|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 17:18:54   
ninocka
Drage moje septembercice in vse ostale RR-jevke!

V cetrtek, 18.08. nas je obiskala storklja in nam prinesla malo struco Evan-a Max-a.
Trenutno sem se v porodnisnici (to je neposredno javljanje od tam :)- ), mali spi zraven mene in sem rekla, da zdej mam pa cas da vam napisem par vrstic.

Ponoci ob 03:20 sem se zbudila, ker mi je odtekla voda. Glede na to da je bilo to skoraj 1 mesec pred rokom, nisem bla cist ziher a je to to, al pa mi je smo mehur spustu in sem se polulala. Po nekajminutnem razmisljanju sem sla zbudit :love: , ki mu itak nic ni bilo jasno in sva se potem samo gledala, kaj naj nardiva :). Pogovarjat sva se zacela o tem, a naj greva v LJ porodnisnico se pokazat, al se peljeva kr direkt v Postojno, tud ce to ni voda in sva se odlocila, da jo mahnemo kar v PO. Popadkov pa nisem imela.

Problem je ratal, ker nisem mela se nic pripravljeno, na pamet nisem mela pojma kaj rabim in sem potem najprej po revijah iskala katere stvari potrebujem v porodnisnici, :love: mi je pa pakiral. :)-
Ob 03:55 sva zapeljala na obvoznico in v PO prispela ob 04:30. V avtu sva celo voznjo debatirala, da kako je mozno, da je mali tako pohitel, da sploh nimava se vse pripravljeno, da sem se 12 ur nazaj nakupovala stvari za dojencka, da sem lih oprala stroj plenic...

V porodnisnici so me odpeljali v pripravljalno sobo, preverili, ce mi odteka voda (ki se je kar ulila iz mene), zmerili odprtost (2 cm) pa se :hudicek: bolelo je tisto pregledovnaje, nato pa so mi dali klistir in 1 uro casa, da se "spucam", stusiram in pripravim na porod. Pri meni je to trajalo vse skupaj priblizno 10 min, potem pa sem se na hodniku pogovarjala z :love: (se vedno brez popadkov).

Priblizno ob 05:30 so me odpeljali v porodno sobo, me priklopili na CTG in dali neko infuzijo. Se vedno nisem imela popadkov oz. sem pricenjala dobivati zelo zelo rahle svoje (niti omembe vredne). CTG je spet kazal cuden rezultat (:duda: je pulz padal iz 150 na 70) in niso vedeli ali ima tako cudno lego, da se njegov pulz zgublja in potem se meri zraven se moj, zato so mi zaceli meriti pulz in dodali so mi umetne popadke, odprta sem bila 4 cm. Pocasi so se zacele pojavlajti bolecine ob popadkih in popadki na vsakih 8 minut. Ampak se je dalo predihati.

CTG se zmeraj ni bil OK, ugotovili so da pada utrip otroku in takrat je v sobo prisel zdravnik, ki je preko ultrazvoka zmeril utrip, prisle so vse sestre, poklicali so pediatrinjo in se enega zdravnika, ki mi je dolocil se kisikovo masko. Odklopili so me iz umetnih popadkov, bolecine so ponehavale. Priblizno ob 10h so maalemu zaceli meriti utrip preko UZ, meni so spet dodali popadke (sedaj so se zaceli pojavljati na 2 minuti), odprta sem bila 8 cm, kar naenkrat so se pa odlocili, da mi bodo naredili carski rez, me odpeljali v operacijsko sobo, mi dali masko in....

Zbudila sem se priblizno ob 12:30, odpeljali so me na intenzivno nego, kjer sem potem cel dan prespala. Okrog 6ih popoldne sem prvic videla svojega piscanska, zdravnica mi je povedala, da je s srckom vse OK in da ima sedaj lep ritem.

Naslednji dan so me premestili na oddelek, mali je cez dan z mano, ponoci pa je v varstvu sester.
Zal se mu je pojavila zlatenica, tako da je celo noc prelezal pod lucko (v solariju :) ), ima neko rdecino pri popku, ki jo zdravijo z antibiotiki in preverjajo mu nivo sladkorja, ker je imel takoj po porodu zelo nizkega in so mi dali infuzijo.

Danes sva se prvic dojila :bravo:, drugace pa je zelo priden in cele dneve samo spi (upam, da bo tudi doma tako pridkan).

Ob rojstvu je tehtal 2690 g, velik je bil 49 cm in obseg glavice je imel 33 cm.

Sama se pocutim dobro, nimam hujsih bolecin, ampak na kaksen maraton pa vseeno ne bi se sla :)-

Lep pozdrav vsem RRjevkam iz Postonjske porodnisnice - Nina in Evan Max.

Ps:Slikce sledijo, ko pridem domov
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 17:24:07   
cmokec
Ojla, Ninocka, ste pa pohiteli. :)-:)- Seveda čestitke in velik koš poljubčkov za malega navihančka. :bravo::rozica::bravo::rozica::bravo::rozica:

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 17:28:40   
bunkica
iskrene čestitke še od mene........:rozica::darilo::rozica::darilo::rozica::darilo::rozica::darilo::rozica::darilo::rozica::darilo:

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 17:30:51   
Anonimen
Cestitke se tukaj :)

:bravo:9nebesa:love:

Ful lep datum btw :)

lp,:fis:

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 17:58:56   
CatJa
:rozica: CESTITKE!!! :rozica:

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 18:06:38   
Teya
:sloncek::bravo::sloncek::bravo: čestitke!!! :rozica:

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 18:12:36   
Anonimen
ČESTITKE!!!!!!!:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 18:13:01   
Anonimen
A ti niso kasneje povedali, zakaj so se odločili za CR tako na hitro?:zmeden2:

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 18:43:53   
Anonimen
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:ČESTITKE!

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 18:52:43   
Felicity
Čestitke!!!
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 18:53:51   
teta beta
O, še ena septembrka je šla predčasno!

:bravo::bravo::bravo: Čestitke!!! Samo, da je mali zdrav in da se ti v redu počutiš!

:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Obiskala nas je storklja
21.8.2005 19:20:58   
SašaR
Čestitke in veliko cartanja!:bravo::bravo::bravo::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Obiskala nas je storklja
22.8.2005 8:01:44   
simonas
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Simona

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Obiskala nas je storklja
22.8.2005 11:20:18   
Anonimen
Čestitke tudi od mene :bravo::sloncek::bravo::sloncek::bravo::sloncek::bravo:

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?