|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:01:51   
Pinkyca
Pozdravljene mamice!

Ali res menite, da je potrebno 1M otroku začeti dajati D3 kapljice?

Mislim, vsi mi smo zrasli brez teh kemikalij, pa smo zdravi. Na prvem sistematskem pregledu nam je pediater brez posebnega razloga predpisal te nadležne kapljice. Z vsemi prebavnimi motnjami, s katerimi se borimo, naj ga matramo še s tem? Razumem delovanje in smisel tega D vitamina ampak vseeno imam pomisleke. trenutno mu jih dajem vsak drugi dan po 2 kapljici pred dojenjem pa imam resne pomisleke, da bi nehala s tem.

Ali se je katera zavestno odločila, da jih otroku ne bo dajala?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:03:03   
Olivija
Če ima krče, potem mu daj Oleovit, ker vitamin D je pa res pomemben in kapljice priporočajo še posebej v zimskih mesecih.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:10:01   
tejkooo
Sem istega mnenja in odločno proti vsem nepomembnim kemikalijam. Žanu teh kapljic nisva dajala saj vitamine dobiš s mlekom hrano.... Tudi mi jih nismo rabili ko smo bili majhni in tud naslednjemu otroku jih ne misliva dajat. Spoštujem pa odločitev in verovanje vsake mamice tako da prosim tudi vi spoštujte moje. Pač tako je moje mišljenje.....

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:13:05   
Olivija
Ja štekam pomisleke glede kemije (sem se enako spraševala glede vročine). Samo kolikor se spomnim, vitamin D ni v mleku, ampak se tvori s pomočjo sonca - zato naj bi se dajali v zimskih mesecih. V mleku je kalcij.

Če se pa motim ali pa katera kaj več ve, naj pa prosim napiše. 

(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:23:45   
Anonimen
Meni se pa ni igrati zdravnika na mojem otroku. Moj nikoli ni imel krčev po AD3 kapljicah. Je, pa res, d asem pazila na prehrano.

Ko sem vprašala mojo P, kao da sem slišala, da te kapljice povzročajo krče mi je rekla, da mnogo strašev povezuje krče s kapljicami, ker jih ravno dobijo v tem obdobju, ko se začnejo krči.

D vitamin se pa samo tvori s soncem in  ga ne dobiš s prehrano.

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:27:57   
Majchi
Mi jih tud dajemo, ampak smo takoj začeli z Oleovit, ker te kao ne povzročajo krčev. Mi jih k sreči že prej nismo imeli, kapljice pa nič ne vplivajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:28:30   
tejkooo
Mogoče sem malo narobe napisal vitamin d se res tvori v koži, ki je ispostavljena sončni svetlobi. Tudi v zimskih časih čeprav ni direktnega sonca ga je zadosti da se vitamin tvori. Sicer se pa vitamin d nahaja tudi v rumenjaku in ribjem olju  in je nadvse pomemben pri razvoju otroka saj je glavni dejavnik pri absorbaciji kalcija in fosforja v   prebavilih. Naj pa povdarim, da je mati narava poskrbela že od pamtiveka,da dobimo zadosti vitamina d razen v posebnih primerih.Nekatere redke oblike rahitisa, ki jih povzroča okrnjena presnova tega vitamina, so dedne. In še nekaj prekomerno doziranje vitamina d povzroči resne okvare v ledvicah, kjer lahko povzroči trajno okvaro.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:39:30   
Anonimen
Kupi v Avstriji Oleovit D3, po teh nimajo krčev.

Je pa tako s temi krči in kapljicami, da pediatri res trdijo, da se starši motijo, da so krči po kapljicah. Samo ne vem, kako se boš motil, če se krči začnejo, ko daš kapljice, in nehajo, ko jih nehaš dajat. Pa spet daš - krči, pa ne daš - krčev ni. Pa spet pa spet. Tako da jaz staršem kar verjamem.

Drugače pa jaz sama tudi ne bi upala biti pametnejša od pediatra in se ne bi upala sama odločit, da nečesa, kar je predpisal pediater, ne bi upoštevala. Isto je s cepljenjem. Sem sicer skeptična in se cepljenja res nekoliko bojim, posebej sedaj, ko se o tem toliko piše (hvala bogu se pred 5 leti še ni), ampak da bi se pa kar sama odločila, da otroka ne bi dala tecipt - ne, tega si pa ne upam. So pač nekateri to študirali, drugi pa nismo.

(odgovor članu tejkooo)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:40:07   
Olivija
Razumem tvojo razlogo in mi je tudi čisto logična, zato tudi spoštujem tvojo odločitev.

Imamo pa mi trenutno druge težave, ker ima Julija vsake 2 tedna vročino in  zdaj ugotavljam, od kje to izvira, ker se mi zdi, da antibiotiki in zbijanje vročine niso več opcija.

Pa še en lep vikend!





(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:44:10   
Naja30
Meni je tudi rekla zdravnica, da ni povezave kapljice - krči. No, po naših izkušnjah je povezava, zato ji jih nekaj časa nisem dajala. Sem poslušala dobronamerne nasvete, da saj si vsak dan vzunaj z otrokom. Da je tudi pozimi dosti D vitamina, če si samo 5 minut na soncu. Na posvetovalnici pri 6m pa je potipala njeno mečavo in nam povečala dozo s 3 na 7 kapljic! Tako da zdaj ji vsak dan pridno dajem. Se pridružujem mnenju paštetke, da se ne bom (več) igrala z otrokovim zdravjem. Koncev koncev pa so to itak vitamini.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
12.8.2007 13:52:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 13:54:23   
Anonimen
Meni je pa pediatrinja potrdila, da bi naj kapljice povzročale krče. Zato mi je za Izaka predpisala te Plivit D3, ki naj ne bi povzročale krče. Pri AD3 kapljicah bi naj krče povzročal vitamin A.

Če sem prav zastopla...

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
12.8.2007 13:59:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 14:55:48   
Lunca1
Jaz sem ji tudi dajala Oleovit, ker ne povzročajo krčev.

To da smo pa mi zrasli brez njih pa se motiš, menda smo jih že mi jemale ko smo bile majhne, pa sem letnik 1973. Pa njabrž drugi vrstniki tudi.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 16:02:53   
Anonimen
do kdaj se pa dajejo te kapljice?

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
12.8.2007 16:26:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
12.8.2007 16:27:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 16:31:02   
kaya2007
PA še nekaj, tudi pediatri nimajo čisto vsega pošlihtano


To je pa čista resnica! pa tudi iz države v državo je drugače-v avstriji so mi rekli 1 kapljico na dan, v slo pa 2 user posted image  koga zdaj poslušat?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 16:55:20   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: tejkooo

Sem istega mnenja in odločno proti vsem nepomembnim kemikalijam. Žanu teh kapljic nisva dajala saj vitamine dobiš s mlekom hrano.... Tudi mi jih nismo rabili ko smo bili majhni in tud naslednjemu otroku jih ne misliva dajat. Spoštujem pa odločitev in verovanje vsake mamice tako da prosim tudi vi spoštujte moje. Pač tako je moje mišljenje.....

Jaz nisem med najmlajšimi tukaj (letnik 76), pa se moja mami spomni, da smo dobivali AD3. Tako da ni čisto res, da smo brez tega zrasli. Kakor se spomnim biokemije s faksa - vitamini so še kako pomembni! Določeni vitamini se lahko absorbirajo le v določenih pogojih (maščoba, prisotnost druhig snovi...), zato je pomembna pravilna kombinacija živil, da telo lahko izkoristi te nepomembne kemikalije.

Vitamin D in mineralizacija kosti - res se bom potrudila, da imajo moji otroci v obdobju največje rasti in gradnje kosti optimalno hrano. Ker so posledice opazne šele nekje po menopavzi - osteoporoza ponavadi takrat udari. Mogoče se vam danes vse to zdi trapasto, ampak naši otroci bodo okostje potrebovali do smrti. Kaj je tistih nekaj tednov krčev napram trpljenju na stara leta?

< Sporočilo je popravil Putka -- 12.8.2007 16:56:43 >

(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 16:56:14   
aezzy
mi jih nismo nikoli dajali, ker poznam same take, ki so po njih ratali zelo tecni in brezvoljni dojencki, prej so bli pa dobrovoljcki, pa bo zdej stara 1 leto in ima kosti cist super in je zelo mocna.
fora je kao da se bojijo rahitisa, ki pa je pri nas in nasi prehrani zelo redek. tisti podatki, ki ki jih govorijo pediatri in kazejo slike so pa za ameriski trg oz. za ameriko in njihove razmere (prehrana v glavnem brez vitaminov).
ni panike ce jih ne je.
tudi pozimi.
no to je nasa izkusnja.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:02:00   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: sivkamivka
vitamina A in D sta topna v maščobi in ne v olju

user posted image Kaj pa je potem olje? Sladkor, beljakovina??

IZVIRNO SPOROČILO: sivkamivka
meni je homeopatinja rekla, da kapljice niso nujne (še huje, da ji je en farmacevt rekel, da te kemije še svojemu psu ne privošči), da zadostuje vsak dan sprehod (sončna svetlobam, ne direkt, da ne bo pomote) in zdrava prehrana matere, ki doji

Bi rada videla to homeopatinjo zdravit zlom kolka pri 60-letnici. Ker so imele naše babice (vojne generacije) tako slabo prehrano v otroštvu, pač pa zadosti sonca, se jim zdaj na stara leta lomijo kosti in posedajo vretenca.

Pač poznam situacijo z osteoporozo v svetu in se mi zdijo takile komentarji čisto mimuser posted image Pomislite namreč na zdravje vašega otroka čez 20, 30, 40 let. Tale modna muha o necepljenju, ne dajanju vitaminov... Mislim, da vam bodo otroci na stara leta bolj hvaležni, če bodo zaradi pravilnega razvoja v zgodnjih letih, zdravi odrasli.

Sploh pa sonce nič ne pomaga, če v koži ni provitamina D, tega pač dobiš le s hrano. Se lahko ure in ure sončiš, pa nič ne pomaga.

IZVIRNO SPOROČILO: aezzy
pa bo zdej stara 1 leto in ima kosti cist super in je zelo mocna

Kako pa veš, da ima super kosti? Kolikor vem, tega pediatri ne testirajo. Dokler otroci rastejo imajo vsi (razen prirojenih napak) zelo prožne kosti. Gre se za to, da imamo tudi pri 50-ih še vedno super kosti.


< Sporočilo je popravil Putka -- 12.8.2007 17:10:37 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:04:11   
Anonimen
Meni so potrdili, da se po teh kapljicah dobijo krči, zato mu ga ne dajem. Zdravnikom pa seveda ne moreš več zaupati, zato se bomo igrali zdravnike, kot ti praviš Paštetka.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:05:05   
Anonimen
Ja, vaše mame, očetje tega niso imeli. In so še tukaj. In ni jim bilo hudega, ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:16:42   
Putka
Ja *Malena*, precej hudo jim je. Najbrž ne poznaš nobenega starejšega, ki je priklenjen na posteljo ali ne more hodit zaradi posedanja vretenc. Blagor tebi, da imaš samo zdrave starostnike okoli sebe.

Res je to odločitev vsakega starša, samo imejte v mislih, da gre pri teh odločitvah za dolgoročno zdravje vaših otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:24:07   
Anonimen
Putka, a me ti morda poznaš, da veš, koga jaz poznam? NE!

Torej prosim, ne piši nekaj česa neveš.

In vsaka ima svoje mnenje, kako otroka hraniti, previjati, mu dati kapljice ali ne, tu se ne obsojajmo, lepo prosim!

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?