|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:02:42   
roladica
Smo imeli pregled pri pol leta in dobili navodila kako oddati urin. Lonček kupiš v lekarni, doma otročka dobro umiješ in čakaš da se bo polulal, seveda pri tem loviš srednji curek v tisti lonček. Potem pa v roku pol ure to prineseš v laboratorij. Ne vem ali se samo meni to zdi mission impossible.

Do zdravstvenega doma imam vsaj 20 min vožnje, laboratorij pa je odprt samo dopoldan, tako da če mi že uspe prvi del naloge je drugi čist nemogoč. Zjutraj nimam nikogar doma, ki bi mi pomagal in to odnesel namesto mene.

Kako ste to ve izvedle?

Sem jezna in žalostna ker imajo tako neumno stvari urejene?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:07:12   
uškinamama
Greš v lekarno in kupiš vrečko za urin in lonček. Zjutraj malo umiješ , daš lepo pleničko in greš v laboratorij. Tam ji namestiš vrečko (prilepiš) in počakaš, preliješ v lonček in oddaš. Če se ti vmes pokaka , jo prej umijš  na stranišču v laboratoriju ( ali pri zdravniku , če je kje blizu) . Nič bakterij user posted image , vam želim

Aja, pa  za pit ji daš, da bo kaj pridelala v teh 20 minutah vožnje user posted image

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 18.10.2011 11:08:09 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:07:37   
ZmajTolovaj
Jaz sem šla v ZD in sem tam čakala, da se je polulala. Pa pri nas imajo dojenčki tiste vrečke, ki jih nalepiš na spolovilo, nič ne loviš curka v kozarček. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:20:34   
Star_a
roladica ni treba prinesti v roku pol ure. urin se lahko hrani 24 ur v hladilniku.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:27:44   
pasijonka
Pri nas je pediatrinja rekla, da se počaka kar tam, da se polula, priskrbi tudi vse pripomočke.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:29:20   
Kerensa*
Ožameš plenico.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:38:41   
Nika v službi
Z vrečko gre, je pa fajn, da pije ali pa da otroka pelješ ven na sprehod, kjer je mrzlo in se prej polula. Potem preliješ v lonček in v L. Če se pokaka, vzorec ni veljaven in je treba postopek ponoviti.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:40:57   
t5t6
Nam je pediatrinja na predhodnem pregledu dala vrečkico in povedala kako se jo nastavi. Rekla je naj jo zjutraj na dan pregleda damo gor, čez pleničko, in pridemo, do tam pa se je že polulal-a. Meni se je ta način zdel logično normalen, sem mislila, da povsod tako delajo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 11:47:49   
tjasaoasis
Pri nas v laboratoriju so rekli, da je lahko urin star največ eno uro. Jaz sem ga do zdaj vedno prinesla glih ene 10 minut prej in je bilo vse OK. Zdaj sicer ne vem ali imaš punčko ali fantka ampak pri punčki je potrebno bit pozoren, da res dobro umiješ spolovilo. Še posebej vse belo kar se nabere med sramnimi ustnicami. Prvič ko je hčerka dajala urin ji sestra tega ni umila in je bil posledično slab izvid, zato sem potem jaz naslednji dan to "popravila" in je bilo vse ok. Drugače pa naredi tako: zjutraj takoj ko vstaneš otroka lepo umij, naštimi vrečko, mu daj gor plenico in ga nato nahrani. Potem pa takoj preveri če se je kaj ujelo, izlij vsebino vrečke v lonček, obleči otroka in sebe ter se skupaj z njim odpelji v ZD. Mislim, da bi ti časovno lepo zneslo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 12:42:10   
roladica
Pol ure, ena ura, 24 ur... ne vem kdo ima prav. Jaz sem v ZD vsaj petkrat povedala, da pri nas to v pol ure ne bo šlo, pa mi je samo svetovala, da naj imam nekoga, ki bo to namesto mene odnesel. Tega, da v ta namen obstajajo vrečke, nisem vedela. Ves čas sem se samo sekirala kako naj to naredim, tako da zdaj s tem odvzemom urina zamujam že ogromno število dni. Tako da sem danes sklenila, da bo urin dostavljen pač kadar bo, pa tudi če bo to več kot ena ura. Vidim da ponekod očitno to dopuščajo.

Hvala punce za nasvete. user posted image

Še vedno sem jezna ker so mi v ZD od vseh možnosti predlagali najbolj nemogočo.

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 12:48:34   
Nika v službi
Pa dobro, res ne razumem, zakaj pač ne moreš otročičku nalepiti tiste vrečke in iti na en sprehod okoli ZD. Svež zrak, pijača in hlad bo pospešil odvajanje, ti pa boš v bližini in ne bo nobene dileme glede pravilnosti rezultata. Pri nas v L ti več kot pol ure starega urina ne sprejmemo oz. so mi jasno povedali, da je lahko vzorec kontaminiran (prisotnost bakterij).

Čim manj kompliciranja, pa bo.

Se pa strinjam, da bi ti P moral pravilno svetovati, nam je prvič že sama P prilepila vrečko.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 13:07:50   
Medea10
Nam so vrečke za urin dali v lab, tud laborantka jo je nalepila in umila tamalo.
Da se je prej polulala sem jo pa po bedricah z (dodatno namočenim) vlažilnim robčkom "brisala", ker se baje prej polulajo, če jim je hladno in delovalo je.
Ko smo pa vrečke dobili za domov, smo pa morali urin TAKOJ prinest (v roku 30 min) nazaj, hladilnik ni veljal, so nas zavrnili.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 14:20:30   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pa dobro, res ne razumem, zakaj pač ne moreš otročičku nalepiti tiste vrečke in iti na en sprehod okoli ZD. Svež zrak, pijača in hlad bo pospešil odvajanje, ti pa boš v bližini in ne bo nobene dileme glede pravilnosti rezultata. Pri nas v L ti več kot pol ure starega urina ne sprejmemo oz. so mi jasno povedali, da je lahko vzorec kontaminiran (prisotnost bakterij).

Čim manj kompliciranja, pa bo.

Se pa strinjam, da bi ti P moral pravilno svetovati, nam je prvič že sama P prilepila vrečko.




Tvoj predlog in moja odločitev sta enako zgrešena. Oba načina sta nezaželena in to očitno iz istih razlogov. Jaz sem se pač tako odločila, s čim manj kompliciranja.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 14:29:48   
Nika v službi
Roladica, ne razumem povsem, kaj si želela povedati s tem, da sta oba načina nezaželena in to istih razlogov?! Ampak saj ni važno, ti si se tako odločila, riziko napačnega rezultata si prevzela nase in to je to. Lahko da bodo sprejeli vzorec, lahko da bo ok, lahko da boste morali ponavljati - to je pač tvoja odgovornost in odločitev.

Povedali smo ti iz prakse, kako smo delali mi, ki smo praviloma te stvari nekajkrat že dali skozi in so se dobro obnesle. Mimogrede, tudi tekoča voda pomaga, da se otročiček polula. Srečno!


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 15:04:30   
roladica
Malo sem poguglala in rezultati urina iz vrečke so tudi pogosto lažni. Vam se je vedno dobro izšlo, nekaterim RR-jevkam ki so urin dostavile v roku ene ure ali več pa tudi.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 15:17:08   
zaspancek1
Pišuka, da bi pri nas lovili srednji curek - znanstvena fantastika user posted image Sestra pri pediatru je nalepila gor vrečko, nas poslala v laboratorij (kjer so vzeli še kri)z navodili, da je vrečka lahko gor max. 1 uro, da pa se bo itak polulal, ko mu bodo vzeli kri. Ja itak.... No, ko sem že po 6 vrečki doma skoraj obupala (navadno se niti polulal ni v eni uri oz. se je ravno takrat, ko smo jo menjavali, potem se je vrečka odlepila,...skratka pomagalo ni čisto nič, ne mrzla voda ne tekoča voda, polivanje z njo..NIČ!), je potem le ratalo enkrat, ko je se je prebudil po slabi uri. Vrečko z urinom sem potem dala v en lonček in dostavila v laboratorij - urin je bil tako star sigurno več kot eno uro in pol, pa je bilo vse ok. Ah ja, me kar mine, ko se spomnim tega...user posted image

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 17:15:16   
roladica
zaspancek1 hvala za tolažbo, da vidim da nisem edina, ki ji ta podvig ni uspel v prvo.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 21:04:15   
ZmajTolovaj
Ah, saj nam tud ni v prvo, ampak sej se potem navadiš user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
18.10.2011 21:50:17   
m_o_i
pri nas je pa takole: sestra pri pediatrinji nalepi vrecko na lulcija(se nikoli je nisem lepila jaz; sem pa dobila vedno rezervno, ce bi se tudi pokakal-ce kaka, urin ne velja), mulca z odpeto plenicko dam v vozicek, malo pokrijem(ce so hladnejsi casi) in greva cez ZD (poleti pa okoli ZD) v laboratorij. pridno gledam v plenicko in takoj, ko je vrecka polna, jo snamem in dam v loncek.

vodo dva dala ze stotisocmilijonkratuser posted image , pa se vedno se mi je v roku pol ure polulal. itak mu pa vsako sekundo tezim s pijacouser posted image

pies: ko ti bo pa naslednjic razlagala o srednjem curku, ji pa prijazno dovoli, da ti pokaze(na tvojem ptroku), kako se to naredi... stavim, da bosta kuj hitro o vreckah in "komplet" lulanju zaceli govoriti user posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 18.10.2011 21:51:57 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
19.10.2011 7:16:54   
polona5
Vse ste lepo napisale kako uloviti urin pri dojenčkih, nobena pa ni napisala, da za ulov srednjega curka obstajajo posebne urinske vrečke, ki so precej drage in če bi imela pediatrinja res namen uloviti srednji curek (kar je pomembno pri uroinfektih, ki se ponavljajo) bi ukazala namestiti to posebno vrečko, ki ima poseben zbiralnik za srednji curek. Lp

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
19.10.2011 9:18:37   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Jaz sem šla v ZD in sem tam čakala, da se je polulala. Pa pri nas imajo dojenčki tiste vrečke, ki jih nalepiš na spolovilo, nič ne loviš curka v kozarček. 


Jaz isto. Oz. mi je sestra celo pomagala namestiti vrečko okoli spolovila. In to potem, ko meni doma ene 3x ni uspelo tako da roladica ne skrbi, nisi edina. user posted image Je pa res najlažje, da greš tja. Jaz sem doma že živčnega fasala, ko ni in ni ratal. Al je steklo mimo al se je pokakala zraven ipd.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
19.10.2011 20:59:39   
m_o_i
en uroinfekt smo imeli; povecano verjetnost za pojav le-tega pa sest mesecev(beri sum na refluks ledvick)

dokler niso z mikcijskim cistogramom tega suma ovrgli, sem kar nekajkrat nesla urin v laboratorij in cisto vsakokrat je bil shranjen v "navadni" vrecki. da take noblih obstajajo nisem niti vedela user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
21.10.2011 13:42:58   
polona5
m_o_i, ja, obstajajo tudi take nobel in se tudi 100% ne odlepijo, ker imajo drugačno "lepilo". Mislim, da stane ena okrog 5 evrov. Pri takih situacijah z uroinfektom, kot je bila tvoja, se jo definitivno splača kupit, če ti je že ne dajo v ZD. To je vrečka s tako imenovanim kolektorjem. Lp

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
21.10.2011 13:48:43   
polona5
m_o_i, ja obstajajo tudi take nobel urinske vrečke in te se 100% ne odlepijo, ker imajo močnejše "lepilo". Mislim da stane ena okrog 5 evrov. To je vrečka s tako imenovanim kolektorjem. Pri taki situaciji, kot je bila tvoja z uroinfektom, se jo definitivno splača kupit, če ti je že ne dajo v ZD. Lp

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Oddaja urina pri dojenčku
21.10.2011 15:16:44   
zmajcy_
IZVIRNO SPOROČILO: polona5

m_o_i, ja, obstajajo tudi take nobel in se tudi 100% ne odlepijo, ker imajo drugačno "lepilo". Mislim, da stane ena okrog 5 evrov. Pri takih situacijah z uroinfektom, kot je bila tvoja, se jo definitivno splača kupit, če ti je že ne dajo v ZD. To je vrečka s tako imenovanim kolektorjem. Lp



tudi te se odlepijouser posted image ... vem iz lastnih izkušen, ker ima naša pupa pogoste kontrole zaradi uroinfekta, ki ga je imela takoj po rojstvu.

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?