|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nizko ležeča posteljica
7.5.2009 12:39:44   
*raci*
Punce živjo!

Sem v drugo noseča v 21. tednu. V 13. tednu so mi naredili preventivno cerklažo. V torek sem imela morfologijo, na katero sem tako težko čakala in doživela hladen tuš. Prvo se otroček sploh ni dobro videl (čes, da zaradi debelejše trebušne stene), tako, da je G težko opravila pregled, drugo, da sploh nisem vidla, same ene packeuser posted image , tretje pri meni ugotovi neke težave z srcem user posted image , in najhuje postelica leži zelo nizko le 7 mm nad ustjem. G je dejala, da je velika verjetnost, da pride do krvavitev in to pomeni prekinitev nosečnosti user posted image user posted image Čisto sem na tleh in počas me že grabi depresija.... Ima katera podobne izkušnje?

hvala vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nizko ležeča posteljica
7.5.2009 13:21:25   
analucija
tako je imela mja kolegica nekaj podobnega, sicer ene parkrat krvavela. na srečo rodila zdravo punčko mesec dni prej.

veliko sreče ti želim
pa počivaj  in misli pozitivno.premagaj samo sebe

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nizko ležeča posteljica
7.5.2009 13:25:34   
bskrle
To bo od tebe zahtevalo veliko napora, zaupanja in upanja na najboljše. Verjetno si doma in moraš počivati. Strogo. Drži se tega.
Sedaj je to male bitjece nemočno, vsak teden v trebuhu je dragocen.
Če te grabi depresija, prosi za napotnico os. zdravnika  ali G za psihologa.
Vse dobro!


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
7.5.2009 13:51:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nizko ležeča posteljica
7.5.2009 14:27:13   
*raci*
ja, vem treba je bit pozitiven, kar me je izučilo že pri prvi nosečnosti in seveda počivat. metulj333 , kdaj si pa začela krvavet? Si bla dolgo časa v bolnici? Kakšen je bil tvoj počitek: strogo ležanje? SE pravi, da še obstaja možnost za se posteljca dvigne?

že zdaj sem vodena v APN, tako, da nima smisla iskat drugega mnenja




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
7.5.2009 14:45:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *raci*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nizko ležeča posteljica
7.5.2009 15:16:08   
*raci*
metulj333 a rodila si na rok ali kaj prej? So te bolj redno spremljali oz. si imela večkrat UZ? So ti zaradi nizke posteljice predpisali počitek?
Meni je predpisan počitek in se ga držim kolkr se da ob 3,5 letnici, ki je kot živo srebro user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
7.5.2009 15:35:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *raci*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nizko ležeča posteljica
7.5.2009 18:09:52   
bamoocham
Pozdravljena.

No, ni take panike za delat. Ni vse tak črnogledo!

Tudi meni so rekli, da se slabo vidi vse skupaj, tudi srček, ker imam kao preveč "špeha" (debelo trebušno steno) in je zato prevodnost (transoničnost) slabša. In sem zato mogla še enkrat  potem čez 2 tedna ponovno na morfologijo (in drugič se je začuda vse ok videlo)...

Ti imaš posteljico vsaj nad ustjem, kaj naj jaz rečem, ko sem jo imela čez ustje? In to so mi ugotovili v 17 tednu, ko sem šla v bolnico iz čisto drugega razloga. In se nikakor ni hotela dvigniti. No v 29 tednu se pa je končno dvignila. Ker če se do 30 tedna ne bi dvignila, bi me čakal carski rez- ker se posteljica ne sme roditi pred otrokom.

Tako, da  verjamem, da bo tudi pri tebi vse ok. Nč sekiratuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nizko ležeča posteljica
8.5.2009 8:16:04   
skuštrana
Jaz sem v 34t in na pregledu pred cca3t sem imela posteljico full nizko. G ni delala panike (jaz pa tudi neuser posted image ), rekla je samo da če slučajno kaj zakrvavim hitro v  porodnišnico, da pa se bo verjetno posteljica sama dvignila (hvala bogu ni prekrivala ustja, je samo zelo nizko). Čez 1t imam pregled pa bova videli kako in kaj. Mi pa ni dala nobenih napotkov, da bi naj kaj ne delala ali več počivala...

V prvi nosečnosti sem tudi imela posteljico nizko, sem zakrvavela v cca20t, ampak je bilo na koncu vse super.

V drugi nosečnosti je bila posteljica ok, sedaj v tretje je pa spet nizko, samo sedaj na koncu nosečnosti, v prvi je bila pa nizko bolj na začetku.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nizko ležeča posteljica
8.5.2009 11:37:14   
Hator
Jaz imam tudi nizko posteljico, sega malo v maternični vrat, koliko, pa ne vem. Pa tudi MV je skrajšan in zmehčan že nekje od 20t. Predlagam, da čimveč počivaš-ležiš, nič ne dviguješ... Jaz res počivam, nekaj časa sem tudi samo preležala,sedaj sem v 33t. Tako da ne se preveč sekirat, nič ni izgubljeno.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?