|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Postavljanje na nogice
20.6.2008 21:13:49   
ThinkPink
Kdaj naj bi se dojenčki pribl. začeli postavljali na nožice? Vem, da pač vsak ob svojem času, pa vendar me zanima neko povprečje...

Moja je že 10m pa se še ne vstane, plaziti je začela pred kratkim, pride do kakšne opore, npr. do kavča in se stegne po kaki stvari, se dvidne na kolena, dalje pa ne gre... Smo torej na dobri poti?

To sprašuje tudi zato, ker me vse mamice čudno gledajo, ko reče, da še ne stoji ob opori (v smislu...ah, naš pa je že hodil pri 10ih...)

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Postavljanje na nogice
20.6.2008 21:16:41   
TONČI.
Ne oziraj se na druge. Otrok nikoli ne primerjaj med seboj.

Se bodo mamice tud hvalile, kdaj je mulc prvi čik prižgal oz. prvič pil?

Ti sam verjemi v svojega otroka. Eni prej, drugi kasnej.user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Postavljanje na nogice
20.6.2008 21:18:38   
Udb
Moj miško se ni hotel plaziti, ne vstajati...sploh. No pri 9 je "končno" splazil. Malo pred 1 letom je shodil - pa moram reči, da se ne spomnim, da bi prej kaj dosti vstajal ali karkoli. Enostavno je vstal in šel.user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Postavljanje na nogice
20.6.2008 21:22:17   
mateyka
Moja je že 10m pa se še ne vstane, plaziti je začela pred kratkim, pride do kakšne opore, npr. do kavča in se stegne po kaki stvari, se dvidne na kolena, dalje pa ne gre... Smo torej na dobri poti?


ste user posted image naša je na istem in ma 10 in pol user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Postavljanje na nogice
20.6.2008 21:27:30   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Kdaj naj bi se dojenčki pribl. začeli postavljali na nožice? Vem, da pač vsak ob svojem času, pa vendar me zanima neko povprečje...

Moja je že 10m pa se še ne vstane, plaziti je začela pred kratkim, pride do kakšne opore, npr. do kavča in se stegne po kaki stvari, se dvidne na kolena, dalje pa ne gre... Smo torej na dobri poti?

Na super poti ste. Očitno vse dela tako, kot je treba. Pa meni se ne zdi to tako pozno, ampak čisto normalno. To, da se dvigne na kolena je čisto malo stran od tega, da se sama postavi na nogice. Samo eno nogico še pripravi na stopalce in bo že gor.user posted image Kar tako naprej in brez skrbi.user posted image


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Postavljanje na nogice
20.6.2008 23:37:39   
nananaja
ah naša se slab teden pred 10m še na kolena ne povzpne. se je pa ta teden naučila usest sama. pa kake dva tedna šele leze po stanovanju, prej je zelo malo. vse ob njenem času. pa sej ona bi stala, če bi jo stalno držali pokonci, pa jo kar na tla posedemo, če tudi je včasih jok in jo moramo s kako stvarjo potolažit. se ne obremenjujem, ker je drugače čisto živahna, zato verjamem, da se bo vsega naučila. aja, je pa zelo zgodaj sama sedela, pa veliko je sedela na tleh.

predvsem ne primerjaj otroka z drugimi za vsako ceno. raje se z njim igraj, pa se bo lepo razvijal.

< Sporočilo je popravil nananaja -- 20.6.2008 23:39:49 >

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Postavljanje na nogice
21.6.2008 12:58:50   
mišk
Mi smo na isti poti, kakor pri vas.user posted image  Stara je osem mesecev. Pri 7,5 mesecev se je šele začela obračat iz trebuha na hrbet in obratno. Da je to sploh začela, sva hodili na NFT, kjer so nama pokazali vaje, ki jih moramo delat. Plazi niti približno še ne. Če jo držim se sploh noče nič odrinit na nogice, prav "špara" jih!user posted image  Na NFT-ju so nam rekli, da je tako prav. Prav tako so nam rekli, da pred devetim mesecem skoraj sigurno ne bo začela plazit. Drugače ni ne hipotona, ne hipertona, enostavno lena je.user posted image  Bo pač malo bolj pozna pri hoji. Ali pa tudi ne.user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Postavljanje na nogice
2.7.2008 8:01:39   
uwaga
Drage mame nč bat. Moj sine se je veselo plazil kake tri mesece pri  13 mesecih pa je ugotovil da še ne ve kaj ga čaka zgoraj pa se je dvignil pa pogledal. No z deklico smo imeli pa več težav. Je shodila šele pri 17 mesecih. Pa veste kaj, važno je da hodi. Pustite otročkom nekaj časa in zaupajte vanje!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Postavljanje na nogice
2.7.2008 11:23:52   
buček
eni prej drugi kaseje. naša je stara 8m in se postavlja na nagice samo če sem ji jaz opora. ko se igra na tleh in se jaz usedem na tla se priplazi do mene in se dvigne. se je pa najprej tako kot tvoja dala samo na kolena.... pusti jo čim več dneva na tleh in boš videla da bo prišel dan in te bo presenetila..... kaj pa pravijo drugi gre pa čez eno uho not čez drugo pa ven. mene tud jezi ko vsi sprašujejo a že zna to, a že je to, ja kako pa toda ne? pa si sam mislim svoje.  

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Postavljanje na nogice
17.7.2008 13:00:32   
*lenc@*
Smo torej na dobri poti?da!!!user posted image

To sprašuje tudi zato, ker me vse mamice čudno gledajo, ko reče, da še ne stoji ob opori (v smislu...ah, naš pa je že hodil pri 10ih...)


res ni nič narobe, otroci imajo do 15m čas, da shodjo tako nekak je še vse ok

eni grejo počas z razvojem pa zašibajo pol, enim pa gre razvoj drgač, vse je in bo ok!


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Postavljanje na nogice
18.7.2008 22:18:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *lenc@*

otroci imajo do 15m čas, da shodjo tako nekak je še vse ok



Naša pri 17.ih mesecih še ne hodi, pa ima še vedno čas. user posted image  Ni omejeno na 15 m, niti na 18 niti na 20.

(odgovor članu *lenc@*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Postavljanje na nogice
24.7.2008 13:31:04   
Sisy
naša bo stara eno leto pa še plazi ne...Tko da brez panike,vse ob svojem času.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Postavljanje na nogice
24.7.2008 13:31:38   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: hothien


Naša pri 17.ih mesecih še ne hodi, pa ima še vedno čas. user posted image  Ni omejeno na 15 m, niti na 18 niti na 20.


točno tako.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Postavljanje na nogice
24.7.2008 13:33:15   
lemavrica
Smo čisto na istem, star je 10m in pol, splazil se je pred 14 dnevi in počne čisto isto kot vaš, dvigne se na kolena več pa ne. Na NFTH pravi da gre čisto ok za svojo starost.
Ne oziraj se na druge, kake mamice znajo orenk pretiravat.

Mene bolj pogrejejo pokroviteljske izjave v smislu " Sej bo, eni so pač hitrejši v razvoju eni pa počasnejši" Mislim da imam P zato da mi pove a je moj otrok kaj zaostal v razvoju ne pa neka prenapihnjena mamica.

< Sporočilo je popravil lemavrica -- 24.7.2008 13:35:20 >


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Postavljanje na nogice
24.7.2008 21:54:45   
Tisana
ThinkPink, s tvojo punčko ni čisto nič narobe. Sploh pa, zakaj bi si želele, da shodijo ful kmalu, ko pa se jim takrat še ne da nič dopovedati, so pa že čisto povsod, tudi tam, kjer je precej nevarno zanje. Da ne govorim o tem, da se lahko zaradi preranega postavljanja na noge pojavijo noge na o, kriva hrbtenica, predvsem pa takšni otroci lahko veliko padajo, ker je njihovo ravnotežje še ne dovolj dobro razvito. Torej, kdo bi si še želel po tem otroka, ki bo na vasi prvi shodil user posted image user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Postavljanje na nogice
1.8.2008 23:45:03   
sandra85
pri tem pa je bil moj mišek kr zgoden: malo pred 7.m

vse ob svojem časuuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Postavljanje na nogice
2.8.2008 7:07:26   
kokodajsa
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Smo čisto na istem, star je 10m in pol, splazil se je pred 14 dnevi in počne čisto isto kot vaš, dvigne se na kolena več pa ne. Na NFTH pravi da gre čisto ok za svojo starost.
Ne oziraj se na druge, kake mamice znajo orenk pretiravat.

Mene bolj pogrejejo pokroviteljske izjave v smislu " Sej bo, eni so pač hitrejši v razvoju eni pa počasnejši" Mislim da imam P zato da mi pove a je moj otrok kaj zaostal v razvoju ne pa neka prenapihnjena mamica.


A imaš ti malo problemov sama s sebojuser posted image Glede na napisane poste pred tvojim, izjava, ki jo ti označuješ kot pokroviteljsko, še kako drži. Če pa tvoj otrok ni med prvimi v motoričnem razvoju, se ni treba tolažit na tak žaljiv način.




_____________________________

Tudi slepa kura zrnje najde.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Postavljanje na nogice
2.8.2008 21:43:43   
ThinkPink
No, naj se malo pohvalim...pri 11 m pa se je le začela postavljati na nožice. Naredi celo nekaj korakov ob opori. Je fajn videti otročka na dveh nožicah, ko smo ga navajeni na vseh štirih. Glede hoje se ne sekiram, ko bo, bo. Zanimalo me je samo povprečje. Pa hvala vsem za odgovore!

(odgovor članu kokodajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Postavljanje na nogice
3.8.2008 20:49:48   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

No, naj se malo pohvalim...pri 11 m pa se je le začela postavljati na nožice. Naredi celo nekaj korakov ob opori. Je fajn videti otročka na dveh nožicah, ko smo ga navajeni na vseh štirih. Glede hoje se ne sekiram, ko bo, bo. Zanimalo me je samo povprečje. Pa hvala vsem za odgovore!

vsak otrok rabi čas za določeno stvar..lohk da bo pa vaša dost bolj pametna...user posted image

In superca za postavljanje...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Postavljanje na nogice
3.8.2008 21:24:24   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Smo čisto na istem, star je 10m in pol, splazil se je pred 14 dnevi in počne čisto isto kot vaš, dvigne se na kolena več pa ne. Na NFTH pravi da gre čisto ok za svojo starost.
Ne oziraj se na druge, kake mamice znajo orenk pretiravat.

Mene bolj pogrejejo pokroviteljske izjave v smislu " Sej bo, eni so pač hitrejši v razvoju eni pa počasnejši" Mislim da imam P zato da mi pove a je moj otrok kaj zaostal v razvoju ne pa neka prenapihnjena mamica.


Mene pa sploh ne moti, če mi kdo to reče...Ker mislim, da je to res. Eni shodijo pri 10ih eni pa pri 17ih...In tako naprej v nedogled...Eni shodijo hitreje kot ostali, zato pa ne govorijo še pri dveh letih, npr.
Sicer je pa ta izjava lahko podana tudi v primeru, ko otrok hitreje napreduje, kot ostali (sicer brez tistega: sej bo) ali pa jo poda mamica, katere otrok se razvija malo počasneje od povprečja...
Mislim, da nihče s to izjavo ne misli nič slabega...user posted image Sploh pa ne mislijo, da je tak otrok zaostal, morda samo malo počasnejši (tukaj mislim od povprečja), kar pa nikakor ni isto...
Je pa res, da je veliko stvari še vedno normalnih, ko nekateri že mislijo, da ni.


< Sporočilo je popravil picola1 -- 3.8.2008 21:26:51 >

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Postavljanje na nogice
5.8.2008 0:16:02   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

No, naj se malo pohvalim...pri 11 m pa se je le začela postavljati na nožice. Naredi celo nekaj korakov ob opori. Je fajn videti otročka na dveh nožicah, ko smo ga navajeni na vseh štirih. Glede hoje se ne sekiram, ko bo, bo. Zanimalo me je samo povprečje. Pa hvala vsem za odgovore!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Postavljanje na nogice
11.8.2008 7:10:19   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Da ne govorim o tem, da se lahko zaradi preranega postavljanja na noge pojavijo noge na o, kriva hrbtenica, predvsem pa takšni otroci lahko veliko padajo, ker je njihovo ravnotežje še ne dovolj dobro razvito. Torej, kdo bi si še želel po tem otroka, ki bo na vasi prvi shodil user posted image user posted image

No, to so pa naše skrbi. Naš pri 7 in pol mesecih v posteljici ob ograji veselo stoji in hopsa. Je šlo v gibalnem razvoju tako hitro vse, da imam občutek, da bo pri osmih mesecih že hodil user posted image In mi to ni čisto nič všeč.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?