|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nuhalna svetlina
28.10.2015 11:41:21   
Vesna16
Zivjo punce.
Mene pa zanima kam ste sle na NS in kako je bilo. Jaz se nemorem nikakor odlocit kam bi sla. Sem malo prebrskala teme so stare po vec let do zdaj se je veliko spremenilo zato sem odprla novo temo. Pisite kje ste bile in kako se vam je zdelo da se lazje odlocim.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nuhalna svetlina
28.10.2015 11:51:31   
Marčevka2010
Prvič sem bila pri Strahovi. Bila sva prva na vrsti, pa je začela veliko kasneje po uri delat. Eno kavo sta si s sestro prav dolgo kuhali, pa klepetali. Potem naju je blagovolila sprejet. Kar nekaj je bila zadirčna, vglavnem kar nekaj. Drugače je vse pregledala, to ne rečem, ampak odnos pa ni bil ravno. Očitno ji nisem bila simpatična. No, ona pa meni ne. Glede na to, da sva sama plačala bi pričakovala odprtje ordinacije po urniku in vsaj malo bolj simpatičen odnos.

Drugič bom po moje šla k Pušenjaku ali h kakšnemu drugemu v Dravlje (pa še bližje je). Res upam, da bom dobila termin, ker mi ni za k Strahovi hodit. Ali raziskovat kdo še dela nuhalno kje v bližini.

(odgovor članu Vesna16)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nuhalna svetlina
28.10.2015 12:35:14   
Ateya
Včeraj že drugič bila pri Pušenjaku v Dravljah. Meni je ok, pove vse. Če te pa kaj zanima pa ga lahko brez težav vprašaš.

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nuhalna svetlina
28.10.2015 13:09:22   
darhaha84
Jaz sem bila 2 x (2011 in 2014) v porodnišnici LJ, pri dr. Tul in sem bila izredno zadovoljna

(odgovor članu Ateya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nuhalna svetlina
28.10.2015 16:09:33   
Feli12
Jz sm bla v Dravljah pri Lomskovi, je blo super. Tud zdaj sm se tja narocila..

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nuhalna svetlina
28.10.2015 17:54:40   
mied
Nisem šla na nuhalno.
Sem mnenja, da če bi bil to zelo pomemben in zanesljiv test, potem ne bi bil samoplačniški. Poleg tega pa, če si želiš otroka, potem ga pač imaš...

(odgovor članu Feli12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nuhalna svetlina
28.10.2015 20:02:59   
Feli12
Mied jaz bi otroka obdzala ne glede na izvid nuhalne. Bi se pa rajsi pripravila, ce bi kazalo da ne bo cisto zdrav.. Jz sm res vesela, da sm v prvi nosecnosti sla na ta pregled tud zato, ker si vzamejo ornk cas za pogledat in ker mi je moja ginekologinja nardila samo 4UZ v celi nosecnosti (cetrtega ko sm dopolnila 41.teden, 2x tud ekrana ni h men obrnila). Je pa res da ni obvezen in da je kr drag, pa se ni 100% rezultat..

(odgovor članu mied)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nuhalna svetlina
28.10.2015 21:37:06   
bskrle
V petih nosečnostih nisem bila nikoli na tem pregledu. Ker gre v glavnem za dober zaslužek ginekologov.
Želim lepo nosečnost.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Feli12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nuhalna svetlina
29.10.2015 17:48:08   
Marčevka2010
Si imela pa srečo.

Se pa strinjam, da bi morala ta pregled kriti zavarovalnica. Jo dovolj plačujemo. Pripada le pri določeni starosti, ne vem točno kdaj, omejeno na eni dve leti, če se ne motim.

< Sporočilo je popravil Marčevka2010 -- 29.10.2015 17:49:25 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nuhalna svetlina
30.10.2015 6:28:36   
Pomaranch
Moja šefica npr. tudi ni šla v nobeni od treh nosečnosti na nuhalno...pač čisto iz razloga, da bi obdržala otroka ne glede na izvid in torej - zakaj potem hoditi?

Drugače pa pripada nuhalna na napotnico med 35. in 37. letom, od 37. leta naprej pa amniocinteza (ta pa tudi v primeru, da je rezultat nuhalne pri kateri koli starosti slab - verjetnost večja od 1:300).

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nuhalna svetlina
3.11.2015 17:55:24   
Anonimen
prvič strahova drugič pušenjak..nikjer sploh pri strahovi normalnega človeškega odnosa..pregledala sta pa oba-upam da vse in povedala rezultate

(odgovor članu Pomaranch)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nuhalna svetlina
3.11.2015 18:06:11   
Marčevka2010
Pomaranch kako pa gledajo na starost, koliko bo starost matere na dan poroda, ali bo res dopolnila toliko ali le, da bo tisto leto toliko stara? Ker jaz bom drugo leto ob PDP 2 meseca manj kot 38. Kaj mi potem pripada na napotnico?
Pa amniocenteza, če je slab rezultat ali v vsakem primeru, če je starost matere prava?

< Sporočilo je popravil Marčevka2010 -- 3.11.2015 18:07:41 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nuhalna svetlina
3.11.2015 18:55:29   
Žabinčica
Marčevka, ti lahko tudi jaz odgovorim, ker sem bila na tem; če ti PDP pade v 37 leto (ali več) ti NS na napotnico ne pripada (jaz bom ob PDP ravno nekje 2 tedna stara 37-zdaj sem torej še 36- in ns nisem dobila na napotnico); na napotnico je le med 35-37 letom. Če jo želiš jo moreš torej plačat; na napotnico ti pri tvoji starosti pripadata amniociteza ali biopsija horionskih celic. To ti pa pripada ne glede na to če greš na ns ali ne.

Moja izkušnja pa, eni gin. amnio priporočajo na glede na vse, eni ne (sploh če so rezultati NS ok, tudi pri teh letih); končna odločitev je seveda tvoja/vajina. Je pa meni zaradi let pripadal tudi en genetski posvet v porodnišnici, kjer ti razložijo vse te preskave bolj podrobno, z njimi povezana tveganja, itd., tako da se potem mogoče lažje odločiš kako in kaj.

< Sporočilo je popravil Žabinčica -- 3.11.2015 19:00:32 >

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nuhalna svetlina
3.11.2015 19:00:14   
Marčevka2010
Hvala za razlago. Na katero preiskavo si šla ti? Ali si sploh šla?
Se pravi bi mi pripadala amniocenteza. NS sem imela že prejšnjič samoplačniško. Tako, da to ni problem.

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nuhalna svetlina
3.11.2015 19:03:47   
Žabinčica
Ja, pripadala bi ti amnio. Jaz sem šla samo na samoplačniško Ns; to sva bila z mojim odločena že od samega začetka; posvet je to moje mnenje samo še podkrepil.

< Sporočilo je popravil Žabinčica -- 3.11.2015 19:05:10 >

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?