|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 8:58:58   
žigolino
Ne vem ali je bilo že kaj pisanega o tem in ali veste kaj o tem?!
Starši ki nimamo otrok med letom v olajšavi moramo poslati do 31.1.2008 tale obrazec na DURS
http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/Dohodnina/Obrazci-FIZICNE_OSEBE/192.pdf
V PRIMERU DA TEGA NE STORIMO NAM V DOHODNINI NE BODO NAVEDLI OTROK V OLAJŠAVI, AMPAK SE BOMO LAHKO PRITOŽILI OB VRNITVI IZRAČUNANE DOHODNINE.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 9:32:35   
ona
Ja,vemo,vemouser posted image

(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 9:48:09   
Gordana-3
vemo, vemo, smo že nesli prejšnji tedenuser posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 11:30:57   
lukec
Že obdelano in oddano.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 11:37:37   
Anonimen
Se pravi:

jaz ga nimam na plači ampak parter. In moram potem ta obrazec izpolniti in oddati? Zagotovo?

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 11:40:11   
Anonimen
Aja, še to: jaz ga tudi potem pri dohodnini ne uveljavljam, ampak ga partner. A mora on tudi kaj poslati?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 13:47:14   
madela
A,če imaš otroke med letom prijavljene že na firmi,pa ti ni treba nič,al kako?

Pa še eno vprašanje. Jaz bom uveljavljala spremembo,ker imam na firmi urejeno normalno olajšavo za enega otroka,smo pa sred leta dobili dodatek za nego.Kako naj to napišem.? Kar od 1-12,ali moram pisat od 7-12user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 13:49:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Aja, še to: jaz ga tudi potem pri dohodnini ne uveljavljam, ampak ga partner. A mora on tudi kaj poslati?


Al bina, če ga ima on med letom prijavljenega kot olajšavo, potem ga ne uveljavlja še pri oddaji dohodnine, ker 2-krat ga ne more. Ali eno, ali drugo.

Če ga torej med letom ne uveljavlja, potem ja, mora oddati to prijavo. Ampak ON (ali pa ti v njegovem imenu).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 13:50:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: madela

A,če imaš otroke med letom prijavljene že na firmi,pa ti ni treba nič,al kako?

Pa še eno vprašanje. Jaz bom uveljavljala spremembo,ker imam na firmi urejeno normalno olajšavo za enega otroka,smo pa sred leta dobili dodatek za nego.Kako naj to napišem.? Kar od 1-12,ali moram pisat od 7-12user posted image


Če otroka uveljavljaš kot olajšavo že med letom, potem ti ni treba ničesar oddajat.

Drugega odstavka pa ne razumem.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 13:51:03   
viv_
A če ga noben nima med letom prijavljenega, pol morta oba oddat to, a sam en?

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 13:52:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

A če ga noben nima med letom prijavljenega, pol morta oba oddat to, a sam en?


Lahko eden da oba otroka odda (prijavi oba kot olajšavo), ali pa vsak za enega. Po želji.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 13:56:34   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: madela

A,če imaš otroke med letom prijavljene že na firmi,pa ti ni treba nič,al kako?

Pa še eno vprašanje. Jaz bom uveljavljala spremembo,ker imam na firmi urejeno normalno olajšavo za enega otroka,smo pa sred leta dobili dodatek za nego.Kako naj to napišem.? Kar od 1-12,ali moram pisat od 7-12user posted image


Če otroka uveljavljaš kot olajšavo že med letom, potem ti ni treba ničesar oddajat.

Drugega odstavka pa ne razumem.


Imam otrokaq s posebnimi potrebami in za take so precej višje olajšave,na firmi pa imam samo normalno olajšavo,enako kot za druge otroke. Sedaj moram uveljavljat razliko,pa ne vem kako napisat.
Upam,da je kaj bolj razumljivo napisano user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 14:13:32   
Anonimen
Madela, tisto so pa najbrž kakšne posebne olajšave, pod kakšno drugo rubriko? Kam pa to napišeš, pa ne vem. No, saj ne vem, samo ugibam.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 14:18:50   
Kalina
madela, od tistega meseca lahko uveljavljas posebno olajsavo, ki je napisana v odlocbi o dodatku za nego. 

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 14:23:08   
madela
Ja,sem šla gledat vpisat moram pod A5,verjetno res od 1.7,torej od takrat ko je dobil dodatek za nego.

Zanima me,kaj pa pred tem,prva polovica leta? Ne rabim nič pisat,ker imam že na firmi user posted image

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 14:24:09   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: madela

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: madela

A,če imaš otroke med letom prijavljene že na firmi,pa ti ni treba nič,al kako?

Pa še eno vprašanje. Jaz bom uveljavljala spremembo,ker imam na firmi urejeno normalno olajšavo za enega otroka,smo pa sred leta dobili dodatek za nego.Kako naj to napišem.? Kar od 1-12,ali moram pisat od 7-12user posted image


Če otroka uveljavljaš kot olajšavo že med letom, potem ti ni treba ničesar oddajat.

Drugega odstavka pa ne razumem.


Imam otrokaq s posebnimi potrebami in za take so precej višje olajšave,na firmi pa imam samo normalno olajšavo,enako kot za druge otroke. Sedaj moram uveljavljat razliko,pa ne vem kako napisat.
Upam,da je kaj bolj razumljivo napisano user posted image


Madela, oddaj obrazec do 31.1.2008  in na sorodstveno razmerje napiši oznako A5.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 14:26:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Aja, še to: jaz ga tudi potem pri dohodnini ne uveljavljam, ampak ga partner. A mora on tudi kaj poslati?


Al bina, če ga ima on med letom prijavljenega kot olajšavo, potem ga ne uveljavlja še pri oddaji dohodnine, ker 2-krat ga ne more. Ali eno, ali drugo.

Če ga torej med letom ne uveljavlja, potem ja, mora oddati to prijavo. Ampak ON (ali pa ti v njegovem imenu).



What? kako da ne? A je to kaj po novem? Ker vedno ga je imel on na plači in ko je oddajal dohodninsko napoved, ga je napisal za olajšavo, jaz pa pač ne. Ne zastopim zdaj pa čsito nič več user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 14:29:57   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Aja, še to: jaz ga tudi potem pri dohodnini ne uveljavljam, ampak ga partner. A mora on tudi kaj poslati?


Al bina, če ga ima on med letom prijavljenega kot olajšavo, potem ga ne uveljavlja še pri oddaji dohodnine, ker 2-krat ga ne more. Ali eno, ali drugo.

Če ga torej med letom ne uveljavlja, potem ja, mora oddati to prijavo. Ampak ON (ali pa ti v njegovem imenu).



What? kako da ne? A je to kaj po novem? Ker vedno ga je imel on na plači in ko je oddajal dohodninsko napoved, ga je napisal za olajšavo, jaz pa pač ne. Ne zastopim zdaj pa čsito nič več user posted image


Novo je to, da ti ne daješ več napovedi do 31.3.2008, ampak boš domov dobila kar odločbo o višini dohodnine. Če se z njo strinjaš bo OK, če pa ne pa se boš pritožila. 

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 14:34:21   
sazi
Na obrazcu, ki ga je pripela avtorica teme piše:
Vlogo za uveljavljanje posebne olajšave za vzdrževane družinske člane pri informativnem izračunu dohodnine za leto 2007 vložijo le zavezanci, ki med letom pri izračunu akontacije dohodnine (od dohodka iz delovnega razmerja, pokojnine ali drugega dohodka) niso uveljavljali posebne olajšave za vzdrževane družinske člane in zavezanci, ki želijo te podatke spremeniti.


Torej, tudi če si otroka uveljavljal med letom in želiš to spremeniti, ker npr. izračunaš, da je bolje, če 5 mesecev uveljavlja mama, 7 pa oče, med letom pa je olajšavo koristil samo eden od staršev, potem tudi izpolniš in pošlješ obrazec - in po mojem mnenju morata v tem primeru to storiti oba vpletena. Midva z možem bova že naredila tako, če se nama bo računica tako bolje izšla. Med letom je uveljavljal on, zdaj bova pa preko E-davkov poslala spremembo, če bo ta ugodnješa (nisem izračunala).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 22:16:52   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Aja, še to: jaz ga tudi potem pri dohodnini ne uveljavljam, ampak ga partner. A mora on tudi kaj poslati?


Al bina, če ga ima on med letom prijavljenega kot olajšavo, potem ga ne uveljavlja še pri oddaji dohodnine, ker 2-krat ga ne more. Ali eno, ali drugo.

Če ga torej med letom ne uveljavlja, potem ja, mora oddati to prijavo. Ampak ON (ali pa ti v njegovem imenu).



What? kako da ne? A je to kaj po novem? Ker vedno ga je imel on na plači in ko je oddajal dohodninsko napoved, ga je napisal za olajšavo, jaz pa pač ne. Ne zastopim zdaj pa čsito nič več user posted image


Splišni nima čist prav...v bistvu ne gre za 2kratno uveljavljanje dohodnine - itak gre samo za preračunanje davčne, kaj smo že dobili in kaj moramo vrnit.. Do sedaj smo izpolnjevali dohodninske napovedi mi. Zdaj pa jih bo namesto nas izpolnila davčna. Če želimo, da je v davčni napovedi napisano drugače, kot smo v praksi, med letom uveljavljali, pač napišemo dopis, se pravi izpolnimo obrazec, kaj hočemo, da gor piše. In če je lani pisalo, da npr. uveljavljam tega in tega otroka, čeprav ga med letom sem ali nisem (to nima veze) sem napisala v davčno, da ga uveljavljam, ker moram prijavit olajšavo, če želim denar dobit od njih na nek način, torej bo tudi letos to pisalo enako. Samo da moram popravit podatke, ki jih imajo na dursu, povzete po letnih poročilih iz služb -kaj bi jaz rada uveljavljala. A sem zakomplicirala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 22:26:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Aja, še to: jaz ga tudi potem pri dohodnini ne uveljavljam, ampak ga partner. A mora on tudi kaj poslati?


Al bina, če ga ima on med letom prijavljenega kot olajšavo, potem ga ne uveljavlja še pri oddaji dohodnine, ker 2-krat ga ne more. Ali eno, ali drugo.

Če ga torej med letom ne uveljavlja, potem ja, mora oddati to prijavo. Ampak ON (ali pa ti v njegovem imenu).



What? kako da ne? A je to kaj po novem? Ker vedno ga je imel on na plači in ko je oddajal dohodninsko napoved, ga je napisal za olajšavo, jaz pa pač ne. Ne zastopim zdaj pa čsito nič več user posted image


Ne, to ni moglo biti tako. Če ga je uveljavljal že med letom, ga ni mogel še na koncu leta. Ker on je potem že med letom vsak mesec zato dobil višjo plačo in ni mogel teh vsakomesečnih zneskov dobiti še enkrat ob dohodninski odločbi.
A razumeš?
Lahko se odločiš, da ti sproti vsak mesec nekaj "dajo" (v bistvu manj davka plačaš), ali pa da ti potem dajo v enem znesku ob dohodninski odločbi. Ali eno ali drugo, oboje pa ne gre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
14.1.2008 22:41:55   
@lina
Splišni, če dovoliš - misliš pravilno, samo napisano je tako-tako: če otroka uveljavljaš čez leto, dobiš višjo neto plačo, ker plačaš manj dohodnine pri plači...in edino smiselno je, da ga uveljavljaš tudi pri letni napovedi dohodnine, saj če ga ne bi tam vpisala, bi morala doplačat dohodnino, za kolikor si jo manj med letom plačala... kar si verjetno hotela napisati je, da ob letni napovedi ne dobiš še enkrat tega denarja ven, ne pa da otrok ne uveljavljaš na koncu leta...
če nisem zdaj še sama preveč zakompliciralauser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
15.1.2008 14:07:22   
pupika27
a jaz moram tudi oddat kaj ker sem bila lani zaposlena le 2 meseca in sem mamica samohranilka?v prejšnih letih je moj bivši uveljavljal pravico za vzdrževanega družinskega člana

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
15.1.2008 19:26:06   
Gina
Ja, pupika, za dva meseca lahko uveljavljaš olajšavo za otroka, priznali ti bodo polovico nje, vendar jo vpiši na obrazec, ker jo boš le tako dobila nazaj. Tudi 50 eur se človek razveseli, oz. malo več pride to za 2x pol meseca. S tem dobi bivši toliko olajšave manj, a ne, ker olajšava se lahko deli med starša, če se drugačće ne zmenita.

Splišni, ti sicer po moje čisto prav misliš, vendar stvar ni čisto taka. Vsekakor denar dobiš samo 1x, pa vseeno kdaj. Tukaj je tisto, kar imaš prav. Uveljavljati ga pa moraš v napovedi ne glede na to, ali ga uveljavljaš sproti ali na koncu. Uveljavljanje pomeni, da s tem zahtevaš od države, da ti ta denar da, oz. prizna olajšavo, plačaš manj dohodnine. Država v vsakem primeru preveri, a si ti že to dobil, ali nisi. In da ti toliko denarja, kot ga zahtevaš, za toliko mesecev pač (če si upravičenec)- Če si že dobil med letom od njih denar, da na tvojo zahtevo (po uveljavljanju npr. sina za 12 mesecev) kljukico, vse štima, če pa nisi dobival tega denarja, pa pač ugotovi, koliko so ti dolžni. Torej ti vedno napoveš davčni, koliko časa v letu je bil nekdo vzdrževani član, koliko časa si upravičen do manjših prispevkov za dohodnino in posledično do večje plače. Če bi npr. ti sina uveljavljala med letom samo od 3-12, bi vseeno napisala v davčno napoved od 1.-12.

Sicer je pa alina lepo napisala.


(odgovor članu pupika27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Olajšava za otroke-Ali veste?!!
15.1.2008 20:19:26   
Anonimen
Nom, tega pa res nisem vedela. Sem mislila, da če ga med letom uveljavljaš, da potem na dohodnino pod vzrdževane družinske člane sploh ničesar ne napišeš.

Se opravičujem.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?