|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 12:00:32   
Nixxon
Začelo se je kak mesec zatem, ko je začel hodit h varuški. Kar naenkrat ni več hotel mirno ležati na previjalni in se pustiti, da ga previjeva. Vseskozi se je dvigoval, spodmikal nogice,... Uglavnem, sva mislila da mu ne paše previjalna in sva ga začela previjati v dnevni na kavču. Kak teden je bilo vredu, potem se je začelo tudi tu. Brcat, spodmikat noge, vstajat, kričat, jokat,... Tako močno, da ga dva komaj obvladava. Še najlažje gre tako, da on delno sedi, delno mu pustiva da mal hodi po dnevni, pač tako da se z minimalno napora previjemo.

Varuška pravi da pri njej ne povzroča problemov in ga lahko normalno previje, tudi pri mojih starših ni tako nemogoč, očitno sva midva z ženo edina smotana. Ne vem, študiram če se vseeno ni kaj zgodilo pri varuški, ker to se je začelo takrat in to dokaj naenkrat.

Mnenja? Imate podobne izkušnje? Kaj naredit?

Hvala, LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 12:05:24   
Anonimen
Nič se ni zgodilo pri varuški, to se zgodi vsakemu otroku, ki je prej priden in lepo počaka, da se ga previje. Kar naenkrat. Iz danes na jutri. Rita in se obrača in  premika, kot bi imel petardo v riti. Pride pa tudi mine, tako kot je prišlo. Ni druge, kot da ga na trdo primeš in previješ. Uf, kako sem ga jaz na trdo prijela, ko je stegoval noge, je imel trde kot kamen, pa se nisem dala.

(odgovor članu Nixxon)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 12:12:00   
lex
se strinjam z al bino

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 12:13:09   
natalia
se strinjam z Albino. Naša je imela nekaj časa zdaj mir, zdaj pa brca, se dere, izmika, groza! Sem imela probleme s tem že na začetku zato sem si nabavla hlačne plenice, pa je malo lažje, no.

lp


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 12:20:42   
srki
Midva sva se srečevala z istimi problemi. Tako, kot je prišlo, je tudi odšlo. Ponavadi sem ga zamotila s kakšno stvarjo, ali pa mu kaj govorila, pela, da se je vsaj malo umiril.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 12:33:08   
Anonimen
Tudi jaz se strinjam. Manjka samo trda roka. Mi imamo isti problem, kadar je tamal tečen. Ima rit pol metra nad višino glave user posted image

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
4.12.2007 12:43:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nixxon)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 12:48:48   
Anonimen
Jaz sem poskusila vse živo, pa ni nič pomagalo. Ko pa je dobil eno čez rit, bogpomagej, je pa zaleglo in sem imela mir glede tega za vse večne čase.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 13:00:47   
Barbs
Nixxon, brez veze, da ugibaš, kaj se je zgodilo pri varuški, ker se, tako kot si že razbral iz prejšnjih postov, verjetno ni nič. Naš tamali ima iste probleme. Ja, on, ne mi! Smo ga imeli vmes že na kavču, pa rito luftat, pa mal "ubogega otroka" pustit, da bo brez plenic okrog laufal , pa mogoče mu kaj ni.... Ja seveda! Nazaj na previjalno  (pa nisem nek grob človek) pa lepo previjat. Kar je treba je treba. Mu lepo pokažem plenico, kak drekec nardi, pa da je treba to očistit, pa mu zagrozimuser posted image ,  da drekec lahko popapa lulčka, če ga ne obrišemo ( ok, spet se bodo drle name, kako lahko otroku sploh kaj grozišuser posted image  )... pa na omaro na desni strani previjalne sem  (priznam) prestavila iz sobe une živalice, ki se jih nalepi kao nad posteljo , pa gleda oslička, ptička, pujsa, kravico, pa kar neki.... In mu (že spet, ti mami ti!!!! ) grozim, da bo osliček žalosten, da bo krava žalostna, da bo ptiček dol padu... pa take....user posted image  če se ne bo pustu previt. Potem ga še lepo prosimo (kdorkoli ga pač previja) , če bi nam, ker je velik in močan, lahko pomagal in držal kremico, da ga bomo potem lahko namazali.... In ponavadi je to za njegov ego dovolj.user posted image


Nixxon, ne se sekirat, vsi enkrat zrastejouser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 13:19:45   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: natalia

se strinjam z Albino. Naša je imela nekaj časa zdaj mir, zdaj pa brca, se dere, izmika, groza! Sem imela probleme s tem že na začetku zato sem si nabavla hlačne plenice, pa je malo lažje, no.

lp



Pri nas je isto, sem hvaležna za hlačne pleničke.
bai

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 13:42:19   
solatja
isto. hlačne plenice res pomagajo. pa pri nas je še ta (ker kupujem dm-ove), da imajo te veliko več žirafic gor in zdaj gre že kar rada. dam ji eno to hlačno plenico, ki ima še tisti samolepilni trakec, pa je mir. ali pa kako igračo. se pa tudi to umiri, počasi. 

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 13:53:31   
MarijaPo
Pri nas smo danes dosegli vrhunec previjalne borbe. Namrec, zjutraj je zagledala caj, ki smo ga pustili na previjalni, ker smo ji ponoci dajali antibiotik. In ona bi seveda pila tisti caj. Ga je Igor odnesel, ker starega mrzlega caja ji pac zjutraj, ko je cas za mleko, ne bomo dajali.
To jo je totalno razjezilo in se je grozljivo drla, ritala, metala na vse strani, metala vse predmete, ki jih je zagrabila na tla, potem se je zacela v ihti davit in bila res zoprna.
Nekako sem jo uspela pomirit, tako da sem ji kazala neko igracko in je utihnila in se pomirila. Je gledala igracko in ji je bilo vsec, potem sem rekla: no, Eva, primi tudi ti igracko. In kaj je naredila? Zabrisala jo je po tleh. Takrat je pa meni prekipelo in sem ji rekla: no, zdaj se bova pa brez pomirjanja previli. Zgleda sem presvoh, ker mi je ni uspelo tiscat dol in je prisel pomagat Igor, Eva se je spet grozljivo drla, tokrat se z vecjo intenziteto.
Na koncu smo jo le nekako previli ob Evini zvocni spremljavi, potem pa jo je Igor popestoval, ker je bila res cisto iz sebe, da smo ji vsaj jutranji antibiotik in mleko uspeli dat.
Ne vem, a se je res treba tok jezit zaradi enega cajcka?

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 17:01:10   
Barbs
Ne, ne splača se. Kar dva ali tri star čaj ji daj, pa naj faše še kako želodčno zadevouser posted image

ok, hecam se...user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 17:17:43   
bskrle
Se podpisešem pod Splišni

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 17:55:18   
Pauline
Obdobje....bo minilo...pa bo prišlo še eno...in še eno...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 18:52:19   
Barbs
in še eno...user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Pauline)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 20:24:44   
barcaffe
Otrok se pri teh letih začne na takšen način odzivat, kot ga opisuješ ti, in bilo bi krivično, da kriviš varuško za to.
To je čist normalen pojav, če pogledam nazaj, se je moj Žigec obračal za 180°, pa delal poleg še akrobacije.
HVALA BOGU jaz pravim, vsaj smeha je bilo na tone, pa previjanje malo daljše, pa nič zato.
Tudi to je minilouser posted image
Mene osebno je bolj skrbelo takrat, ko je bil bolan. Takrat je revček bil pa res pri miru.user posted image



(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nemogoč je med previjanjem
4.12.2007 21:22:44   
janca
Hahaha. Pri nas je isto. Zjutraj, ko se mi najbolj mudi u službo, se začne veselo skakanje po previjalni. Bognedaj, da je pokakan. Groza. Tko, da mu dam flaško (če je glih ponoči kej čaja ostal v njej) da pije čaj, al pa robček, ki ga pol veselo tišči v usta (bljek), al pa mu kremo tiščim v roke, al pa mu mal rokce namažem s kremo, da potem maže itd. Popoldne in zvečer se zgodba ponovi. Tko, da .... Komaj čakam, da bo to obdobje minilo. Enkrat sem mu dala eno čez rit in joj groza. Bilo je še hujše. Tuljenje tako, da sem ga komaj pomirila. Tko, da se tega ne poslužujem več, čeprav bi si jo krepko zaslužil. Tudi to bo minilo.

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 10:56:23   
Pajaca
Smo dal to že 2x čez.

Po moje ga ni otroka ki nekega dne ne ugotovi kako fino je ko rit spodmakneš.... sploh če je vsa pokakana. Jupi, ko je pol mami jezna, pa puca drekec povsod. Ni lepšga ti rečem. Kr spomn se kok je blo to fajn narest.

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 12:30:40   
Nixxon
Zanimivo, redko slišiš toliko enotnih mnenj. Po eni strani sem želel slišat dokaj enoten odgovor, po drugi sem se pa bal da "bo treba samo potrpet". user posted image

No, očitno bomo pač še to fazo prestali, že marsikatero smo in sigurno ni zadnja. user posted image Je pa sedaj začel svoje ime govorit (no, nekaj temu zelo podobno). Samo da je veselje pri bajti. user posted image

Hvala za odgovore, LP.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 12:35:36   
viv_
Pri nas ta prva ni mela te faze - je pač mal izvenserijski mulc. Ta druga ma pa trenutno to fazo user posted image  Bemo duš! Ampak se je zanč s tako ihto vrgla nazaj na previjalni, da se je precej udarila z glavo v en rob in je sedaj mir.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 13:22:22   
smigli
Ja moj je že dalj časa v tej fazi, pa mi je zadnjič skoraj z mize padu, tako da sem ga komaj ulovila. Ko bi se vsaj ustrašil, ma kaki, se je smejal kot navit, mene pa je skoraj kap!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 14:46:28   
naja78
ojla.nisem vse brala.probaj z zobno ščetko na katero daš otroški kolodont.pr nas je živ in ni sek pr mer.to pa pali in še koristno je.ja to nardiš vsakič.ko si pa drugje pa ga previješ sede.se navadiš.nam so to svetovali v razvojni.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 14:51:07   
Jančika_
Našega tamlajšega sva nekaj časa lahko previjala z možem samo v duetuuser posted image . Na srečo ga je minilo, je bilo pa grozno - parkrat sem ga dopoldan pustila kar v isti plenici in sem na moža počakala, ker me je celo telo bolelo od napora. Sem že pri tavečjem mislila, kako je bil zategel pri previjanu - no, tisto ni bilo nič proti tamalemuuser posted image .

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nemogoč je med previjanjem
5.12.2007 14:57:41   
spacey
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sem poskusila vse živo, pa ni nič pomagalo. Ko pa je dobil eno čez rit, bogpomagej, je pa zaleglo in sem imela mir glede tega za vse večne čase.

Enako.
Le tu in tam je imel podoben flesh, a sem ga kaj hitro spomnila, na eno čez rit in je dal mir.


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Pomagajte!
пеперутка16

Mojo sestro vara njen mož. Ujela sem ga s švalerko in ga slikala. Niso me videli. Kaj storiti? Vsak večer jočem, jemljem pomirjevala.

Naj povem sestri. (63%)

Naj povem mami. (16%)

Naj zagrozim kretenu. (18%)

Nekaj drugega, to je? (3%)


Število vseh glasov: 38

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!