|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pinč
15.5.2006 15:22:14   
anabanana
V kratkem bom dobila pritlikavega pinča - srnico. Ker vidim, da ste prave strokovnjakinje bi prosila tiste, ki imajo s to pasmo izkušnje, da mi se oglasijo in povejo svoje izkušnje z njimi ...

Seveda sem se pozanimala in veliko prebrala o tej pasmi pa to ni isto kot izvedet osebne izkušnje...user posted image

P.S.
Živimo v hiši, imamo že nemškega ovčarja, ki je seveda izključno zunaj, srnico pa nameravam imeti v hiši. Se vam to zdi ok?

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 18.5.2006 17:47:42 >


_____________________________

krepat ma ne molat
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PINČ
18.5.2006 9:08:38   
žužu
to je pa najbolj blesav pes, kar jih poznamuser posted image
za vsako stvar se dere, grize otroke, je zahrbten, hinavski, naveže se samo na enega lastnika in če tega ni doma, ne gre tudi lulat ne, čemi v kotu in se trese, ko pa se lastnik vrne, pa spet tuli in laja.
rada imam vse živali, sovražim pa pinče.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PINČ
18.5.2006 11:51:20   
anabanana
Pinček (Max) je že pri nas in zaenkrat imamo samo pozitivne izkušnje, čeprav je še majhen. Zelo je priden in igriv in vse ima rad
ter neprestano deli "ljubčke".

Po mojem je pri psih kot pri ljudeh: sto ljudi sto čudi. In kot pri ljudeh je največ odvisno od vzgoje.

V glavnem naš Max je cukeruser posted image


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PINČ
18.5.2006 15:00:55   
Pmaxi
Kot nekoč lastnica pinča ti lahko povem, da je ob pravilni vzgoji pinč majhen pes z velikim srcem. je pa resnica, da mora biti njegova vzogoja izredno dosledna! Ob pravilni vzgoji pinček živi za to, da ustreže lastniku. Naš je imel rad otroke, ni ščipal, ni bevskal, ni težil, kot je pred menoj pisala ne ljubiteljica pinčev. Kakorkoli, obnašanje pinča je odraz doslednosti lastnika.

"Hibe" pinčkov, če niso pravilno vzgojeni:
- lajanje (če želiš, da ne laja, ga moraš opozarjati od prvega laježa),
- skakanje zelo visoko (pinč skoči nenormalno visoko, pri mladiču moraš paziti, da ti ne bo skočil iz kakšne višine, ker si lahko polomi nogice)
- zavede nas njegova majhnost - kljub temu, da so majhni, moramo z njimi postopati kot z velikim psom, če ne hitro pride na plan njegova dominantnost
- zelo pomembna je socializacija - pojdite v pasjo malo šolo TAKOJ. Pinčka se prične vzgajati od dne, ko je prišel k hiši in ne čez eno leto. Za majhne kužke je zelo primerna pasja šola Švrk.

Če vas bo še kaj zanimalo, pa me lahko kontaktirate.

Kje pa ste kupili Maksa?

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PINČ
18.5.2006 16:30:28   
anabanana
Ciao Pmaxi in hvala za neprecenljive informacije, točno to sem želela -  informacijo, ki jo lahko da samo nekdo ki je imel oz. ima takega kužka.

Priznam, da tudi nas zavede njegova majhnost in ga preveč crkljamo, se moramo prav potrudit, da smo "vzgojni". Naš Max je še zelo mičken (par dni čez 2 meseca), zato bi te želela vprašati ali je že dovolj star za pasjo šolo? Meni se zdi, da niti hodit še ne zna dobrouser posted image user posted image user posted image (hecam se, ampak je štosen na tistih nogicah).

Kupili smo ga pa v kinološkem društvu Mislinja, je čistokrven, nima pa rodovnika, je rjave barve in ima take učke, da se zelo težko ne zaljubiš v njega.user posted image

Ko berem "zloglasne" opise njegovega karakterja pomislim, da to ni isti pes katerega imam jaz doma, zato se ti še enkrat priporočam za vse nasvete, ki mi jih lahko daš.

P.S. Smo iz Kopra. Morda veš, če je šola katero si priporočila tudi pri nas?


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PINČ
18.5.2006 22:09:19   
Pmaxi
Za pasjo šolo ni nikoli prezgodaj. Glede Kopra pa žal ne vem kje imate kakšne šole. Ti predlagam, da to vprašanje zastaviš na mojpes.net ali mojpes.com. Na obeh forumih je veliko punc iz Kopra in ti bodo sigurno znale pomagat.
Pošlji mi na zs tvoj naslov, pa ti bom skopirala nekaj gradiva za lažje osvajanje osnov šolanja.

Če ni skrivnost, koliko ste plačali za psa. Žal mi gredo šteparji nerodovniških psov pošteno na živce. zakaj? - Da pinč ne dobi vzrejenga dovoljenja mora biti nekaj hudo narobe. In take pse potem nekateri šteparji uporabljajo za svoj zaslužek. grrrr, raje neham pisat.

Kakorkoli, sem vesela, da ste zadovoljni z malčkom. Če pa boste imeli še kakšno0 vprašanje, pa je najbolje, da mi pošljete zs, ker tu na tem forumu nisem pogosto.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PINČ
18.5.2006 22:17:46   
Pmaxi
Pozabila sem povedat, da obstaja forum ljubiteljev šnavcerjev in pinčev http://pasjezivljenje.mojforum.si/

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pinč
19.5.2006 7:17:49   
tanaja*
Samo v opozorilo : KD Mislinja so eni največjih preprodajalcev psov pri nas in so samo kao "Kinološko društvo", sploh niso registrirani pri KZS. Prodajajo bolne pse, pse, ki sploh niso podobni pasmam za katero jo prodajajo, skratka Matoša 2. Te ne strašim, taka so pač dejstva.

Bi ti dala link na mojpes.netu, pa se na žalost tema o KD Mislinja ne vidi, ker je tisti del foruma plačljiv user posted image . Lahko pa poskusim c/p temo in ti jo pošljem na mail, da si prebereš od kakšnih ljudi si kupila psa user posted image


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pinč
19.5.2006 8:23:42   
Udb
Živjo!
Mi smo imeli pinča 7 let. Moram reči, da je super pes! Naš ni pretirano lajal, takoj se je navadil na higieno v stanovanju - nas je takoj opozoril, ko je moral na potrebo. Vse je imel rad, nikogar ni nikoli ugriznil. V glavnem same pozitivne izkušnje.

No, skoraj. user posted image  Namreč smo ga razvadili, tako da ni maral biti sam doma - ko smo šli po službah in šolah je šel v varstvo k babici. user posted image  Ma srečo je bila ona tega vesela, drugače res ne vem akj bi naredili!
Drugi problem pa je njegova "zafrustriranost" z majhnostjo! RES! Ko smo srečali kakšnega velikega psa na sprehodu, ga je hotel napasti, pogristi...v glavnem ni se pustil. To ga je treba pa vzgojiti.

No, še to - naš je potem poginil zaradi ledvičnih kamnov, ki so pri tej pasmi baje zelo pogosti. ( ni preživel operacije)

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pinč
19.5.2006 12:44:49   
anabanana
Uuuu...se vidi, da sem začetnik kar se psov tiče. To je po navadi moj dragi rihtal. To za KD Mislinja pa si nebi nikoli mislila, ker so bili vsi izredno korektni in imajo prav zgledno urejeno okolico in pesjake + ful reklame okoli ... ampak vam verjamem. No, kar je je, bo vsaj naš kuža imel dober dom, čeprav seveda ni prav podpirat preprodajalce psov!

V glavnem, naš pinč izgleda totalno pinčevskouser posted image , vsaj v primerjavi z ostalimi (poznam enega iz naše okolice - zato sem se tudi navdušila za to pasmo), smo pa hoteli predvsem majhnega lepega kužka, tako, da če ni po vseh merilih za pasje razstave se ne bomo sekirali.

Izgleda zdrav, je zelo živahen ... ima tudi svoj potni list v katerem se vpisana cepljenja in ostalo , tako, da user posted image Junija imamo naslednje cepljenje pa bom še malo z veterinarjem podebatirala.

Aja, za njega sem plačala 50tisoč, kar se mi zdi totalno ok, kar sem klicarla okoli so bile cene za pinče brez rodovnikov tam tam.

Je pa izredno priden (za mladička), par dni je pri nas in že skoraj obvladamo higienske navade, pa nenormalno prijazen in crtljiv je, tako, da smo zdaj vsi že čisto zaljubljeniuser posted image user posted image in bi nam bilo vseeno če je 400kratni mešanecuser posted image

P.S. Pa izredno dobro se razume z našim nemškim ovčarjem (čeprav nisem prepričana, da je naš ovčar prepričan, če je to v resnici pesuser posted image , včasih ga nekam čudno pogledauser posted image )

Pmaxi, ti pišem na zasebno in še enkart hvala za vse informacije.


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pinč
19.5.2006 18:45:17   
Nota
http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=65677&t=65677

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pinč
19.5.2006 20:54:06   
Pmaxi
Anabanana, pasja šola ni le šolanje psa, temveč zelo veliko prispeva k pravilni socializaciji psa. Če želiš, da imaš dobro socializiranega psa, potem mora doživeti veliko različnih situacij, srečati veliko ljudi in veliko psov. Čimveč ljudi naj ga poboža, da ne bo ratal bevskalo.
Drugi teden dobiš po pošti malo napotkov.

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pinč
22.5.2006 7:22:17   
anabanana
Punce, hvala za vse informacije (še posebej Pmaxi). Vse sem prebrala tudi na med.over in me je zelo pretreslo. Meni pa ne preostane drugega kot da čim boljše poskrbim za svojega kužka in vzamem to kot šolo za v bodoče.

Vsekakor ni prav, da se mučitelji živali bogatijo na račun takih pasjih naivnežem kot sem jaz!!!

Še eno vprašanje: 10.06. imamo naslednje cepljenje - ali mislite, da naj grem z tamalim že prej do veterinarja, da pravočasno ugotovi če je karkoli narobe?


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pinč
22.5.2006 22:02:11   
Pmaxi
Če je kuža drugače videti zdrav, živahen, ima normalno blato, potem mislim, da ni panike. Saj popolnoma vsi psički pa tudi niso bolni.

Evo, kar pa se tiče male šole imaš šoli sledeči:
KD Obala (poligon pri supernovi) in KD Elit (poligon na Serminu) http://www.kinoloskodrustvo-elit.si/

Veliko sreče pri šolanju. Gradivo pa pošljem enkrat do konca tedna, ker imam ful gužvo v službi.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pinč
22.5.2006 22:08:28   
Pmaxi
Evo, na mojpes.com so totalen leksikon user posted image .user posted image Ti kopiram od tam:
V Kopru:
KD Obala - http://users.volja.net/kdobala
KD Elit - http://www.kinoloskodrustvo-elit.si/
V Portorozu KD Portoroz - http://www.kd-portoroz.si/
Ko bodo napisali, katero priporčajo, pa ti javimuser posted image

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PINČ
22.5.2006 23:07:03   
ines2001
Živio. Žužu. Verjetno si zamešala srninega pinča z čivavo. Čivava se padere, da je kaj. Mi imamo pinča doma že 9 let psičko in laja samo takrat ko koga sliši. Če ji rečem da naj gre v kočo, to tudi gre. Ko pa pridem domov pa itak mora malo lajati, od veselja in se tudi hitro umiri.

                                                                       lep pozdrav
                                                                       ines2001

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pinč
22.5.2006 23:43:22   
Pmaxi
Poglej si še tale link: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5065.0/topicseen.html

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pinč
23.5.2006 7:30:37   
anabanana
Pmaxi, ti si neizčrpen vir PRAVIH informacijuser posted image user posted image user posted image

Naj ti povem, da je naš kuža živ kot poper, izredno prijazen ... tudi izgleda super. Moram povedat, da sem ga tudi prevzela v kar dobrem stanju (vsaj na videz, pa tudi zelo navajen je na ljudi kar mi je bilo izredno všeč, cepljen, razglisten) Aja, tudi blato je popolnoma ok, ko sem ga pripeljala domov je bilo malček bolj na mehko, zdaj je pa ok (in vedno več zunaj in vedno manj v hišiuser posted image user posted image user posted image ). Hranim ga z briketi Eukanuba mini za juniorje in mu ne dajem nič drugega razen vode. Je to ok ali mu dam še kaj zraven?

Bevska tako rekoč nič (no včeraj je malček, ko je bil jezen name, ker sem ga zaprla na hodnik medtem ko sem brisala kuhinjouser posted image )

V glavnem ogromno veselja nam prinaša naš mali gepard. Izgleda, da smo imeli več sreče kot pameti!!!! Pri nas je vedno veliko ljudi, dva velika psa (naš in od strica), dve muci ... in z vsemi se odlično razume. Moram vam prilepit kakšne slikice njega in našega nemškega ovčarja - to vam je par!

Pmaxi, pošlji ko boš imela kaj časa, hvala.




_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pinč
23.5.2006 13:44:43   
Pmaxi
Ines, ni Žužu prav nič zamešala čivave in pinča, ker so pinči prava bevskala. Bevskanje je menda delno gensko prirojeno in delno privzgojeno.
V Sloveniji je pinčev (rodovniških) zelo malo (a se popravlja), veliko pa je dvoriščne vzreje in ravno pri tej vzreji nastaja populacija bevskal. Žal!

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PINČ
23.5.2006 22:02:53   
tanaja*
IZVIRNO SPOROČILO: ines2001

Mi imamo pinča doma že 9 let psičko.... Če ji rečem da naj gre v kočo, to tudi gre.


Pinča imate v pesjaku user posted image ??? A sem prav prebrala?? Če sem narobe razumela, se opravičujem user posted image


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu ines2001)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PINČ
25.5.2006 10:02:08   
Pmaxi
anabanana, a si ogledala forum ljubiteljev pinčev? Tam imaš tudi napisano zgodovino pinčev, od kod izvirajo, njihovo vlogo v preteklosti.... vse to ti bo pomagalo pri vzgoji.
Aja, pa upam, da bo kuža z vami v stanovanju in ne zunaj. Se razume, sedaj, ko je zelo toplo je z lahkoto zunaj čez dan. Sploh ker ima prijateljčka in mu bo z njim sigurno bolj prijetno, kot če bi bil v stanovanju sam. Ko pa se temperature malo spustijo, pa ga imejte raje notri, ker pinčki nimajo dovolj dlake, da bi jih grela.
POZOR! Pinčki skačejo zelo visoko. Zato nizka ograja pri pinču ne pride v poštev. Paziti morate tudi na vse luknje v ograji, ker so drobni kot miš in se zmuznejo vsepovsod.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PINČ
25.5.2006 11:44:20   
anabanana
Pmaxi,

seveda je naš pinčo notri v stanovanju !!! Pa tudi ko gre ven in dirka po dvorišču je pod mojim budnim nadzorom, ker imam občutek, da se bo v nasprotnem primeru izgubil !!! Kot si ti rekla, čez vsako luknjico se spravi. Mislim, da mogoče malo pretiravam? Niti v kuhinjo ne upam ko je on zunaj in če ga 5 sek ne vidim je panika.

Ne razumem, kako imaš lahko tako drobtinico zunaj, mojega je že včeraj ko je bilo malo hladneje, zeblo in je protestiral ko je bilo potrebno zapustiti stanovanje za opraviti higijenske potrebe.

Sem ogromno prebrala o tej pasmi na splošno - na internetu.

Naš kuža je izredno socializiran - včeraj smo imeli enih 10 ljudi pri nas, ki so gledali tekmo in pri tem tulili kot živali pa ni niti bevsknil, niti se na koga jezil, lavfal je on enega do drugega in zganjal kažin. Vsi ga imamo zelo radi in mislim, da se to odraža na njem (če je to mogoče).

Trenutno se malo lovimo s prehrano (poglej na sosednji forum) in pa učimo se hodit z povodcem pa nam zaenkrat še ne gre prav odlično.

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PINČ
1.6.2006 7:31:45   
anabanana
Izgleda, da smo res imeli več sreče kot pameti.

Včeraj sva bila z Maxom pri veterinarki (se je prehladil in kašljal) in vet ga je ful pohvalila, da je lep in zdrav (ok, razen viroze) in "zelo lep primerek pinča" - prav tako je rekla, sem bila ful happy resuser posted image user posted image user posted image .


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: PINČ
2.6.2006 10:32:10   
tanaja*
No to je pa lepo slišat user posted image . Fajn se rihtajte user posted image

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: PINČ
3.6.2006 13:10:56   
Pmaxi
Super! Sem prav vesela za vaju!
A sta se v malo šolo že vpisala? Če zamudiš začetno socializacijo ne moreš nikoli več tega nadoknaditi!

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?