|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:05:39   
Anonimen
 Jaz sem v dilemi. Pa me zanima, če ima katera podobno izkušnjo, ker ne vem kaj pravzaprav lahko storim.
Namreč pri prejšnjem porodu sem doživela eno sila neprijetno izkušnjo z zdravnikom, ki me je sprejel ( ponoči, porodnišnica CE). Dejstvo je, da si sploh nisem zamišljala, da je možno, da obstaja tko kretenski osebek, pa še zdravnik povrhu. In ker bo treba januarja še enkrat rodit in sem na splošno s to porodnišnico čisto zadovoljna, pač nameravam iti tja. Ampak s tem zdravnikom ne želim imeti opravka. v porodnišnico bim itak hodila na ctg preglede in tam te pregleda tudi zdravnik. No, on me ne bo pregledoval, to sem odločena, ni osnovnih pogojev da se me samo dotakne. samo kaj pa če pridem spet ponoči za rodit in bo ta user posted image slučajno spet dežuren? A je dežuren samo en zdravnik za celo P, ali sta mogoče dva ali več? Kako je s tem? Saj, če bi bila sigurna da bo vse BP potekalo, se absolutno zanesem na babico in ga samo poteram, da se bi kadilo za njim. Samo to ne moreš vedet. Lahko se kaj zakomplicira, on pa je ipak zdravnik, pa čeprov kreten....mah, zoprna situacijauser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 17.10.2008 10:06:30 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:15:25   
Hope2
Jaz sem se tudi s tem ubadala. Ena moja bivša sošolka je babica v porodnišnici, kamor bi naj šla rodit. In meni je ful smotano, če bo ravno takrat ona delala, saj nisve glih v najboljših odnosih. Sem povprašala mojo teto (višja medicinksa sestra) in mi je zagotovila, da imam vso pravico zavrnit zdravnika, babico, med.sestro, če ga nočem zraven. Problem je edino, če ni druge zamenjave, takrat pa ti drugega ne preostane, kot da se sprijazniš s tem zdravnikomuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:18:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Problem je edino, če ni druge zamenjave, takrat pa ti drugega ne preostane, kot da se sprijazniš s tem zdravnikomuser posted image


ja sej to...user posted image
zato me pa zanima, če ktera ve, če je v CE porodnišnici navadno samo en zdravnik dežuren?

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:21:55   
Anonimen
Včasih sta 2 ,včasih je pa 1 zdravnik
Itak pa tdravnika pri porodu ni,razen če je kaj komplikacij.
pride te potem samo šivat,če je potrebno

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:38:18   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Včasih sta 2 ,včasih je pa 1 zdravnik
Itak pa tdravnika pri porodu ni,razen če je kaj komplikacij.
pride te potem samo šivat,če je potrebno



Saj četudi sta 2, je lahko ta drug na polno zaseden in ne bo imel časa, tak da najbolje da se vseeno pripraviš na najhujše. Pa ne se velik ubadat s tem, ker pol že murphyja pokličešuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:45:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Včasih sta 2 ,včasih je pa 1 zdravnik
Itak pa tdravnika pri porodu ni,razen če je kaj komplikacij.
pride te potem samo šivat,če je potrebno



no, sej enkrat sem že rodila...porod je potekal BP, pa je zdravnica prišla večkrat pogledat, kako gre, očitno ni imela drugega delauser posted image pa zašila me je potem, ja. ampak onega ne želim niti da pride pogledatuser posted image
pa nisem tip, k bi vse požrla, sem ga najurila, da mu jasno ni blo...še ena revca, k je bla za mano, je pa prijokala ven....samo vseeno, v življenju še nisem bila v tako ponižujoči situaciji, pa do sedaj niti nisem razmišljala o tem, pač gremo dalje, sej nisem jaz kriva, da je on kreten, pa hvalabogu mi ga doma ni treba gledatuser posted image samo včeraj sem pa spomnila na tole in me je kr zmrazilouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:46:07   
Anonimen
Lahko zavrneš zdravnika. Sama imam tudi slabo izkušnjo z enim iz Postojne, tak da naslednji porod ga ne bo blizu niti na 10 metrov. user posted image Sem jasno povedala že ko sem šla iz njegove ordinacije.user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 10:58:48   
Katjusa
Ulla vejetnost da dobiš istega je pomoje malauser posted image user posted image user posted image vsaj upam po drugi strani pa upam da bomo mi imeli isto babico.... si me zdej kr mal prestrašla k jst grem tud v celje rodit.... Kaj pa je blo? drgač kar se ponižanja tiče je pa tak da smo pol po porodu še bolj ponižane sploh s tistim za mene neprimernem pregledovanju čišče.... po možnosti pa so še kaki dijaki polek joj me kr skrbi kak bo v drugo jst mam pol kr nočne more o teh pregledih..... da ne govorim k sem bla na HSG k me je tam en star ded umival k da sem ne vem kak umazana in se me je z roko dotikal po celem spoloviluuser posted image user posted image user posted image user posted image me kr zmrzi kak grozno mi je to blouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 11:04:49   
Anonimen
no, to sem jaz jasno in glasno povedala, da ne želim poleg nobenih dijakov ali študentov, ne med porodom in ne potem. saj vem, da se morjo naučit, samo naj se učijo na tistih, k jih to ne moti. jaz svojga dedca nisem hotla zraven med porodom, kaj šele da mi cela četa nekega folka zija med noge. tko da tudi na viziti so vsi odvečni osebki lepo pred vrati počakali, kar se pa dotičnega zdravnika tiče, je pa vizito pri meni sam nehal opravljati, ker sem mu vedno kaj zasikala in mu je blo prov zoprno pred drugim zdravnikom (navadno sta bila dva).
drugače nimam proti porodnišnici nič, je blo vse super, tudi ta zdravnik je mogoče kteri drugi bil čisto ok, zato tudi ne želim imensko ga izpostavljati. samo blizu ga nočem, k mi mrak pade na oči. če bi se mi dalo, bi mu verjetno lahko celo štalo naredila, pač zaradi načina, kako je opravil pregled in kaj je med tem počeluser posted image

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 11:17:41   
Prvosonce
Joj zdej ste me pa čist prestrašle. Tudi jaz grem decembra rodit v Ce (prvič). Katjusa kakšno pregledovanje čišče in star dec, ki umiva user posted image ? Pa kaj je blo s tistim zdravnikom Ulla80?

Že tko mam en kup problemov ker ne vem kako bo vse zgledalo, in kaj počnejo s tabo in sploh ...


No sej tko grozno spet nisem panična kot mogoče zveni, ampak vseeno, ker bo zame prvič ne vem kako zgleda in kaj vse se lahko zgodi ...


Pa upam, da bo vse OK in bomo vse imele dobro izkušnjo s CE P. Drugače jo kar hvalijo, ne?


LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 11:34:38   
Katjusa
no jst bi pa ravno svojega mela povsod polek ker sama nisem dovolj močna da bi komu kje povedala kar mu gre.... in če je moj polek se mi zdi da bolj pazijo kako in kej..... mah bom skušala se ne sekirat sam mene to tak mori da spat ne morem in edini moški k mu zaupam je moj mož vse ostalo je pa zameuser posted image no pa moj G je tud vredu in upam da bo on dežurn ob mojem drugem porodu pri prvem je bla neka ženska k je prišla prerezat in zašit.... moj G je bil pa slučajno tam in je prišel gledatuser posted image user posted image user posted image user posted image študenti, dijaki pa niso zame sploh ne dijaki dober če bi bli študenti ginekologije bi mogoče še pogledala skoz prste pr dijakih pa nikakor ne tos o mulci 17 let stari in niso ženske vidli drgač ka na sliki (vsaj večina)..... in pol se na avtobusu menijo in hecajo na račun nas (to sem sama slišala k sme hodla še v srednjo kako so se fantje iz medicinske sredne hvalili da gledal porodnice spodi....)in takrat sem se odločla da na mojem porodu ne bo dijakov....ne hvala.... in pol so bli na viziti še zdej mi je žal da jih nisem ven poslala......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 11:38:34   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: SanMat

Joj zdej ste me pa čist prestrašle. Tudi jaz grem decembra rodit v Ce (prvič). Katjusa kakšno pregledovanje čišče in star dec, ki umiva user posted image ? Pa kaj je blo s tistim zdravnikom Ulla80?

Že tko mam en kup problemov ker ne vem kako bo vse zgledalo, in kaj počnejo s tabo in sploh ...


No sej tko grozno spet nisem panična kot mogoče zveni, ampak vseeno, ker bo zame prvič ne vem kako zgleda in kaj vse se lahko zgodi ...


Pa upam, da bo vse OK in bomo vse imele dobro izkušnjo s CE P. Drugače jo kar hvalijo, ne?


LP


to je blo na HSG ko so me umivaliuser posted image user posted image user posted image
Čiščo pač k pride vizita se slečeš kr tam na posli pokažeš celo tamalo in vsaj 3 te gledajo......user posted image

Jst z porodnišnico nisme bla zadovojna sam porod je bil super vse sotalo katastrofa ampak grem drugič spet v celje ker mi je pač najbliže in se bom mal bol postavla zase in za svojega otročka.... Na oddelku je bolj problem s sestrami k mislijo da so boginje tak da ni tak hudo sma te pa lahko ornk v depresijo spravijo kot so mene....

nič ne skrbi sej bo vse OK pač vedno je nekaj dobrih in nekaj slabih izkušenj

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 11:47:35   
Anonimen
SanMat v porodnem oddelku moraš ležati 3 ure,medtem ti pregledujejo kakšno imaš čiščo,te malce umijejo itd.Nič takega :)

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 11:48:12   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image V Postojni men ni nobeden gledal čišče. Zanimivo.user posted image So me samo tipali, če se je maternica skrčila.

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 12:00:33   
Naja30
Sigurno sta za celo P vsaj dva G? user posted image  No, vsaj celjska P ni ravno tako majhna, da ne bi bila 2. Lahko pa pokličeš in vprašaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 12:13:55   
J.L.
ulla80 kaj pa je bilo? jaz, v primeru če bi zanosila, pod nobenim pogojem nebi imela ene izmed prisotnih babic, ki je res prava vipera. še dobro, da sem dala skozi vse tri smene. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 12:24:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

user posted image user posted image user posted image V Postojni men ni nobeden gledal čišče. Zanimivo.user posted image So me samo tipali, če se je maternica skrčila.


ooo jauser posted image porodnica lepo leži na postli, noge narazn, hlačke in vložek dol, pa kontrola.čišče in šivov. je pregledovala glavna sestra, pa še dohterji pol. tud zato mi je blo kul, ker sem bla sama v sobi, si ne predstavljam tam vpričo ostalih žensk dajat noge narazn in razkazovat ono poporodno stanjeuser posted image

naja men se tud zdi, da bi vsaj dva mogla bituser posted image no, itak bom tja hodila na ctg, pa se bom že še pozanimala, samo da sem malo pripravljena, da ne bom kaj na pamet lapala tam in se usajalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 12:35:08   
vrtnica123
Ulla80 če ni skrivnost kateri zdravnik pa je to bil? Tako da bomo naslednjice ki imamo v kratkem rok na tekočem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 12:38:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vrtnica123

Ulla80 če ni skrivnost kateri zdravnik pa je to bil? Tako da bomo naslednjice ki imamo v kratkem rok na tekočem?


kot sem rekla, ne želim ga zdej imensko izpostavljati, ker drugače je verjetno lahko čisto ok. vsaj potem, ko sem se z nekaterimi pogovarjala, so bile presenečene, da pri njih pa je bil čisto ok. tako da brezveze da se vnaprej neka panika ustvarja in negativni občutki, saj lahko pa naletiš na zdravnico, ki je bila meni ok, pa se bo tebi zdela totalna kravauser posted image

(odgovor članu vrtnica123)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 13:05:24   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: vrtnica123

Ulla80 če ni skrivnost kateri zdravnik pa je to bil? Tako da bomo naslednjice ki imamo v kratkem rok na tekočem?


kot sem rekla, ne želim ga zdej imensko izpostavljati, ker drugače je verjetno lahko čisto ok. vsaj potem, ko sem se z nekaterimi pogovarjala, so bile presenečene, da pri njih pa je bil čisto ok. tako da brezveze da se vnaprej neka panika ustvarja in negativni občutki, saj lahko pa naletiš na zdravnico, ki je bila meni ok, pa se bo tebi zdela totalna kravauser posted image


s tem se strinjam..... sam nas zanima kaj je blo narobe.... ni treba imenovat?

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

user posted image user posted image user posted image  V Postojni men ni nobeden gledal čišče. Zanimivo.user posted image So me samo tipali, če se je maternica skrčila.


ooo jauser posted image porodnica lepo leži na postli, noge narazn, hlačke in vložek dol, pa kontrola.čišče in šivov. je pregledovala glavna sestra, pa še dohterji pol. tud zato mi je blo kul, ker sem bla sama v sobi, si ne predstavljam tam vpričo ostalih žensk dajat noge narazn in razkazovat ono poporodno stanjeuser posted image


ja mene ful zanima s kako pravico se tak čišča kontrolira? OZ če lahko rečemo viziti ne ne bom se slekla? ker me to ful moti in kak čiščo in šive pregledujejo v drugih porodnišnicah.... men se zdi da bi se to moglo v ordinaciji pogledat ne pa kr tak v sobi al pa nej pogledajo sma vložek k jim ga bom z wc-ja prinesla.....

joj sem se mogla spet na vse to spomnt..... kak je enim to tak čist kr neki mene pa to tak tišči v prsihuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 13:08:59   
Anonimen
Katjatusa s kakšno pravico??
halo,za tvoje zdravje se gre za tvoje življenje s kakšni pravico joj...
če pa ne bi gledali bi pa kaj,speti halo naredili da kakšni zdravniki in babice so bla bla bla.
To je njihovo delo in če sde ne strinjaš,saj greš lahk otakoj domov,pa kaj bo bo!!!
To se nima kaj v ordinaciji gledat.
Čišča se gleda 3 ure po porodu.In ta čas moraš ti tudi ležat.
pa to ni nobena vizita,babice ti pregledujejo čiščo

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 13:13:08   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Čišča se gleda 3 ure po porodu.In ta čas moraš ti tudi ležat.
pa to ni nobena vizita,babice ti pregledujejo čiščo


3 ure po porodu ja bi blo vredu če bi blo sam 3 ure po porodu jst govorim o pregledih v sobi polek drugih porodnic in to vsak dan pri vizitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
midve ne mislime iste stvari zato se ne jezit.....


< Sporočilo je popravil Katjusa -- 17.10.2008 13:14:06 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 13:16:25   
Anonimen
katjuša ma na kratko je blo tkole...

pridem sred noči s popadki na 5 oz.4 minute. in odrihtam ctg, pa klistir, se stuširam, pa pokličejo dohtarja. je zgleda spal nekje, ker je prišel čisto pomučkan in zaliman in slabe volje k 100 hudičov. pa mi reče kr tko, da glih čez en teden bom pa rodila. user posted image . mene je lomlo in zvijalo, popadki so bli res za crknit, ne morš si prej predstavljat da kaj tako boliuser posted image in pol me pregleda in ta pregled je biluser posted image sem se zvijala tam od bolečin ko je šaril po meni, pa prov jezna  sem bila, kaj za vraga se gre.  v podrobnosti se nebi spuščala, ker so mi ogabne, ampak kar se mene tiče, je med ženskimi nogami eno področje, k se ga pač pri miru pusti, k nima nobene zveze z porodom, odprtostjo itd. ampak je namenjeno nečemu drugemu. in vsak zdravnik bo prekleto pazil, da se bo tega področja izogibal, da niti pomotoma ne bo šaril tam kje blizu. no ta kreten pač ni, tko da sem dobesedno vstala dol in mize in ga nazjala, če me misli pregledat ali razrajcatuser posted image pa me nadere, da sem čisto zategnjena in nesproščena in da me še pregledat ne more in da naj se kr spokam, ker itak sem samo 2 cm odprta in da še kmalu ne bom rodila. in sem se mu "opravičlila" ker pač v življenju nimam bolj pametnega dela, pa sem prišla njemu dragoceni čas in spanec kratit. in sem šla s popadki na 3 min. na oddelek, kjer sem vse pobruhala, padla skupaj, pa so me vlekli nazaj v porodno. tačas se je že smena zamenjala, druga zdravnica mi je predrla mehur in čez tri ure in še malo sem rodila.

tko da garantirano ga nočem blizuuser posted image ker kot sem rekla, če bi se mi dalo s tem ukvarjat, bi ga lahko tožilauser posted image

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 13:18:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katjusa

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Čišča se gleda 3 ure po porodu.In ta čas moraš ti tudi ležat.
pa to ni nobena vizita,babice ti pregledujejo čiščo


3 ure po porodu ja bi blo vredu če bi blo sam 3 ure po porodu jst govorim o pregledih v sobi polek drugih porodnic in to vsak dan pri vizitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
midve ne mislime iste stvari zato se ne jezit.....



ja, v Ce porodnišnici je tko, da glavna sestra večkrat dnevno ( vsaj dvakrat) prekontrolira čiščo, pa še zdravniki na viziti. sem bila cel teden notri in vsak dan je bilo tko.

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Odklonitev zdravnika?
17.10.2008 13:24:59   
Katjusa
ulla tole je pa ja kriza.... tud jst ga nebi hotla več videt in mirne duše ga odkloniš..... joj se mi kr smiliš to je ful neprijetnouser posted image user posted image user posted image user posted image
nič te nej ne skrbi sej v 2 je vse skupaj lažje ker že mal veš in tud veš koga nočeš videt in mirne duše rečeš če lahko koga drugega pokličejo..... kolk si odprta lahko tud babica pogleda ker to tak al tak počne tud med popadki ko si že v porodni in se zdravnika ne rabi.... držim pesti da dobiš kako prijazno Guser posted image user posted image user posted image user posted image

tiste preglede čišče bomo pa tud nekako preživele.... sam res me pa zanima če drugje ni tako ker vidim da punce sploh ne vedo o čem govorim in mešajo preglede takoj po porodu k si še v porodni sobi s tistimi dnevnimi polek cimer in ostele brigadeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?