|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 17:00:26   
LuLu
Že velikokrat sem zasledila nove teme, tudi na tem forumu Vrtec, ki me malo skrbijo.
Postavlja se mi vprašanje ali so avtorice kake 12-letne sestre otrok ali je to zajehancija.
Kako za vraga, po vsem tem sexu in nosečnosti in rojevanju, postavlja mati vprašanja tipa Kdaj otroka dati v vrtec, Ali ga dati, ko so tam nalezljive bolezni in podobne.
A to samo mene zmoti, da vsi tak lepo odgovarjate ali pa je res butasto? Kako za vraga lahko MI to odgovorimo, kako lahko avtorica sploh upošteva naše mnenje,... Se nekaterim enostavno ne da razmišljati o otroku, vzgoji in sprejemati lastne odločitve ali pa res ne znajo. Ne vem no... totalno mimo mi je.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 17:35:53   
aknela123
noben se ne zafrkava, spomni se samo, ko si imeli ti prvega otroka, pa je prišlo do prve vročine, pa do prvega zobobola, pa do govoric o prvi nalezljivi bolezni, ki se širi po vrtcu,... si verjetno tudi spraševala, kaj storit.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 17:44:49   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

noben se ne zafrkava, spomni se samo, ko si imeli ti prvega otroka, pa je prišlo do prve vročine, pa do prvega zobobola, pa do govoric o prvi nalezljivi bolezni, ki se širi po vrtcu,... si verjetno tudi spraševala, kaj storit.
Nisi razumela bistva mojega posta. Ne pišem o bolanem otroku.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
8.1.2013 18:19:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 19:06:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Že velikokrat sem zasledila nove teme, tudi na tem forumu Vrtec, ki me malo skrbijo.
Postavlja se mi vprašanje ali so avtorice kake 12-letne sestre otrok ali je to zajehancija.
Kako za vraga, po vsem tem sexu in nosečnosti in rojevanju, postavlja mati vprašanja tipa Kdaj otroka dati v vrtec, Ali ga dati, ko so tam nalezljive bolezni in podobne.
A to samo mene zmoti, da vsi tak lepo odgovarjate ali pa je res butasto? Kako za vraga lahko MI to odgovorimo, kako lahko avtorica sploh upošteva naše mnenje,... Se nekaterim enostavno ne da razmišljati o otroku, vzgoji in sprejemati lastne odločitve ali pa res ne znajo. Ne vem no... totalno mimo mi je.


Glej, od vsega začetka nas drugi učijo kaj je najbolje za našega otroka....od nosečnosti naprej...dojenja, vrtca....raznorazna prava ali tudi samozvana stroka nam non stop govori, kako je to in to dobro, kako mati nima vedno prav (enkrat pred leti je bila celo tema, ki jo je odprla ena vzgojiteljica, da bi morali starši na izobraževanje za starše, kot se pač vzgojiteljice izobražujejo, da lahko pazijo otroke)....in če si bombardiran z vseh strani s toliko informacijami, da je to in to dobro....in če si toliko, bom rekla labilen, da se kot starš nisi sposoben zanesti na svoje občutke in sprejemati lastne odločitve je to to....jaz povsem razumem, da ljudje svašta sprašujejo.....ker se mamice že od prve črtice na clearbluju učijo po alinejah kaj in kako do najbolj perfektnega in popolnega otroka.....in sčasoma same več niso sposobne sprejemati lastnih odločitev.....

Moje dete je pred mesecem dni splavalo.....z možem vsa srečna (sva bila pač srečna, da je to veščino dete osvojilo z najino pomočjo) to poveva vsakomur, ki naju je voljan poslušati in od praktično vsakega sva slišala: "Kdaj jo bosta pa dala na tečaj, da bo osvojila pravilno tehniko plavanja?" Halo....? A starš pa ni več sposoben naučiti otroka smučati, plavati, rolati, kolesariti.....Je za vsako stvar potrebno dati otroka na tečaj....?

Pač starši ne znajo zaupati več vase in v svoje sposobnosti....ali pa se jim enostavno ne da.....

In potem se pojavljajo take teme: Kdaj dati otroka v vrtec? Kdaj ga dati v šolo smučanja? A lahko gre otrok v vrtec če kašlja ali mu teče iz nosa? Kdaj in kako otroka odvaditi plenice? Koliko minut na dan je še dobro, da otrok gleda televizijo?

< Sporočilo je popravil liliana -- 8.1.2013 19:08:17 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 19:30:49   
nusi
ljudje smo pač različni, enim je nerodno vprašati in so tiho, drugi mislijo, da so itak najbolj pametni, eni mogoče res ne zaupajo sebi. Tudi jaz kdaj poiščem na netu ali pri prijateljih njihove izkušnje o določeni zadevi, saj na koncu se odločiš sam, nič pa ne škodi če si tolk odprt, da si pripravljen še koga drugega poslušat.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 21:24:11   
Najin_pikec
Verjetno se avtorici, ki postavi določeno vprašanje, le-to ne zdi tako neumno user posted image . Sem že kakšen dober nasvet dobila ob prebiranju "neumnih tem" in najbrž tud postavla kakšno neumno vprašanje (vsaj za tiste bolj izkušene mame). Pač, ko si prvič mama in ko se še strokovnjaki med sabo ne znajo zmenit, si v dilemi. In so nasveti mamic z večjo kilometrino res dobrodošli user posted image .

Se pa strinjam, da bi odgovor na določeno vprašanje hitreje in bolj zanesljivo dobila, če bi zavrtela pravo tel. št..

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 21:37:35   
LuLu
Ok, liliana... razumem.
najin_pikec,
"Pač, ko si prvič mama in ko se še strokovnjaki med sabo ne znajo zmenit, si v dilemi. In so nasveti mamic z večjo kilometrino res dobrodošli "
...ta stavek spet nima neke veze z mojim postom. Kaki strokovnjaki? Ne pišem o zdravstvenih težavah mamic, ali finančnih, pravnih ali o negi,... Ali dati otroka v vrtec ali ne? To mi je čudno vprašanje na primer. Noben ni strokovnjak na tem področju, vse smo se odločale po svoji presoji, ne morem pa jaz nekomu svetovati ali naj da otroka tja ali ne. Ali naj bo pri babici ali ne... tudi tiste, ki sploh odgovarjajo je brezveze, ker je vse to bilo za njenega otroka prav, za drugega je ali pa ni. Mislim, kaj lahko nekdo sploh zaključi, ko taka vprašanja postavlja? Če jih dobro prebere... NIČ.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nekaj meni ni jasno...
8.1.2013 23:16:50   
taška30
No, meni se to ne zdi tako čudno vprašanje. Glej, če imaš možnost ga imeti doma ali pa dati v vrtec, pač razmišljaš o plusih, minusih, tehtaš... In takolee v odgovorih morda najdeš še kak nov vidik, iz katerega bi pogledal... Saj se odločijo sami na koncu, itak.

Meni so bolj zabavna una (vsakoletna - sezonska) vprašanja: koliko naj ga oblečem, ali naj mu dam žabice, ali naj ji dam spodnjo majčko spodaj...user posted image in potem tista prepričevanja tipa: a ste nori, tolk ga oblačite, kaj boste pa pri minus 10? Ja, ob teh vprašanjih se ponavadi smejim...user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 8:24:21   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

noben se ne zafrkava, spomni se samo, ko si imeli ti prvega otroka, pa je prišlo do prve vročine, pa do prvega zobobola, pa do govoric o prvi nalezljivi bolezni, ki se širi po vrtcu,... si verjetno tudi spraševala, kaj storit.


Čist nikoli! Nikoli brala knjig, nikoli spraševala, kako vzgajati in "vzgajati" svojega otroka. Pa sem bila stara 21-22. Ok, mogoče smo mi res malo posebni, ker smo vedno živeli bolj kot cigančki user posted image , brez kompliciranja, veliko v stiku z naravo, veliko po lastnih občutkih. Tko da ja, smo tud taki starši, ki smo pri prvem otroku ravnali tako kot nam je velela lastna vest, občutek in pamet. Verjamem pa, da se mnogi lovijo v vlogi starševstva, kar je seveda tudi razumljivo.

Tko da mene niti ne čudijo vsa ta vprašanja, niti me ne motijo, so pa tudi meni hecna vprašanja v smislu "a sem noseča" user posted image Pač so stvari, katere tukaj ne moremo vedeti, lahko pa delimo lastne izkušnje. tist pa ja.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 10:56:56   
Najin_pikec
Meni so pa bolj trapasta vprašanja v smislu "moj otrok ima dve pikici na obrazku, pa eno na stopalu, kaj mislite da je to?". V takem primeru se pač pokliče zdravnika in po potrebi pelje tamalega tja.

Glede tega ali dati otroka v vrtec ali ne, se mi pa ne zdi nič narobe če vprašaš. Pač kot je že Taška30 napisala, se pretehta pluse in minuse in se potem vsak za svojega otroka odloči. In tudi na tem področju so mnenja deljena, kot na skoraj vsakem drugem.
No mi s tem vprašanjem nismo imeli težav, ker pač ni bilo neke izbire user posted image .

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:03:08   
Najin_pikec
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

No, meni se to ne zdi tako čudno vprašanje. Glej, če imaš možnost ga imeti doma ali pa dati v vrtec, pač razmišljaš o plusih, minusih, tehtaš... In takolee v odgovorih morda najdeš še kak nov vidik, iz katerega bi pogledal... Saj se odločijo sami na koncu, itak.

Meni so bolj zabavna una (vsakoletna - sezonska) vprašanja: koliko naj ga oblečem, ali naj mu dam žabice, ali naj ji dam spodnjo majčko spodaj...user posted image in potem tista prepričevanja tipa: a ste nori, tolk ga oblačite, kaj boste pa pri minus 10? Ja, ob teh vprašanjih se ponavadi smejim...user posted image


Uf, glede tega sem jaz skor diplomirala predno sem rodila user posted image user posted image user posted image . Ampak kot so mi rekli, ko je bil mali enkrat tu, sem delala po občutku. Ampak se z mojim dragim še vedno ne strinjava glede tega, očitno so najini občutki različni user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:12:16   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
so pa tudi meni hecna vprašanja v smislu "a sem noseča" user posted image Pač so stvari, katere tukaj ne moremo vedeti, lahko pa delimo lastne izkušnje. tist pa ja.
Ah, ta pa sodi v sam vrh user posted image
Mislim, jaz sem bila noseča 2x, ni vrag, da nisi ti tudi ali pa , ker sem jaz bila 2x, ti zher nisi user posted image  user posted image
Ampak moje/naše izkušnje pri nekaterih vprašanjih čisto nič niso vredne.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:16:32   
Najaa
Jaz sem pa sam vesela, da v času nosečnosti in prvo leto hčerke nisem imela povezave na internet... ko sem jo dobila pa sploh nisem imela časa viset gor... In sem se ves čas več ali manj odločala po svoji kmečki pameti. V drugi nosečnosti sem pa malo več na rr začela viset, no takrat sem pa tak že vse vedela od prvič. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:17:25   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
so pa tudi meni hecna vprašanja v smislu "a sem noseča" user posted image Pač so stvari, katere tukaj ne moremo vedeti, lahko pa delimo lastne izkušnje. tist pa ja.
Ah, ta pa sodi v sam vrh user posted image
Mislim, jaz sem bila noseča 2x, ni vrag, da nisi ti tudi ali pa , ker sem jaz bila 2x, ti zher nisi user posted image  user posted image
Ampak moje/naše izkušnje pri nekaterih vprašanjih čisto nič niso vredne.



Se to je to. Pa tud vsak ti drugače reče in ka si pol izvedel? Spet si na začetku. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:22:43   
LuLu
Najaa, ja, tudi pri dveh svojih otrocih se včasih odločamo drugače, a ne? Enega bi dali v vrtec, enega nismo dali... pač po občutku in zaradi nekih okoliščin.
Smešno mi je to, ker se same odločajo s kom ga bodo delale, kako ga bodo delale... za to so dovolj zrele. Pri vprašanju ali naj gre 2 tedna v vrtec ali ne, pa zablokirajo user posted image  Upam, da bodo z leti bolj dozorele tudi tukaj, ker čaka jih še ogromno vprašanj in odločitev.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:26:35   
Tippi
Upam, da bodo z leti bolj dozorele tudi tukaj, ker čaka jih še ogromno vprašanj in odločite


Strinjam! Recimo pri naši tamladi je bila pred kratkim dilema, ki jo je prenesla name. ali naj šprica kemo al ne user posted image sem ji odpisala nazaj (sms), da naj preračuna kaj se ji bolj splača, dobiti cvek al imeti neopravičeno user posted image

zdaj pa bodi pameten in se odloči kot starš, kaj je bolje!? in svetuj otroku. user posted image Mogoče bi morala zastavit vprašanje tukaj na RR, ziher bi bilo nasvetov iz glave ogromno user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 9.1.2013 11:28:02 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:30:43   
Najaa
user posted image user posted image aaaaaaaaaaaaaaa dobra si, meni bi mama glavo odšraufala, če bi jo kaj takega vprašala. Jaz sem se že takrat sama odločila, da bom špricala. user posted image user posted image

Drugače pa LuLu imaš prav sam nekateri pač malo preveč komplicirajo... Ali se ne znajo sami odločit... Ali pa samo rabijo nekoga za pogovor, ker okoli sebe so že vsem tečni.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:30:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Mogoče bi morala zastavit vprašanje tukaj na RR, ziher bi bilo nasvetov iz glave ogromno user posted image
Ajoj, bog ne daj. Iz tega bi marsikaj ven prišlo. Do tvoje nesposobnosti, do nesposobnosti tvoje hčere, da dobi 1, do lenobe... uh, marsikak zaključek že vem po tolkem času na RR user posted image
Vidiš, ampak si že pri teh njenih letih dala na njo, da se odloči. To je dobra šola za dalje. To manjka tem o katerih jaz pišem. Kilometrina odločanja po svoji presoji in nosenje posledic.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:32:47   
Tippi
user posted image user posted image aaaaaaaaaaaaaaa dobra si, meni bi mama glavo odšraufala, če bi jo kaj takega vprašala. Jaz sem se že takrat sama odločila, da bom špricala. user posted image user posted image


Sicer vem, da je sposobna špricat in mi to tud na glas pove, ampak da me je pa vprašala za nasvet/mnenje, je pa še mene na rit vrglo user posted image user posted image

No, potem je špricala in tudi že bila vprašana. s trojkico je padla čez, ampak neopravičena pa ostaja user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:34:36   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

user posted image user posted image aaaaaaaaaaaaaaa dobra si, meni bi mama glavo odšraufala, če bi jo kaj takega vprašala. Jaz sem se že takrat sama odločila, da bom špricala. user posted image user posted image


Sicer vem, da je sposobna špricat in mi to tud na glas pove, ampak da me je pa vprašala za nasvet/mnenje, je pa še mene na rit vrglo user posted image user posted image

No, potem je špricala in tudi že bila vprašana. s trojkico je padla čez, ampak neopravičena pa ostaja user posted image


Jing in jang. V vsaki stvari je nekaj dobrega in nekaj slabega. user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:35:42   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
s trojkico je padla čez, ampak neopravičena pa ostaja user posted image
Meni se to zdi boljše. Neopravičene se itak nikjer ne pojavljajo kasneje, ocene pa. Pa še ti o tem veš, kar pa je sploh super.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:37:13   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jing in jang.
Misliš... debelo in suho? user posted image
Daj, piši tak, da te s Tippi razumeva user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:38:31   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Mogoče bi morala zastavit vprašanje tukaj na RR, ziher bi bilo nasvetov iz glave ogromno user posted image
Ajoj, bog ne daj. Iz tega bi marsikaj ven prišlo. Do tvoje nesposobnosti, do nesposobnosti tvoje hčere, da dobi 1, do lenobe... uh, marsikak zaključek že vem po tolkem času na RR user posted image
Vidiš, ampak si že pri teh njenih letih dala na njo, da se odloči. To je dobra šola za dalje. To manjka tem o katerih jaz pišem. Kilometrina odločanja po svoji presoji in nosenje posledic.


O ja. Pri malih se začne. Pred leti že, sem jo masirala da mora vrniti knjigo v knjižnico, če ne bo plačala in bo drago ko žafran. vsak dan sem jo posiljevala s knjižnico in ni bilo učinka! Potem pa pride račun sto evrov in še nekaj. zamudnina je bila eno leto!!! itak, mami a boš dala pol? user posted image sem rekla da ni šans!! naj gre v knjižnico in se zmeni za honorarno delo, da bo odplačala zamudnino. zlagat knjige, al pa pucat, karkoli že. naj se znajde. in sem jo pustila na milost in nemilost knjižničarkam user posted image user posted image

Na koncu se je dogovorila za obročno odplačevanje in je vsak mesec odnesla 20 eurov, ki jih je zbirala čez cel mesec, od kovančka do kovančka. Danes si raje ne sposodi knjige, če si jo pa že, ma pa tako paranojo, da odnese knjigo takoj ko jo prebere, to je pa že po parih dneh user posted image

Ok, malo sem delila svoje izkušnje. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nekaj meni ni jasno...
9.1.2013 11:38:44   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jing in jang.
Misliš... debelo in suho? user posted image
Daj, piši tak, da te s Tippi razumeva user posted image


Kaj debelo in suho? Ne veš, kaj je jing in jang? Sej pravim, v vsaki stvari je nekaj dobrega in nekaj slabega.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?