|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 11:21:56   
Splišni
Takle izgleda:

user posted image

Počuti se kar v redu, sicer je malo bolj stran od ostalih mogoče, ampak pri hranjenju je pa prvi.

Kaj mislite, je to bolezen ali ugriz? Kaj naj naredim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 11:29:34   
water lily
Auč.
Ktere ribe pa maš še not da se grizejo?
Mogoč jih je preveč pa se pač mlatjo.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 14:14:59   
Arwenko
Definitivno pogrižen...

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 14:16:18   
Arwenko
Prehitro kliknila...torej jaz bi ga mogoče izolirala za nekaj časa, da vidiš kako bo z njim. A imaš še kaj drugega noter kot gupije? No, pri nas so se tudi med sabo bili sposobni pogrist. 

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 14:29:55   
Chi_Pita
Pozdravljeni ... tvoj gupi je pogrižen, vendar je tudi gensko malo deformiran - ukrivljen rep ... ker so gupiji živorodke, nekateri prodajalci to izkoristijo in prodajajo ribe čisto poparjene med seboj ... lahko pa se ti "skotijo" tudi doma, zato ti priporočam, da kupuješ gupije vedno pri različnih prodajalcih ...
Katere ribe pa imaš še zraven?  In koliko literski je akvarij?


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 22:48:15   
Splišni
Gupijev predvsem nimam v pravem sorazmerju glede na spol, imam 3 samce in 3 samice, kar menda ni v redu (preveč samcev, ki naj bi se potem tepli med seboj). Pretepa nisme nikoli opazila, ampak možno, da je pač bil, pa nisem videla. Drugače pa imam še platije (4), neonke (5) in 2 somčka. Imam 60-litrski akvarij. Ali pa 54-litrski, ja, to zadnje, se mi zdi.

Zdaj sem v akvarij dala česen, en strok. Sem brala, da je to v redu, ker je naravni antibiotik in zato sklepam, da se na tej rani mogoče ne bi začele nabirat bakterije.
Nimam pa gupija kam osamit. Če ga hočem, rabim verjetno še en manjši akvarij + grelec + filter. No, tega pa nimam.

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 22:49:59   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Chi_Pita
tvoj gupi je pogrižen, vendar je tudi gensko malo deformiran - ukrivljen rep ...


Ne žali ti mojega najlepšega gupija!user posted image  Nič hima deformiranega repa, to samo na sliki tako izgleda, ker pač plava. Drugače ima prav lep, pahljačast rep. In to tak lepo pikast, ki je samicam menda najbolj vešč.

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
29.7.2009 23:17:11   
Raho
Pogrizen.

Katerikoli drugi - dobro ga je obdelal.


< Sporočilo je popravil Raho -- 29.7.2009 23:18:20 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 8:43:17   
ursa30
osamitev bi bila res najbolj primerna.
drugače pa samo komentar glede rib, ki jih imaš skupaj v akvariju..gupiji, platiji in neonke ne pašejo skupaj v akvarij.
gupiji in platiji so živorodne ribe, neonke pa so karacinidi. potrebujejo drugačne pogoje za življenje.
sicer izbira rib po moje ne vpliva na ogrizenega gupija, samo opozoriti sem te hotela.
si pa kaj več lahko prebereš v bazi organizmov, še bolje bo, da se vključiš v kakšen forum, kot je naprimer aquanubis. jaz sem tam zvedela veliko koristnih in pomembnih informacij.

http://www.aquanubis.com/baza-organizmov/ribe

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 8:51:37   
eva1
o bogi..ja vrjetn je res pogrižen..jaz imam tudi dost gupijev v akvariju, ker se seveda parijo k zmešani, pa se mi nikol ne pogrizejo...ne vem, pomoje kej veliko nimaš za narest, počakaj pa boš videla, mogoče se bo zacelilo, možno pa da bo poginiluser posted image !
Ursa30-jaz sem govorila z parimi gojitelji rib, pa pravijo da res naj nebi pasali skupaj, ker niso iz iste skupine, ampak da po izkušnjah odlično sobivajo..tak da ne vem, pomoje nima bit kej narobe, če so skupaj!

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 9:08:26   
ursa30
eva1, meni so jih akvaristi odsvetovali, da bi jih imela skupaj. očitno ima vsak svoje mnenje user posted image
jaz imam raje ribe istih vrst skupaj, se pa itak vsak odloči kakšne ribe bo imel user posted image

splišni, upam, da se bo tvoj gupi "zlizal"

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 9:14:14   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

eva1, meni so jih akvaristi odsvetovali, da bi jih imela skupaj. očitno ima vsak svoje mnenje user posted image
jaz imam raje ribe istih vrst skupaj, se pa itak vsak odloči kakšne ribe bo imel user posted image

splišni, upam, da se bo tvoj gupi "zlizal"


Očitno vsak drugače pravi! Jaz imam samo gupije, tako da težko govorim o izkušnjah, moja sestra pa ima v akvariju platije , molje, tetre, neonke pa 2 skalarki pa ji super sobivajo, niti skalarke niso nič pogrizle...samo ima velik akvarij!
Pa kolega ima tudi neonke pa gupije in to čist preveč rib v akvariju za moje pojme(okoli 30 gupijev ker se mu tok razmnožćujejo v 43 l akvariju pa jato neonk, pa zaenkrat tut akvarij lepo uspeva!

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 9:29:34   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

eva1, meni so jih akvaristi odsvetovali, da bi jih imela skupaj. očitno ima vsak svoje mnenje user posted image
jaz imam raje ribe istih vrst skupaj, se pa itak vsak odloči kakšne ribe bo imel user posted image

splišni, upam, da se bo tvoj gupi "zlizal"


Očitno vsak drugače pravi! Jaz imam samo gupije, tako da težko govorim o izkušnjah, moja sestra pa ima v akvariju platije , molje, tetre, neonke pa 2 skalarki pa ji super sobivajo, niti skalarke niso nič pogrizle...samo ima velik akvarij!
Pa kolega ima tudi neonke pa gupije in to čist preveč rib v akvariju za moje pojme(okoli 30 gupijev ker se mu tok razmnožćujejo v 43 l akvariju pa jato neonk, pa zaenkrat tut akvarij lepo uspeva!



boge ribice, samo to bom rekla user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 11:44:03   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

osamitev bi bila res najbolj primerna.
drugače pa samo komentar glede rib, ki jih imaš skupaj v akvariju..gupiji, platiji in neonke ne pašejo skupaj v akvarij.
gupiji in platiji so živorodne ribe, neonke pa so karacinidi. potrebujejo drugačne pogoje za življenje.
sicer izbira rib po moje ne vpliva na ogrizenega gupija, samo opozoriti sem te hotela.
si pa kaj več lahko prebereš v bazi organizmov, še bolje bo, da se vključiš v kakšen forum, kot je naprimer aquanubis. jaz sem tam zvedela veliko koristnih in pomembnih informacij.

http://www.aquanubis.com/baza-organizmov/ribe


Ja, saj vse to jaz vem, sem prebrala števlne forume, preden sem ribe kupila. Tudi včlanila sem se. Ampak sem iz prebranega ugotovila, da vsem neonke čisto O.K. sobivajo z gupiji in platiji, takod a sme jih tudi jaz nabavila.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 11:47:43   
Splišni
Eva1, na koliko časa pa imajo gupiji mlade? Ker jaz imam zdaj te 3 samičke v akvariju ... ma ne vem, 2 meseca, recimo, pa niso še imele mladih. Iizgledajo pa breje (ali kakor se že reče pri ribah) že ves čas. Tako da sem mislila, da bo že zdavnaj kaj naraščaja.

Aja, pa še to: Kam pa da ta tvoj kolega oz. kolegica mladičke? Oz. kam se ji skrijejo, da jih odrasle ribe ne pojejo? Jaz sem kupila javanski mah, pa se mi je razgonil po celeme akvariju, čeprav sem ga z laksom prijezala za en kamen. Pa alge sem z njim vnesla v akvarij, ko smo po 3 tednih prišli z morja, je bil akvarij taka brozga, da se je ribe komaj še videlo. Zato sem ga ven zabrisala, tako da zdaj spet nima nobene skrivalnice za mladičke.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 11:53:49   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

eva1, meni so jih akvaristi odsvetovali, da bi jih imela skupaj. očitno ima vsak svoje mnenje user posted image
jaz imam raje ribe istih vrst skupaj, se pa itak vsak odloči kakšne ribe bo imel user posted image

splišni, upam, da se bo tvoj gupi "zlizal"


Očitno vsak drugače pravi! Jaz imam samo gupije, tako da težko govorim o izkušnjah, moja sestra pa ima v akvariju platije , molje, tetre, neonke pa 2 skalarki pa ji super sobivajo, niti skalarke niso nič pogrizle...samo ima velik akvarij!
Pa kolega ima tudi neonke pa gupije in to čist preveč rib v akvariju za moje pojme(okoli 30 gupijev ker se mu tok razmnožćujejo v 43 l akvariju pa jato neonk, pa zaenkrat tut akvarij lepo uspeva!



Grozauser posted image

Če je akvarij 43l, odštej še pesek, prosti prostor na vrhu, rastline in okrasje, filter, grelec.....pa niti liter na ribo skor ne prideuser posted image

Drugače so pa neonke, gupiji ipd. jatne ribe in se ful slabo počutijo če jih je manj kot tam ene 10....


(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 12:12:50   
Chi_Pita
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Chi_Pita
tvoj gupi je pogrižen, vendar je tudi gensko malo deformiran - ukrivljen rep ...


Ne žali ti mojega najlepšega gupija!user posted image  Nič hima deformiranega repa, to samo na sliki tako izgleda, ker pač plava. Drugače ima prav lep, pahljačast rep. In to tak lepo pikast, ki je samicam menda najbolj vešč.


Ok oprosti, nočem žalit tvojega gupija user posted image ... Že če res hočeš, dat v akvarij ribe, ki so lepe bi ti svetovala kombinacijo neonke in diskusi, pa kakšno pandico oz. somiča ... diskus je res najplemeitejša akvarijska riba ... zahteva pa določene pogoje user posted image

Čim prej se losaj gupijev ker boš zelo kmalu imela cel vrtec mladic, ki bojo res deformirani - verjemi!


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 12:19:47   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Chi_Pita
Že če res hočeš, dat v akvarij ribe, ki so lepe bi ti svetovala kombinacijo neonke in diskusi, pa kakšno pandico oz. somiča ... diskus je res najplemeitejša akvarijska riba ... zahteva pa določene pogoje user posted image


A ni diskus prevelika riba za v 54-litrski akvarij? No, pa saj sedaj je, kar, je. ne morem zdaj zato, ker mi je nekdo predlagal eno lepo ribo, pa teh kar v WC pometat pa nove nabavit. Gupijeve mladičke se pa bojim, da bodo itak ostale imele za hrano, ker se ne bodo imeli kam skrit.

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 12:32:27   
eva1
Ja pomoje ndiskusi tudi rabijo večji prostor, pa še občuljive so baje ful...ne vem no!

Samičke ko so stare 3 mesece že lahko imajo mladičke...sam ti si vrjetno že odrasle kupila, tako da ne vem zakaj ne skotijo..al karkoli že...a so ful debele? Zgledajo res tko kt da bodo počle vsak čas pred majo mladičke...ja meni jih požrejo sprot če jih ne dam v valilnico, pri kolegu pa je tok rib notr, pa mal se za filter skrijejo, pa sploh jih nočejo več jest...ne vem zakaj...je pa res akvarij pri nejmu za moje pojme katasrofa...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 12:38:51   
Chi_Pita
Ah sem spregledala litre user posted image ... se strinjam ja!
MLadic ti pa neonke niti platiji, še manj pa somiči ne bojo pojedli ... sem imela tako kombinacijo, pol pa sem nabavla skalarke, da so jih razredčle user posted image ... se sliši kruto, ampak to je bilo edino učinkovito (res pa da imam 180L akvarij) ...

Svetujem ti, da daš različne neonke (navadne, rdeče in črne) not, to pa res, boš vidla kako se bojo grupirale ... pa vsakih daj < 10kom ... glede bolnega gupija pa  ... kaj si naredila s česnom ... kje si pa to pobrala, jaz to prvič slišim user posted image upam, da pomaga

Čimveč ekspermetiraj, boš že našla pravo kombinacijo user posted image



_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 12:46:33   
Chi_Pita
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Ja pomoje ndiskusi tudi rabijo večji prostor, pa še občuljive so baje ful...ne vem no!



Lej tako bom rekla ... res rabijo večji prostor ... nisem videla litrovuser posted image ,
glede zahtevnosti pa sploh ni panike user posted image ... jih imajo starši od fanta mislim da 5 ali 6 kom v mislim da 260 lit akvariju, poleg tega pa ima še ogromno jato neonk in pač somiče, lisičke, čistilce ... vse ribe se full lepo ujanejo in so v navadni prefiltrirani vodi iz pipe ... je pa potrebno vsake toliko prekontrolirat pH in neke minerale ...
Bolj kot občutljivi so dragi ... predragi user posted image so pa lepi


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 17:03:56   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Chi_Pita
MLadic ti pa neonke niti platiji, še manj pa somiči ne bojo pojedli ... sem imela tako kombinacijo, pol pa sem nabavla skalarke, da so jih razredčle user posted image ...

Svetujem ti, da daš različne neonke (navadne, rdeče in črne) not, to pa res, boš vidla kako se bojo grupirale ... pa vsakih daj < 10kom ... glede bolnega gupija pa  ... kaj si naredila s česnom ... kje si pa to pobrala, jaz to prvič slišim user posted image upam, da pomaga

Čimveč ekspermetiraj, boš že našla pravo kombinacijo user posted image




Ja, O.K., ampak vsi pravijo, da mladice odrasle ribe pač požrejo, ker jih imajo za hrano. Saj če jih ne bodo platiji in somčki, jih bodo pa sami gupiji. No, ne vem, nekako to pirčakujem po vsem, kar sem prebrala.

Zdaj več rib ne morem dodajat, ker jih je dovolj.

Česen sem malo zarezala po sredini, da naj bi člo več soka ven in vrgla v akvarij. 2 majhna stroka. Sicer sem brala, da ribe ponekod potem ta česen malo cufajo, no, moje ga pustijo pri miru. Zdaj ga bom pustila notro toliko časa, da ne bo ratal rjav, ker takrat gnije, potem ga bom pa ven vzela. Upam,da bo vse v redu, da ne bo kaj škodovalo, če že pomagalo ne bo.

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oboleli ali ogriženi gupi?
30.7.2009 17:07:48   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
Samičke ko so stare 3 mesece že lahko imajo mladičke...sam ti si vrjetno že odrasle kupila, tako da ne vem zakaj ne skotijo..al karkoli že...a so ful debele? Zgledajo res tko kt da bodo počle vsak čas pred majo mladičke...ja meni jih požrejo sprot če jih ne dam v valilnico,


Ja, po moje sem odrasle kupila in tudi že ves čas izgledajo, kot da bodo ravnokar počile. Se mi zdi, da so že malo odprte, he, he. Ne, saj se hecam, ampak res imajo pri krajeh pod trebuhom kar malo odprto. Ampak to vsaj že 1 mesec. Mogoče se slabo odpirajo, bi morale kakšno svečko dobit  za mehčanje.user posted image  So se po meni vrgle.

A valilnice so znotraj akvarija verjetno, a ne, kot nekakšna posoda v posodi, ki se kam prutrdi? No, to bi pa lahko še nabavila. Ker unega mahu ne bom več.

Une ribe od tvojega prijatelja imajo pa po moje že poln kufer rib na jedilniku, so se jih že prenajedle. Saj je logično.user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?