|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Podaljšanje porodniške
14.4.2010 10:54:20   
NANA123
Zanima me v kakšnem primeru ti podaljšajo porodniško.Jaz sem rodila v 36 tednu.Ali je to dovolj za podaljšanje, otrok zaostaja en mesec v razvoju. Kakšne izkušnje imate.

Hvala za odgovore   

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 14.4.2010 12:27:17 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
14.4.2010 11:09:31   
emica2008
moja je rojena v 33 6/7 tednu in sem dobila podaljšano, ker sva hodile v razvojno ambulanto ter NFTH. pa na teži že ves čas premalo dobiva in je njena pediatrinja napisala potrdilo, da rabi posebno oskrbo glede prehranjevanja.

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
14.4.2010 14:30:35   
SaaS
Jaz sem rodila točno 36 tednov. In sem šele zdaj ugotovila (6 mesecev po porodu), da mi za par dni podaljšajo. Podaljšajo za toliko dni, kolikor je bila nosečnost krajša od 260 dni. Meni so podaljšali za en teden. Na CSD neseš odpustnico iz porodnišnice in ti spremenijo datum. Jaz sem to naredila pred dvema tednoma.
Kar se tiče pa tiče zaostanka v razvoju, pa ti potem (predidevam da kakšen mesec dva pred koncem porodniške) podaljša ali ne-podaljša komisija, na podlagi zdravniških izvidov. To bo pa bolje vedela povedat kera druga mamica... 

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
16.4.2010 10:46:34   
tanja k.
Živjo emmica2008
Mene pa zanima koliko prej moreš oddat te papirje za podalšanje porodniške.Moja punčka sicer ni nedonošenček se je pa rodila v 37.tednu.Tudi ona ne pridobiva na teži dovol že od samga začetka pa še refluks ima.Kaj meniš kakšne so moje možnosti za podalšanje porodniške.
Hvala za odgovor

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
19.4.2010 23:02:20   
lorena2009
Lepo pozdravljene
Moja pa se je rodila v 33 tednu ,težka 1865 ,je vsakih 14 dni bolana , vnetje ušesk ,oči
zamašen nosek ni da ni ,v razvoji tudi malo zaostaja šele zdaj pri 11 mesecih se je začela postavljati na kolena
izvide iz razvojne imam ,vendar so tako napisani da v svoji korogirani starosti primerni razvoju
Zanima me če je katera tudi napisala svoje mnenje za komisijo poleg izvidov
Kaj mislite imam možnost za podaljšanje ,že v naprej hvala pa lep večer še naprej vsem
in uživajte ob vasih sončkih lp.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanja k.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
19.4.2010 23:22:04   
ledenaa
lorena nismo vsevedi.prošnjo lahko oddamo vsi,tako da nimaš kaj izgubit.
V razvoju zaostaja.Moj se še ni z  11 postavljal na kolena,tako da s  tem ni nič narobe. Sicer pa pri nedonošenčkih se lahko podaljša.Mislim da bi ti morala dobiti podaljšano za cca 1-2 meseca

(odgovor članu lorena2009)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
19.4.2010 23:55:22   
lorena2009
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

lorena nismo vsevedi.prošnjo lahko oddamo vsi,tako da nimaš kaj izgubit.
V razvoju zaostaja.Moj se še ni z  11 postavljal na kolena,tako da s  tem ni nič narobe. Sicer pa pri nedonošenčkih se lahko podaljša.Mislim da bi ti morala dobiti podaljšano za cca 1-2 meseca


Hvala za odgovor bom poskusila z izvidi ,pa bomo videli kaj bodo rekli
izgubiti nimam nič , mirno noč lp.user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
20.4.2010 8:03:11   
tanja k.
Živjo punce
Mene pa zanima koliko prej treba oddat to vlogo prej,preden se ti izteče porodniška.Pa vam je tud pediater kaj napisal al ste same to uredile.
Hvala za odgovor

(odgovor članu lorena2009)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
21.4.2010 22:21:39   
lorena2009
IZVIRNO SPOROČILO: tanja k.

Živjo punce
Mene pa zanima koliko prej treba oddat to vlogo prej,preden se ti izteče porodniška.Pa vam je tud pediater kaj napisal al ste same to uredile.
Hvala za odgovor


Tanja  meni se izteče porodniška 14.6.2010 ,danes sem nesla izvide in vso dokometacijo
napisala sem tudi svoje mnenje ,rekli so mi da bom dobila odgovor čez 14 dni
če se ti izteka porodniška potem le nesi ,dobro je vsaj 2 meseca prej ,če ti slučajno ne odobrijo
da še daš lahko pritožbo ,veliko sreče ,če te še kaj zanima pa le vprašaj
lep večer lp
SANDRA user posted image

(odgovor članu tanja k.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PODALJŠANJE PORODNIŠKE
20.5.2010 0:31:02   
soseda34
Živjo,

moja pupa se je rodila z 28 tedni. Porodniško imam do 13.6.2010 in sem 26.4.2010 oddala vlogo za posaljšanje. Nekaj dni nazaj sem dobila odločbo o podaljšanju za 90 dni. Vlogi sem priložila vse izvide - NFTH, RA, mnenje pediatra, odpustnico iz porodnišnice, vse izvide bolezni, ki jih je imela v tem obdobju, izvide o genetski napaki krvi, refluks, intoleranca na laktozo, odločba o odobritvi dodatka za nego in varstvo otroka s posebnimi potrebami, knjižico o cepljenju iz katere je razvidno, da je rizičen dojenček in ima odobreno cepljenje RSV,.... Napisala pa sem tudi zakaj menim, da sem upravičena do podaljšanja. Skratka vse mogoče kar sem imela na voljo sem priložila.

Ker sem zadnje čase poslušala veliko o tem kako zavračajo vloge me je kar malce skrbelo kaj se bo zgodilo. 
Na CSD se pa tako ali tako obnašajo kot, da vse plačujejo iz lastnega žepa in po njihovo nam in našim otrokom ne pripada NIČuser posted image ! Meni so celo rekli kaj hočem, da saj imam že tako ali tako podaljšano porodniško. Ja saj se strinjam, da imam podaljšano porodniško ampak le to datuma kot bi jo imela sicer! Imela pa sem tudi zelooo skrajšano nosečnost! Pa tudi moja pupa je bila več kot dva meseca ina EINT. Ko pa je končno prišla domov in je bila na obisku patronažna me je le ta prosila, če jo lahko jaz položim na tehtnico, ker jo ona rajši ne bi saj je premajhnauser posted image ! Tako vam je lahko jasno kakšen drobižek sem prinesla domovuser posted image

Skratka punce - oddajte vloge, priložite vse mogoče kopije, prostite pediatra, da vam napiše kakšen stavek več, naj nekaj napiše zdravnice v RA in fitioterapevtka, napišite prijazen dopis. Več kot zavrniti vam itak ne morejo.  

Upam, da vam odobrijo saj so ti dodatni dnevi neprecenljivi z našimi drobižki!

Srečno mamice!user posted image

_____________________________

Have a nice day and put a smile on your face.....you never know who will fall in love with it!!!

(odgovor članu tanja k.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?