|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:32:17   
Zahi
no.. pa začnimo tole temo.. se mi je zazdela zanimiva.. in me zanima vaš pogled na te droge?

Katere podpirate in zakaj.. katerih se izogibate in zakaj.. katere ne sprejemate v naši družbi in zakaj? user posted image

Moje osebno mnenje:

alkohol in nikotin sta družbeno sprejemljive droge.. obe sta telesno odvisne droge.. obe sta telesno uničujoče droge.. ampak sta družbeno sprejemljive..

vsak otrok lahko pride do alkohola in nikotina..

alkohol je velik dejavnik raznih bolezni.. razpadov družin.. socialnih problemov.. telesno je težje ozdravljiv kot marsikatera trda droga.. pušča grozne posledice na jetrih in ožilju.. vendar ga sistem podpira in država precej veliko dobi od pivcev.. zakaj bi to ugašali?

na drugi strani imamo potem tobačne izdelke, ki temeljijo na bazi nikotina.. nikotin kot sam prav tako zasvoji telo.. pušča grozne posledice na organizmu.. vendar tudi tukaj država ogromno pobere od kadilcev.. zakaj bi to ugašali?

oba lobija.. tako alkoholni kot tobačni sta bila najmočnejši veji gospodarstva (večji od nafte) in tako močni veji sta si privoščili podkupiti marsikateri zakon, da sta te drogi postali legalni..

med tem ko je marginalna droga THC postala droga, ki se je zaradi neznanega razloga uvrstila med mehke droge, za razliko od alkohola in nikotina.. zakaj je temu tako? vpliv THCja je vse prej kot škodljiv za telo. ima veliko zdravilnih učinkov (kot ga ima tudi alkohol, medtem ko nikotin nobenega).. posledica uživanja THCja je veliko bolj blaga kot uživanje alkohola.. vendar je ta droga zaradi neznanih razlogov prepovedana in uvrščena med druge droge, ki so umetnega izvora..

če smo že pri mehkih drogah lahko uvrstimo tja tudi kofein, ki je prav tako zasvojljiv.. telesno in psihično.. sam učinek kofeina je vse prej kot zdravilen.. torej pušča posledice na krvnem tlaku.. tudi to je družbeno sprejemljiva droga..

zakaj so te droge tako razvrščene? nekatere uživamo vsak dan.. za nakup drugih gremo pa v zapor..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:34:42   
Čupka
Ej, Zahi, na "čvek v tri dni" je odprta posebna tem za vaju s Tjazijem...

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:36:42   
Zahi
predaleč..

sicer je pa alkohol velk dejavnik pri razpadu parov in družin.. zato mislim,da se to nanaša tudi na ta forum..


< Sporočilo je popravil Zahi -- 27.10.2006 13:37:22 >

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:37:13   
Taula
Zdrava ni nobena. Jaz od teh uživam kofein (1x na dan) in občasno alkohol.(2x na leto kak kozarec vina)
Nikotin.....sem pasivni kadilec in to me moti vedno bolj. Na živce mi gredo ljudje, ki mislijo da lahko kadijo kjer koli hočejo in se ne ozirajo na druge.

Ostale me nikoli niso mikale.

Se pa strinjam da sta alkohol in tobak zlati jami za nekatere.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:38:45   
Anonimen
A res.. v najino cast je odprta tema? user posted image

Torej pri teh drogah. .se jaz strinjam z Zahijem.. Sej ni kej dodat.. biznis pac.. in tezenje mafije po cim vec bolanih ljudeh, da farmacija dobr zvi..

(odgovor članu Čupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:41:16   
Anonimen
Joooj zdaj ko bereš to pametovanje, te še samo bolj prime da se začneš drogiratuser posted image  

< Sporočilo je popravil nivess -- 27.10.2006 13:42:15 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:41:21   
Zahi
zdrava res ni nobena.. nekatere imajo poleg škodljivih tudi zdravilne učinke..

ampak to še ne pomeni, da je lahko zaradi tega ena droga prepovedana.. ali pa pač legalna..

pasivno kajenje je problem sodobne družbe, ki je zelo šibko to uredilo s "prostori za kadilce".. ampak to vedno bo..

moje vprašanje je pa zakaj je alkohol in nikotin legalen.. THC pa ni? user posted image



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:43:06   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Joooj zdaj ko bereš to pametovanje, te še samo bolj prime da se začneš drogiratuser posted image  


torej spij kavo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:43:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi


moje vprašanje je pa zakaj je alkohol in nikotin legalen.. THC pa ni? user posted image







user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:49:37   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nivess


user posted image




no .. prosim navedi tvoje mnenje poleg konstruktivne slikice user posted image

če nimaš mnenja.. potem raje ne riši teh debilan..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:53:11   
baguSka
No tale debata pa ne vem ce glih spada v tale forum user posted image

Razen ce imas ta problem v druzini... user posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:56:38   
jazz
Moje mnenje: Na **** mi grejo ljudje,ki so iz dneva v dan zadeti...al od trave al od alkohola...da od horsa ne govorim...se mi ga je najboljša kolegica zahorsala,bivša simpatija izpred let mi je pokojna...delala sem kar nekaj let v znanem pubu,kamor so zahajali metadonci...ej na **** mi grejo resno...pol me pa še na ulici za keš fehtajo!!!!!! Marš! Sem sama na socialki! Pa kje so meli glavo pri prvem šusu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 13:58:44   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Moje mnenje: Na **** mi grejo ljudje,ki so iz dneva v dan zadeti...al od trave al od alkohola...da od horsa ne govorim...se mi ga je najboljša kolegica zahorsala,bivša simpatija izpred let mi je pokojna...delala sem kar nekaj let v znanem pubu,kamor so zahajali metadonci...ej na **** mi grejo resno...pol me pa še na ulici za keš fehtajo!!!!!! Marš! Sem sama na socialki! Pa kje so meli glavo pri prvem šusu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


no.. torej se ti ne drogiraj in se ne druži z njimi user posted image

če je nekdo vsaj dan pijan je pijanec.. če je nekdo vsak dan zadet je narkoman..

kaj je pa potem človek ki je vsak dan na nikotinu? kadilec? user posted image a vidiš ironijo v tem?

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:00:32   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

No tale debata pa ne vem ce glih spada v tale forum user posted image

Razen ce imas ta problem v druzini... user posted image


v moji sicer tega ni.. je pa v veliko in veliko družinah po Sloveniji..
samo za info.. v Sloveniji je registriranih alkoholikov prek 200.000 user posted image

res družba misli, da je alkohol lahko legalen?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:03:03   
darjatimci
obe sta telesno odvisne droge.. obe sta telesno uničujoče droge.. ampak sta družbeno sprejemljive..

vsak otrok lahko pride do alkohola in nikotina..
.
Vse droge so več ali manj uničujoče.
Pogrešam kaj več napisanega o heroinu in kokainu,kaj veš o tem?
Sicer pa smo starši lahko samo veseli,če naš otrok samo kadi-mislim na nikotin.In kdaj pa kdaj kaj popije-mislim alkohol.user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:04:29   
baguSka
Zarad mene je lahko legalno totalno VSE, vzela bom itak samo tisto kar bom zelela in v kolicinah, ki jih bom zelela. Za vse ostalo mi pa dol visi... Vsaka nej se unicuje kolkor se hoce. Dokler pa tega ni prisotnega pri meni in v moji blizini, se pa s tem sploh ne bom obremenjevala, niti se za to ne bom zanimala.

Ko pa, ce, se bo to zgodilo, pa bom tukaj vprasala za nasvet, kako nekomu pomagat, ce si seveda sam tega zeli... Ker tist, ki si ne pusti pomagat, mu tudi drugi ne morejo!!!

Legala gor al dol, tist k hoce, bo vedno vzel tisto kar bo zelel.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:06:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: darjatimci


Sicer pa smo starši lahko samo veseli,če naš otrok samo kadi-mislim na nikotin.In kdaj pa kdaj kaj popije-mislim alkohol.user posted image



ok, da mal spodbijem tole...






Konoplja je zelo varna. DEA (Drug Enforcment Agency) je v svojem poročilu, v katerem priporočajo legalizacijo konoplje v medicinske namene, zapisala: "Konoplja, v svoji naravni obliki, je ena najbolj varnih terapevtskih substanc, poznana človeštvu." V nasprotju z drugimi psihoaktivnimi drogami, vključno z alkoholom, aspirinom, opiati, nikotinom in kofeinom ne povzroča smrtnih predoziranj. S poskusi na živalih so ocenili, da bi bila smrtna doza enaka 40.000-kratni normalni dozi: to je približno 18 kg.

VIR: Rosenthal E., Mikuriya T.(M.D.), Gieringer D.:"Marijuana Medical Handbook (A guide to therapeutic use)" Quick American Archives 3-100 1997


(odgovor članu darjatimci)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:07:17   
Anonimen
Zahi...


Ko sem še bil mali, sem se veselil svojega rojstnega dne user posted image

Ko sem pa zrastel pa sem začel rasturat po diskačih user posted image in se vsakodnevno user posted image
Ne vem zakaj ampak imel sem srečo in nenadoma je prišla ona user posted image   in je to tak nekak zgledalo.. user posted image

Zdaj vidite zakaj sem še danes z njo?

< Sporočilo je popravil nivess -- 27.10.2006 14:08:12 >

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:09:03   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: darjatimci

Vse droge so več ali manj uničujoče.
Pogrešam kaj več napisanega o heroinu in kokainu,kaj veš o tem?
Sicer pa smo starši lahko samo veseli,če naš otrok samo kadi-mislim na nikotin.In kdaj pa kdaj kaj popije-mislim alkohol.user posted image



no to sem čakal? .. zakaj bi bila npr. vesela, če bi sin prišel domov pijan in ne zakajen? user posted image

v čem je razlika zate? kaj je narobe s THCjem.. in kaj dobro z alkoholom?


o heroinu in kokainu vem marsikaj.. kokain je precej lažja droga kot heroin, naravnega izvora..

že sama industrija pijač je v preteklosi uporabljala kokain za svoje napitke.. od kle imamo npr. tudi izvor imena Coca Cola.. ki je ob nastanku vsebovala precejšnji % kokaina.. zdravstvo je potem zaradi odvisnikov spremenilo zakone in kokain uvrstila na prepovedano listo substanc..

imam nekaj kolegov, ki redno uživajo kokain zaradi svojih poklicov.. tega sam ne odobravam.. sami pa nimajo nobenih težav s tem..

heroin na drugi strani je pa precej bolj "umazana" droga.. saj se uživa (lahko) na malo drugačen način, ki je telesno bolj učinkovit.. pri tem prihaja do infekcij, širjenja bolezni, večje telesne odvisnosti ipd..

za tedve droge SE STRINJAM da sta prepovedane.. čeprav je npr. v veliko zdravilih (tudi za otroke) izvleček kokaina, opija ipd.. tako, da kokain NI na listi prepovedanih substanc v zdravstvu (indirektnih)..

ampak zanima me zakaj bi mamice raje videle pijanega otroka.. kot pa zakajenega?

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:11:28   
darjatimci
ok, da mal spodbijem tole...
.
Zelo varna,ampak pušča posledice kot vse droge.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:15:12   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Zarad mene je lahko legalno totalno VSE, vzela bom itak samo tisto kar bom zelela in v kolicinah, ki jih bom zelela. Za vse ostalo mi pa dol visi... Vsaka nej se unicuje kolkor se hoce. Dokler pa tega ni prisotnega pri meni in v moji blizini, se pa s tem sploh ne bom obremenjevala, niti se za to ne bom zanimala.

Ko pa, ce, se bo to zgodilo, pa bom tukaj vprasala za nasvet, kako nekomu pomagat, ce si seveda sam tega zeli... Ker tist, ki si ne pusti pomagat, mu tudi drugi ne morejo!!!

Legala gor al dol, tist k hoce, bo vedno vzel tisto kar bo zelel.


to je res.. vsak tisto kar hoče.. samo ne sprašujem zakaj ljudje ne kadijo, zakaj ne pijejo, zakaj ne uživajo kave..

zanima me samo pogled na te droge.. zakaj smatrajo nekatere droge za legalne.. ene pa nelegalne..

čeprav so dejstva drugje.. se moderna družba oklepa alkohola in nikotina.. izogiba se pa THCja, ker je to baubau, katerega so napihnili prav ti lobiji..

v naši družbi je npr. alkohol dovoljen.. THC ne.. čeprav ima alkohol VELIKO hujše posledice za zdravje, posledica pitja alkohola je VELIKO večja kot uživanje THCja.. VELIKO je smrti zaradi alkohola med vožnjo.. ipd ipd..

Alkohol je zasvojljiv.. THC ni.. in kljub temu, bi mamice raje videle otroka pijanega kot zadetega user posted image

kljub vsem tem dejstvom je naša družba še vedno zaslepljena.. in vzame alkohol kot del družbe.. THC je pa na drugi stran istrah in trepet vseh staršev.. noben starš se pa ne vpraša kakšne posledice pušča alkohol in kakšne THC..

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:16:17   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: darjatimci

ok, da mal spodbijem tole...
.
Zelo varna,ampak pušča posledice kot vse droge.



tudi kofein pušlča posledice.. pa ga še vedno uživaš.. ampak to je izbira posameznika..

zakaj je kofein dovoljen? ima pa hujše posledice kot THC (telesne)..

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:16:59   
Samoyedka
đizs...no comment, kam to gre...user posted image
Kaj je fanta, jaz se potrudim,vama častim temo, spišem roman, pol pa sklizneta na drug konc foruma? user posted image eh


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:17:07   
Taula

imam nekaj kolegov, ki redno uživajo kokain zaradi svojih poklicov.. tega sam ne odobravam.. sami pa nimajo nobenih težav s tem..

Če so taki tepci da ne zdržijo tempo posla brez tega, očitno niso dovolj sposobni za tako delo. Saj na koncu  itak prav zaradi kokaina propadejo.

ampak zanima me zakaj bi mamice raje videle pijanega otroka.. kot pa zakajenega?

Jaz moje otroke ne bom raje videla pijane. V nobenem takem stanju jih nočem videti, ker bo sledila kazen.
Ne vem zakaj nekateri tako razmišljajo. Na urgenci je polno otrok katerim izpraznijo želodec za vikend, in polno otrok umre pijanih v prometnih nesrečah.
Poznam pa starše ki opravičujejo to z tem, da dokler ima otrok dobre ocene v šoli si lahko privošči ''zabavo'' v petek zvečer. Halo?!


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nikotin/THC/Alkohol/Kofein/Heroin/Kokain
27.10.2006 14:22:29   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Če so taki tepci da ne zdržijo tempo posla brez tega, očitno niso dovolj sposobni za tako delo. Saj na koncu  itak prav zaradi kokaina propadejo.



to je njihov problem.. se ne ubadam.. samo veliko ljudi ne more začeti dneva brez kave.. kako pa to gledaš?



ampak zanima me zakaj bi mamice raje videle pijanega otroka.. kot pa zakajenega?

Jaz moje otroke ne bom raje videla pijane. V nobenem takem stanju jih nočem videti, ker bo sledila kazen.
Ne vem zakaj nekateri tako razmišljajo. Na urgenci je polno otrok katerim izpraznijo želodec za vikend, in polno otrok umre pijanih v prometnih nesrečah.
Poznam pa starše ki opravičujejo to z tem, da dokler ima otrok dobre ocene v šoli si lahko privošči ''zabavo'' v petek zvečer. Halo?!



če vprašamo 100 mamic na ulici.. jih bo 90+ reklo, da bi raje videle otroke pijane kot zakajenega.. (če se mora izbirat).. tudi tvoji bodo pijani in zadeti prišli domov.. to je del današnjega odraščanja..

samo vprašanje.. zakaj raje pijanega?? alkohol je VELIKO bolj destruktivna droga kot THC.. ampak je že stoletja prisoten v moderni družbi.. in s tem "sprejemljiv".. zakaj je tako? in zakaj ne npr. menjati alkohol za THC?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?