|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nasvet prosim
2.5.2009 22:12:07   
zajtam
Pozdravljeni!

Moram najprej napisati kakšna je situacija.

Oba s punco sva stara 24 let. Skupaj sva že slabih šest let, še ne živiva skupaj, ker še punca študira, počasi končuje študij v Lj, jaz sem pa zaposlen v uglednem podjetju na štajerskem koncu.
In glede na to da sva že kr dolgo par, sva tako potihem v kratkem planirala, da se bova odselila na svoje,ker doma si ne predstavljava ostat, zaenkrat v najmeniško stanovanje, pogovarjala sva se tudi o tem, da bi lahko počasi imela že kašnega otroka, seveda ko bo punca doštudirala..... pač počasi začela svoje skupno življenje.

In pred kakšnim mesecem dni, sva s punco ugotovila da je nosečauser posted image . Veselje je bilo nepopisno iz najine strani, kar nisva mogla verjet svojim očem. In potem je bila dilema, kako zdaj to povedati mojim in njenim staršem. To nisva nameravala še takoj, vendar je situacija tako nanesla, da sva morala povedati. Moji straši so sprejeli pač tako, še kr z veseljem, vesela, njeni tako tako.....

No in ker je ta nosečnost prišla prej kot sva pričakovala, sva se odločila, da staršem poveva,
da se namravava preseliti na svoje (da bi živela skupaj s keterimi od staršev si namreč ne moreva predstavljati), v podnajmeniško stanovanje, bliže moji službi, da naj bi se to zgodilo v naslednjih treh mesecih itd. Sledilo je par modrih nasvetov, češ kako bom, da je to drago, zakaj si ne uredim stanovanja doma itd. Podoben odziv je bil pri njenih doma. Le da jih bolj skrbi, kako bo punca končala študij, čeprav dela le še diplomo,...

No in zdaj po mesecu dni, ko sva si začela stanovanje iskati in hoditi na oglede pa od najinih staršev poslušava kaj si midva predstavjava, če misliva da je nosečnost in študij in selitev ob enem tako enostavna.Če bova zmogla vse to, da so oni to čisto drugače delali ko so bili v taki situaciji....
Midva sva čist šokirana in ne razumeva v čem je problem. Osebne dohodke imava še kr solidne, nobenih nekih odvečnih obveznosti, punca končuje s študijem, jaz imam zagarantirano službo, punca jo bo še imela po končanem študiju. Selitev se nama tudi ne zdi ne vem kak stres, glede na to, da bova to uredila najkasneje do julija. Rada se imava zelo, veselima se otroka,...
Starši pa vsemu tem nasprotujejo, midva pa dobivava občutek manjvrednosti, kot da sva šele začela živeti in pojma nimava o tem in onem itd...

V glavnem s punco si želiva začet svoje življenje, si ustvarit dom, v katerem bova vzgajala najninega otroka, brez tega, da bi bila odvisna od koga drugega. Če ostaneva doma pri katerih od staršev nama ne prinese nič manj stroškov kot če greva na svoje, v glavnem ne vidiva nobenih prednosti če ostanev z najinim user posted image doma pri njih.

Ker ne veva več kaj je prav in kaj ne (ne bi parad tudi koga prizadela z najinim ravnanjem) bi bila vesela vsakega vašega menenja, ali naj starše ubogava, ali naredima po svoje, pač kaj si vi mislite o tem.
Ali  ima kdo od vas mogoče podobno izkušnjo in kako je zadevo rešil...

Hvala že vnaprej!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:14:51   
Anonimen
Naredita točno tako, kot sta si sama začrtala.user posted image

(odgovor članu zajtam)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:19:00   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: zajtam

Sledilo je par modrih nasvetov, češ kako bom, da je to drago, zakaj si ne uredim stanovanja doma itd. Podoben odziv je bil pri njenih doma. Le da jih bolj skrbi, kako bo punca končala študij, čeprav dela le še diplomo,...


čist kamot, bolje na svojem v najemu, kot pa pri starših.
Če vama znese plačevati najemnino, takoj v najem.


No in zdaj po mesecu dni, ko sva si začela stanovanje iskati in hoditi na oglede pa od najinih staršev poslušava kaj si midva predstavjava, če misliva da je nosečnost in študij in selitev ob enem tako enostavna.Če bova zmogla vse to, da so oni to čisto drugače delali ko so bili v taki situaciji....


v bistvu je, vse se da, če se hoče.

Midva sva čist šokirana in ne razumeva v čem je problem. Osebne dohodke imava še kr solidne, nobenih nekih odvečnih obveznosti, punca končuje s študijem, jaz imam zagarantirano službo, punca jo bo še imela po končanem študiju. Selitev se nama tudi ne zdi ne vem kak stres, glede na to, da bova to uredila najkasneje do julija. Rada se imava zelo, veselima se otroka,...
Starši pa vsemu tem nasprotujejo, midva pa dobivava občutek manjvrednosti, kot da sva šele začela živeti in pojma nimava o tem in onem itd...



problem je v tem, da bi starši radi, da sta doma (in vama bojo solili pamet ob vsaki možni prilikiuser posted image ).

Verjemi, se da, jaz sem bila še študentka, ko sem zanosila in brez službe, moj dela, pa sma kamot za sebe, otrok tudi ni ne vem kako velik strošek (ni treba vse novo in oh in sploh super), no, zdej sem pa spet noseča, pa še nimam službe (ni časauser posted image ) in se ne sekirama, pač ni luksuza, je pa blažen mir in ni pametovanja.

srečno

(odgovor članu zajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:21:08   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: zajtam

Pozdravljeni!

Moram najprej napisati kakšna je situacija.

Oba s punco sva stara 24 let. Skupaj sva že slabih šest let, še ne živiva skupaj, ker še punca študira, počasi končuje študij v Lj, jaz sem pa zaposlen v uglednem podjetju na štajerskem koncu.
In glede na to da sva že kr dolgo par, sva tako potihem v kratkem planirala, da se bova odselila na svoje,ker doma si ne predstavljava ostat, zaenkrat v najmeniško stanovanje, pogovarjala sva se tudi o tem, da bi lahko počasi imela že kašnega otroka, seveda ko bo punca doštudirala..... pač počasi začela svoje skupno življenje.

In pred kakšnim mesecem dni, sva s punco ugotovila da je noseča . Veselje je bilo nepopisno iz najine strani, kar nisva mogla verjet svojim očem. In potem je bila dilema, kako zdaj to povedati mojim in njenim staršem. To nisva nameravala še takoj, vendar je situacija tako nanesla, da sva morala povedati. Moji straši so sprejeli pač tako, še kr z veseljem, vesela, njeni tako tako.....

No in ker je ta nosečnost prišla prej kot sva pričakovala, sva se odločila, da staršem poveva,
da se namravava preseliti na svoje (da bi živela skupaj s keterimi od staršev si namreč ne moreva predstavljati), v podnajmeniško stanovanje, bliže moji službi, da naj bi se to zgodilo v naslednjih treh mesecih itd. Sledilo je par modrih nasvetov, češ kako bom, da je to drago, zakaj si ne uredim stanovanja doma itd. Podoben odziv je bil pri njenih doma. Le da jih bolj skrbi, kako bo punca končala študij, čeprav dela le še diplomo,...

No in zdaj po mesecu dni, ko sva si začela stanovanje iskati in hoditi na oglede pa od najinih staršev poslušava kaj si midva predstavjava, če misliva da je nosečnost in študij in selitev ob enem tako enostavna.Če bova zmogla vse to, da so oni to čisto drugače delali ko so bili v taki situaciji....
Midva sva čist šokirana in ne razumeva v čem je problem. Osebne dohodke imava še kr solidne, nobenih nekih odvečnih obveznosti, punca končuje s študijem, jaz imam zagarantirano službo, punca jo bo še imela po končanem študiju. Selitev se nama tudi ne zdi ne vem kak stres, glede na to, da bova to uredila najkasneje do julija. Rada se imava zelo, veselima se otroka,...
Starši pa vsemu tem nasprotujejo, midva pa dobivava občutek manjvrednosti, kot da sva šele začela živeti in pojma nimava o tem in onem itd...

V glavnem s punco si želiva začet svoje življenje, si ustvarit dom, v katerem bova vzgajala najninega otroka, brez tega, da bi bila odvisna od koga drugega. Če ostaneva doma pri katerih od staršev nama ne prinese nič manj stroškov kot če greva na svoje, v glavnem ne vidiva nobenih prednosti če ostanev z najinim doma pri njih.

Ker ne veva več kaj je prav in kaj ne (ne bi parad tudi koga prizadela z najinim ravnanjem) bi bila vesela vsakega vašega menenja, ali naj starše ubogava, ali naredima po svoje, pač kaj si vi mislite o tem.
Ali  ima kdo od vas mogoče podobno izkušnjo in kako je zadevo rešil...

Hvala že vnaprej!




Glede na vse, kar sem v tvojem postu označila modro, se nimata česa bat. Vso srečo in zdravo štručko vama želim. Imejta se tako rada še naprej user posted image
Kar se pa
rdečega tiče, vedi, da bosta v vsakem primeru koga prizadela - ampak to je njihov problem in gre bolj za to, da starši težko sprejmejo, da njihov otrok res odrasel in si ustvarja svojo družino, svoje življenje,... Bodo preživeli tudi to user posted image

(odgovor članu zajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:23:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zajtam

Ker ne veva več kaj je prav in kaj ne (ne bi parad tudi koga prizadela z najinim ravnanjem) bi bila vesela vsakega vašega menenja, ali naj starše ubogava, ali naredima po svoje, pač kaj si vi mislite o tem.
Ali  ima kdo od vas mogoče podobno izkušnjo in kako je zadevo rešil...

Hvala že vnaprej!





če narediš pa svoje, si boš v primeru težav očital LE SEBI in sprejeti boš moral posledice LE SVOJIH dejanj.

tudi ti naši nasveti. jih boš vse ubogal ali boš naredil po svoje user posted image

vidva bosta živela skupaj in ne vajini starši in vidva si bosta naredila tako kot vama paše in ne kot paše vajinim staršem. kaj pa, ko staršev ne bo več? kdo vam bo pa takrat govoril, kaj bi morala naredit? pa kako vam to še vedno ni jasno...user posted image

(odgovor članu zajtam)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:24:49   
Anonimen
je tudi prednost pri življenju pri starših: ko si brez otrok, je ne vidiš,...
ampak včasih se zgodi, da moraš kam nujno hitro opravit in nobeden od vaju ne more popaziti na otroka... takrat so starši v bližini zelo dobrodošli (seveda, če se z njimi dobro razumeta).
in vsekakor je finančno ugodneje... hitreje prihranita denar, ki bi ga sicer zmetala za najemnino ter se osamosvojita malo kasneje v lastnem stanovanju ali hiški...

je pa seveda tudi prednost v osamosvojitvi: sam si gospodar svojega življenja.
najemniško stanovanje ali kredit pa je odvisno od situacije na trgu...

drugače: ko prihaja otrok oz. ko pride, se stvari urejajo hitreje, ker smo primorani v to.
midva sva se odločila za kredit (3-4 leta nazaj)... mi je malo žal, ker sva s kreditom finančno omejena in ga ne moreva kar tako prekiniti kot bi npr. najemniško stanovanje. a po drugi strani bo čez nekaj let nekaj najinega, kar pri najemniškem stanovanju ne bi mogla trditi.

vsekakor pa vam želim veliko srečnih skupnih trenutkov!user posted image


(odgovor članu zajtam)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:36:31   
Naja31
Naredita kot si sama želite.

Kakor berem po forumih, se večina tistih,kii živijo v hiši pri starših s časoma začne kregati ,tako da je bolje, da sta na svojem.
In srečno!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:39:29   
Splišni
Očitno so vajini starši opravili zelo dobro delo, kar se vzogje svojih otrok tiče, in so vzgojili dva samostojna, zrela človeka.

Tako da, ko se bosta odselila na svoje, kar je seveda najboljše za vse skupaj, sem prepričana, da se bodo kmalu sprijaznili, da sta pač ptička odletela z gnezda, in bo vse O.K. Pač rabijo malo časa, da to sprejmejo. To je gotovo tudi zanje velik korak v življenju.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:44:55   
rj1808
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

je tudi prednost pri življenju pri starših: ko si brez otrok, je ne vidiš,...
ampak včasih se zgodi, da moraš kam nujno hitro opravit in nobeden od vaju ne more popaziti na otroka... takrat so starši v bližini zelo dobrodošli (seveda, če se z njimi dobro razumeta).
in vsekakor je finančno ugodneje... hitreje prihranita denar, ki bi ga sicer zmetala za najemnino ter se osamosvojita malo kasneje v lastnem stanovanju ali hiški...

je pa seveda tudi prednost v osamosvojitvi: sam si gospodar svojega življenja.
najemniško stanovanje ali kredit pa je odvisno od situacije na trgu
drugače: ko prihaja otrok oz. ko pride, se stvari urejajo hitreje, ker smo primorani v to.
midva sva se odločila za kredit (3-4 leta nazaj)... mi je malo žal, ker sva s kreditom finančno omejena in ga ne moreva kar tako prekiniti kot bi npr. najemniško stanovanje. a po drugi strani bo čez nekaj let nekaj najinega, kar pri najemniškem stanovanju ne bi mogla trditi.

vsekakor pa vam želim veliko srečnih skupnih trenutkov!user posted image









Se podpišem!!

< Sporočilo je popravil rj1808 -- 2.5.2009 22:45:35 >


_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:53:07   
zajtam
Za najemniško stanovanje sva se odločila le za dobo enega do dveh let, ko pa bo še en osebni prihodek več, imava pa v planu kupiti nekaj svojega.

Korak za korakom....

Drugače pa vsem hvala za nasvete...user posted image Tudi midva se nagibava v to smer, da bova naredila tako kot sva si začrtala, vendar ko poslušaš še druge, ki ti verjetno želijo dobro, pol pa začneš razmišlajti še z njihovega vidika in pol se ti počasi začne.....vsemogoče prepletati po glavi.

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 22:58:14   
Katjusa
poslušajta najprej sebe potem druge, zamere bodo (če bodo) tak al pa tak. uživajte in se veselita tega, da sta lahko skupaj, da se ljubita in da bo vajina ljubezen dobila naraščaj. radi se imejte in poslušajte svoje srce....

(odgovor članu zajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nasvet prosim
2.5.2009 23:15:35   
Vijoličarka
Tudi če ti drugi iskreno želijo dobro, ni nujno, da je tisto, kar mislijo, da je dobro za vaju, tudi v resnici dobro za vaju.

Ker še nista  živela skupaj, bo to terjalo precej prilagajanja, morda celo kakšen prepirček in take stvari je bolje opraviti stran od staršev, ki se radi (tudi nehote) vmešajo. V stanovanju, ki ga bosta najela, bosta samostojna, življenje si bosta lahko uredila po svoje, žal mnogi starši zelo radi mislijo, da morajo odrasli otroci živeti natanko tako, kot so si oni zamislili - ponavadi tako, kot so živeli oni sami.

Če se torej zavedata, kaj vse bo treba narediti, čemu se bo treba odpovedati, da bosta prišla do lastnega stanovanja in sta to pripravljena tudi uresničiti, je to za vaju najbojša odločitev. Vse se da, če hoče. Morda bo treba več dela, več napora, več varčevanja, vendar bo zato rezultat toliko slajši.

Saj se bodo starši navadili. Ker oba še živita doma, je to pač zanju šok. To je tudi velika sprememba v njihovem življenju - gnezdo se jim prazni. In morda potem ne vedo, kaj bi. To je tudi za njih prelomnica.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu zajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 9:02:19   
botrca
Naredita kot sta sama načrtovala, pojdita na svoje če praviš da sta zmožna. S časoma se bodo starši sprijaznili ali pa tudi ne. Nič boljše ne bo če bosta pri njih živela...nikar tega ne počnita, ker boste v par letih v še slabših odnosih, kregat se boste začeli slej ko prej. Zdaj se razumeta, če pa se odločita pri starših živet se bosta posledično vidva začela kregat...govorim iz lastnih izkušenj. Če imata možnost, pojdita na svoje.
Pametne nasvete bosta pa še celo življenje poslušala.
Tudi naši starši niso vedeli kaj jih čaka, ko so se odločali za enake korake.

Kaj češ lepšega: ljubita se, službo imata (punca bo vkratkem dobila), otrok je več kot zaželjen in načrtovan.
Pa lepo nosečnost in skupno življenje user posted image .

< Sporočilo je popravil botrca -- 3.5.2009 9:03:46 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 10:09:07   
ronja
ali naj starše ubogava, ali naredima po svoje

Naredita po svoje. Večini staršev je nekak težko sprejet, da se otroci osamosvajajo (so svetle izjeme, hvalabogu, ampak veliko jih ima te probleme) in ko grejo otroci po svoje in dobijo svoje otroke, je to nekak uradno in takrat jih zvizne. Če bodo prizadeti zato, ker hočeta bit samostojna, potem imajo probleme ONI ne vidva! Za vaju je to normalna pot! Rada se imata, otroka si želita, finance so urejene - kaj naj bi bil torej problem? Uživajta in ne dajta se zapeljat v mnenje, da vama ne bo ratalo - itak da vama bo! Povejta obojim staršem, da jih imata rada, ampak da si želita biti samostojna in da lahko najbolj pomagajo tako, da verjamejo v vaju, da vama bo uspelo in vama dajejo pogum in voljo. To je vse, kar rabita od njih. Mogoče jim bo kapnilo.

(odgovor članu zajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 10:26:37   
tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Očitno so vajini starši opravili zelo dobro delo, kar se vzogje svojih otrok tiče, in so vzgojili dva samostojna, zrela človeka.

Tako da, ko se bosta odselila na svoje, kar je seveda najboljše za vse skupaj, sem prepričana, da se bodo kmalu sprijaznili, da sta pač ptička odletela z gnezda, in bo vse O.K. Pač rabijo malo časa, da to sprejmejo. To je gotovo tudi zanje velik korak v življenju.



Podpis. Osnovo mata dobro. Več ali manj dokončane šole, službe ... dobra osnova za skupno življenje.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 10:27:33   
tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ali naj starše ubogava, ali naredima po svoje

Naredita po svoje. Večini staršev je nekak težko sprejet, da se otroci osamosvajajo (so svetle izjeme, hvalabogu, ampak veliko jih ima te probleme) in ko grejo otroci po svoje in dobijo svoje otroke, je to nekak uradno in takrat jih zvizne. Če bodo prizadeti zato, ker hočeta bit samostojna, potem imajo probleme ONI ne vidva! Za vaju je to normalna pot! Rada se imata, otroka si želita, finance so urejene - kaj naj bi bil torej problem? Uživajta in ne dajta se zapeljat v mnenje, da vama ne bo ratalo - itak da vama bo! Povejta obojim staršem, da jih imata rada, ampak da si želita biti samostojna in da lahko najbolj pomagajo tako, da verjamejo v vaju, da vama bo uspelo in vama dajejo pogum in voljo. To je vse, kar rabita od njih. Mogoče jim bo kapnilo.


Tudi tukaj se podpišem.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 10:44:10   
bskrle
Vidva mislita dobro, TAko tudi storita.Malo distance s starši ne škodi!


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 11:05:43   
nuala
Meni vse o vajinih starsih pove dejstvo, da niso pokazali pretiranega navdusenja nad novico, da je punca noseca.
Ok, mogoce vaju je cas prehitel, vendar bi bilo od dobrih starsev za pricakovat, da vama cestitajo, se razveselijo vajinega veselja in vaju podprejo. Konec koncev sta stara 24 let.
Veliko o vasem odnosu pove tudi dejstvo, da si ne predstavljata zivljenja pri enem od starsev.

Torej, pojdita na svoje. Poiscita skromnejse stanovanje, da vama bo denar ostal se za kaj drugega ( pa dojencki tudi ne potrebujejo kaksnih luksuznih namestitev ) ter uzivajta v skupnem zivljenju. Seveda se da selit kljub nosecnosti in diplomi, malo discipline, pa bo. Punco pa le spodbujaj, da bo kljub vlogi nosecnice oz. mamice dokoncala studij.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu zajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 11:08:45   
Anonimen
Midva sva čist šokirana in ne razumeva v čem je problem.


Verjamem user posted image .

Ce ni problema, ga je treba pa narest, a ne?
Verjetno starsi niso pricakovali, da bosta odsla in da se bo naenkrat njihova popkovina prerezala. Eni to sprejmejo tezje, drugji lazji, nekateri pa to popkovino nategujejo in nategujejo...

Sta odrasla in odgovorna cloveka in naredita tocno tako kot se vama zdi prav.

Lahko se prilagajata, ampak na koncu ne bo nihce zadovoljen, ne starsi, ne vidva.

(odgovor članu zajtam)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 11:11:01   
Anonimen
Ok, mogoce vaju je cas prehitel, vendar bi bilo od dobrih starsev za pricakovat, da vama cestitajo, se razveselijo vajinega veselja in vaju podprejo. Konec koncev sta stara 24 let.


Zakaj bi ju prehitel cas user posted image .

Cez leto ali dve, ko bi punca ze diplomirala, ko bi bila skupaj sedem, osem let, bi se pa vsi sprasevali, kaj je narobe, da pri vseh ze nastetih dejstvih nimata otrok.

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 11:24:23   
zinkazi
Če boste živeli na svojem se boste prilagajali drug drugemu in uskladili vaše interese. Z življenjem pri starših, pa je potrebno sprejeti njihova pravila, pogosto se mora človek odpovedati lastnim željam. Če bosta šla na svoje, bodo oboji nekoliko razočarani, ampak bodo do rojstva user posted image  to že sprejeli. Če bosta pri starših, bosta v vzgoji, vajinih odnosih ali življenju imela drugačna mnenja, drug način življenja, kot ga imajo starši, starši tega mogoče ne bodo mogli sprejeti, potem bodo ta nesoglasja samo vedno večja in življenje vaše družinice ne bo takšno, kot bi lahko bilo.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 12:01:09   
matejchykam
Ojla!
Nista edina s takšno težavo. Po svojih izkušnjah ti lahko povem, da bo nekaj časa še slišat take pripombe, ko bodo enkrat ugotovil, da vidva to mislita resno, se bodo pa unesli. Tud pri nama je bilo tako, ampak sva se sama hotela poročit in preselit, in je uspel!!! Danes si ne predstavlam, da bi9 živela pri njih ali meni, ker bi se obema zmešal, mava pa enoletno punčko, jest sem pa v zadnjem letniku študija, pa nama vse dobr znese... Tko da vidva sam pogumno, ker sama najbolj vesta, kaj je za vaju dobro!!
Držim pesti za vaju!!

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 12:52:20   
tweed
user posted image  Čestitke za bodoči naraščaj in vso srečo v najemu user posted image ...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu zajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 12:52:50   
alička
Popolnoma podpiram vajino odločitev.

Sama menim, da se morajo otroci slej ko prej "ločiti" odseliti od staršev. Od mojega mama je bila tudi popolnoma paf, ko se je odselil, trajalo je kakšno leto (sploh ni govorila z njim), zdaj pa se imamo super. Radi se obiskujemo, hodimo skupaj na piknike, ampak živimo NARAZEN, kar je bistveno.

Mi je pa malo manj jasno zakaj taka medla reakcija ob novici, da bodo dobili vnuke. Nista nepreskrbljena, mladoletna... po napisanem sodeč, sta dve odrasli, odgovorni osebi.

Veliko sreče!

(odgovor članu matejchykam)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nasvet prosim
3.5.2009 13:02:54   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: Katjusa

poslušajta najprej sebe potem druge, zamere bodo (če bodo) tak al pa tak. uživajte in se veselita tega, da sta lahko skupaj, da se ljubita in da bo vajina ljubezen dobila naraščaj. radi se imejte in poslušajte svoje srce....



Se podpišem!!!

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?