|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
20.11.2009 16:04:58   
PC Baby
Aprila prihodnje leto moram nazaj v službo, zavrnjeni smo bili v 17-tih vrtcih, z možem nimava čisto nikogar, ki bi nama lahko čuval malega, zasebne varuške pa finančno ne zmoreva.

Vem, da se vas velika večina ubada z istim problemov, zato sprašujem a mi lahko kaj svetujete? Razmišljala sem, da pač do septembra ne bi šla v službo in vzela neplačan dopust (ne vem kako bi šli skozi, ampak ajde - rešitev bi bila), potem so mi pa danes povedali, da tudi za september nimamo nobenih šans, ker imava samo enega otroka in sva oba v službi. Imela naj bi 67 točk, kar ni niti blizu minimalnim točkam, ki so bile potrebne za sprejem v preteklih letih. Živiva pa 10m od vrtca!!!!
V drugih vrtic pa imava še manj možnosti, ker nimava "bližine bivališča". Sploh ne vem kaj naj.

Rekli so mi, da v Vižmarjih obstajajo ene privat jasli, ki so po isti ceni kot državni vrtec. A katera ve za to? Na netu namreč nič ne najdem.

Sorry k vam morim, ampak danes me je to čisto potrlo :-(

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 20.11.2009 21:15:10 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj zdaj?
20.11.2009 16:26:08   
miapia
Ja, te čisto razumem. Mi imamo pa 4 točke. K sreči imamo taščo, ki jo bo čuvala, sicer proti plačilu, a vseeno ceneje kot varuška. Je pa oddaljena 20 km v eno stran, samo kaj mi drugega preostane. Če ne bi bilo nje, bi pač morala odšteti 400, 500 eur za varuško.
Kaj boš pa drugega naredil???

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj zdaj?
20.11.2009 16:33:07   
Leela
Ti vrtci so res za bruhat user posted image . Ponavadi je tako, da če sta oba zaposlena, da dobiš večje število točk user posted image . Lahko, da boš še zmeraj dobila saj nekateri so bili sprejeti v več vrtcev hkrati in bodo odpovedali, vsaj septembra. samo na to se zanašat se pa res ne moreš.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj zdaj?
20.11.2009 16:43:03   
skorpika
mi pa smo imeli srečo...ko sem poslala prošnjo in dobila odgovor,smo bili na 96 čakalnem mestu, v roku treh mesecev smo napredovali na 36. zdej s 1.12. pa smo dobili prosto mesto!

tko da mogoče tole še ni čist fiksno...ali pač?

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj zdaj?
20.11.2009 16:50:29   
majana79
Nas je več v taki situaciji, s tem da imamo junijskega otroka, kjer pa itak ni šans da ti ga vzamejo pred septembrom. Tudi midva razmišljava o skrajšanem delovnem času, oziroma neplačanem dopustu - seveda, če bi ga s 1.9.2010 vzeli. V nasprotnem primeru pa nimam pojma kaj bomo.

pc baby
, si ti dala vlogo redno na razpis v letu 2009, se pravi do konca marca, ali si pošiljala vloge po tem datumu? Ker meni so samo iz enega vrtca poslali potrdilo o prejemu vloge in da bo obravnavana naslednje leto aprila, iz ostalih nič. Ti si dobila dejansko že odločbo?



(odgovor članu skorpika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj zdaj?
20.11.2009 17:10:09   
sazi
Glede na to, da govoriš o Vižmarjih sklepam, da gre za vrtec Šentvid (mogoče enota Brod) - tam smo bili mi 1. leto 142. na čakalni listiuser posted image , potem smo se pa itak preselili in v novem okolišu čakali na vrtec skoraj do sinovega dopolnjenega 3. leta. Vmes je bil pri privat varuški, ki je čuvala več otrok (vendar je ves čas zasedena - sem jo za vsak slučaj rezervirala že v času nosečnosti).
Edini predlog zate, ki ga imam, ki je pa zelo odvisna od vajinih služb - oz. časovnih omejenostih v službi;
Če le imata možnost, da je en v službi le 4 ure, drugi pa polni čas in se za delovni čas zmenita tako, da se lahko zamenjata - npr. en dela od 6ih do 10ih, drugi pa od 10ih do 18ih ? -ali kaj podobnega - ali pa delitev po dnevih? Res odvisno, kakšno službo imata.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj zdaj?
20.11.2009 20:57:29   
zez76
Skorpika, mi sm bili čisto isto kot vi! In gremo prav tako 1.12 v v vrtec!user posted image Kje ste pa vi dobili vrtec? 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj zdaj?
20.11.2009 21:13:59   
kajajaka
Nam so pa ogromno vrtca naračunali... Smo naračunali, da je bolje, da jaz delam po 4 ure, pa sem ob 12h doma, male pa ne damo v vrtec.
Malo čuva tašča, ampak tudi, če bi za te 4 ure plačala varstvo, bi bilo še vedno znosno (finančno). Je pa res, da je pri nas privat varstvo precej cenejše kot v LJ. (250-350 za 8 urno varstvo).

Tako, da ti predlagam, da premisliš o tem. Če si privat varstva ne moreta privoščiti, potem sklepam, da nimata tako zelo visokih dohodkov in tudi izpad dohodka zaradi krajšega delovnika ne bi bil tako ogromen.
Pa seveda lažje in ceneje je dobiti varstvo za par uric...

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj zdaj?
21.11.2009 14:37:54   
bskrle
Mislim, da ni za obupat, pokliči v kak vrtec na periferiji, po moje, se spomladi najde kako mesto.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
21.11.2009 15:05:26   
Splišni
V glavnem otroka vpišita. Vsako leto.
Če bo na čakalni listi, bo vsaj pri naslenjih razporejanjih imel prednost.
Če ne letos, pa drugo let, če ne drugo, pa naslednje.


(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
21.11.2009 15:10:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

V glavnem otroka vpišita. Vsako leto.
Če bo na čakalni listi, bo vsaj pri naslenjih razporejanjih imel prednost.
Če ne letos, pa drugo let, če ne drugo, pa naslednje.




Pol gre pa itak že v šolo.user posted image

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
21.11.2009 15:16:07   
CatJa
Ampak tole z vrtci v Lj. je pa res prava katastrofa. Najboljše, da eden od staršev da odpoved, ker ni kam dat otroka. Katastrofa, res.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
21.11.2009 15:25:46   
Gina
Grozno. Res ne razumem, da je vzgojiteljic ful preveč, težko dobijo službo, občina ljubljana ima v bistvu ogromno prostorov lastnih, ki služijo za take in drugačne namene, pa jih ne prodajo, oz. ne morejo par od njih preuredit v vrtce, otroci pa na cesti.user posted image user posted image user posted image Če bi se meni to zgodilo, nimam pojma kaj bi naredila. Hodila od poncija do pilata, težila, prosila in jokala, želela nasvet kaj naj naredim, morda bi šla še na csd jokat, povsod pač, kjer se s tem ukvarjajo. Razen če bi imela dovolj visoke dohodke, da bi bila sposobna plačat privat varstvo. Potem bi se tega poslužila. Saj mi drugega ne bi preostalo.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
21.11.2009 16:22:22   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

V glavnem otroka vpišita. Vsako leto.
Če bo na čakalni listi, bo vsaj pri naslenjih razporejanjih imel prednost.
Če ne letos, pa drugo let, če ne drugo, pa naslednje.




Pol gre pa itak že v šolo.user posted image



Ja.

No ja, ampak ker gre zdaj šele v jasli, je lahko potem mogoče pri 3 letih sprejet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
21.11.2009 17:48:41   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Aprila prihodnje leto moram nazaj v službo, zavrnjeni smo bili v 17-tih vrtcih, z možem nimava čisto nikogar, ki bi nama lahko čuval malega, zasebne varuške pa finančno ne zmoreva.

Vem, da se vas velika večina ubada z istim problemov, zato sprašujem a mi lahko kaj svetujete? Razmišljala sem, da pač do septembra ne bi šla v službo in vzela neplačan dopust (ne vem kako bi šli skozi, ampak ajde - rešitev bi bila), potem so mi pa danes povedali, da tudi za september nimamo nobenih šans, ker imava samo enega otroka in sva oba v službi. Imela naj bi 67 točk, kar ni niti blizu minimalnim točkam, ki so bile potrebne za sprejem v preteklih letih. Živiva pa 10m od vrtca!!!!
V drugih vrtic pa imava še manj možnosti, ker nimava "bližine bivališča". Sploh ne vem kaj naj.

Rekli so mi, da v Vižmarjih obstajajo ene privat jasli, ki so po isti ceni kot državni vrtec. A katera ve za to? Na netu namreč nič ne najdem.

Sorry k vam morim, ampak danes me je to čisto potrlo :-(


Zacni iskat privat varstvo, saj ni treba, da je individualno.
Cene so primerljive s cenami jasli.

Jaz sem vozila hci v privat varstvo k eni zenski, ki je pazila 4-6 otrok starosti do 3 let.
Pa ne zato, ker ne bi dobila prostora v jaslih, pac pa zato, ker se nam je zdelo primernejsa oblika varstva za majhnega otroka.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj zdaj?
21.11.2009 20:56:41   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: majana79


pc baby
, si ti dala vlogo redno na razpis v letu 2009, se pravi do konca marca, ali si pošiljala vloge po tem datumu? Ker meni so samo iz enega vrtca poslali potrdilo o prejemu vloge in da bo obravnavana naslednje leto aprila, iz ostalih nič. Ti si dobila dejansko že odločbo?





Jaz sem dala vloge aprila 2009, ker se je komaj takrat rodil. Dobila sem dopis iz vrtcev, da so prejeli vlogo, da med letom nimajo prostora zanj, da pa bo vloga obravnavana na komisiji marca 2010 za september 2010. Pred kratkim sem pa oddala novo vlogo in na njej označila, da 2009 ni dobil vrtca pa so me kontaktirali in opozorili, da ker komisija ni obravnavala vloge ne moremo dobit točk za zavrnitev, ker čeprav ni dobil vrtca, ni bil uradno zavrnjen na komisiji. ko sem pa šla še v 3 vrtce malo osebno povprašat kako je s tem, so mi pa povedali da glede na potek zadbje 3 leta, nimao praktično nobenih šans, da bi bil sprejet eptemra kljerkoli in da naj iščemo privat varstvo.

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj zdaj?
21.11.2009 21:10:34   
majana79
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: majana79


pc baby
, si ti dala vlogo redno na razpis v letu 2009, se pravi do konca marca, ali si pošiljala vloge po tem datumu? Ker meni so samo iz enega vrtca poslali potrdilo o prejemu vloge in da bo obravnavana naslednje leto aprila, iz ostalih nič. Ti si dobila dejansko že odločbo?





Jaz sem dala vloge aprila 2009, ker se je komaj takrat rodil. Dobila sem dopis iz vrtcev, da so prejeli vlogo, da med letom nimajo prostora zanj, da pa bo vloga obravnavana na komisiji marca 2010 za september 2010. Pred kratkim sem pa oddala novo vlogo in na njej označila, da 2009 ni dobil vrtca pa so me kontaktirali in opozorili, da ker komisija ni obravnavala vloge ne moremo dobit točk za zavrnitev, ker čeprav ni dobil vrtca, ni bil uradno zavrnjen na komisiji. ko sem pa šla še v 3 vrtce malo osebno povprašat kako je s tem, so mi pa povedali da glede na potek zadbje 3 leta, nimao praktično nobenih šans, da bi bil sprejet eptemra kljerkoli in da naj iščemo privat varstvo.


Se mi je zdelo da bo tako user posted image user posted image

Hvala! Zdej pa v iskanje varstva user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj zdaj?
21.11.2009 22:35:29   
4.4.
Mi smo koncno dobili vrtec, bili smo na 82 mestu in sedaj zacnemo z uvajanjem. Najbolj grozno pa je to da bo nasa macica, ki se ni dopolnila 2 leti v mesani skupini z otroki, ki so stari tudi 4 leta.Le eden bo dve leti in pol. Ko sem videla te velikane v primerjavi z mojim malim nejescim drobizkom mi je slo kar na jok. Spolh ne vem kako bo to slo. Baje jo bodo drugo leto dali med vrstnike.

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj zdaj?
22.11.2009 11:39:56   
benika
Le eden bo dve leti in pol. Ko sem videla te velikane v primerjavi z mojim malim nejescim drobizkom mi je slo kar na jok.


Ah dej ne seri no. Tukaj mamice ne dobijo vrtca, ti se pa poritožuješ, ker mala ni v skupini, ki je tebi povšeči. Naš je bil eno leto v kombiniranem, oddelku 1-6 let, pa je bil star 2,5 leti. Pa ti nekaj povem...v tistem letu je blazno napredoval, učil se je od starejših, se igral z mlajšimi, pa čist fajn mu je bilo.

Tako da bodi lepo srečna, da se ima otrok fajn (ker je to bolj važno kot pa tvoja sekirancija) in v končni fazi,. da sploh lahko hodi v vrtec.

(odgovor članu 4.4.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj zdaj?
22.11.2009 14:45:20   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Le eden bo dve leti in pol. Ko sem videla te velikane v primerjavi z mojim malim nejescim drobizkom mi je slo kar na jok.


...v tistem letu je blazno napredoval, učil se je od starejših, se igral z mlajšimi, pa čist fajn mu je bilo.



To je res, kar je navedla benika. Od vseh znank, prijateljic otroci, ki so bili v skupini s starejšimi so blazno napredovali. Na začetku je res malo kriza, ker se pač večji otroci težje igrajo s tvojim, ki je majhen, vendar vzgojiteljice popazijo in se igrajo s tvojim in ga vključujejo v igro s starejšimi (vzgojiteljice dobro vedo kako v takih primerih postopat, ko je otrok praktično najmlajši). No, in ti malčki so res blazno napredovali, začeli govorit, sami jest (ko so bli recimo 1 leto stari) itd.... Je slabše, če je tvoj otrok star npr. 3 leta in je v skupini s samimi 12 mesečniki.
Ampak v vsakem primeru je EDINO VAŽNO, da otrok sploh dobi vrtec oz. da ga imaš kje met. Nič se ti ne sekiraj, tamali majo čredni nagon in vrtec jih blazno poštima. Ti samo zaupaj vzgojiteljicam. Kolikor bo tvoja mala prinesla "lumparij" iz vrtca, toliko bo prinesla tudi koristnih stvari in veliko se bo naučila od starejših.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj zdaj?
24.11.2009 10:34:02   
veronikab
Tudi mi smo eni izmed srečnežev, ki smo ostali pred vrati vseh vrtcev, v katerih smo oddali prošnjo.

Verjetno nam ne bo preostalo nič drugega, kot pa privat varstvo. Je pa kriza, saj vse ponudbe, ki jih prejmeva, stanejo okrog 450 EUR, kar je za moje pojme zeloooo veliko.

Sva pa tudi midva iz Vižmarjev. Tukaj res obstaja eno privat varstvo in cena je 450 EUR - mesečni pavšal.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj zdaj?
24.11.2009 12:50:22   
PC Baby
Za tiste, ki ste bile zavrnjene (v Ljubljani) ena dobra novica. Pisala sem na MOL z vprašanjem, kje bodo odpirali nove enote, da se čimprej prijavimo in so mi odgovorili naslednje:

Spoštovani,
Mestna občina Ljubljana bo od decembra 2009 do konca šolskega leta odprla oddelke še v naslednjih vrtcih:Vrtec Ciciban, Vrtec Mladi rod, Vrtec Šentvid, Vrtec Jelka, in Vrtec Jarše.
Vrtci bodo v novoodprte oddelke najprej sprejemali otroke iz čakalnih list, v primeru, ko pa otrok na čakalnih listah ne bo več, bodo razpisali prosta mesta. V primeru prostih mest bodo podatki objavljeni tudi na spletni strani Mestne občine Ljubljana www.ljubljana.si (življenje v Ljubljani, družine in otroci, vrtci-več o vrtcih).


Mi sicer ne pridemo v poštev, ker nismo bili na komisiji (mali se je rodil aprila), ampak samo zavrnjeni :(

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj zdaj?
24.11.2009 12:51:49   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: veronikab


Sva pa tudi midva iz Vižmarjev. Tukaj res obstaja eno privat varstvo in cena je 450 EUR - mesečni pavšal.


Veronika, prosim lepo pošlji mi na ZS kakšen kontakt tega privat varstva, če ga imaš, ker ga ne najdem v imeniku.

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kaj zdaj?
24.11.2009 15:00:41   
Metuljček Cekinček
Jaz sem se pred tremi leti tudi pritoževala tu na forumu, da ne dobimo vrtca, potem sem pa dobila kar nekaj ponudb za privat varstvo na Z.S.

Mogoče se tudi tebi javi kakšna gospa, ki varuje malčke - po zmerni ceni seveda.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
25.11.2009 12:03:48   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Imela naj bi 67 točk, kar ni niti blizu minimalnim točkam, ki so bile potrebne za sprejem v preteklih letih.


user posted image Mi smo zbrali 65 točk, pa smo vrtec dobili s prve, tako da tega sploh ne štekam ... sploh če gre za vrtec v Ljuser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?