|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 10:33:29   
LERO
Zanima me, kdo naj uveljavlja olajšavo.
Jaz imam dobrih 500 € neto redne plače in še za cca. 300 povečanega obsega. Ona pa ima približno enako za redno delo.
Kdo naj uveljavlja oba otroka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 10:36:54   
zmajaz
Najboljše bo, da vsak enega ali pa še boljše - vsak oba po pol leta - definitivno se pa ne splača, da eden od vaju uveljavlja oba.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 11:51:40   
boni25
Kaj pa če imam jaz 460e porodniske od julija naprej,moz pa ima okoli 900e neto plače?Sva misilila da bi on vse uveljavljal?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 11:53:06   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: boni25

Kaj pa če imam jaz 460e porodniske od julija naprej,moz pa ima okoli 900e neto plače?Sva misilila da bi on vse uveljavljal?


Ja v vajinem primeru se pa bolj splača, da uveljavlja oba on.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 11:53:48   
boni25
Hvala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 11:57:33   
*alja*
Kaj pa če sta starša ločena, on plačuje preživnino, mati brezposelna, a lahko on uveljavla za otroka?


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 12:22:16   
zmajaz
Ja - lahko - to je vedno pač stvar dogovora - če ti ne uveljavljaš (oziroma kot brezposelna niti nimaš pri čem uveljavljati), komot uveljavlja on. DURS zanima samo, da uveljavlja eden od staršev in ne oba (oz. vsaj ne oba za celo leto).

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.12.2010 12:24:37 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 14:57:53   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Zanima me, kdo naj uveljavlja olajšavo.
Jaz imam dobrih 500 € neto redne plače in še za cca. 300 povečanega obsega. Ona pa ima približno enako za redno delo.
Kdo naj uveljavlja oba otroka?


Se pravi, da med letom nobeden od vaju ne uveljavlja olajšave? Če prav razumem, dobivata oba 800€ neto. To pomeni cca. 1.160 bruto. V tem primeru je isti šmorn, če eden uveljavlja oba, vsak enega, pol/pol..... Glejta samo na to, da lahko izkoristita kompletno olajšavo.  Splošna olajšava (letno) znaša 3.100€, olajšava za prvega+drugega otroka pa 4.764€. Pri 1.160 € bruto znaša letni  bruto 13.920€, zmanjšano za prispevke je to cca. 10.840€. Toliko znaša tvoja osnova za dohodnino brez olajšav. Skupna olajšava (splošna+vzdrževani člani) znaša v tem primeru 7.864€. Če odšteješ kompletno olajšavo, moraš še vedno plačati nekaj dohodnine. Ker je bruto v vajinem primeru (če sem pravilno razumela) približno enak, je čisto vseeno kdo uveljavlja olajšavo.

Situacija pa je drugačna, če kdo od vaju med letom uveljavlja še dodatno olajšavo.

Nasvet je torej čisto enostaven: Otroka se splača uveljavljat do točke, ko "spraviš" osnovo za obračun dohodnine na 0. Od tam dalje otroka uveljavlja partner.

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 15:00:33   
pikica*
če?S
IZVIRNO SPOROČILO: boni25

Kaj pa če imam jaz 460e porodniske od julija naprej,moz pa ima okoli 900e neto plače?Sva misilila da bi on vse uveljavljal?


Odvisno od tega, koliko otrok imata. Samo enega? Potem ga lahko uveljavljaš tudi ti. V nasprotnem primeru on.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 16:40:14   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Nasvet je torej čisto enostaven: Otroka se splača uveljavljat do točke, ko "spraviš" osnovo za obračun dohodnine na 0. Od tam dalje otroka uveljavlja partner.

Tole sploh ni res - ker ni vseeno, če se olajšava uveljavlja za tisti del dohodka, ki je obdavčen 41%, za tisti, ki je obdavčen 27% ali za tisti, ki je obdavčen 16% - če uveljavlja eden oba, pomeni, da dobi del dohodnine vrnjene iz dohodka, ki je bil obdavčen samo 16%, drugi bi pa verjetno dobil iz tistega, ki je bil obdavčen 27%, zato bi bil skupni seštevek vračila definitivno višji, če uveljavljata vsak 1.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 16:41:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Odvisno od tega, koliko otrok imata. Samo enega? Potem ga lahko uveljavljaš tudi ti. V nasprotnem primeru on.


Ta nasvet je čista bedarija - če bo uveljvaljala ona, bo glede na njun dohodek vračilo dohodnine BISTVENO NIŽJE, kot če uveljavlja on, ki ima več kot 1x višji dohodek.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 20:22:30   
LERO
Hvala za pojasnila.
Odločila sva se, da oba uveljavlja on skozi celo leto, saj je njegov dohodek obdavčen z višjo stopnjo. Moj presežek (poleg redne plače za polovičko) pa je obdavčen s 16 %.
Upam, da nisem preveč mimo brcnila.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 20:24:35   
zmajaz
Povej mi tvoj bruto in njegov bruto (magari na ZS, če ti ni tukaj), pa ti lahko čisto točno izračunam, koliko sta brcnila v temo, če sta. user posted image

Ker če je presežek obdavčen 16%, ni nujno, da bo tudi na koncu leta, ko bodo na DURSU potegnili vse skupaj, še vedno obdavčen samo toliko - se ti kaj hitro lahko zgodi, da moraš kaj doplačati.

Aja - pa če lahko, še zate, koliko plačaš skupno dohodnine mesečno (glede na to, da imaš to nekaj z dodatki)

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.12.2010 20:26:30 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 20:43:56   
Peli
Mene pa zanima kaj se bolj splača, al oba z možem oba otroka, vsakega pol leta mava za olajšavo, al kr obadva oba piševa za celo leto?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 20:55:38   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Peli
Mene pa zanima kaj se bolj splača, al oba z možem oba otroka, vsakega pol leta mava za olajšavo, al kr obadva oba piševa za celo leto?

Če bosta pisala oba za celo leto, bosta samo zakomplicirala zadevo, ker itak ni mogoče uveljavljati več kot ene celotne oljašave in vama bodo pa potem na Dursu razdelili vsakemu pol - če že želite uveljavljati oba, je vsekakor boljše, če pišeta vsak pol leta - pa ne zato, ker bi se to bolj splačalo s finančnega vidika (ker bo končni rezultat itak isti v obeh primerih), ampak iz golega administrativnega razloga.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.12.2010 20:56:00 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 21:02:19   
Peli

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Peli
Mene pa zanima kaj se bolj splača, al oba z možem oba otroka, vsakega pol leta mava za olajšavo, al kr obadva oba piševa za celo leto?

Če bosta pisala oba za celo leto, bosta samo zakomplicirala zadevo, ker itak ni mogoče uveljavljati več kot ene celotne oljašave in vama bodo pa potem na Dursu razdelili vsakemu pol - če že želite uveljavljati oba, je vsekakor boljše, če pišeta vsak pol leta - pa ne zato, ker bi se to bolj splačalo s finančnega vidika (ker bo končni rezultat itak isti v obeh primerih), ampak iz golega administrativnega razloga.

Ja ne vem če jim kaj olajšam, lani sm pisala vsakemu vsakega po pol leta, pa so oni nekaj zamučkal, je imel mož enega celo leto, pa jest pol leta istega otroka...user posted image .
Dve leti zapored sm že oddala to vlogo, pa vedno moram prav zaradi otrok dajat ugovor user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
20.12.2010 21:07:23   
zmajaz
Ja no - sej zato sem mislila, ker so že itak rade kake mučke. user posted image
Pri nas k sreči do zdaj še ni bilo težav s tem, je pa res, da do zdaj še nisva nikoli uvelajvljala nič po pol, ampak eden oba, letos bova pa vsak enega, pa bomo videli, kaj bodo kaj scapali skupaj. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
21.12.2010 8:15:39   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Odvisno od tega, koliko otrok imata. Samo enega? Potem ga lahko uveljavljaš tudi ti. V nasprotnem primeru on.


Ta nasvet je čista bedarija - če bo uveljvaljala ona, bo glede na njun dohodek vračilo dohodnine BISTVENO NIŽJE, kot če uveljavlja on, ki ima več kot 1x višji dohodek.


Smo pa ostriuser posted image . Kalkulator v roke pa izračunat. Ne gre toliko za to, koliko dobi vrnjene dohodnine, temveč za to, koliko bi jo moral dati državi in koliko lahko ta znesek na račun olajšave zmanjšaš.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
21.12.2010 8:40:15   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Odvisno od tega, koliko otrok imata. Samo enega? Potem ga lahko uveljavljaš tudi ti. V nasprotnem primeru on.


Ta nasvet je čista bedarija - če bo uveljvaljala ona, bo glede na njun dohodek vračilo dohodnine BISTVENO NIŽJE, kot če uveljavlja on, ki ima več kot 1x višji dohodek.

Evo, sem kar jaz vzela kakulator v roke. In res je, prav imaš. Manj dohodnine plačata, če otroka uveljavlja on. Prej sem govorila na pamet in sem sklepala, da oba padeta v najnižji razred. Ker pa on z osnovno bruto plačo pade v drugi razred, z uveljavljanjem olajšave pristane v nižjem razredu in zato v skupnem znesku na letnem nivoju prihranita cca. 200€.

Tako da - posipam se s pepelom. zmajaz, tebi pa eno priporočilo - ne bit taka zmajauser posted image in nadirat ljudi kar tako počez. Vsi smo zmotljivi.

Smo pa ostriuser posted image . Kalkulator v roke pa izračunat. Ne gre toliko za to, koliko dobi vrnjene dohodnine, temveč za to, koliko bi jo moral dati državi in koliko lahko ta znesek na račun olajšave zmanjšaš.


(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
21.12.2010 9:00:38   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Tako da - posipam se s pepelom. zmajaz, tebi pa eno priporočilo - ne bit taka zmajauser posted image in nadirat ljudi kar tako počez. Vsi smo zmotljivi.

Ja - saj vem - sem bila malo preostra, ampak vse prepogosto vidim, da eni delijo nasvete o nečem, o česar v resnici nimajo pojma in zato svetujejo povsem narobe, pa se mi zdi, da boljše ne dati nasveta, če ne veš za kaj gre, kot pa da svetuješ povsem kontra. Pa ne leti to zdaj vse nate - ti očitno veš, za kaj gre, samo zmotila si se, ker si prehitro rekla na pamet - zmotljivi smo pa vsi, a ne. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
21.12.2010 9:33:55   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Tako da - posipam se s pepelom. zmajaz, tebi pa eno priporočilo - ne bit taka zmajauser posted image in nadirat ljudi kar tako počez. Vsi smo zmotljivi.

Ja - saj vem - sem bila malo preostra, ampak vse prepogosto vidim, da eni delijo nasvete o nečem, o česar v resnici nimajo pojma in zato svetujejo povsem narobe, pa se mi zdi, da boljše ne dati nasveta, če ne veš za kaj gre, kot pa da svetuješ povsem kontra. Pa ne leti to zdaj vse nate - ti očitno veš, za kaj gre, samo zmotila si se, ker si prehitro rekla na pamet - zmotljivi smo pa vsi, a ne. user posted image


Ni panike, samo da smo razčistiliuser posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.12.2010 16:57:23   
klopm
Pozdravljeni,

sem nov uporabnik tega foruma, tudi mene nekaj zanima glede olajšav družinskih članov.

Moja situacija je naslednja. Jaz in moja punca sva prijavlena na različnih naslovih, čeprav živiva skupaj že več kot eno leto. Ona ima prijavleno samostojno gospodinstvo. Zadeva pa je taka, v naslednjih dneh se nama bo rodil otrok, in glede na to da je ona nezaposlena, bo otrok zavarovan preko mene(ali je to sploh možno če bomo prijavleni na različnih naslovih?) Ali bom lahko otroka in punco, kot prijavil kot olajšavo, zaradi že zgoraj umenjenega razloga. Jaz nisem prijavlen na istem naslovu, kot punca in bodoči otrok zaradi tega ker se v kakšnem letu itak misliva seliti, in se mi ne zdi smotrno da bi za dobo enega leta spreminjal nalov stalnega prebivališča. Se pravi kaj moram storiti da bi lahko oba oveljavlal  kot vzdrževanega družinskega člana, brez ene velike dokumentacije? Jaz to sprašujem že za davčno leto 2011.

Se vam v naprej zahvaljujem za vaše odgovore.

lp


(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
26.12.2010 18:49:29   
zmajaz
Naslovi bivališča nimajo nobene posebne veze z uveljavljanjem olajšav za otroka in tudi z zavarovanjem otroka ne - ti boš (ali si že) podpisal očetovstvo, kot oče pa brez težav zavaruješ otroka po sebi in ga tudi uveljavljaš kot davčno olajšavo - zaradi različnih naslovov ni tu nobene posebne papirologije in nobenih posebnih postopkov.

Kar se pa tiče uveljavljanja partnerice pa nisem povsem prepričana - tu bi se pa morda res celo znalo zakomplicirati, ker kako boš dokazoval, da jo preživljaš, če pa uradno sploh ne živita skupaj. Zaradi tega bi morda bilo dobro, da pri njej prijaviš vsaj začasno prebivališče - ker v tem primeru ti ni treba spreminjati osebnih dokumentov in nič, če imaš tam samo začasno prebivališče, stalno pa ostane nespremenjeno.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu klopm)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.12.2010 11:03:08   
sazi
Zaradi tega bi morda bilo dobro, da pri njej prijaviš vsaj začasno prebivališče - ker v tem primeru ti ni treba spreminjati osebnih dokumentov in nič, če imaš tam samo začasno prebivališče, stalno pa ostane nespremenjeno.

Točno tako.
Mi smo se selili po treh letih skupnega življenja, pa smo na 1. naslovu imeli stalno bivališče le otroka in jaz, mož pa le začasno. Na novem naslovu smo stalnio prijavljeni vsi. Glede otrok in zavarovanja ni bilo nobenih težav.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Olajšava za vzdrževane člane
27.12.2010 11:09:51   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Kar se pa tiče uveljavljanja partnerice pa nisem povsem prepričana - tu bi se pa morda res celo znalo zakomplicirati, ker kako boš dokazoval, da jo preživljaš, če pa uradno sploh ne živita skupaj. Zaradi tega bi morda bilo dobro, da pri njej prijaviš vsaj začasno prebivališče - ker v tem primeru ti ni treba spreminjati osebnih dokumentov in nič, če imaš tam samo začasno prebivališče, stalno pa ostane nespremenjeno.


Jah, no, zdaj pa se odločite kaj pa kako... pol leta nazaj sem jaz isto spraševala, pa sem dobila sledeče odgovore

No, saj, bom poročala, kaj bo ratalo, če bo ratalo.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?