|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pes v bloku
11.1.2008 22:47:46   
Anonimen
Živjo!
Sem nova na Ringaraji, pa se še malo lovim!
Imela bi eno vprašanje, zastavila sem ga že na nekem drugem forumu, pa me zanima več mnenj!

Zanima me, ali v vašem bloku kaj komplicirajo zaradi psov? Ali je kakšen zakon, da ne smeš imeti psa v stanovanju?
Pri nas je hišni red, iz leta 1981- iz bivše Jug, ki določa, da naj se psa ne bi smelo imeti! V drugem odstavku, pa da če imaš psa v stanovanju, da moraš skrbeti za čistočo, redno cepljenje,...
Vendar v sosednjih blokih imajo ogromno kužkov! Tako, da če ste vi kaj spraševali, če imate lahko psa v bloku? upam, da ne bo prišlo do kakšnih komlpikacij!
Prosim, oglasite se tiste, ki imate kužke v bloku!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 22:49:28   
Anonimen
Jaz imam kužka v bloku in v našem naselju je veliko kužkov po blokih. Nikogar nisem nič spraševala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 22:52:21   
Anonimen
Lahko se kdo najde, da ga ne mara. user posted image  Drugače pa ne vem kje sem zasledila, da moraš imeti od vseh stanovalcev podpis, da ti dovoljujejo. user posted image

Drugače jih ima pa veliko domače živali v bloku.user posted image

Ko smo že na tem, a obstaja kakšna inštitucija,ki bi nadzirala bloke in skupne prostore.Npr. da imaš probleme s sosedi glede skupnih prostorov?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 22:59:00   
alička
Grrrrr, me je enkrat že ven vrglo, zdaj se mi pa ne ljubi še enkrat vsega klofat.

Na kratko: jaz za to, da bi rabil soglasje, ali da obstaja kakšen predpis ali zakon, ki prepoveduje psa v bloku še nisem slišala, pa sem imela psa v bloku (v dveh različnih stanovanjih) 9 let. Lhako se pa motim user posted image , in sem imela vedno srečo s sosedi. Nikoli žale besede, vsi so imeli našega Askota neizmerno radi, kljub temu da je bil 75 kilska mrcina.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:06:46   
Anonimen
Pri nas nismo nikogar sprasevali in vsi sosedje okoli nas nam (zaenkrat) niso se nic rekli, pa Luna dosti laja in verjamem, da je motece. Mi moramo samo placevat za psa, cca 3€ al neki takega (kao vec ciscenja in porabe vode al kaj)

(odgovor članu alička)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:08:28   
Gina
Mi smo imeli psa že takrat, ko smo stanovali še v bloku, nismo nič vprašali. Je pa naš pes bolj mirne narave, ni nič lajal, pa najraje na tem svetu leži ure in ure pri miru in gleda v luft. Kot da ne bi bil naš.user posted image  Moraš pa skrbeti zanj mnogo bolj intenzivno, kot v hiši, te situacija prisili, da si vedno prisoten poleg psa. Zjutraj ven, opoldne ven, zvečer ven....petek, svetek, dež, sonce.... Ne vem če kakšen zakon prepoveduje psa v blok, sigurno pa prepoveduje pretiran hrup, za to pa moraš zihr poskrbet.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:13:18   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Mi moramo samo placevat za psa, cca 3€ al neki takega (kao vec ciscenja in porabe vode al kaj)


Midva sva imela pas vedno prijavljenega kot tretjo osebo v stanovanju, tako da sva plačevala vse stavri, ki se obračunavajo po osebah (voda, čiščenje) tudi zanj,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:16:31   
Anonimen
Jaz tudi plačujem.

(odgovor članu alička)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:45:43   
Anonimen
Sej sem napisala, da sem nekje zapela.user posted image

Prvič slišim, da je treba psa prijaviti kot osebo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:48:08   
Anonimen
Prvič slišim, da je treba psa prijaviti kot osebo.


Treba ja. Zato mam pa jst mačkeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:50:13   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Taly

Sej sem napisala, da sem nekje zapela.user posted image

Prvič slišim, da je treba psa prijaviti kot osebo.user posted image


Sej veš, najboljši prijateljuser posted image

aja, v resnici je odvisno to plačevanje od hišnega sveta, od ljudi, ki stanujejo v bloku, kako se pač zmenite. POnavadi hočejo nekja malega za psa. Očitno ni glih najboljši prijatelj....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pes v bloku
11.1.2008 23:51:28   
Anonimen
user posted image  ja ok. Potem je treba imet mačke.user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pes v bloku
12.1.2008 0:17:44   
nejcko
Mi živimo v stolpnici in nisem nikoli nobenega vprašala in tudi nikoli ni nihče nič kokodajsal okoli tega. Je pa bilo obdobje, ko sem imela prvega psa, da je bilo takrat v bloku kar 11 psov, torej v povprečju en pes na nadstropjeuser posted image .
Enkrat so se sicer našli eni primerki, ki so zatežili, da bi morali lastniki psov plačevati vodo še za eno osebo, ampak sem jim takoj servirala, da imamo mi odštevalni števec in da bom vode plačala le toliko, kolikor jo dejansko porabimo. Ko so videli, da tukaj nič ne morejo, so se pa spomnili, da naj bi plačevali več za snažilko oz. čiščenje, pa tudi tukaj niso nič dosegli, saj se ta strošek plačuje glede na kvadraturo stanovanja, mi pa imamo največjo kvadraturo, torej tudi niso nič dosegli. Sem jih pa takrat nakurila, da naj raje pogledajo, koliko neprijavljene študentarije živi po stanovanjih in koliko obiskov imajo non stop, in da naj potem kar njim malo več računajo.
No, tako ali tako iz vsega repenčenja posameznikov potem ni bilo nič, ker imamo pri nas glede stroškov vse lepo pošlihtano.
Vem pa za primere, kjer psa obračunavajo kot osebo (ali pol osebe) na mesec pri porabi vode.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pes v bloku
12.1.2008 9:49:05   
Nikita***
Živim v bloku s šestimi stanovanji. Ko sva se preselila sem, so imeli zgornji sosedje psa, starega 14 let, vendar so se kasneje preselili.
Ko sva pripeljala Trini, nisva nikogar vprašala, vem pa, da jo sprejemajo, saj niti eden ne gre mimo, brez da bi jo vsaj malce počohljal in ogovoril.
Ne vem, kaj o tem piše naš hišni red, vem pa, da se ga ne bi držala, tudi če bi prepovedoval živali. Nihče mi ni še nikdar rekel, da naj plačujeva tudi zanjo čiščenje hodnika ali vodo, če pa bi mi, bi plačevala, saj je družinski član.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pes v bloku
12.1.2008 10:06:38   
Anonimen
Lahko se najde kdo, ki psov ne prenese... Jaz ko sem živela v bloku, oziroma ko sem se selila, lastniku sploh nisem omenjala, da imam psa in dve mački.. Pa sem ga pač poklicala, ko je en teden bil mimo, ker kolikor sem brala po oglasih ( brez živali, brez otrok,.....) sem ga poklicala, pa je rekel, da ni frke, le za red naj skrbimo.. Pa je naša res ogromno lajala, pa se ni nihče pritoževal...

To jaz tudi prvič slišim, da je treba psa prijaviti user posted image

(odgovor članu Nikita***)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pes v bloku
12.1.2008 11:34:22   
alička
Nikjer ne piše da je treba psa prijaviti! To sva naredila zato, ker sva sama tako želela,  ker je bil družinski član, ki troši vodo (pri nas se obračunava na število oseb v stanovanju) in potaca hodnik. Verjetno sva imela tudi zaradi tega vedno mir.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pes v bloku
12.1.2008 12:02:47   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Rebelde

Lahko se najde kdo, ki psov ne prenese...


Najdejo se tudi takšni, ki ne prenesejo otrok. Vendar nihče ne reče, naj jih dajo stran... Vem, smešna in butasta primerjava; hočem povedati le to, da mi nihče ne more preprečiti, da pes ne bo živel z mano v mojem lastniškem stanovanju, če sama tako hočem.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pes v bloku
12.1.2008 16:13:48   
Shania
Nisem brala vseh odgovor, tako, da lahko, da je že kdo odgovoril isto.

Psa ne rabiš prijavit, kot osebo, ne rabiš plačevat zanj in ne more ti preprečit nihče, da ga imaš v bloku. Noben hišni red, odlok, večinsko sprejetje ni nad zakonom. Zakon pa psa v bolku ne prepoveduje. Edino, kar določa je to, da je dovoljenih 5 živali na gospodinjstvo in nič več.



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pes v bloku
12.1.2008 17:28:03   
Anonimen
Ja v nasi stolpnici se mora placevat prispevek za psa. Imamo pa stiri pse v stolpnici. Grem prav pogledat, koliko mesecno. Itak najvec placujemo, ker smo v ta velikem stanovanju (pac v tej liniji so najvecja) in 5 nas je + pes. Tako da nimajo kaj tezit. Pa se sestre1 vecinoma tko ni doma user posted image

Tko, pogledala. "Prispevek za psa: 2,92€/psa". Tko da stolpnica s psmi "zasluzi" celij 11,68€

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pes v bloku
13.1.2008 10:22:07   
Markova
Že celo življenje imamo psa v bloku. Nobenega problema. Ja, plačujemo pa vodo za eno osebo več, pač zaradi ljubega miru. In tudi naš podnajemnik ima psa, pa mi na kraj pameti ni padlo komplicirat zaradi tega. To, da je treba pa poskrbeti za čistočo in da je pes pod kontrolo je pa itak jasno. Sicer pa, kot je že ena napisala. Laahko kakšen sosed ne prenese otrok, pa kaj naj zdaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pes v bloku
13.1.2008 17:43:28   
* Mateja *
IZVIRNO SPOROČILO: alička

IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Mi moramo samo placevat za psa, cca 3€ al neki takega (kao vec ciscenja in porabe vode al kaj)


Midva sva imela pas vedno prijavljenega kot tretjo osebo v stanovanju, tako da sva plačevala vse stavri, ki se obračunavajo po osebah (voda, čiščenje) tudi zanj,


Ma kaj je tema? Plačevat za psa kakor za odraslega člana? Halo? kaj porabi npr. tok vode ko človek, ki se vsak dan kopa?
In kako "stolpnica služi"* Kam gre tisti dnar ki ga plačujete za pse? A šparate za novo streho?

Jaz bom tudi šla v stanovanje, sam če mi sam kakšen reče kako na račun tega, jih bo dobil po g.... . Sicer je res samo 6 stanovanj, od tega nas bo noter samo 3 družine! Tako da skoraj ne pričakujem protožb.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pes v bloku
16.1.2008 13:46:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *
Ma kaj je tema? Plačevat za psa kakor za odraslega člana? Halo? kaj porabi npr. tok vode ko človek, ki se vsak dan kopa?


Ja, pa skoraj bi rekla, da ja. Ker če mu trikrat na dan splakneš podvozje pa sem in tja skopaš, kar steče nekaj vode.

Pa ko gre po stopnicah gor ves umazan, tudi ni čisto zanemarljivo.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pes v bloku
16.1.2008 14:10:07   
zlatolasska
No, pri nas pa pri nasem prvem psu ni bilo kompliciranja.. smo ga dobili zdaj 10 let nazaj, ko je le malokdo imel psa v stanovanju... Zdaj jih je ogromno. In nisem niti pomislila, da bi mogla koga vprasat,  ali prijavit... Sem pa potem dobila listek v nabiralnik, da je nadzorni svet ugotovil, da zivi pri meni se en pes.. :) In tako zdaj placujem se za psa... :) Sem se vprasala, ce jih poklicem, pa povem, da imam doma se 2 zelvi pa 2 ribi lol... No, samo glede da to, da vodo tudi mi placujemo po stevcu.. ;)
Nimam pa pojma, koliko vec placujem zaradi psa.. Niti nisem sla gledat... Bom pa sla enkrat, ker me res zanima.. mislim, pa da nimamo tako napisano kot pri fishi... po moje se samo pri smeteh dvigne strosek.. :)


_____________________________

http://elly-zlatolasska.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pes v bloku
16.1.2008 23:31:17   
Anonimen
Ne vem za kaj se porabi, pac na specifikaciji racuna pise "prispevek za psa". Imamo pa eno beaglico, sestricno bassetko, kokerspanjelko in enega civavo. user posted image Pa se Luna ziher najvec kopa, lajajo pa vsi, razen bassetke user posted image

(odgovor članu zlatolasska)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pes v bloku
17.1.2008 1:01:46   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

Nisem brala vseh odgovor, tako, da lahko, da je že kdo odgovoril isto.

Psa ne rabiš prijavit, kot osebo, ne rabiš plačevat zanj in ne more ti preprečit nihče, da ga imaš v bloku. Noben hišni red, odlok, večinsko sprejetje ni nad zakonom. Zakon pa psa v bolku ne prepoveduje. Edino, kar določa je to, da je dovoljenih 5 živali na gospodinjstvo in nič več.



a je o tem kak zakon napisan user posted image  mi tudi plačujemo "prispevek za domače živali" ali nekaj takšnega par eurov...pa mi ni ravno jasno komu in zakaj...je mnogo manj umazana in moteča kot nekateri "človeški" stanovalci v bloku...je nismo nikamor prijavili ob vselitvi, so nam kar sami pripisali dodatek na položnico user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?