|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod v vodi
18.11.2011 0:21:46   
kimica86
Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če ima katera izmed vas izkušnje glede poroda v vodi. Sem v 30. tednu in razmišljam o tej opciji. Prebrala sem, da se je treba prej najaviti v porodnišnici, da pogledamo prostor in da se z babico pogovorimo. Rada bi pa vedla, če ima kaka mamica morebiti že kašno izkušnjo glede poroda v vodi, če je prej npr. poklicala v porodnišnico, ko je začutila kašne popadke in kdaj je sploh potrebno priti. Doma sem iz okolice Kopra in bi v vsakem primeru raje šla v Postojno kot Izolo, saj pravijo, da naj bi osebje v Postojnski porodnišnici bilo bolj prijazno. Hvala in lp user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porod v vodi
18.11.2011 10:44:02   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če ima katera izmed vas izkušnje glede poroda v vodi. Sem v 30. tednu in razmišljam o tej opciji. Prebrala sem, da se je treba prej najaviti v porodnišnici, da pogledamo prostor in da se z babico pogovorimo. Rada bi pa vedla, če ima kaka mamica morebiti že kašno izkušnjo glede poroda v vodi, če je prej npr. poklicala v porodnišnico, ko je začutila kašne popadke in kdaj je sploh potrebno priti. Doma sem iz okolice Kopra in bi v vsakem primeru raje šla v Postojno kot Izolo, saj pravijo, da naj bi osebje v Postojnski porodnišnici bilo bolj prijazno. Hvala in lp user posted image


Nimam še izkušenj (tudi jaz sem šele v 31. tednu), smo si pa ravno zadnjič v sklopu šole za starše ogledali porodno sobo z banjo in sem že skoraj odločena, da bom tam tudi rodila, če le ne bo šlo kaj narobe. Ker mora pa bit vse OK s tabo in otročkom.
Predavateljica ni nič rekla, da se je treba kaj najaviti, ali pa sem preslišala.
Če te pa zanima, kako izgleda, je pa najbolje poklicati v porodnišnico Postojna se z njimi pomeniti.

Tukaj pa si lahko prebereš še kaj o porodu v vodi.
http://www.bolnisnica-po.si/index.php?id=51

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porod v vodi
18.11.2011 11:44:43   
kimica86
Sej sem si že vse prebrala, samo je fajn slišat, če ima kdo kašno izkušnjo.. Baje, da lahko prideva s partnerjem tudi popoldan do porodnišnice in prosiva babico za ogled in morebiti kašno vprašanje. Prebrala sem, da potrebujejo še dodatne izvide (HIV, hepatitis). Pa bova s partnerjem najverjetneje 1x na začetku decembra odšla malo povprašat kako to gre. Moja nosečnost je načeloma potekala normalno, sicer sem od svojega 5. tedna na bolniški. Sprva je bilo zaradi slabosti, bila sem tudi v bolnici na infuziji, drugič sem bila zaradi bolečin v spodnjem delu, ker sem zelo drobna in se je vse širilo, zdaj so me pa pustili pri miru doma počivat.. Jahh, kaj čmo.. Tudi mi z 49kg bi radi dojenčka user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porod v vodi
23.11.2011 21:53:21   
kimica86
A res ni nobene mamice, ki ima izkušnjo s porodom v vodi??? user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porod v vodi
3.12.2011 23:06:58   
sashy
Evo me!

Dve leti nazaj 23.11.2009 sem rodila v Postojni v vodi. Neprecenljiva izkušnja, ki jo bom ponovila v naslednjih dneh, saj je ravno danes moj PDP (pričakejm tretjega user posted image ). Po slabi izkušnji poroda v LJ sem se za drugi porod odločila, da bom rodila v vodi, ker se zelo velik pristaš naravnega poroda.
Približno en mesec pred PDP sva šla s parnerjem v PO in si ogledala kako vse skupaj izgleda, tam nama je babca tudi vse raložila in pokazala porodno sosbo z banjo.
V glavnem 22.11. okoli polnoči sva s partnerjem prispela v PO (sem iz LJ) z rednimi popadki na 5min. Tam so ugotovili, da sem 2cm odprta, vendar so prišli do zaključka, da vse skupaj lahko še traja vsaj en dan, ker nisem želela umetnih popadkov ali kako drugače induciranega poroda. Partnerja so poslali domov mene pa na ginekološki oddelek. Okoli treh ponoči sem poklicala eno od sester, da so popadki vedno močnejši in res sem bila odprta 3cm, poslali so me na klistir in poklicala sem partnerja. Prišel je nazaj okoli 4 zjutraj in skupaj sva še dve uri predihavala popadke "na kopnem"user posted image , ko so me ob 6ih pregledali in bila sem odprta 5cm. Takrat sem šla tudi v vodo, ker so popadki postali že zelo boleči. Vodila je bila najboljše sredstvo proti bolečinam, kar jih lahko imaš med porodom. Začela sem se res hitro odpirati in kot bi mignil mi je naekrta že vse tiščalo dol, nekaj minut čez sedem je prišla babca v sobo in ugotovila, da bomo rodili. V sobi sva bila drugače večinoma časa s parnerjem sam v temi (tako sva želela), za čas iztisa pa se nama je pridružila samo babca. Želela sem tudi, da mi presredka ne prerežejo, zato mi je p mi je babca rekla, da moram med porajanjem zelo pozorno poslušati njena navodila. In res trije močni popadki in pristiski in v vodo je priplavala deklica, ki jo je nato babca dvignila iz vode z ritko naprej in jo takoj položila meni na prsi. Taja je zajokala in se še malo pocartala, partner je prerezal popkovino potem, pa sem mogla ven iz vode, da porodim še posteljico. Ker so mi Tajo ko sem prišla iz vode tako prislonili k prsom slpoh ne vem kdaj sem porodila še posteljico, vem samo, da je bila to najlepša izkušnja v mojem življenju in zelo sem hvaležna vsem osebju v postojni za tako čudovito izkušnjo (kljub temu, da se moral partner sredi noči dvakrat vozit iz LJ do Postojneuser posted image )

Zdaj sem v PO le poklicala in omenila, da sem pri njih že rodila v vodi in bi to izkušnjo ponovila ter jih vprašala, če moram prej slučajno tja, pa so mi rekl, da ni potrebe. Resnično upam, da bo izkušnja vsaj tako lepa če ne lepšauser posted image !

Tudi vama želim, da bosta imeli kar se da lepo  izkušnjo s porodom v vodi, če se bosta zanj odločili!


_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porod v vodi
4.12.2011 16:16:15   
Matkurja
Hvala za tako lepo izkušnjo. Človeka kar pomiri. Zdaj mi mora samo G. dati zeleno luč, da grem res lahko v to alternativo.

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porod v vodi
4.12.2011 21:09:27   
kimica86
Oooo, super :) Me veseli, da se je vsaj ena oglasila.. A za obisk porodnišnice lahko kar prideš al se moraš prej najavit??
Uhhh, samo jaz mojega partnerja ne bi poslala domov, ker sva z obale.. A je možno, da on npr. počaka v kašni čakalnici kašno urco ali dve?? Ker se vozit KP-PO-KP-PO je za moje pojme brezvezno.. Še posebno, če ga pokličem, da se čez 2 uri vrne nazaj..
Pa še eno vprašanje.. Baje, da je potrebno narediti še ene preiskave za porod v vodi.. Za HIV, hepatitis?? Kako to uredim? Ali to še vedno zahtevajo??
A tudi to je možno, da ti presredka ne prereže, če ne želiš?? Sicer, pravijo, da je v vodi manj možnosti za raztrganine..

Najlepša hvala za to čudovito zgodbo o vajini izkušnji user posted image

Jaz imam PDP 20.1.2012.. A če s partnerjem greva okrog 15.12.2011 na ogled ne bo problema?? user posted image

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porod v vodi
4.12.2011 21:14:04   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Hvala za tako lepo izkušnjo. Človeka kar pomiri. Zdaj mi mora samo G. dati zeleno luč, da grem res lahko v to alternativo.


Kdaj imaš pa ti PDP????

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 9:26:35   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Hvala za tako lepo izkušnjo. Človeka kar pomiri. Zdaj mi mora samo G. dati zeleno luč, da grem res lahko v to alternativo.


Kdaj imaš pa ti PDP????


21.1. user posted image

Ja, test na HIV in hepatitis je še vedno obvezen. Najboljše, da kar pokličeš tja in vprašaš, kdaj lahko prideš na ogled, pa kako je s testom krvi. Jaz bom mojega G. vprašala, če mi ta test še velja, ker sem bila v postopku OBMP in smo že tam naredili pred kakim letom ta test.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 13:19:46   
sashy
Teste za HIV in hepatitis sem mogla zdaj vse ponovit, ker so veljavni največ pol leta. Za hepatitis sem šla samoplačniško za HIV pa sem šla v UKC v LJ, kjer imajo vsak ponedeljek brezplačno testiranje. Vso dokumentacijo jim predložiš ko prideš v  P (jaz imam kar skos to v materinski) Za ogled načeloma pokličeš in se dogovoriš.
Jaz ga tudi ne bi pošiljala domov (LJ-PO-LJ-PO), ampak ni smel ostat z mano, ker so bili prepričani, da bo še dolgo trajalo glede na to, da nisem želela umetnih popadkov, sama pa sem vedela, da bom še v roku nekaj ur rodila in sem res. To je bila tudi edina negativna stvar ostalo je bilo res popolno.

Ko ponovim izkušnjo (v kratkem, saj sem imela PDP 3.12.), poročam kako je bilo tokrat!


_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 14:46:54   
kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

21.1. user posted image

Ja, test na HIV in hepatitis je še vedno obvezen. Najboljše, da kar pokličeš tja in vprašaš, kdaj lahko prideš na ogled, pa kako je s testom krvi. Jaz bom mojega G. vprašala, če mi ta test še velja, ker sem bila v postopku OBMP in smo že tam naredili pred kakim letom ta test.



Oooo, 1 dan razlike :) Morda se pa skupaj srečamo v porodnišnici :) Aha.. Jaz sem sicer porodnišnici napisala mail nekje 14 dni nazaj pa ni nihče odgovoril- verjetno so prezaposleni in ne utegnejo pogledati.. Tako, da zgleda, bo res potrebno poklicati.. Sem pa mislila, glede na to, da so mi vzeli že 2x kri med nosečnostjo in pregledali za vse morebitne bolezni, da pač je tudi to v sklopu.. Pa zgleda, da ni.. Škodauser posted image Namreč, težko prenašam pogled na iglo in pikanje user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 14:52:57   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: sashy

Teste za HIV in hepatitis sem mogla zdaj vse ponovit, ker so veljavni največ pol leta. Za hepatitis sem šla samoplačniško za HIV pa sem šla v UKC v LJ, kjer imajo vsak ponedeljek brezplačno testiranje. Vso dokumentacijo jim predložiš ko prideš v  P (jaz imam kar skos to v materinski) Za ogled načeloma pokličeš in se dogovoriš.
Jaz ga tudi ne bi pošiljala domov (LJ-PO-LJ-PO), ampak ni smel ostat z mano, ker so bili prepričani, da bo še dolgo trajalo glede na to, da nisem želela umetnih popadkov, sama pa sem vedela, da bom še v roku nekaj ur rodila in sem res. To je bila tudi edina negativna stvar ostalo je bilo res popolno.

Ko ponovim izkušnjo (v kratkem, saj sem imela PDP 3.12.), poročam kako je bilo tokrat!



Aha.. Koliko pa stane ta test, približno? Upam, da mi ne bo treba dati celega premoženja.. hehe user posted image Uhh, LJ mi je malenkost daleč za ta test pa še raje bi opravla oboje naenkrat, da me ne pikajo 2x.. hehe user posted image Jahh, kaj čmo imamo fobijo od igle user posted image
Ja no, sej ne rabi ostat z mano.. Lahko bi počakal kje v kašni čakalnici.. Še posebno, če pridem ponoči!! Ker moj je fullll zaspanc in se bojim, če gre domov in zaspi, se ziher ne zbudi.. Sem mu lih snoči razlagala, da če se to zgodi in bo moral domov, naj gre sprehajat psa ob 3h ponoči, če bo treba, samo spat naj ne gre user posted image Pa se je smejal user posted image
No, ti kar javi kako boš prestala ponovni porod v vodi.. Se že veselim user posted image

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 15:39:57   
Matkurja
Jaz sem pa mislila, da je ta test vštet v ceno poroda v vodi.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 17:03:08   
nusi
od kdaj pa dovolijo izstis v vodi? ko sem bila jaz na predavanjih leta 2010 so povedali, da si do konca v vodi, ampak rodit greš pa na kopno user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 20:03:25   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Jaz sem pa mislila, da je ta test vštet v ceno poroda v vodi.


A ne, ne.. To se doplača, čeprav bi bilo lepo, da je vključeno v ceno glede na to, da stane 170 eur..

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 20:07:52   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

od kdaj pa dovolijo izstis v vodi? ko sem bila jaz na predavanjih leta 2010 so povedali, da si do konca v vodi, ampak rodit greš pa na kopno user posted image


Od vedno je bil možen iztis v vodi, vendar samo, če je vse ok.. Če se npr. ne sprostiš preveč!! Na kopnem moraš obvezno porodit posteljico user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porod v vodi
5.12.2011 22:34:55   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

od kdaj pa dovolijo izstis v vodi? ko sem bila jaz na predavanjih leta 2010 so povedali, da si do konca v vodi, ampak rodit greš pa na kopno user posted image


Od vedno je bil možen iztis v vodi, vendar samo, če je vse ok. Na kopnem moraš obvezno porodit posteljico user posted image


Točno tako so nam rekli 14 dni nazaj na šoli za starše.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Porod v vodi
7.12.2011 0:29:04   
kimica86
Zgleda je naša sashy na nujnem opravilu user posted image Komaj čakam, da se nam oglasi.. Želim ji vso srečo in čim manj bolečin user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
7.12.2011 9:10:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sashy)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Porod v vodi
7.12.2011 9:14:36   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: sashy
Teste za HIV in hepatitis


jz sicer nisem rodila v vodi, temvec obakrat v LJ - pa me je moja G poslala na ti 2 testiranji z napotnico user posted image


Hmmm.. Sicer ne vem zakaj, ker ponavadi naredijo le za toksoplazmo ipd.. user posted image
Kako pa veš, da te je poslala lih za to?? Namreč, jaz polovico stvari s papirjev nisem razumela- vsej tej strokovni izrazi.. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
7.12.2011 10:44:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kimica86)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Porod v vodi
7.12.2011 10:52:57   
kimica86
Jaz imam tudi nekaj zabeleženo v materinski knjižici.. Za toksoplazmo vidim kaj piše, ma ostalih stvari ne razumem.. Buuu user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Porod v vodi
14.12.2011 22:37:46   
kimica86
Danes sem pa bila v Postojnski porodnišnici user posted image Z dragim sva se pozanimala glede poroda v vodi in ugotovila, da je to to.. Prav navdušena sem nad tisto sobico user posted image Zdaj je potrebno samo še dodatne izvide narediti in to je to.. Ampak gužva je pa nepopisna- res je pravi baby boom.. Vse polno user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Porod v vodi
15.12.2011 9:31:05   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Danes sem pa bila v Postojnski porodnišnici user posted image Z dragim sva se pozanimala glede poroda v vodi in ugotovila, da je to to.. Prav navdušena sem nad tisto sobico user posted image Zdaj je potrebno samo še dodatne izvide narediti in to je to.. Ampak gužva je pa nepopisna- res je pravi baby boom.. Vse polno user posted image


In kaj so ti rekli glede testiranja? A to se da pri njih naredit al v domačem ZD al kako?
Jaz sem našla moj izvide, ki sem jih nucala za OBMP, samo so iz oktobra 2010. Upam, da bo to veljalo. Moj G. je rekel, da verjetno da ja, ampak naj se pozanimam v bolnici.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Porod v vodi
15.12.2011 9:38:40   
Matkurja
Eh, spet dvojna objava.

< Sporočilo je popravil Matkurja -- 15.12.2011 9:39:10 >

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?