudi po CR boljše, ampak naraven porod je nekaj kar nam narava da in če gre zakaj ne probat, takoj ko rodiš vse muke pozabiš.
SREČNO!!!

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 10:14:55   
lana17
rodila sem naravno kljub medenični vstavi, zdaj sem prav hvaležna, da nisem imela CR...odloči se za naravno...trenutki tik po rojstvi so tako božanski, se jih ne da opisati...tudi okrevanje je sigurno hitrejše

_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 10:33:52   
katra55
Jaz sem imela prvič urgentni CR zaradi ovite popkovine, v drugo pa si želim roditi vaginalno.

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 10:42:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
Jaz tudi tako nekako razmišljam. Pa ne morejo kar tebi prepustiti odločitve, kaj je varno! Ne razumem čisto tega.
Če obstaja kakšna nevarnost roditi po naravni poti, potem bi jaz definitivno izbrala CR.


Če so ji dali možnost izbire, potem že ni neke hude nevarnosti, ker potem bi ji strogo določili CR in je sploh ne bi spraševali. Je pač taka praksa, da tistim, ki imajo prvič CR, ga običajno ponudijo to možnost tudi v drugo. Vsekakor pa velja upoštevati mnenje zdravnika - tu ne oporekam.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 11:26:23   
roberta
kot jaz razumem je naravni porod vedno boljša opcija kot cr. manj možnosti komplikacij, hitrejše okrevanje, manj poseganja v telo, tudi za otroka je boljši naraven porod (preberi si razne članke na to temo)...

tako, da ne vem, jaz bi se gotovo odločila za naravni porod (imam pa za sabo že 2 poroda in res ni to nek strašen bav bav), tako, da kar pogumno.

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 11:31:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: roberta

kot jaz razumem je naravni porod vedno boljša opcija kot cr. manj možnosti komplikacij, hitrejše okrevanje, manj poseganja v telo, tudi za otroka je boljši naraven porod (preberi si razne članke na to temo)...

tako, da ne vem, jaz bi se gotovo odločila za naravni porod (imam pa za sabo že 2 poroda in res ni to nek strašen bav bav), tako, da kar pogumno.


absolutno....in kot pravi pušenjak - če bi blo za žensko in otroka boljš, da se rodi čez trebušno steno, brez skrbi da bi narava to že sama ugotovilauser posted image


(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 13:27:06   
mihi78
Moja pupa je bila težka 4000g in velika 52cm, obseg glave pa je bil 35cm pa sem rodila vaginalno, bila precej šivana ampak ni blo hujšega - sem po dobrem tednu že sedela na riti, po 11 dneh sva že bili na sprehodu. Moja izkušnja. Lpuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 15:42:55   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
Jaz tudi tako nekako razmišljam. Pa ne morejo kar tebi prepustiti odločitve, kaj je varno! Ne razumem čisto tega.
Če obstaja kakšna nevarnost roditi po naravni poti, potem bi jaz definitivno izbrala CR.


Če so ji dali možnost izbire, potem že ni neke hude nevarnosti, ker potem bi ji strogo določili CR in je sploh ne bi spraševali. Je pač taka praksa, da tistim, ki imajo prvič CR, ga običajno ponudijo to možnost tudi v drugo. Vsekakor pa velja upoštevati mnenje zdravnika - tu ne oporekam.


Hude? A malo jo pa je? A tako: saj verjetno bo šlo vse v redu, samo lahko pa tudi ne ... zdaj se pa odločite, prosim. Ma to se meni zdi čudno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 16:02:59   
*AnaL*
Živjo!
Naj povem, da sem tudi jaz rodila prvič s CR, drugič po15 mesecih sem pa imela samo eno željo in sicer roditi po naravni poti. So me v P vprašali in sem rekla, da bi probala naravno, če pa nebi šlo je pa še vedno možnost CR. In je uspelo... user posted image  Krajši čas sem okrevala, splošno počutje je bilo precej boljše, v postelji sem se lahko dvignila, obrnila ,... čeprav sem bila kar precej šivana. Tako da... Odločitev pa je seveda tvoja!
L.P
Ana

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 19:09:42   
kekec in mojca
saj verjetno bo šlo vse v redu, samo lahko pa tudi ne ...


Takšna nevarnost je tudi pri CR!

Sama upam, da mi bodo dali tretjič možnost odločitve CR ali naravni porod in definitivno bi se odločila za slednjega! Prvi porod sem rodila naravno, ko sem prišla domov je bilo vse že čisto ok, čeprav sem bila kar fajn rezana... Nobenih bolečin več, malo špikanja 14 dni, potem pa sploh nisem vedela, da sem rodila.

Ampak CR... po zbujanju iz operacije, ki je bilo hudo, res hudo, sem skoraj omedlela ob vstajanju, slabo mi je bilo, da o bolečinah ob vstajanju, dvigovanju otročka, niti ne govorim. Še  tri mesece po porodu ni bilo vredu, zdaj pa lahko napovedujem vreme glede na bolečine (9 m po porodu). user posted image

In da o trenutkih, ko prvič dobiš svojega otroka v roke, niti ne govorim. Pri naravnem porodu sem ga dobila takoj, ga pocartala, tolažila, dojila v intimi, miru... pri CR sem ga videla šele 2 uri po porodu, v sobi polni ljudi, nobene intime, priklopljena na kable, moža sem morala trikrat prosit, da mi ga pristavi za dojenje - ON mi ga je moral pristavljat, ker se sama nisem mogla premikat!

Ne, ne, ni primerjave. Za tretjega otročka si res želim naravni porod! Na tvojem mestu ne bi niti razmišljala, če ti dajo na izbiro.




< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 12.12.2008 19:13:36 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 19:45:28   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
Hude? A malo jo pa je? A tako: saj verjetno bo šlo vse v redu, samo lahko pa tudi ne ... zdaj se pa odločite, prosim. Ma to se meni zdi čudno.


Ah dej no dej - za kateri poseg pa to ne velja? Tudi najbolj rutinski posegi se lahko ponesrečijo, tudi naravni porod pri nosečnici, ki ni imela celo nosečnost in nikoli prej nobenih težav, se lahko tako zelo zaplete, da se lahko celo tragično konča. Tega nikoli nihče ne more predvideti. Če zdravnik meni, da je lahko naravni porod zanjo ali otroka nevaren, ji bo že povedal. 100 % ji pa ne more jamčiti - ne za naravni porod ne za CR, da bo vse v redu – saj je vendar samo zdravnik in ne bog.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 21:03:54   
NinKa
Vidiš, jaz ti bom pa napisala obratno zgodbo od ostalih.

Prvič sem rodila po naravni poti, z EA..vse normalno, prerezana po zdravniikovih besedah relativno malo, ampak da sem k sebi prišla sem potrebovala najprej 14 dni da so šivi vsaj za silo nehali bolet. Da 4 dan po porodu ne govorim kako sem se v avto spravljala....če je kdo pred P gledal se je krepko nasmejal. Pol pa ene 3 tedne po porodu sem si prvič nekako upala iz hiše, vsj 10 minutk na sprehod okoli najbližjih hiš. Res sem rabila kake 3 mesece da sem malo pozabila na vse.

Aja, glede otročka..ja dali so mi ga takoj, pol so ga zrihtali in še 2 uri sem lahko bila z njim, pol pa naprej v svoji sobi.

Drugič sem rodila z urgentnim CR- spinalno, tako da sem bila budna. Mož je bil zraven, me držal za rokico...sicer je bil bolj bled ko jaz sama, ampak to je druga zgodba. Ob glavi mi je stala anesteziologinja, ki me je mirila, božala, prigovarjala, mirila tudi moža, da je vse v najlepšem redu in da se naj ne drživa tako resno.  Dojenčka sem dobila takoj ko so ga potegnili iz mene....potem so ga zrihtali in ga dali možu, medtem ko so mene porihtali do konca. Potem so mi ga še enkrat dali v roke in sem ga pocartala. Nato so me pa peljali na intenzivo, moža pa poslali domov. kot je že ena prej napisala na intenzivi je bilo najhuje, vse tiste aparature, pa prvič se vstati...čeprav najhuje pri vsem je meni osebno bila tableta za krčenje maternice. Vse ostalo je bilo vzdržno. Po dveh dneh sem prišla v svojo sobo, kjer sem uživala s sinkom in možem, kot prvič.

Največja razlika je pa tukaj. Po drugem porodu sem po 6 dnevih šla domov in sem se odpravila v avto čist normalno. Bolelo ni nič, ker že od 3 dneva nisem več jedla tablet proti bolečinam. 10 dni po porodu sem bila z celo bando (mož, ta večji sin in miško mali) na šopingu novih cotik in na kavici v sončku. Prav lušno je bilo....mesec dni po porodu pa sem že bila na izpitu na faksu.

Tako da če mene kdo vpraša...jaz sem za CR. Čeprav, če bi še enkrat rodila, bi hotela naravno, ker CR je vseeno kr orng poseg v žensko telo in mož je rekel, da je kr kruto izgledalo.....kar koli pač naj to pomeni. Baje mi bo nekoč povedat...ampak za sedaj so spomini še presveži.


Lep in kratek ter neboleč naravni porod ti želim. Pa seveda zdravega malčka.

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 21:36:11   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
Hude? A malo jo pa je? A tako: saj verjetno bo šlo vse v redu, samo lahko pa tudi ne ... zdaj se pa odločite, prosim. Ma to se meni zdi čudno.


Ah dej no dej - za kateri poseg pa to ne velja?


Ne gre za običajni riziko pri posegu, gre za to, da je po hitri ponovni nosečnosti po CR možnost, da je "maternica stanjšana", kot se izrazila Ninocka, ki je to doživela. In mene bi bilo tudi tega strah, kot je bilo njo. Zato mi ne bi bilo prav, da bi mi zdravnik dal možnost, da se sama odločim. Kja pa jaz vem, kako je s tem! Tako da, čeravno je "samo zdravnik in ne bog", pa vendar najbrž več ve o tem kot jaz. Vsaj tako je za pričakovat, bi rekla.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 21:38:37   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: NinKa
in mož je rekel, da je kr kruto izgledalo.....kar koli pač naj to pomeni. Baje mi bo nekoč povedat...


Saj si lahko pogledaš na filmčku na internetu. Je prav zanimivo. Boš vsaj vedela, kaj se je s teboj dogajalo. Meni je bilo zanimivo, ker tudi prej nisem vedela, kako točno to gre.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 21:45:24   
bumerang
Niti v sanjah ne pomislim, da bi kdaj še poskušala roditi naravno. Ravno zaradi takih zapisov, kot jih berem tukaj, sem se več kot 13 ur mučila z naravnim porodom, potem pa, ko so rekli vakum, zahtevala CR. Ker da kako grozno boli in kako dolgo je okrevanje.
Od takrat ko sem rekla za CR, do takrat, ko sem dobila otroka v naročje, je minilo pol ure. Drugi dan sem vstala, štiri dni kasneje sem doma že pospravljala po hiši. Bolečin nobenih, posledic nobenih. Dve prijateljici sta po naravnem še par tednov sedeli na gumijastih šlaufih.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Naravni porod ali CR
12.12.2008 22:10:33   
*Sinty*
Odločila sem se za naravni porod, čeprav so mi vaša mnenja spet dala malo bolj misliti.... Danes na pregledu mi je g. povedala, da trenutno vse zelo lepo kaže za naravni porod, in mi tudi zagotovila, da če se pokaže kakšen najmanjši problemček me premestijo v operacijsko in naredijo CR.
Sem pa pri prvem CR rodila v splošni anasteziji, ker so mi groza in strah operacijske sobe, in tudi tega da je tolko ljudi - zdarvnikov okoli tebe, in ves njihov pogovor med operacijo. Sploh pa ,me je bila grozna misel na to, da bi tam nemočna ležala v lokalni z mano ali pa z user posted image bi šlo pa kaj narobe, jaz pa nebi mogla pri tem nič, kot da bi bla z debelimi verigami priklenjena na posteljo. Zato si želim, sedaj roditi po naravni poti, zaradi prvega oz. takojšnega stika z user posted image , ki ga nažalost pri prvem nisem mogla izkusit....
Upam ne vse najboljše.......................


_____________________________

"Vsakdo dela napake. Odpuščati jih je dejanje ljubezni."

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?