|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj je ča...
16.6.2009 14:14:23   
bjost
 
Nekaj mesecev se dobivam s fantom, ki ima 9 letnega otroka iz prejšnje zveze. Resnično se imava zelo rada vendar pa je tu kar nekaj ovir, da ne poteka vse tako kot bi lahko. Med nama je kar nekaj km razlike, pa zopet ne toliko, da bi to bila velika ovira, večji problem je to, da on nima za otroka dogovorjenega urnika, kdaj je pri njem in kdaj pri mami, ker živijo zelo blizu, pride otrok k njemu kadarkoli je doma, živi pa sicer pri mami. Zaradi tega ne morem en dan vnaprej vedet ali ga bom lahko videla ali ne, nobenih planov ne moreva delat, dostrkrat je tako, da se dogovoriva da pride k  meni ob določeni uri, pa me potem pokliče, da ne more ali pa prestaviva uro, ker je prišel sin k njemu. Jaz k njemu ne morem oz. lahko zelo pozno zvečer, ko ni nevarnosti, da bi lahko še prišel na obisk. Vsekakor podpiram, da je otrok na prvem mestu, vendar pa bi tudi sama rada kaj splanirala. Tako daleč, da bi me predstavil otroku še nisva. Kdaj je sploh čas za to? Tudi za vikende ko sva oba prosta ne vem ali bova kaj skupaj vnaprej, ker nikoli ne ve ali bo prespal kaj pri njemu in bil še naslednji  dan tam ali ne. Zaenkrat se še uspešno prilagajam, ker ga imam res rada, ampak vnaprej bo pa določene stvari treba doreči. To sem mu omenila, pa pravi, da ne ve kako naj se zadeve loti in sploh ne vem, če bo kdaj otroku sposoben povedat zame, ker se mi zdi, da se zelo boji reakcije. Vprašala sem ga, če želi v otrokovih očeh zavedno ostat samski pa pravi da ne. Vem, da tudi njemu ni vseeno, mi je že omenil, da ga mori, ker nima to urejeno,ampak da ne more reči otroku, če pride k njemu, sedaj pa moram iti, ali pa,obisk pričakujem. Res več ne vem, kaj bi bilo prav, ne bi rada nekega pritiska zganjala na njega samo rada bi imela malo bolj urejeno vse skupaj.Otrok je pač navajen, da lahko pride k njemu kadarkoli si izmisli, ker je pač dolgo bil samski in je tako tudi navajen. Saj se pogovarjata, kdaj pride k njemu, potem pa se zgodi, da takrat, ko mu reče, da pride ne pride in ko nič ne reče pride s torbo za spanje in prespi pri njemu. Res ne vem, kako urediti to zadevo, da bi lahko vsaj malo planirala kako in kaj. Lepo prosim za nasvete, če je kdo bil v podobni situaciji. Kako dolgo sploh dopuščat, da je tako in ničesar ne naredi, da bi lahko kaj bilo drugače, čeprav fant pravi, da se zaveda da dela vse narobe ampak, da ne ve kaj naj naredi, da ne more takih sprememb delat naenkrat, pa kako pa naj to narediš postopoma? Sem razmišljala, da bi vse skupaj pustila ampak mi je škoda, ker ko sva skupaj se imava zelo lepo, pa vem da me ima zelo rad ampak te zadeve ne zna nekako združit. Vsi nasveti in izkušnje dobrodošle.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 14:27:47   
ronja
Kdaj je sploh čas za to?

Ko oba vesta in želita, da je zveza resna. Otroku naj bo prihranjeno spoznavanje raznih žensk, ki ne bodo ostale v očetovem življenju dalj časa, vendar pa mislim, da ima tudi on pravico spoznat nekoga, ki očetu dosti pomeni in bo še dolgo prisoten v njegovem življenju - mogoče fantu tako predstavi vse skupaj. (če oče ne vidi vajine zveze tako, potem pa ni problem otrok, ampak to, da pač še nista tako daleč v zvezi - to se pa samo zrihta, ko se bolj navežeš - ali pa razideš).

Kako resna je vajina zveza, ti mi težko povemo, to najbolj vidva vesta. Super je, da se o tem pogovarjata in da oba mori, ne pa da je enemu ok, drugemu pa grozno. Lepo je, da se znata lepo zmenit, da ga lahko vprašaš, ali bi rad bil v sinovih očeh samski, itd... Veliko parov tega nima, tako da se gotovo splača potrudit.
Mislim, da povej partnerju, da nekaj časa (ti povej, koliko časa si še pripravljena tako živet in on naj ti pove, koliko časa bo približno rabil, da sinu predstavi situacijo) še lahko živiš tako, vendar pa bi dolgoročno rada drugačno živeljnje. To verjetno razume. In določita skupaj nek "dead line", do katerega mora on ugotoviti, če si ti res tako pomembna in je prepričan, da bosta dovolj časa skupaj, da te bo predstavil sinu.

čeprav fant pravi, da se zaveda da dela vse narobe ampak, da ne ve kaj naj naredi, da ne more takih sprememb delat naenkrat, pa kako pa naj to narediš postopoma?

Nimam izkušenj s tem, vendar pa se mi zadeva ne zdi tako zelo kočljiva kot mogoče izgleda. Kako to naredit postopoma? Najprej naj sinu pove, da ima novo punco. POtem naj mu pove kaj o tebi in poizkuša vzbudit v njem zanimanje zate, potem pa naj vaju še spozna. Seveda naj mu pove, da je še vedno dobrodošel kadarkoli, lahko še vedno prespi, pride na kosilo, kadar mu paše,... (kar sta pač imela navado), samo včasih boš pač tudi ti tam, to je vsa razlika. Še vedno pa bosta imela tudi čas samo en za drugega.

ne vem, zakaj bi komplicirala življenje vsem trem, tako da ti ne moreš nič planirat ali da bi sinu prepovedal obisk, kadar si pač ti tam ali da bi on skakal sem in tja, ko da je največji kriminalec, ki se skriva pred policijo, če pa nič od tega ni potrebno. Lepo se spoznajte, pa sin lahko še vedno pride, kadar hoče, včasih boš pač ti tam in boš mogoče naredila pač sendvič še zanj, ampak boš pa lahko planirala naprej.

(odgovor članu bjost)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 14:30:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bjost


Nekaj mesecev se dobivam s fantom, ki ima 9 letnega otroka iz prejšnje zveze. Resnično se imava zelo rada vendar pa je tu kar nekaj ovir, da ne poteka vse tako kot bi lahko. Med nama je kar nekaj km razlike, pa zopet ne toliko, da bi to bila velika ovira, večji problem je to, da on nima za otroka dogovorjenega urnika, kdaj je pri njem in kdaj pri mami, ker živijo zelo blizu, pride otrok k njemu kadarkoli je doma, živi pa sicer pri mami. Zaradi tega ne morem en dan vnaprej vedet ali ga bom lahko videla ali ne, nobenih planov ne moreva delat, dostrkrat je tako, da se dogovoriva da pride k  meni ob določeni uri, pa me potem pokliče, da ne more ali pa prestaviva uro, ker je prišel sin k njemu. Jaz k njemu ne morem oz. lahko zelo pozno zvečer, ko ni nevarnosti, da bi lahko še prišel na obisk. Vsekakor podpiram, da je otrok na prvem mestu, vendar pa bi tudi sama rada kaj splanirala. Tako daleč, da bi me predstavil otroku še nisva. Kdaj je sploh čas za to? Tudi za vikende ko sva oba prosta ne vem ali bova kaj skupaj vnaprej, ker nikoli ne ve ali bo prespal kaj pri njemu in bil še naslednji  dan tam ali ne. Zaenkrat se še uspešno prilagajam, ker ga imam res rada, ampak vnaprej bo pa določene stvari treba doreči. To sem mu omenila, pa pravi, da ne ve kako naj se zadeve loti in sploh ne vem, če bo kdaj otroku sposoben povedat zame, ker se mi zdi, da se zelo boji reakcije. Vprašala sem ga, če želi v otrokovih očeh zavedno ostat samski pa pravi da ne. Vem, da tudi njemu ni vseeno, mi je že omenil, da ga mori, ker nima to urejeno,ampak da ne more reči otroku, če pride k njemu, sedaj pa moram iti, ali pa,obisk pričakujem. Res več ne vem, kaj bi bilo prav, ne bi rada nekega pritiska zganjala na njega samo rada bi imela malo bolj urejeno vse skupaj.Otrok je pač navajen, da lahko pride k njemu kadarkoli si izmisli, ker je pač dolgo bil samski in je tako tudi navajen. Saj se pogovarjata, kdaj pride k njemu, potem pa se zgodi, da takrat, ko mu reče, da pride ne pride in ko nič ne reče pride s torbo za spanje in prespi pri njemu. Res ne vem, kako urediti to zadevo, da bi lahko vsaj malo planirala kako in kaj. Lepo prosim za nasvete, če je kdo bil v podobni situaciji. Kako dolgo sploh dopuščat, da je tako in ničesar ne naredi, da bi lahko kaj bilo drugače, čeprav fant pravi, da se zaveda da dela vse narobe ampak, da ne ve kaj naj naredi, da ne more takih sprememb delat naenkrat, pa kako pa naj to narediš postopoma? Sem razmišljala, da bi vse skupaj pustila ampak mi je škoda, ker ko sva skupaj se imava zelo lepo, pa vem da me ima zelo rad ampak te zadeve ne zna nekako združit. Vsi nasveti in izkušnje dobrodošle.




Do odebeljenega sem prebral, dalje pa... Ajd` briši!

(odgovor članu bjost)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 14:34:30   
Anonimen
Okej, sem prebral do konca, vzamem nazaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 14:39:59   
ronja
hehe, če se che mehčauser posted image .
Eni ljudje so bolj sramežljivi in zmedeni v takih kočljivih situacijah kot drugi. Mojemu bratu je bilo ful težko predstavit kako punco družini - pa ne, da nam ne bi zaupal (navsezadnje sem vedela za vse njegove nesrečne ljubezni...), ampak nekako je bilo to zanj to - da to pomeni, da bo pa kar ostal z njo do konca življenja... In dokler ni našel take, za katero je to prepričan, smo ostale spoznali bolj po naključju...  Tega pa po par mesecih dostikrat še ne veš (vsaj jaz nisem, sanjalo se mi ni v bistvuuser posted image )...

Sicer pa: če se do tega roka, ki ga bosta skupaj določila, ne bo odločil, potem začni živeti svoje življenje, ne glede na to, ali ima on čas ali ne - nehaj se prilagajat in se enostavno zmeni z drugimi ljudmi, ki ti kaj pomenijo, pojdi kam... in ko bo rekel, da danes pa sina ni in lahko prideš na obisk, mu povej, da ti je zelo žal, da si se pa že zmenila in greš tja pa tja s tem pa tem. in te bo začel on pogrešat in si bo on želel spremenit stvari. kadar se je meni zdelo, da ima kak fant premalo časa zame, sem vedno naredila to: zapolnila sem si življenje v nulo in navadno so v parih dnevih bili že čisto iz sebe, kaj je zdaj to, da me nič kaj dosti ne vidijouser posted image . Ne smeš bit ves čas na razpolago - mora vedet, da se mora ipak tudi zate malo potrudit.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 14:47:49   
ssevin
Mah če seštejemo vse pluse, vse minuse ostane na koncu, da vsak zaljubljen moški ipak, ne bi smel imeti problemov s tem "kako" se lotit faze spoznavanja.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 14:55:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

...  In določita skupaj nek "dead line", do katerega mora on ugotoviti, če si ti res tako pomembna in je prepričan, da bosta dovolj časa skupaj, da te bo predstavil sinu.



Ronja, a to se da al` kak`??? Da parafraziram, če bi bil siguren da je to to, se ne bi niti spraševal.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 15:01:28   
muška
Mene je moj zdajšnji mož hitro predstavil otrokoma. No v bistvu sta me itak že poznala - od drugje , tako da smo se pač uradno spoznali še 1x.  

Drugače pa kdaj je pravi čas? Zdaj! Predlagaj fantu ( če se on ne zmiga)  da se dobite na nekem nevtralnem območju. On se z otrokom v naprej dogovori, da pa ta in ta dam ob tej uri gresta recimo na pico in da bo tam še nekdo, ki mu ga želi predstavit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 15:08:24   
ronja
no, po moje skupaj lahko določita nek čas. Saj on verjetno ve, koliko mu manjka do tega, da bi bil prepričan (kolikor si pač lahko prepričan) oz. da bi bil pripravljen tvegat. Ona pa tudi ve, koliko časa je še pripravljena se samo prilagajat. ne vem, po moje se da: tako kot je recimo meni lubi na začetku zveze dal par dni časa, da ugotovim, ali si želim bit z njim ali ne. sem razmislila in - no, še danes sva skupuser posted image (bognedaj, da bi to takrat vedela, bi jo takoj pocvirnala stranuser posted image ). Tak da po moje se da. Seveda si lahko človek premisli, ampak nek riziko je pri vsem. In otroci niso tako neumni, razumejo, da se ljudje tudi razidejo (vsaj otroci ločenih staršev to gotovo poznajo).

Sicer sta nam mama in oče oba predstavila nova partnerja in z nami nista imela nobenih problemov. res da smo bili starejši, ampak vseeno - kdo pa pravi, da bo otrok bolj kompliciral?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 15:56:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bjost


Nekaj mesecev se dobivam s fantom, ki ima 9 letnega otroka iz prejšnje zveze. Resnično se imava zelo rada vendar pa je tu kar nekaj ovir, da ne poteka vse tako kot bi lahko. Med nama je kar nekaj km razlike, pa zopet ne toliko, da bi to bila velika ovira, večji problem je to, da on nima za otroka dogovorjenega urnika, kdaj je pri njem in kdaj pri mami, ker živijo zelo blizu, pride otrok k njemu kadarkoli je doma, živi pa sicer pri mami. Zaradi tega ne morem en dan vnaprej vedet ali ga bom lahko videla ali ne, nobenih planov ne moreva delat, dostrkrat je tako, da se dogovoriva da pride k  meni ob določeni uri, pa me potem pokliče, da ne more ali pa prestaviva uro, ker je prišel sin k njemu. Jaz k njemu ne morem oz. lahko zelo pozno zvečer, ko ni nevarnosti, da bi lahko še prišel na obisk. Vsekakor podpiram, da je otrok na prvem mestu, vendar pa bi tudi sama rada kaj splanirala. Tako daleč, da bi me predstavil otroku še nisva. Kdaj je sploh čas za to? Tudi za vikende ko sva oba prosta ne vem ali bova kaj skupaj vnaprej, ker nikoli ne ve ali bo prespal kaj pri njemu in bil še naslednji  dan tam ali ne. Zaenkrat se še uspešno prilagajam, ker ga imam res rada, ampak vnaprej bo pa določene stvari treba doreči. To sem mu omenila, pa pravi, da ne ve kako naj se zadeve loti in sploh ne vem, če bo kdaj otroku sposoben povedat zame, ker se mi zdi, da se zelo boji reakcije. Vprašala sem ga, če želi v otrokovih očeh zavedno ostat samski pa pravi da ne. Vem, da tudi njemu ni vseeno, mi je že omenil, da ga mori, ker nima to urejeno,ampak da ne more reči otroku, če pride k njemu, sedaj pa moram iti, ali pa,obisk pričakujem. Res več ne vem, kaj bi bilo prav, ne bi rada nekega pritiska zganjala na njega samo rada bi imela malo bolj urejeno vse skupaj.Otrok je pač navajen, da lahko pride k njemu kadarkoli si izmisli, ker je pač dolgo bil samski in je tako tudi navajen. Saj se pogovarjata, kdaj pride k njemu, potem pa se zgodi, da takrat, ko mu reče, da pride ne pride in ko nič ne reče pride s torbo za spanje in prespi pri njemu. Res ne vem, kako urediti to zadevo, da bi lahko vsaj malo planirala kako in kaj. Lepo prosim za nasvete, če je kdo bil v podobni situaciji. Kako dolgo sploh dopuščat, da je tako in ničesar ne naredi, da bi lahko kaj bilo drugače, čeprav fant pravi, da se zaveda da dela vse narobe ampak, da ne ve kaj naj naredi, da ne more takih sprememb delat naenkrat, pa kako pa naj to narediš postopoma? Sem razmišljala, da bi vse skupaj pustila ampak mi je škoda, ker ko sva skupaj se imava zelo lepo, pa vem da me ima zelo rad ampak te zadeve ne zna nekako združit. Vsi nasveti in izkušnje dobrodošle.




Berem tole, pa kakorkoli obrnem, kakorkoli poskušam razumeti v čem bi lahko bila težava kje je pravzaprav ovira, da otroka postavi pred dejstvo, da v očkovem življenju obstaja še ena oseba ne da bi ga užalil, se ne morem izogniti občutku, da mu takšno stanje, kljub temu da sam meni da ni prav, pravzaprav odgovarja. Če je otrok star 9 let se jasno zaveda, da starša nista več skupaj, da sta vsak na svoji strani, da jima zdaj ni več potrebno skrbeti ali bi s svojimi dejanji v otrokovih očeh lahko porušila podobo nedotakljivosti njihove družinske sreče, ker ta, takšna kot je nekoč bila itak več ne obstaja. V tem smislu mu nista dolžna polagati računov za svojo odločitev.

Torej, vprašanje, kakšen status tvoj "fant" pravzaprav ščiti s tem, ko ne dovoljuje popolno zlitje enega dela svojega privatnega življenja z drugim? Drugo vprašanje je, na kak način ta svoj status ščiti in kolikšno vlogo v tem igra njegova t.i. obzirnost do sinovih čustev? Oziroma ali obstaja možnost, da sinovo morebitno ali bolje reči namišljeno prizadetost ob spoznanju, da ati ni več samo njegov izrablja za to, da tebe drži na distanci? Pa recimo, da je ta njegov strah objektiven, otrok je pač bolj občutljive sorte čeprav mu v končni fazi itak nima kaj bit, kako dolgo, kot se tudi sama sprašuješ, je sprejemljiv takšen "status quo"? Podobno kot pri vsakem odnosu, kolikor si/sta se pač pripravljena odrekati za skupen cilj, ki je v tem trenutku zveden na občasna videvanja v stilu dveh skrivačev. Preživeti celo večnost za grmom verjetno nisi pripravljena kaj pa on?

< Sporočilo je popravil ...Che -- 16.6.2009 15:59:23 >

(odgovor članu bjost)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 16:13:31   
mateyka
ja, 9 let je kar že velik, da marsikaj lepo razume. če bi bil star npr. 2 leti, bi mi bilo bolj razumljivo..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 21:04:10   
amanuz
Meni se zdi zelo lepo, da lahko otrok prihaja k očetu kadarkoli si to želi in zato nima takega občutka izgube, ker sta starša ločena, če bosta njegove obiske poskušala omejiti, boš postala vsiljivka, ki ju ločuje, to torej odpade.
Potem ostane le še en problem- kam s tabo, uf, sem zdaj grdo napisala, ne se bat, ne mislim tako hudo.
Rešitev je taka,
1.kot je že nekdo napisal, da si določita koliko časa sta še pripravljena furati po starem ali
2. da se opogumita in greste kam skupaj z njegovim sinčkom, pa si najprej le "prijateljica", če boste veliko skupaj, bo že sam pogruntal, da si kaj več in
3. najslabša varianta, če ne želiš čakat, pustiš vse skupaj.

Jaz bi izbrala ta drugo možnost :)


_____________________________

DALJAVA NAS LOČUJE, BLIŽINA PA MNOŽI.
*Amadej 31.12.2005
*Nuša 20.8. 2008

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 22:26:26   
eya
Če sta skupaj le nekaj mesecev, se mi ne zdi že tako nujno, da se s čimerkoli hiti. Glej, če je resno in bosta skupaj še zelo dolgo, teh par mesecev preden te predstavi, ne igra nobene vloge.
Ne zdi se mi edino prav, da spremeni vajine skupne plane, ker nenapovedano pride sin. V tem primeru bi bilo treba sinu povedati, da je očka pač za tisti dan že dogovorjen in naj se zmenita za kasneje. Oz še boljše, vsa skupna srečanja naj se planirajo en dan vnaprej, to ne bi smelo biti težko. saj očka ima sigurno še druga opravila in ne sedi in čaka doma.
Ja, pa še to-zakaj pa bi bil problem, če bi bila ti pri njemu na obisku, pa bi prišel sin nenapovedano? Saj ima verjetno tvoj partner tudi kake prijatelje in prijateljice kdaj pri sebi na obisku? Saj ni treba takoj razlagat 9letniku, da spiš z njegovim očkom ;)
pa srečno!

< Sporočilo je popravil eya -- 16.6.2009 22:27:11 >


_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu amanuz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 22:37:30   
Anonimen
No, lepo prosim, otrok je vendar star 9 let. Jst mislim, da ima tu očka probleme in ne otrok.

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
16.6.2009 23:52:35   
lotkla
Pred leti sem imela 10 let starejšega fanta, ki je imel  2 otroka. Ne bom pisala cele zgodbe, ampak samo na kratko. Spoznala sem ju po enem mesecu. Sprejela sta me zelo lepo. Ker imam na splošno rada otroke, zame nista bila ovira in sem ju imela zelo rada. Imeli smo se fino, starejši se je pri meni tudi velikokrat pocrkljal.

Tvoj naj pove otroku zate in naj vaju spozna. Prvič bodite skupaj krajši čas, kake 2 urce. Pojdite se vozit s kolesom, ali krajši izlet, sladoled,kosilo... Če bo vse ok, potem ta čas podaljšujte in s časoma boš lahko mirne voje prespala pri fantu. Toda kdaj pa kdaj pa ju pusti sama.

Poletje je pred vrati. Kako planirata/e dopust?





(odgovor članu bjost)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 9:30:23   
ksenjak
Na kratko še moja izkušnja.

Spoznala moškega (10 let starejšega od mene), ki je imel takrat 8-letnega sina. Bila z njim leto in pol, ko sva se odločila za poroko. Žal se veza ni obnesla in po 6 letih sva se razšla (vsemu je botrovalo predvsem to, kar sem napisala v spodnjem odstavku in pa, da si mož ni več želel otrok).
V bistvu pa hočem povedati, da je bilo pri meni na začetku popolnoma isto kot pri tebi in da žal njegovega sina še do danes nisem spoznala, videla pa od daleč samo enkrat. Pa smo živeli zelo blizu, mož se je s sinom redno dobival, le domov ga ni nikoli pripeljal, saj bi sin "preveč" trpel (še vedno je upal, da bosta z mamico nekoč nazaj skupaj). Na koncu je bil sin star že 14 let a se njemu in mojemu možu vseeno ni zdelo vredno, da bi me spoznal.

No, ampak vsaka šola je za nekaj dobra, namreč potem sem spoznala zdajšnjega partnerja, s katerim imam dva ljubka otročka.

lp

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 10:12:54   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjak

Na kratko še moja izkušnja.

Spoznala moškega (10 let starejšega od mene), ki je imel takrat 8-letnega sina. Bila z njim leto in pol, ko sva se odločila za poroko. Žal se veza ni obnesla in po 6 letih sva se razšla (vsemu je botrovalo predvsem to, kar sem napisala v spodnjem odstavku in pa, da si mož ni več želel otrok).
V bistvu pa hočem povedati, da je bilo pri meni na začetku popolnoma isto kot pri tebi in da žal njegovega sina še do danes nisem spoznala, videla pa od daleč samo enkrat. Pa smo živeli zelo blizu, mož se je s sinom redno dobival, le domov ga ni nikoli pripeljal, saj bi sin "preveč" trpel (še vedno je upal, da bosta z mamico nekoč nazaj skupaj). Na koncu je bil sin star že 14 let a se njemu in mojemu možu vseeno ni zdelo vredno, da bi me spoznal.


lp



Žalostno, res žalostno.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 11:15:13   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, 9 let je kar že velik, da marsikaj lepo razume. če bi bil star npr. 2 leti, bi mi bilo bolj razumljivo..


Uf, kje pa. Pri 2 letih je prav fajn, ko še nič ne ve. Pri 9 pa res več ne veš, kaj se mu po glavi plete. Kakšna samoobtoževanja in ljubosumje so najhujša.

Še najbolje bi bilo po moje tako, kot je ena že predlagala, da se dobite nekje na navtralnem terenu, na kakšni pici ali tortici, pa potem greste kdaj na kakšen bazen skupaj ali kaj takega. Da si v začetku pač "prijateljica", ki pa je čedalje več prisotna tudi v njunem življenju. Tako da otroku postaneš neka "navada". Da te počasi sprejme k njima.

Ko sem jaz spoznala otroka iz prejšnje zveze mojega partnerja, je bila punčka stara 5 let. To je bilo še zelo enostavno, ker pri 5 letih še nimajo počiščeno, kaj je prijatelj in kaj partner. Tako da smo pač hodili skupaj sem in tja, tamala ni nič spraševala, ji je pač bilo fino, da nas je več.
Samo meni je bilo lažje, ker je  živela 1000 km stran in je prihajala pač samo na počitnice. Tako da takrat, ko je prišla, se je očka odselil nazaj k babici, kjer so bili potem skupaj s tamalo. Meni je bilo popolnoma O.K. Potem pa sčasoma, z leti, se mi zdi da v bistvu po tem, ko se je že najin otrok rodil (po 4 letih poznanstva), je pa začela pri nas spat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 12:17:01   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin
Mah če seštejemo vse pluse, vse minuse ostane na koncu, da vsak zaljubljen moški ipak, ne bi smel imeti problemov s tem "kako" se lotit faze spoznavanja.

no, sama sem tudi pomislila na to. zakaj za vraga pa naj bi se skrivala? mogoče je tu zadaj kaj drugega in ne le devet letni otrok... kaj pa ko ga ni doma in mali pride? kr neki, mi je čudno vse skupaj. se mi zdi, da ni potrebno načrtovat spoznavanja, če bi se fant pogovoril z otrokom bi ga najbrž že lahko spoznala, ampak če ne bi bilo če-jev bi bilo življenje veliko lepše user posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 13:04:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, 9 let je kar že velik, da marsikaj lepo razume. če bi bil star npr. 2 leti, bi mi bilo bolj razumljivo..


Uf, kje pa. Pri 2 letih je prav fajn, ko še nič ne ve. Pri 9 pa res več ne veš, kaj se mu po glavi plete. Kakšna samoobtoževanja in ljubosumje so najhujša.

Še najbolje bi bilo po moje tako, kot je ena že predlagala, da se dobite nekje na navtralnem terenu, na kakšni pici ali tortici, pa potem greste kdaj na kakšen bazen skupaj ali kaj takega. Da si v začetku pač "prijateljica", ki pa je čedalje več prisotna tudi v njunem življenju. Tako da otroku postaneš neka "navada". Da te počasi sprejme k njima. ...


saj, kakor sem rekla, pri 9h letih marsikaj lepo razume. spoznaš ju in ne kompliciraš, se da vse razložit in poveda primerno starosti in dotičnemu otroku. pri 2h mu ne bi bilo jasno zakaj, samo sprejemanje "to je tako", nobene razlage (to sem mela v mislih). torej, marsikaj lahko lepo razume, če želi user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 18:55:11   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: bjost


Nekaj mesecev se dobivam s fantom, ki ima 9 letnega otroka iz prejšnje zveze. Resnično se imava zelo rada vendar pa je tu kar nekaj ovir, da ne poteka vse tako kot bi lahko. Med nama je kar nekaj km razlike, pa zopet ne toliko, da bi to bila velika ovira, večji problem je to, da on nima za otroka dogovorjenega urnika, kdaj je pri njem in kdaj pri mami, ker živijo zelo blizu, pride otrok k njemu kadarkoli je doma, živi pa sicer pri mami. Zaradi tega ne morem en dan vnaprej vedet ali ga bom lahko videla ali ne, nobenih planov ne moreva delat, dostrkrat je tako, da se dogovoriva da pride k  meni ob določeni uri, pa me potem pokliče, da ne more ali pa prestaviva uro, ker je prišel sin k njemu. Jaz k njemu ne morem oz. lahko zelo pozno zvečer, ko ni nevarnosti, da bi lahko še prišel na obisk. Vsekakor podpiram, da je otrok na prvem mestu, vendar pa bi tudi sama rada kaj splanirala. Tako daleč, da bi me predstavil otroku še nisva. Kdaj je sploh čas za to? Tudi za vikende ko sva oba prosta ne vem ali bova kaj skupaj vnaprej, ker nikoli ne ve ali bo prespal kaj pri njemu in bil še naslednji  dan tam ali ne. Zaenkrat se še uspešno prilagajam, ker ga imam res rada, ampak vnaprej bo pa določene stvari treba doreči. To sem mu omenila, pa pravi, da ne ve kako naj se zadeve loti in sploh ne vem, če bo kdaj otroku sposoben povedat zame, ker se mi zdi, da se zelo boji reakcije. Vprašala sem ga, če želi v otrokovih očeh zavedno ostat samski pa pravi da ne. Vem, da tudi njemu ni vseeno, mi je že omenil, da ga mori, ker nima to urejeno,ampak da ne more reči otroku, če pride k njemu, sedaj pa moram iti, ali pa,obisk pričakujem. Res več ne vem, kaj bi bilo prav, ne bi rada nekega pritiska zganjala na njega samo rada bi imela malo bolj urejeno vse skupaj.Otrok je pač navajen, da lahko pride k njemu kadarkoli si izmisli, ker je pač dolgo bil samski in je tako tudi navajen. Saj se pogovarjata, kdaj pride k njemu, potem pa se zgodi, da takrat, ko mu reče, da pride ne pride in ko nič ne reče pride s torbo za spanje in prespi pri njemu. Res ne vem, kako urediti to zadevo, da bi lahko vsaj malo planirala kako in kaj. Lepo prosim za nasvete, če je kdo bil v podobni situaciji. Kako dolgo sploh dopuščat, da je tako in ničesar ne naredi, da bi lahko kaj bilo drugače, čeprav fant pravi, da se zaveda da dela vse narobe ampak, da ne ve kaj naj naredi, da ne more takih sprememb delat naenkrat, pa kako pa naj to narediš postopoma? Sem razmišljala, da bi vse skupaj pustila ampak mi je škoda, ker ko sva skupaj se imava zelo lepo, pa vem da me ima zelo rad ampak te zadeve ne zna nekako združit. Vsi nasveti in izkušnje dobrodošle.





To je tako smešno, kako naj tvoj partner ve kakšen odziv bo imel otrok, če te sploh še ni omenil, problem tukaj je samo tvoj novi partner, razlog pa je verjetno to, da enostavno nima jajc, da bi povedal malemu, ali pa se boji odziva bivše žene, ko ji bo mali povedal.
Povej mu da tako ne gre, ker res, kaj misli ostati za njega vedno samski, če bo odlašal ne bo nič bolje, saj bo vedno isti odziv, mali bo lahko preseneče, mogoče te bo takoj vzljubil, ali pa tudi seveda, zaradi vpliva mamice in njunega razhoda, pač ti nagajal, .....samo sčasoma, te bo vseeno vzljubil...
Dobite se res nekje na nevtralnem, mogoče tako, da ti si nekje, npr. trgovina, pa tvoj partner pripelje sabo malega, pa se slučajno srečate, pa greste nato skupaj kam, kot da si prijateljica...nato pa mu postopoma pove da sta vidva več kot prijatelja. Nekaj konkretnega bo treba narediti, ker drugače ta veza ne pelje nikammor, kaj se bosta večno skrivala...ker al je star 9 let....zdaj tudi že razume osnove kaj pomeni partnerstvouser posted image .
veliko sreče , predvsem pa jajc pri partnerju ....lpuser posted image

(odgovor članu bjost)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 19:24:58   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

saj, kakor sem rekla, pri 9h letih marsikaj lepo razume. spoznaš ju in ne kompliciraš, se da vse razložit in poveda primerno starosti in dotičnemu otroku. pri 2h mu ne bi bilo jasno zakaj, samo sprejemanje "to je tako", nobene razlage (to sem mela v mislih). torej, marsikaj lahko lepo razume, če želi user posted image



Ne vem, če je to tako enostavno.

Ponavadi otroci ravno v tem obdobju v šoli npr. skrivajo, da so se starši ločili. Nekateri sami sebe smatrajo kot krivca, da sta šla oči in mami narazen  Nekateri si na vse načine prizadevajo, da bi jih nazaj skupaj spravili.

Res ne verjamem, da je vse tako enostavno, da 9-letnik lahko razume, če le hoče. Daleč od tega.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
17.6.2009 19:48:29   
ThinkPink
Se strinjam s Splišni. Tudi po mojem je 9 letniku težje povedati, ker je ravno v letih, da veliko razume, vsega pa še ne. Odvisno kako je vzgojen, kako doživlja ločitev atija in mamice. Vsekakor pa bi vaju moral v bližnji prihodnosti spoznati, sploh če računata na skupno prihodnost. Mogoče sprva nekajkrat otroku omeni, da ima prijateljico in da bi ga rada spoznala, ker je slišala, kako dober fant je in kako je fajn z njim preživljati čas. Potem pa ga postopoma spoznavati. Mogoče prvič ne pri njemu doma, pač pa samo na sladoledu, kasneje pa vedno več druženja. V glavnem otrok ne sme dobiti občutka, da ga boš izrinila. Morda je ravno zato tvojemu partnerju težko narediti prvi korak. Sta se že pogovorila o tem?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
18.6.2009 13:26:34   
mateyka
Ponavadi otroci ravno v tem obdobju v šoli npr. skrivajo, da so se starši ločili. Nekateri sami sebe smatrajo kot krivca, da sta šla oči in mami narazen Nekateri si na vse načine prizadevajo, da bi jih nazaj skupaj spravili.

Res ne verjamem, da je vse tako enostavno, da 9-letnik lahko razume, če le hoče. Daleč od tega.


če želi, je bilo mišljeno, če ni v zanikanju realnosti (aka, noče sprejeti nekaterih dejstev). seveda pa zna bit problem, če se dela, da sta mami on oči še skupaj, ko sta že ločena ali če si ju želi ponovno sparviti (skupaj).

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Partnerjev otrok iz prejšnje veze, kdaj j...
18.6.2009 20:51:07   
čipka
Mene je pa moj spoznal s sinom takoj, ko sva začela resno zvezo-tam ene cca 3-4 mesece je trajalo. Pa sin je bil takrat star 10 let.

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu bjost)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?