|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Perzijska muca Zala
27.2.2007 10:58:23   
matka2
Perzijska muca Zala je stara 10 mesecev in je brez rodovnika. Je naše največje veselje, čeprav imamo z njeno dlako veliko dela. Kmalu bo godna za parjenje, zato pozivma vse, ki poznate kakšnega primernega muca (brez rodovnika), da mi ga pomagate najti. Mladiče bom oddala zastonj, tako kot sem Zalo tudi dobila.


user posted image   user posted image  user posted image  user posted image [link=http://www.ringaraja.net/forum/photo.asp?v=moji&photoid=73249&asortType=9&apage=1][/link]
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Perzijska muca Zala
27.2.2007 11:00:42   
Anonimen
A jo nebi rajš dala sterilizirat?

Muck je toliko po zavetiščih da me kar srce boli k slišim da bi jih kdo rad "pridelal" še večuser posted image

(odgovor članu matka2)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Perzijska muca Zala
27.2.2007 11:01:12   
Anonimen
Drugače pa zelo lepa mucauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Perzijska muca Zala
27.2.2007 11:35:40   
matka2
Ne ne bom je sterilizirala. Veliko je ljudi že v moji okolici, ki si zelo želijo takšno muco, vendar enostavno nimajo 500 EUR, da bi jo kupilil pri rejcih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Perzijska muca Zala
27.2.2007 13:30:48   
Samoyedka
Ful lepa muca- pa res mislim, da Karin ne bo imela težav z oddajo malčkov- eno so "domače" mačke, ki jih res mrgoli po cestah, drugo pa "malo manj domače" mačke ;) Oh, ko bi se našel še kdo, ki bi kakšnega main coona pridelal na podoben način- brez rodovnika, ker jaz tudi nimam 600€ za pasemskega mucka, so mi pa zelo všeč. Pa da ne bom mačji rasist izpadla- celo življenje smo doma imeli posvojene mucke s ceste, ki so bile vse edinstvene user posted image . Se mi je pa zluštalo zdaj kaj bolj "posebnega".

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu matka2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Perzijska muca Zala
27.2.2007 17:51:41   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: matka2

Ne ne bom je sterilizirala. Veliko je ljudi že v moji okolici, ki si zelo želijo takšno muco, vendar enostavno nimajo 500 EUR, da bi jo kupilil pri rejcih.


Kako ste dobra duša, neverjetno... Če mislite da ni dosti zavrženih DLOGODLAKIH mačk, se motite. In vsak, ki bo vzel mladiča od vas, bi se mogoče  drugače odločil za dolgodlakega  muca iz zavetišča. S tem, da načrtno parite kar vsepovprek, delate veliko traparijo in slabo uslugo brezdomim dolgodlakim najdenčkom.

Mislim, da delate veliko napako, če želite znancem priskrbeti muce, se raje priključite kakšnemu društvu za zaščito živali in potem muce rešujte s ceste...

En sam egoizem vas je...

(odgovor članu matka2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 10:22:09   
matka2
Prav zares ste vi "zaščitniki živali" neverjetni. Vse kar gre po štirih nogah bi sterilizirali in kastrirali. Me prav zanima kdo bo na vrsti čez 10, 20 let. Kot bogovi ste stvar prevzeli v svoje roke. Toliko o egoizmu.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 10:30:44   
Anonimen
Ne verjemi ne bi vse sterilizirali kar hodiuser posted image

Moj bog a se lahko malo ozreš po okolici koliko ubogih muc se potika samih po svetu, jih povozi oz. jih ti "ljubeči" lastniki k mislijo da je sterilizacija mučenje oz. nepotreben strošek mečejo v potoke in peči ipd. Za user posted image

Pa to da reveži nimajo denarja za muco je pa tud za user posted image  razlog. Kaj pa če si bo ta mucka zlomila tačko, bo rabila cepljenje, razglistenje in razbolhanje, imela težave z kožo al pa dlako, mogoče celo kakšno hujšo bolezen - kako si bodo pa potem privoščili veterinarja user posted image

Aja verjetno si ga nebodo k mačke se itak same zližejo ne?!user posted image

(odgovor članu matka2)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 12:08:09   
Kalamaki
Joj matka, joj! Ja, taki zaščitniki, kot je Polona so neverjetni. Brez narekovajev. Ampak v pozitivnem smislu. Razumeš? Ne čisto dobro, se mi zdi.
A ja, muca je res lepa, tukaj ni kaj. Tudi moj navadni dolgodlaki črnuh, ki smo ga slab mesec starega rešili pred "dobrimi" lastniki njegove mamice je lep. Pa bi ga imeli radi tudi, če bi imel samo tri tačke in ne dolge dlake.
 Zakaj ti sploh to pišem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 13:28:02   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: matka2

Perzijska muca Zala je stara 10 mesecev in je brez rodovnika. Je naše največje veselje, čeprav imamo z njeno dlako veliko dela. Kmalu bo godna za parjenje, zato pozivma vse, ki poznate kakšnega primernega muca (brez rodovnika), da mi ga pomagate najti. Mladiče bom oddala zastonj, tako kot sem Zalo tudi dobila.


user posted image   user posted image  user posted image  user posted image


Domnevam, da ima mucka (pa seveda tudi njeni starši) opravljene vse teste in zdravstvene preglede, ki bodo povedali ali je morda prenašalka genetskih,  lahko tudi smrnih obolenj in ali je tudi vse ostalo z njo v redu (UZ in PKD DNK ledvic, HCM, HD, zobovje, hrbtenica ...) .
Oglasite se na Kliniki Tristo Kosmatih pri Vanji Knez, dr.vet.med, da muco pregleda in vas napoti na nadaljna testiranja.


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 28.2.2007 21:09:43 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu matka2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 13:33:57   
Nota
Še tole - kako izgleda ena izmed najpogostejših bolezni pri mačkah iz nepreverjenega in netestiranega izvora , lahko pogledate tukaj:
http://www.cfainc.org/articles/health/pkd.html

Kaj želim s tem povedati: zavedati se je treba, da vzreja ali nepremišljeno parjenje (za kar gre pač v tem primeru) ni samo odločitev, da bomo naši lepi samički priskrbeli samčka in potem potomce razdelili ali po nižji ceni, kot jih imajo vzreditelji, prodali drugim.

Vzreja je predvsem načrtovanje in dolgoročno delanje v korist pasme, kamor spada tudi izbira najboljših, najbolj tipičnih  in najbolj zdravih predstavnikov pasme, eliminiranje bolezni pri tistih mačkah/psih, ki vplivajo na zdravje in s tem na prihodnost pasme in ne nazadnje, vzreja je tudi to, da je potrebno stati za VSAKIM mladičem (in tudi za njegovimi potomci), ki je na našo željo prišel na svet.



< Sporočilo je popravil Nota -- 28.2.2007 13:41:36 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 15:38:49   
Samoyedka
Mislim, da eni pa že rahlo pretiravate...nepremišljeno parjenje? A zdej pa noben več ne sme mladičkov met al kako? Matke ne poznam, ampak ste se po mojem čisto po brezveznem spravili nanjo "borci za živali"- ženska lepo prosi za pomoč, vi pa kar bum bum po njej user posted image Pa kaj komplicirate z genetskimi boleznimi in ne vem kaj, saj ne bo plemenska mačka al pa raketni znansvetnik noooooo. Pa še to: koliko je pa nezaželenih otrok, ki trpijo zraven staršev ki jih niso hoteli in z njimi grdo ravnajo?

Vsi pač nočejo mucka iz zavetišča, zato še niso slabi ljudje. Sama imam zelo rada živali, jih spoštujem in sem že večkrat imela posvojeno žival s ceste- ampak osebno ne bi vzela odraslega psa ali mačka npr. iz zavetišča, ker ima s sabo preveč "prtljage". Sem že zabredla v debato, čisto po nepotrebnem user posted image


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 16:04:11   
Anonimen
Samojedka v zavetišču je tudi ogromno mladičkov. Moje so najdli par dni stare v kranju. Tako da nimajo nikakršne prtljageuser posted image
Sicer pa včasih ne morem verjeti kako prijazni in zaupljivi so psički z "prtljago", pa bi imeli vso pravico se jeziti na cel svet. Priporočam obisk kakšnega zavetišča res.

Itak vsi vemo da bo gospa nardila kakor hoče, sam to je pa forum in mamo pač vsi pravico svoje mnenje gor izrazit, tako za in proti.

Vsak po svoje seveda.

Glede otrok pa ja se strinjam. Ogromno gorja je na svetu. Ampak to ne opravičuje neodgovornega ravnanja.

(odgovor članu Samoyedka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 16:53:47   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: Samoyedka

Mislim, da eni pa že rahlo pretiravate...nepremišljeno parjenje? A zdej pa noben več ne sme mladičkov met al kako? Matke ne poznam, ampak ste se po mojem čisto po brezveznem spravili nanjo "borci za živali"- ženska lepo prosi za pomoč, vi pa kar bum bum po njej user posted image Pa kaj komplicirate z genetskimi boleznimi in ne vem kaj, saj ne bo plemenska mačka al pa raketni znansvetnik noooooo. Pa še to: koliko je pa nezaželenih otrok, ki trpijo zraven staršev ki jih niso hoteli in z njimi grdo ravnajo?

Vsi pač nočejo mucka iz zavetišča, zato še niso slabi ljudje. Sama imam zelo rada živali, jih spoštujem in sem že večkrat imela posvojeno žival s ceste- ampak osebno ne bi vzela odraslega psa ali mačka npr. iz zavetišča, ker ima s sabo preveč "prtljage". Sem že zabredla v debato, čisto po nepotrebnem user posted image



Samoyedka .. upaš nase prevzet odgovornost in načrtno pariti žival za katero veš (ali pa ne veš, ker nisi opravila pregledov in testiranj), da v sebi nosi genetsko bolezen, ki lahko povzroči, da bo
- mladič/mladički  odmrli že v materi
- da bo pol legla pozitivnega, in se bo bolezen prenašala naprej spet s takim parjenjem " naša mucka je lepa, naj ima mladičke ..."
- da daš pozitivnega mladiča, torej mladiča, ki v sebi nosi smrtno nevarno bolezen novim lastnikom in ti le-ti čez nekaj mesecev pridejo povedat, da jim je ta isti mladiček v mukah umrl?

Vidiš, jaz tega ne upam.

Če boš ponovno pazljivo prebrala moje poste, boš videla, da iz moje strani ni bilo nobenega "tresk in bum", le opozorilo in nekaj informacij o katerih je vredno premislite prej, preden je prepozno.

Zakaj se odsvetujejo paritve mačk/psov nepreverjenega, netestiranega izvora?  Zgoraj imaš odgovor.

Vzreja je lep, vendar tudi odgovoren hobby - tako do živali, kot do ljudi.
Če se nekdo želi poskusiti v vzreji, je dobrodošel.
Učenje o živalih, preučevanje literature, linij, pasme, genetike, značilnostih, morebitnih boleznih, problemih,  nabiranje izkušenj, nabava ustreznih vzrejnih živali, izbira organizacije pod okriljem katere se bo vzreja peljala ... je v bistvu tista pot, ki loči človeka, ki mu je mar za žival od tistega, ki mu ni ...

Ker se skoraj vsakodnevno srečujem s ne za ljuid in ne za živali, ravno prijaznimi posledicami takih neregistriranih paritev, vsekakor ne more od mene nihče pričakovati pomoč pri iskanju partnerja za tako paritev.

Moja pomoč se za sedaj konča samo z nasvetom: preden se odločite za to, dvakrat premislite zakaj bi storili to in kaj bo to prineslo dobrega vam in potomcem vaših živali.













< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 28.2.2007 21:12:19 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 18:56:13   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: karin24


Pa to da reveži nimajo denarja za muco je pa tud za user posted image  razlog. Kaj pa če si bo ta mucka zlomila tačko, bo rabila cepljenje, razglistenje in razbolhanje, imela težave z kožo al pa dlako, mogoče celo kakšno hujšo bolezen - kako si bodo pa potem privoščili veterinarja user posted image

Aja verjetno si ga nebodo k mačke se itak same zližejo ne?!user posted image


No, tole si super napisala. Se strinjam na celi črti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Perzijska muca Zala
28.2.2007 20:33:49   
Samoyedka
Nota, sploh ne mislim komentirat...prevzet odgovornost...mislim, eh...

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Perzijska muca Zala
2.3.2007 0:28:01   
Shania
Samoyedka, zakaj pa zdaj ne misliš komentirat? In kako lahko napišeš, da kaj kompliciramo (halo?) z genskimi boleznimi? Te povabim na veterino, da si v živo pogledaš zakaj? Moraš VIDETI trpljenje muce, ki je na smrt bolana, da bi razumela? Moraš videti trpljenje lastnika, ko je vse, kar mu ostane na voljo, evtanazija? Ste ljudje dejansko pripravljeni in sposobni na svet načrtno (!) spraviti n-število muc, ki so nepregledane in ne veste, kake prenašalce raznih bolezni imajo in ne veste, kakšne so lahko posledice? Se vseeno greste loterijo z življenji? Ne razumem vas, res ne.

In kakšno vlogo imajo pri načrtnem parjenju, nepregledane muce, otroci? Ker se rojevajo nezaželeni otroci, naj se potem tudi živali? A jaz to prav razumem?

Pred vrati je pomlad. Število mladih muck, ki bodo: v vrečo zavite in obtežene s kamni, na poti k potoku/reki, pobite s sekirami in koli, zabrisane v stene, utopljene v škropu, bo ogromno. Tistih slučajno preživelih, odvrženih v smetnjak, rešenih iz zavezanih vreč bo manj, pa še vseeno, verjemite, ogromno. Preden pokroviteljsko "pomagate" Sloveniji, z parjenji nepregledanih mačk, ste vabljeni k pomoči raznim DZZŽ-jem in drugim prostovoljcem. Muck, ki bodo potrebovale hranjene na 2 uri, po flaški bo več kot dovolj. Tudi DOLGODLAKIH, ja.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Perzijska muca Zala
2.3.2007 8:26:25   
matka2
Ne morem verjeti, kakšna razprava se je razvila samo zato, ker iščem za svojo muco primernega partnerja. Res je, da Zala vseh teh strašnih pregledov nima. Pa saj jih tudi sama nisem naredila preden sem se odločila za dva otroka. Hodi pa redno na veterinsarske preglede, kar se mi zdi dovolj resno in odgovorno.

In če vse te zagovornike čistih pasem in ras spomnim, da se je v zgodovini človeštva to že enkrat dogajalo. Vzorci so pa zelo podobni. Samo čista rasa ima pravico do razmnoževanja, ostale pa morajo izginiti iz tega zemeljskega površja.

Če se dotkenem še odgovornosti. Nisem smrklja stara 15 let, pač pa odrasla oseba z dvema šoloobveznima otrokoma. Poleg mačke imam še kup živali. Pa tudi muce imam že celo življenje. Vedno sem lepo skrbela za njih, tudi za tiste, ki  se pritepejo, to pa zato, ker jih vedno čaka zavetišče in hrana. Tudi otroke vzgajam v tem duhu in moram reči, da imajo živali zelo radi in tudi sami lepo poskrbijo za njih.

Ne odobravam in nikoli ne bom vašega razmišljanja o pravici razmnoževanja. Menim namreč, da dolgoročno to vodi k izumrtju mačje rase, kar se mi zdi še veliko bolj nečloveško in neodgovorno od tega ali bo moja Zala bila mamica in okusila radosti materinstva, do česar imajo po naravnih zakonitostih pravico vse osebe in živali ženskega spola.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Perzijska muca Zala
2.3.2007 9:09:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: matka2

Ne odobravam in nikoli ne bom vašega razmišljanja o pravici razmnoževanja. Menim namreč, da dolgoročno to vodi k izumrtju mačje rase, kar se mi zdi še veliko bolj nečloveško in neodgovorno od tega ali bo moja Zala bila mamica in okusila radosti materinstva, do česar imajo po naravnih zakonitostih pravico vse osebe in živali ženskega spola.


Ja, daj no, upam, da ne mislis resno! Macke izumrle? Pa ti ves, koliko je potepuskih mack, pa tistih na kmetih, kjer jim dol visi za vse te stvari? In kjer jih vsako pomlad in jesen sigurno nekaj ubijejo, ker ne morejo imeti 50 mack? Ker se macke parijo med sabo - "bratci" & "sestrice", "mama" & "sin", "oce" & "hci" ...

To je eno in isto tako kot cistokrvni psi brez rodovnika itd ... In moja kuza je sterilizirana, ker nima rodovnika. In ji cisto nic ne manjka, ker ne bo nikoli okusila carov materinstva. Bo pac vecni otrok, kar je men se bolj super user posted image

(odgovor članu matka2)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Perzijska muca Zala
2.3.2007 9:40:58   
Shania
Počlovečevanje živali, v smislu, kako morajo okusiti "čare materinstva" in podobno nakladanje (dobesedno nakladanje), na tem mestu ne vzdrži. Mačke in psi, na materinstvo ne gledajo čez iste oči, kot me, ženske. Verjetno niste videle mame (psa ali mačko), ki ima svojih maldičev poln kufer in jih moraš dejansko odstavljat stran od nje, ker ji grejo dejansko na živce... nekatere tudi nočejo skrbeti za njih ipd. Zavedati se moramo, da je okolje, kjer današnje mačke in psi živijo, daleč od naravnega. Meta, zakaj npr. potem mačke ne spustiš ven, pa naj si sama hrano polovi? Zakaj jo voziš k veterinarju, se bo že sama zlizala, če je mačka in če ji moraš pustiti svobodo (svobodo v smislu izbiranja). Spustimo vse pse in mačke, pa naj bodo "naravani". A je to cilj? Ali smo potem razumevajoči? Treba se je sprijaznit, da so mačke in psi, daleč stran od naravnega življenja pa ne samo zaradi kastracije in sterilizacije, ampak zaradi vsega drugega, kar sem naštela. Vozimo jih k veterinarjem, pripravljamo hrano za njih, jih kopamo itd. In če se le da, steriliziramo in kastriramo čimveč živali, predvsem prostoživečih ali pa tistih, z nepoznano preteklostjo (brez rodovnika) v izogib številčnim leglom, kjer ne vemo, v kakšen zdravstvenem stanju bodo mladiči. Mačke si NE izberejo materinstva same in tudi če imajo mladiče, jih nimajo zaradi čara materinstva, ampak zaradi nagona.

In tukaj primerjati materinstvo mačke in/ali psičke z materinstvom ženske, se mi zdi skrajno neprimerno in neokusno. Seveda ljudje ne naredimo preiskav, preden zanosimo. Ali pa tudi. Meta, te bom takole vprašala: če bi imela gensko oz. dedno pogojeno bolezen, ki se lahko konča tudi s smrtjo in bi lahko bila odkrita z določenimi pregledi in bi le ta tudi vplivala na tvoje potomce, ali bi se odločila za test, preden bi se odločila za otroka, ali ne? Vprašanje je retorično.

Mačke ne bodo izumrle, brez skrbi. Kot že rečeno, pomlad je pred vrati in tistih neobgljenih bitjec, ki bodo preživele, stare komaj nekaj dni in ne bodo utopljene, bo malo morje. In nujno bodo potrebovale pomoč. Pomagajte tako, ne pa z leglom, ki ne bo nikomur koristilo, še najmanj pa mucki.

Ogromno, pa bo tistih muck,ki jim ne bo uspelo. Ki bodo bile same, ko bodo umirale in ki bodo umirale počasi. Živela svoboda, ne.

< Sporočilo je popravil Shania -- 2.3.2007 9:42:05 >


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Perzijska muca Zala
2.3.2007 15:07:15   
Samoyedka
Ne bom komentirala, ker nima smisla in gre tale debata v čisto nekonstruktivne vode. Pa tudi jaz bom nekaj rekla- ne rabite me vabit kam, ker se nisem rodila včeraj, ne poznate me ne kot osebo, ne kaj sem po poklicu, ne kaj so moje ekspertize itd. O živalih imam dosti pojma, česar ne mislim tukaj kao dokazovat in razpredat, tako da... Matka je vprašala preprosto vprašanje, vi pa bum po njej, kot da je najbolj neodgovorna, grozna oseba, ker hoče pač imeti mačji naraščaj. Svašta...

Lahko si daste duška, ampak očitno so povsod ljudje, ki so prepričani, da je samo njihova resnica edina prava, da so dobesedno požrli vso znanost sveta, ostali nevedneži pa samo naj ne bluzimo... Postavljena je bila enostavna prošnja, preprosto vprašanje, pa je treba takoj na fronto user posted image Ne rečem- seveda je treba za živali prevzeti odgovornost, zanje skrbeti kar se le najbolje da, premisliti preden jim "dovolimo" razmnoževanje itd., ni pa treba hoditi v skrajnosti- te niso nikoli posebej dobre, čeprav se gre vanje z dobrimi nameni.
Punce, pa lep vikend- ne se tolk sekirat user posted image



_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Perzijska muca Zala
2.3.2007 20:09:13   
Mia_2006
Samoyedka
Ker hoče pač imeti mačji naraščaj? Si prebrala pod kakšnimi pogoji? Na kakšen način? Ja, popolnoma neodgovorno. Žal.

Vprašanje imeti/ne imeti mladičke ni preprosto vprašanje oz. enostnavna prošnja, ampak zelo kompleksno. So že zgoraj napisli, zakaj. In reči: "Ja, ker se jaz lahko parim, se lahko tudi moja mačka in ker jaz nisem naredila pregledov, preden sem rodila, jih tudi moja mačka ne potrebuje," je skrajno naivno in neprizemlljeno. (In če že razmišljamo v tej smeri - morda pa bi se njena mačka odločila za preglede, če bi se lahko za vse odločala sama... kot se bi naj tudi za parjenje.)

Nihče, ki nasprotuje takšnemu parjenju, ne misli, da je strokovnjak, da je požrl vso znaje tega sveta, da so drugače misleči zadnji kakec na cesti, da drugi nimajo pojma... In odgovorno parjenje oz. vzrejanje vsekakor ni skrajnost. Matka se ti naj prav nič ne smili. Postregli so ji z dejstvi, povedali, kaj dela narobe in zakaj, pa se še kar ne premakne.

Tale cvetka pa tako ali tako zmaga:
"Ne odobravam in nikoli ne bom vašega razmišljanja o pravici razmnoževanja. Menim namreč, da dolgoročno to vodi k izumrtju mačje rase, kar se mi zdi še veliko bolj nečloveško in neodgovorno od tega ali bo moja Zala bila mamica in okusila radosti materinstva, do česar imajo po naravnih zakonitostih pravico vse osebe in živali ženskega spola."

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Perzijska muca Zala
2.3.2007 21:13:17   
Samoyedka
Očitno jaz tu neki ne vidim...pod kakšnimi pogoji? Na kakšen način? Nikjer ne vidim, da hoče sparit mačko in potem mladiče zbrcat na cesto, ali pač?  Ker se lahko jaz parim, se lahko moja mačka tudiuser posted image Če nisem naredila pregledov, jih mačka tut ne rabi...a se ti tole ne sliši rahlo bolano?
Dost mam, me je minilo do branja in komentiranja...


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Mia_2006)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Perzijska muca Zala
3.3.2007 1:15:43   
Mia_2006
Se ti sliši bolano? Meni tudi:

Res je, da Zala vseh teh strašnih pregledov nima. Pa saj jih tudi sama nisem naredila preden sem se odločila za dva otroka.

In če vse te zagovornike čistih pasem in ras spomnim, da se je v zgodovini človeštva to že enkrat dogajalo. Vzorci so pa zelo podobni. Samo čista rasa ima pravico do razmnoževanja, ostale pa morajo izginiti iz tega zemeljskega površja.

Ne odobravam in nikoli ne bom vašega razmišljanja o pravici razmnoževanja. Menim namreč, da dolgoročno to vodi k izumrtju mačje rase, kar se mi zdi še veliko bolj nečloveško in neodgovorno od tega ali bo moja Zala bila mamica in okusila radosti materinstva, do česar imajo po naravnih zakonitostih pravico vse osebe in živali ženskega spola.


Pod kakšnimi pogoji? Ne more kar vsak, ki se mu zazdi, svoje lepe dolgodlake mešanke z malo bolj ploščatim nosom razglasiti za perzijko, ji poiskati samca za parjenje in mladiče lepo oddati ali prodati naprej kot perzijce. Čistokrvne mačke brez rodovnika namreč ne obstajajo! Kaj to pomeni? Da tale mucka ni nobena perzijka, ampak prikupna mešanka (no, mogoče je bila njena prateta res perzijka).

Na kakšen način? Brez potrebnih testov matere in očeta, brez rodovnika, kje bi se lahko pogledalo, ali je kdo nosilec dedne bolezni... To ni odgovorno parjenje oz. odgovorna vzreja. Navsezadnje če imaš perzijko, delaš v prid pasme, ne?

(odgovor članu matka2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Perzijska muca Zala
8.3.2007 22:39:04   
Anonimen
Eto, jaz imam tukaj 2 mački, enega psa.. Pes je mešanec.. Jebe se mi za tote čistokrvne, ker mešanci so bolj pametni... Mački: ena je pol perzijka, ena navadna.. Obe imam isto rada... Ni to to, da ljudje nimajo denarja za drage mačke, pse.. Jaz dobim za 3.jurje v azilu psa mešanca, pa še to je full pameten kuža..
Našla sem na cesti mačko malo, brez mame je ostala, sama sem jo hranila.. In ti MATKA bi rada to število povečala.. Misliš, da bodo ljudje kamor boš dala mačke, čuvali mačke?? K... da jih bodo.. Bodo mačke boge pristale v azilu...!!!! In sicer.. Kaj pol če imam kaj proti Matki??? Si niti ne zasluži imeti nobene živali... Sterilizirat pa pika!!! Matka, ne se delat neke dobrosrčne... Ker nisi!!!! S tem samo večaš število mačk, in verjemi mačke bodo tavale po cesti!! Jaz da sem v hiši, 100% vzamem vsako mačko.. Že zdaj bi, vendar ne morem ker kmalu pride otrok in si ne morem privoščit toliko mačk.. Bi jih pa mela... Pa sterilizirala in kastrirala bi jih... Matka žal mi te je, res!!

(odgovor članu Mia_2006)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?