|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oktobrčki 2016
14.10.2016 22:29:55   
Ribica **
Odpiram novo temo za čvek o naših dojenčkih user posted image Seznam pa skopiram, ko bom na računalniku.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oktobrčki 2016
14.10.2016 23:04:46   
Pia*
Super Ribica

Mi dezuramo, zopet krci. Ta ne bodi ga treba se vedno pojavi zvecer in ponociuser posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oktobrčki 2016
15.10.2016 8:06:02   
Suziiika
Superca, jutro punce. user posted image
Mi smo dans cist po solsko spali in jedli. Tocno na 3 ure. Eno rundo od pol 7 zvecer celo do 11. Sem se zbudla cist napihjena, je bla ze fejst kriza za dojenje user posted image tak da smo kr fino naspani danes. Upam, da pri vas tudi.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oktobrčki 2016
15.10.2016 9:04:00   
dansas
O, nova tema, krasno...

Naša noč je bila tudi znosna. Sva spala od 21h do 2h, no le z enim vmesnim dojenjemuser posted image (kar je super za nas), ki je bil opravljen na pol v spanju. Ob 2h pa ga je bilo treba previt, potem je pa malo problem nazaj zaspat. Potem pa zbujanje na 2-1 uro.
Pia, misliš, da ima že kolike? Ponavadi so kolike zvečer - ko si zmatran od celega dne in vidiš samo še posteljo, pa udari najhujše user posted image . Uboščki - mali in starši user posted image . Pri nas še ni tako hudo, da bi večerne krče lahko opredelila kot kolike, je pa hudo vsakič, ko je treba prdnit, se pokakat, rignit, Je pri nas tudi tako, kot ste napisale - rata čist rdeč v obraz, se napenja, jamra, joka,...user posted image
Ah te starševske radosti user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil dansas -- 15.10.2016 9:05:30 >

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oktobrčki 2016
15.10.2016 18:40:42   
Ribica **
Pri nas je nočno spanje še super, danes sem mogla moža zbudit, ker je pri meni spala, po flaški je pa kašljala, ji je on uspel sfutrat tisto flašo, ker je spala 5 ur spet.
Sicer pa ji mleko kar teče od povsod, ko se doji. Sem si zjutraj lrpala, ker je še spala, pa sem zraven TV gledala in je bilo kar naenkrat v flaši 125 ml. Iz ene strani mi kar šprica. :)

Sem pa jaz spet slabše, včeraj se mi je začela delat oteklina na rani, ki se je danes večala in postajala boleča, sem dve uri zbirala pogum za it v P, da ne bi notri ostala in bi pe enkrat odpirali rano. Zdaj so mi pobrali ven sponke in delno razprli rano, verjamem, da to ne boli kaj dosti, ampak jaz sem bila cela v krču in strahu, tako da sem komaj prilezla potem do avta in iz avta do doma. :( upam, da bo ok, da ne bodo v sredo ponavljali postopka oz da bo bolje. Me je pa ful strah, res, še nikoli tako. :(

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oktobrčki 2016
15.10.2016 19:16:47   
nastja1
Živijo punce kako ste? Vidim da ste odprle novo temo. Lepo ☺ samo da se na hitro javim, ker sem še vedno v P. Že od ponedeljka 😩 danes bi morali iti domov ampak
Je mali dobil zlatenico in ostajamo. 😩 je pa res groza kaj se dogaja z mojimi prsi. Mleko teče vn po potokih in ker ga imam toliko, revček ni mogel zagrabit dojke in
Celo noč jokal, dokler se ni navadu na nastavek.

Je bil pa porod kar naporen. Popadki so se mi začeli spontano v torek in ob desetih zvečer so me poslali v porodno ner je bilo že na 2min. Tam sem bila odprta samo 1,5cm
In tako je trajalo do pol 6h vjutro naslednji dan. Odpirala se nism nič, ko me je pa ob 5.30 res začelo pritiskat sm rekla babici naj pogleda da se vrjetno neki dogaja, se je pa že
Videla glavica 😁 potem pa še 15min in je bil vni. ☺

Me pa spodaj še skos vse boli sploh ko grem na vodo čeprau nisem bila niti šivana niti rezana.
Bomo potrpeli. ☺

Lepo se imejte punce in lepo crkljajte svoje štručkice.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oktobrčki 2016
15.10.2016 21:50:51   
Pia*
Dansas sem tudi to razmisljala in mislim, da bo kar to. Sem brala po internetu in so vsi znaki enaki pri nas. Sedaj imamo ene kapljice na bazi zelisc in moram reci da ji kar pomagajo.

Ajoj Ribica zal mi je. Drzim pesti, da bo vse vredu. Pazi nase.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oktobrčki 2016
16.10.2016 19:03:03   
Ribica **
user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g

29.9.
Pia* : PIA()
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm

4.10.
Alalia
: EVAN (38+6)
od rojstvu : 3810 g, 52 cm, 36 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm




(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oktobrčki 2016
16.10.2016 19:09:30   
Ribica **
Ekola, sem prilezla do računalnika, da sem skopirala seznam še sem. user posted image Me pa res zanima, kaj se s k.m. dogaja?

Za danes je pa moj mož napovedal, da bom rodila, ker je polna luna in lep datum, ampak bo tudi 7. kar ok. user posted image Sicer pa nič novega - spanje, previjanje, da jo vsaj malo zbudiva, dojenje, podiranje kupčka in spet v komo pade. Mleko ji med hranjenjem teče povsod, je vedno cela umazana, jaz pa tudi posledično. Smo pa danes uspeli iti na prvi sprehod, se mi zdi, da sem kot prerojena! Nismo šli daleč, ker jaz še ne morem in ne mislim pretiravat, kakih 500 m vsega skupaj, smo pa približno 15 min sedeli na klopci na soncu, potem sem šla pa jaz domov, mož pa z user posted image in psom še en kratek krog. Voziček je super. user posted image Vse ostalo pa bivakiram v postelji, rana me manj boli oz. če ležim/sedim sploh ne boli, samo ko vstanem in hodim. Pa z D3 sva ji včeraj začela dajat, včeraj eno kapljico, danes pa že dve, pa ni sile s krči. Jo zvija tekom celega dne, ampak se na srečo hitro potolaži.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oktobrčki 2016
17.10.2016 9:17:15   
dansas
Dobro jutro,
pri nas sedaj že klasika:zvečer ne na joški zaspat - ga je treba nosit in guncat, da se pomiri in zaspi, potem pa zelo previdno odložit, če ne se zbudi in ponovi vajo. Potem do dveh spimo z enkratnim dojenjem napol v spanju, potem pa previjanje (danes spet tudi preoblačenje, ker se je spet polulal čez in čez) in enkrat proti jutru napenjanje, prdenje, jamranje in na koncu celo kakanjeuser posted image ... Je pa včeraj dopolnil 3 tedne in za mini darilo se je mamici nasmehnil - prvič... Je mož sicer komentiral, da če nisem ziher, da ga samo plini napenjajo... ampak ne, pogledal me je v oči, ko sem ga ogovarjala in se mi široko nasmehnil user posted image

Nastja, saj casovno je to čist ok za porod pri prvorodki. Jaz sem prvič rojevala cca 13 ur, v četrto pa 2 uri... tako da četrtič bo tebi šlo tudi hitrejeuser posted image
Katere si pa imela babice pri porodu? Kaj pa na oddelku, so sestre prijazne? Si v sobi s tremi posteljami ali dvemi? Do tega poroda nisem vedela, da obstajajo tudi sobe z dvema posteljama in sem najprej mislila, da sem tvoja cimra, ker ji je bilo ime Nastja, samo potem je povedala iz kje je in potem sem vedela, da nisi ti user posted image
Dojenje - daj si probaj pred dojenjem malo stisnit ven, da ne bo tako trda dojka in da ne bo tako špricalo...

Ribica, za tehle 5 ur spanja v kosu sem ti pa kar fouš user posted image , pri nas se kaj takega ni zgodilo kakega pol leta ziher user posted image Ne znamo delat otrok, ki bi hitro prespali noč user posted image
Samo kaj en sprehod po sončku naredi, a? Jaz tudi, ko sem bolj na tleh, moram iti ven se preluftat in sem takoj bolj svetlih misli. Če je pa tako lep sonček kot je bil vceraj, pa sploh dobro dene. Mi smo šli tudi na sprehod - prvič z vozičkom, je bil ful priden. Do zdaj sva tudi hodila na sprehode, samo zmeraj v ruti.

Pia, kapljice kaj pomagajo?

Sem že mislila, da bo konec s čiščo - je je bilo že čisto malo, zdaj se mi je pa spet ulilo user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oktobrčki 2016
17.10.2016 16:55:14   
Pia*
Uf ribica 5ur. Tudi jaz sem ti fous.

Punce kako previjate svoje. Nam so v P rekli pred hranjenjem. Ok ampak jaz mojo lahko po hranjenju cez 10min spet previjem. Da bi jo imela pa v omazani plenici do naslednjega dojenja mi pa ni glih kul.

Dansas ja ji pomagajo pa se zelo rada jih imauser posted image

Pa se za seznam pia je bila rojena tocno v 40 tednu.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oktobrčki 2016
17.10.2016 23:23:32   
Ribica **
Jaz jo običajno previjem pred dojenjem, da jo sploh spravim iz kome (oz. če sem natančna, to stori mož, jaz morda ravno enkrat na dan user posted image ), če pa se po kakem ključu zbudi prej, pa jo previjeva vmes med dojenjem med eno in drugo stranjo - spet - ker mi zaspi na joški. Če se pa med dojenjem pokaka, jo pa seveda previjemo tudi takrat, ker pokakana pa ne mara biti, to je eden od treh do štirih razlogov za jok. user posted image Kar je fino, če bo tako ostalo, ne bo težav z vnetji.

Sem pa ravno prej razmišljala, da glede na to, kako aktivna je bila v trebuhu, je zunaj njega prava zaspanka. Edino en vzorec pa je obdržala iz trebuha ven - jutranje dolgo spanje. user posted image Sicer jé nekje med 6. in 8., ampak to imata z očkom čez, potem pa spi spet nadaljnje tri ure ali več. Sva se ravno prej pogovarjala, ko so mi govorili pred porodom, da narava že poskrbi, da otroček ni prevelik za mamico in kako neee, ne bo imela 3,5 kg, da mogoče narava pa potem poskrbi, da imaš pridnega dojenčka, da lahko lepo okrevaš. user posted image Saj vem, da je šele 10 dni, ampak če bi le tako ostalo še naprej ...

Kar se pa čišče tiče, pa tudi mene zanima, kako je s tem. No saj, bom vprašala v P v sredo za vsak slučaj, ampak pri meni je že samo izcedek, ni več krvavitve. user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oktobrčki 2016
18.10.2016 17:41:15   
Pia*
Tudi jaz imam samo se izcedek. Me pa zanima kako je z sivi? A to se vidi kdaj odpadejo ali ne?

Vasim vsem odgovarjajo kaplice d3? Jz bi jih najraje skozi okno vrgla.
Mi imamo naslednji teden pediatra. Dansas kako pa je na prvem pregledu?


Vreme je katastrofalno vsaj pri nas. Sem mislila, da bi sli malo ven danes. Jaz sploh se nisem bila. Sedaj ze hodim sama normalno. Stopnice so mi se vedno velik podvig. Ampak to pa samo zato, ker cele dneve lezim. Ta teden sem prvic sama. Prej je bil moj potem je pa se mami prisla. Ampak nama kar gre:)
Za vikend moram biti kolikor toliko pri moceh, ker gremo gledat naso hisko.

Punce kako je kaj pri vas?

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oktobrčki 2016
18.10.2016 18:53:08   
dansas
Šivi sami odpadejo - jaz sem jih videla na vložku. So me kar prestrašili, kaj so to za ene gliste user posted image . Je pa čisto možno, da si jih spregledala, če nisi bila pozorna...
Na prvem pregledu jih stehtajo, zmerijo, te vprašajo kako jih hraniš. Če so dojeni in se niso dovolj zredili ti lahko pritežijo, da jim daš AM. Sicer sem pa tudi že malo pozabila... človek kar pozabi.

Previjam ga načeloma pred dojenjem, če se pa pokaka mi je pa res težko ga (dolgo) pustiti posračkanega (razen ponočiuser posted image - če trdno zaspi nazaj ga kar pustim - sej se itak kmalu zbudi; nisem Ribičine sreče user posted image )
Je pa že prerastel pleničke št. 1, mu moram dati dvojko, samo kaj ko sem dobila velik paket enkic pampersk in jih imam zdaj viška, tako da enkice uporabljamo čez dan, dvojkice pa ponoči.

D3 - ne morem reči, da ga matrajo; je pa res da dajem BioGaia+D3

Sem ga včeraj zvečer morala eno uro neutolažljivega nosit in uspavat na ta način - joška ga zvečer več ne uspava user posted image . Se mu pa vidi, da je že 3 tedne star - je bolj pozoren in očitno so se kolike začele... Bomo videli kako bo danes.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oktobrčki 2016
18.10.2016 21:44:35   
Ribica **
Midva zdaj dajeva tri dni Plivit D3 in ima krče čez dan, danes jih zvečer ni imela čisto nič - je spet v globoki komi od popoldneva, zdaj jo mož "kopa", da bo kaj pojedla. user posted image Rabi pa zdaj zadnja dva dni ponoči več animacije za zaspat, je po dojenju čudežno povsem budna. Bomo pa verjetno kapljice zamenjali za biogajo D3, ne vidim smisla, da jo "mučimo", če ni treba.

Vreme je bilo tudi pri nas cel dan sivo, več od tega pa ne vem, sem bila namenoma cel dan v pižami, pa še spala sem popoldne uro in pol. Včeraj po sprehodu mi je rana spet precej otekla, tako da se ni za hecat. Jutri bi sicer morali imeti eno slikanje, ampak sem v soboto po obisku v P takoj odpovedala, danes mi je seveda žal, ker sem boljše, ampak kakorkoli obrnem, tako ne bi mogli jutri iti, ker imam kontrolo. Sva sama naredila fotke, se s tem tolažim. user posted image

Kako jih pa ve oblečete za ven? Meni se je v nedeljo zdelo, da sem jo premalo, včeraj preveč.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oktobrčki 2016
18.10.2016 23:01:06   
Pia*
A koliki nimajo nobene veze z kapljicami?
Sej vem trapasto vprasanje ampak kako ves kdaj ima kolike in npr. Kdaj jim kapljice ne odgovarjajo?user posted image
Pri nas je kdaj panika cez dan. Kdaj zvecer ali ponoci. Ubistvu zelo razlicno.

No potem previjamo kar enako. Jaz sem se malo vprasala, ce je z mano kaj narobe, ker sem tako hitro porabila paket z 88 plenicami.
Tudi mi smo na pamperskah. Za 1x nam odgovarjajo in sva rekla, da ne bova menjala. Ceprav meni je to ziva kemija. Sploh to sranje od gela.

Danes je prisla patronazna in smo se zredili za 200g. Mi je pa rekla, da je bila zadnjic. Ampak, da se še slisiva in da naju pride se vedno kdaj pogledat.


Kapljice, ki jih umenjate ali se lahko kupijo brez recepta? Jih imajo vse lekarne?

Joj Ribica jz upam da bo se rana cim prej zacelila. Sploh si ne morem predstavljat kako ti je.

Jaz imam notri mojo obleceno v bodi, hlacke in nogavicke. (Ampak to zato ker je obupno zakurjno).
Za ven ji pa ponavadi dam cez to pajacek iz plisa in kapico. V vozicku je pokrita z dekico pa vozicek ima cez kosaro neko pregrenjalo da se zapne.


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oktobrčki 2016
19.10.2016 10:41:49   
dansas
Meni se stalno zdi, da ga pregrevam, ker je topel, samo manj ga pa tudi težko oblečem (kratek bodi, dolgi rokavi, dolge hlače in nogavičke). Oblečem ga po sebi. Ko greva ven, mu dam samo kapico, če ga nosim v ruti, če greva pa z vozičkom, ga pa oblečem v plišastega pajacka.

Kako ločit kolike od težav s kapljicami... težko user posted image Ponavadi starši kapljice krivijo, ker je to rešljivo... jih lahko zamenjaš pri kolikah pa nimaš kaj. Samo ni nujno, da je kaj boljše, ko zamenjaš kapljice. Čeprav glede na to, da skoraj vsi jamrajo po Plivit D3 kapljicah, je verjetno že kaj na tem. Jaz, da sem se izognila tem ugibanjem, sem kar takoj začela z BoiGaio+D3 (kupiš lahko v katerekoli lekarni, je pa brez recepta, stanejo 14€). Po mojih izkušnjah dojenčki v tem obdobju veliko jokajo, pa tudi če kdaj "pozabiš" dati kapljiceuser posted image . Kar težko obdobje...

Naš fant se je pa v (točno) treh tednih zredil za 1350g! Je ravno prišla patronažna po vago, sem jo imela cel teden na posojo.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oktobrčki 2016
19.10.2016 13:33:26   
Ribica **
HM, potem jaz mojo čisto preveč oblačim. user posted image Doma je v dvojnih dolgih rokavih, hlačkah/žabicah do pasu, za ven sta bila pa dva scenarija:
- 2 x bodi z dolgimi, plišaste hlačke z naramnicami, flis jopica, kapica + 2 deki (ena bombažna, ena flis) - tu se mi je zdela malo hladna, ko smo prišli domov
- 2 x bodi z dolgimi, žabice do pasu, flis hlačke, jopica na zadrgo, flis jopica, kapica + 2 deki (isto) + prevleka na vozičku - no, tu je bila pa rahlo pregreta user posted image

Jaz sem bila prvič oblečena v dolge rokave in flis jopico, v drugo pa sem imela čez še softshell. Tako da zdaj ne vem, a naj kupimo še podložen pajacek za ven (ni še zimski, nekaj vmes pač) ali ne ... Predvsem za gor ne vem, kaj naj, a naj ji dajem dvojno jopico ali ne, če imam pa jaz softshell. Po eni strani se mi zdi brezveze ta pajacek, čeprav so res ljubki, ker bo tako ali tako kmalu že čas za zimski pajac, ki ga pa imam od nečaka. Za trikrat oblečt mi je pa škoda kupovat, pa četudi ga kupi babica ali kdorkoli drug.

Nič, grem nadlegovat mojega polha, spet je že 3,5 ur od hranjenja, po katerem je polivala kot strela in je ziher že vsaj malo lačna. user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oktobrčki 2016
21.10.2016 12:39:50   
Pia*
Hej punce kako ste?

Mi2 sva imeli super noc je spala 5ur in pol. Sploh nisem morala verjeti :)
Sedaj sva se pa borili z krci 2uri jo je metalouser posted image jaz sploh ne vem kaj naj naredim, da bi ji lahko pomagala. Ne mores ostati miren in gledati kako je otrok ves rdec v glavo in vresci.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oktobrčki 2016
21.10.2016 15:28:36   
dansas
Pri nas se je včeraj začelo pisano-veselo. Saj se je ze kdaj prej jokal,ampak včeraj ne bil pa tisti neutolažljiv jok,ko postane kar hripav in cel zaripel od joka.... Potem pa še katastrofalna noč...zbujanje na uro ali še prej user posted image Pa tudi ko spi,stalno nekaj jamra,stoka,krili z rokami-skratka zelo nemirno spi. Ne vem,a vasi tudi tako nemirno spijo? Da ne govorim podnevi... spi še samo na rokahuser posted image
Danes sem sla prvic od kar sem rodila sama (beri brez otrok) v trgovino. Sem se pocutila tako normalno,ce me razumete user posted image . Se je pa naš junior cel čas,kar sem bila odsotna,jokal in protestiral. Ko sem pa jaz prisla in ga vzela v roke, je pa v trenutku utihnil user posted image . Je že navezan name...? Voha mleko? Moj se ni mogel načuditiuser posted image

Pia,vau... 5,5 ur! Zelo lepo! Jaz bi tudi user posted image

Komaj cakam kaj lepše vreme. Tale dež je samo za spanje... meni pa šef ne pusti user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oktobrčki 2016
21.10.2016 16:15:54   
Pia*
Dansas moja enako. Danes od 10h zjutri ne vem, ce je kaj spala. Stalno joka. Jaz jo nosim pa pomirim za 20min potem pa ponovi vajo. Nasa je danes celi dan na rokah. Posodo sem sla pomivati pomoje, da 10x pa se sedaj nimam kuhinje pospravljene. Kje sele, da bi spalnico sesala in postelnino preoblekla. Komaj cakam, da pride moj domov, da lahko vsaj na hitro za silo pospravim.

Jaz ji za test sedaj 2dni nisem dala d3 kapljic. Ampak danasnji dan je bil dalec najvecja katastrofa. Pocasi zacenjam celo verjeti, da niso kapljice problem.
Razmisljala sem, da mogoce ne bi smela jesti vsega. (No stvari, ki napenjajo ne jem). Kako se pa ve prehranjujete?
Jaz sem velik sladkosned in vzamem koscek crne cokolade. Mogoce je to krivo, da jo tako crvici.

Jaz grem jutri prvic sploh iz hise. Moram si kupiti nov nedercek.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oktobrčki 2016
21.10.2016 21:45:13   
Ribica **
Jaz jem vse, edino jagodnih zadev ne in arašidov, piškote z lešniki in nutelo pa ja. Pa gaziranim pijačam se zaenkrat še uspevam izogibat, čeprav s težavo. Zadnji mesec nosečnosti sem samo od mehurčkov živela. user posted image Menda hrana izredno malo vpliva na dojenje in da če smo v nosečnosti vse jedle, da naj tako jemo tudi sedaj.

Spanje - moja spi mirno, samo je en teden oz. skoraj dva mlajša od vajinih, morda to kar pišeta, še pride. Čez dan je bila danes celo malce več budna dopoldne, ko jo je napenjalo, popoldne je pa prespala. Smo bili zunaj 45 minut in je potem uro in pol kasneje nisem mogla nikakor zbudit - je bil že čas za dojenje in da ne bo spet zvečer veselica. Ob zadnjem hranjenju okrog 23h je potem namreč budna kot sova še eno uro in noče sama zaspat v posteljici, enako ponovi ob 5h, sem jo obakrat po eno uro uspavala in ji pela, zvečer sem jaz prej omagala kot ona, jo je menda moral še očka potem pocrkljat, da je bil končno mir. Sicer pri uspavanju zelooo pomaga bacek Ewan, tako da ga toplo priporočam, res jo pomiri (in naju user posted image ).

Kapljice smo tudi mi zamenjali za biogajo, je malo boljše. Ji pa dajeva zdaj še kapljice proti krčem, ne sicer pred vsakim hranjenjem, ampak takole zvečer pa kar ja, da jo manj črviči.

Dansas, ti čisto verjamem, meni se že sprehod zdi pravi jackpot, kot da sem končno spet v civilizaciji in se dogaja še kaj drugega kot spanje, dojenje, moje prehranjevanje, malo crkljanja, malo osebne higiene in spet eno in isto. user posted image Danes sem si celo oblačila v omari zamenjala - poletna na vrh, zimska dol. Bi to svetovala jesenskim nosečkam, da storijo pred porodom, ampak mi ni niti na kraj pameti padlo. user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oktobrčki 2016
22.10.2016 10:42:09   
dansas
Kar se prehrane med dojenjem tiče,jaz jem vse,izogibam se le tistega kar me napenja - se pravi kak fižol,cvetača,ohrovt... Sem neštetokrat slišala (pri prvem otroku) kako ne smem jesti sveze zelenjave in sadja user posted image ,po kateri logiki jaz ne vemuser posted image če bi bilo tako bi lahko itak samo krompir in polento jedlauser posted image . Mleko je tako pa samo osiromašeno,mamica pa ne dobi vitaminov in mineralov. Tako da jaz se požvižgam na vse nasvete kaj jesti oz. ne jesti med dojenjem... Zvijalo jih bo v vsakem primeru. Tukaj nuca samo čas. Ene tri tedne bo zdaj pestro,potem bo pa že boljše.

Ribica, naš je že v P tako nemirno spal,da je krilil z rokicami in stokal zraven user posted image . Tako da, če vaša sedaj mirno spi, bo verjetno tudi v bodoče user posted image

Svit se je zjutraj tako lepo 3x zasmejal (oz. bolj nasmehnil) ko sem ga ogovarjala user posted image Komaj čakam še na kaj več.

Upam na kaj sončka ta vikend,bi se prilegel...

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Oktobrčki 2016
24.10.2016 10:00:51   
dansas
Mi bomo imeli jutri 1 mesec, oz. včeraj so bili 4 tedni... skratka 1 mesec se je kar hitro obrnil.
Par dni nazaj sem mu začela dajati probiotične kapljice zvečer pred spanjem in se mi zdi, da ga manj napenja čez noč. Se pa še zmeraj obvezno polula čez in čez, tako da ga praviloma 1x (včasih celo 2x) preoblačim ponoči user posted image Takrat se mi čisto razčuje in ga ponavadi 1,5 uro nazaj uspavam. Zakaj mu tako premočijo pleničke ne vem... Mogoče slabo zaprem pleničko, ali so že spet premajhne? Mislim, da bom šla ponoči kar na trojkico (zdaj imamo dvojko). Sicer pa dokaj znosno čez noč - to je zbujanje na 2 uri, če imam srečo na tri user posted image .

Ribica, kaj je to ovčka Ewan?
Jaz imam par (dekliških) pajackov in ne vem komu naj jih dam. Če hočeš, jih lahko dam tebi. Sestra hodi v Lj v službo in jih lahko do tam dostavi...

Nastja, ste že doma?

Suzika, imate naporno? Dolgo se že nisi javila...


(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Oktobrčki 2016
24.10.2016 10:33:37   
Ribica **
Ojej, dansas, jaz si sploh ne predstavljam take naporne noči. Pa sem v resnici preden sem rodila nekako tako dejansko vstajala, zdaj pa enkrat na noč in še to komaj. Danes je spala od 21h do 4h zjutraj, jaz sem se trikrat vmes zbudila in gledala, če je tamala tudi budna. Pri plenicah smo mi še vedno pri enki, pa tudi nič ne gre čez, zaenkrat imamo pampers, potem bom probala pa z DM-ovimi, te newborn so malo majhne, tako da jih dajeva samo čez dan, ko jo pogosteje previjava. aja, a tisto elastiko v redu naštimaš ob nogicah? Pa mislim, kolikor se spomnim od ta večjega, da je neka fora, kam lulčka obrneš v plenici, samo se ne spomnim zdaj, a je treba gor ali dol .. morda še to poskusi?

Glede pajackov pa ne vem, oblačilc imam res ogromno. user posted image Pa še zdaj, ko hodijo obiski, prinesejo kaj za oblečt, tako da niti ne vem, kdaj bo vse oblekla. Če poznaš koga drugega, ki bolj potrebuje ...

Pri nas sicer nič kaj posebej novega, včeraj je bila precej več budna čez dan in se tudi pogosteje dojila, bomo jutri videli, če je šla dovolj gor, ko imamo na sporedu prvo kopanje. Mene malo boli okrog rane, ampak menda je normalno .. zdaj, ko sem že toliko bolje, kar pozabim, da je šele dobrih 14 dni od CR in da moram še veliko počivat.

aja, še o Ewanu sem pozabila odpisat - ovčka, ki ima 4 različne zvoke - sesalec, bitje srca, šumenje žil in uspavanka, pa še lučko. Po 20 min igra in res uspava otroke. Je mož potem guglal, ker sva bila tako navdušena, da so imeli testno skupino 20 dojenčkov z ewanom in 20 brez, pa da je v tisti z ovčko 17 od 20 otrok zaspalo v nekem določenem času, pri tistih brez pa manj kot deset_. user posted image Res pomirja, je pa kar draga igrača. http://www.ewan.si/

< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 24.10.2016 10:35:59 >

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?