|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OD in upoštevanje dohodkov
7.8.2013 11:03:06   
Matejusska
Dobila sem odločbo za OD pa me zanima, zakaj so meni upoštevali dohodke iz 2012 (bila sem na pododniški 8 mesecev v letu 2012), možu pa iz 2011? Itak so mi odločbo zavrnili, ampak vseeno me zanima, če morda kdo ve, zakaj tako, ker drugače bom poklicala in vprašala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
7.8.2013 11:36:22   
bskrle
Napiši pritožbo, obrni se na forum Družine v družbi T. Meršeta.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
7.8.2013 12:17:02   
bubu_bibi
mogoče še ni imel izdane dohodninske odločbne za 2012 oz ni imel dohodkov? napiši na durs, naj zanjga izstavijo potrdilo o višini prejemkov v letu 2012 (ok, to naj naredi on) in s tem dokumentom napiši pritožbo, naj v odločbi upoštevajo dejanske dohodke za leto 2012.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
7.8.2013 15:01:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Dobila sem odločbo za OD pa me zanima, zakaj so meni upoštevali dohodke iz 2012 (bila sem na pododniški 8 mesecev v letu 2012), možu pa iz 2011? Itak so mi odločbo zavrnili, ampak vseeno me zanima, če morda kdo ve, zakaj tako, ker drugače bom poklicala in vprašala.


Pokliči in vprašaj....razlogov je lahko več......eden je lahko recimo tudi ta, da je mož vložil ugovor zoper informativni izračun dohodnine za leto 2012......

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
8.8.2013 13:06:16   
bubu_bibi
liliana - pri nas je bilo tako, pa so upoštevali podatke iz dursa za lansko leto (tiste iz informativnega izračuna, na katere smo se pritožili) in ko smo napisali protožbo (priložili smo tudi pritožbo, ki smo jo poslali na durs) so reševanje poslali naprej. zdaj pa je vprašanje, ali dobimo poračunano za nazaj (od izdaje odločbe na podlagi nepravih podatkov do nove odločbe, ki bo upoštevala dejansko stanje)?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
8.8.2013 15:13:57   
petea
bubu_bibi,
ja, če je pritožba upravičena, morajo poračunati za nazaj za celotno obdobje od takrat, ko ste dali vlogo.


Samo ni mi jasno, kako so lahko dobili iz DURS-a za dohodnino podatke za lani, če dohodninska odločba še ni bila pravnomočna (in verjetno še ti podatki ne bi smeli biti dostopni drugim inštitucijam).



< Sporočilo je popravil petea -- 8.8.2013 15:19:40 >

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
8.8.2013 22:17:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Samo ni mi jasno, kako so lahko dobili iz DURS-a za dohodnino podatke za lani, če dohodninska odločba še ni bila pravnomočna (in verjetno še ti podatki ne bi smeli biti dostopni drugim inštitucijam).




To meni tudi ni jasno........če odločba ni pravnomočna ne morejo na podlagi tega druge institucije obračunavati svoje transferje.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
8.8.2013 22:21:49   
bubu_bibi
petea - tebe sem tu prav čakala! user posted image ker sem oddajala vlogo in so mi lani upoštevali dohodke za leta 2009 in 2010, možu prav tako poljubno, ste mi (celo mislim, da ti) svetovali, naj na dursu zaprosim za informacijo o dejanski višini prihodkov za lasnko leto, kar sem storila zase, k vlogi sem dodala pismo, v katerem sem prosila naj upoštevajo dejanske prihodke za leto 2012 (mož je imel informativni izračun že izdan in se je nanj v roku pritožil). in upoštevali so podatke po informativnem izračunu za njega in one iz dursovega dopisa zame. potem sem se spet pritožila, da podatki niso pravi, ker je mož vložil ugovor in so zadevo poslali v reševanje naprej. torej - ali imajo kakšen zakonsko določen rok, kdaj naj mi izdajo novo odločbo? iz dursa je namreč mož prejšnji teden dobil priznan ugovor (torej tapravo odločbo s tapravimi podatki) - zdaj ne vem, a naj to kopiram in pošljem na naš csd ali počakam, samo do kdaj?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
8.8.2013 22:48:26   
petea
pošlji, zakaj pa ne;
tako ne bodo imeli izgovora, da so morali doooolgoooo čakati na DURS-ove podatke user posted image
če so tvojo pritožbo poslali v reševanje ministrstvu, bodo k njim preposlali tudi nov informativni izračun dohodnine
če je izračun sedaj pravilen, lahko gre mož na DURS in izpolni obrazec, da se odpoveduje pravici do pritožbe; tako bo moževa odločba takoj postala pravnomočna, tako da lahko dajo na njegovo odločbo žig, da je odločba pravnomočna, in kopijo te pravnomočne odločbe nato pošlji na CSD
drugače pa bo postala pravnomočna nekje v drugi polovici avgusta

zakonski rok za reševanje pritožb je dva meseca


no, že večkrat in pri mnogih inštitucijah je postalo nekako samoumevno, da se tega roka ne držijo user posted image


P.S.: ker je bila v času odločanja o vaši vlogi na CSD za tvojega moža zadnja veljavna dohodninska odločba za leto 2011, bi po mojem morali upoštevati tisto odločbo za 2011, nove pa ne

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
22.8.2013 13:11:25   
bubu_bibi

IZVIRNO SPOROČILO: petea

zakonski rok za reševanje pritožb je dva meseca

no, že večkrat in pri mnogih inštitucijah je postalo nekako samoumevno, da se tega roka ne držijo user posted image



petea - upam, da boš videla, da te spet cukam. user posted image user posted image
ima torej ministrstvo dva meseca od tega, ko so vlogo dobili ali od veljavnosti nove dohodninske odločbe? in (če je slučajno ne dobimo v roku, predvidevam, da od datuma veljave nove odločbe) na koga se potem obračam? in, ali te zadeve lahko zapadejo, tj. postanejo prestare za reševanje? kaj pa, če se bo decembra/januarja spet spremil zakon? hvala za odgovor/nasvet.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
22.8.2013 13:43:06   
petea
ministrstvo ima dva meseca časa od dneva, ko si ti dala pritožbo
 
ko je to obdobje mimo, lahko zaradi molka organa zahtevaš, da o zadevi odločijo v 7 dneh; če organ še vedno molči, imaš pravico vložiti tožbo zaradi molka organa

zadeva ne sme zapasti, ker si ti ves čas upravičena do določene pravice, nasprotna stran pa zavlačuje;

tudi ni važno, ali se bo čez nekaj mesecev spremenil zakon - tebi pripada določena pravica letos in se mora reševati v skladu z letošnjo zakonodajo


še vedno je pa moje laično mnenje, da ker dohodninska odločba za 2012 za tvojega moža v času odločanja na prvi stopnji še ni bila pravnomočna, da bi se morali upoštevati zanj podatki za leto 2011 in to za celotno obdobje, za katerega ste vložili vlogo za uveljavljanje pravic (razen seveda, če je odločba za 2012 manj ugodna za vašo družino, potem bo od datuma pravnomočnosti te odločbe CSD lahko po uradni dolžnosti zmanjšal vaše pravice)  user posted image



(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
22.8.2013 21:53:01   
bubu_bibi
petea - hvala! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OD in upoštevanje dohodkov
22.8.2013 22:16:10   
petea
prosim

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?