|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povečanje družine
14.2.2013 12:16:54   
daissy
Pozdravljeni

SIcer se ne obračam po nasvete na forume, tokrat pa sem se malce opogumila.
Torej, naša družina šteje 5 članov. Torej imava 3 otroke. Devet let, sedem let in skoraj dve leti. Z možem zadnje čase precej razmišljava o še enem otročku, vendar imava precej pomislekov, predvsem finančnih, saj nama je jasno da so otroci, oz. vsak posebej velik strošek, ki z leti še narašča. Sicer sem nekako mnenja, da je tista prava želja bistvena, vendar v teh slabih ekonomskih časih je morda treba biti bolj tehten.

Sicer imava oba službe za nedoločen čas, kar sicer dandanašnji ni nek razlog za brezkrbnost, redne dohodke, regrese, božičnice, bolniške niso huda težava,
mesečni družinski prihodek okoli 2000 eur od tega se odštejejo krediti, mesečni stroški....tako da nam ne ostane prav veliko in živimo iz meseca v mesec...vendar trenutno kakega hudega pomanjkanja še ne čutimo. A kaj če kdo ostane brez službe, tudi to se dogaja? Prejemam otr. dodatek v višini 150 eur, kar se mi ne zdi veliko za tri otroke, a tako so izračunali. Vrtca za najmlajšo plačujemo 170 eur in šolske položnice obe v podobnem znesku. Živimo v sicer malo manjši hiški dobrih 100 m2 v okolici Lj. Vsak ima svojo sobo, tudi mi2 z možem in pač dnevno, kuhinjo....klet...ni veliko je pa naše (recimo: še odplačujemo s krediti). Se nam pa zgodi da pač kak mesec ostane kaka položnica neplačana in počaka na drug mesec...

Kakšno je vaše mnenje, morda izkušnje, morda kak izračun otr. dodatka, kolko bi ga imeli če bi dobili se enega člana...če ima katera podobno situacijo bom zelo vesela informacij. Poigram se tudi z mislijo, da bi v primeru še enga otroka delala le po 4 ure...vem, da mi celo nebi bilo treba hodit v službo, vendar si tega ne morem privoščit, ker imam mesečno približno 500 eur stroškov. Tolko otr. dodatka pa sigurno ne bi prejela. Država pa itak vse socialne transferje ukinja in zmanjšuje. user posted image

Upam, da se nisem preveč razpisala in da me razumete. Želja po še enem otročku je, vendar je materialna ovira zelo ovirajoča. Nočeva pa kr na horuk, pa bo kar bo...otroci ne smejo trpet in bit reveži zaradi nepremišljenosti staršev.

Lep snežni pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Povečanje družine
14.2.2013 12:54:46   
mari1234
MIslim, da si se napačno lotila presojanja. Z vsem se strinjam - v smislu odgovornosti staršev, kako bodo preživljali in skrbeli za svoje otroke. In da tu ni le romantika user posted image Ampak pri kalkulaciji vzemi v obzir le tisto, kar sta sposobna VIDVA prislužiti oz. kar že imate.
Ne razumem razmišljanja o tem, kakšen del (finančni) življenja otrok bo krila država. Potem lahko še vse davkoplačevalce vprašaš ali bi prispevali za tvoje otroke.

(odgovor članu daissy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Povečanje družine
14.2.2013 13:02:49   
petea
- pri štirih otrocih rabiš večji avto - če imate petsedežnega, boste najverjetneje morali nabaviti drugega -> strošek
+ pri 4 otrocih plačaš 1/2 cestnine


nisi napisala spolov otrok; če imaš npr. sedaj same punce in dobite fanta, boš morala nabaviti vsaj nekaj oblačil, drugačne igrače ... -> strošek


zneski pri rednih položnicah se ne bodo kaj dosti spremenili


+ dodatek za veliko družino je višji, mislim da za okrog 80 € kot za družine s 3 otroki



koliko več otroškega dodatka boste dobivali, ni tako težko izračunati - v zadnji odločbi, ki ste jo prejeli, poglej skupne prihodke, deli številko s 6, pa boš videla, v kateri razred padete tako pri OD (za izračun imaš podatke o višinah OD tukaj) kot pri ZPV,

- glede na to, da imate dvoletnika, boste najverjetneje imeli vsaj nekaj časa 2 vrtičkarja - bo strošek za oba za vrtec višji za približno 30 - 50 % (odvisno od cene jasli) -> strošek

- v določenem, pravzaprav kar dolgem obdobju boste imeli 4 šolarje, za katere bo potrebno nabavljati šolske/študijske pripomočke, opremo, plačevati hrano, dodatne dejavnosti ... -> strošek


- vsaj delno boste morali preurediti otroške sobe in verjetno dokupiti del pohištva -> strošek


- četudi boš delala polovični delovni čas, se ti bodo še vsaj pri prvi odločbi za OD in ZPV upoštevali prihodki iz časov, ko boš imela prejemke za polni delovni čas -> tako boste vsaj eno leto dejansko imeli nižje družinske prejemke in hkrati boste razvrščeni v višje dohodkovne razrede pri izračunu OD in ZPV


+ dvoletnik bo imel družbo za igro vedno doma

- malo težje je organizirati dopuste oz. najti nastanitve

drugih posebnih stroškov se tako na hitro ne spomnim,
no, morda le kakšne dodatne oddihe za vaju, da si bosta kdaj pa kdaj malo napolnila baterije user posted image


P.S.: Glede na to, da že sedaj komaj zvozite skozi mesec, verjamem, da odločitev ni lahka.

< Sporočilo je popravil petea -- 14.2.2013 13:03:49 >

(odgovor članu daissy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Povečanje družine
14.2.2013 13:25:22   
nyna84
Mi smo na istem, samo da razmišljamo o tem, ali bi imeli tretjega. user posted image Se še nismo odločili. Nič hudega, imamo še časa user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Povečanje družine
14.2.2013 15:42:07   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea

- pri štirih otrocih rabiš večji avto - če imate petsedežnega, boste najverjetneje morali nabaviti drugega -> strošek
+ pri 4 otrocih plačaš 1/2 cestnine

nisi napisala spolov otrok; če imaš npr. sedaj same punce in dobite fanta, boš morala nabaviti vsaj nekaj oblačil, drugačne igrače ... -> strošek

zneski pri rednih položnicah se ne bodo kaj dosti spremenili

+ dodatek za veliko družino je višji, mislim da za okrog 80 € kot za družine s 3 otroki

koliko več otroškega dodatka boste dobivali, ni tako težko izračunati - v zadnji odločbi, ki ste jo prejeli, poglej skupne prihodke, deli številko s 6, pa boš videla, v kateri razred padete tako pri OD (za izračun imaš podatke o višinah OD tukaj) kot pri ZPV,

- glede na to, da imate dvoletnika, boste najverjetneje imeli vsaj nekaj časa 2 vrtičkarja - bo strošek za oba za vrtec višji za približno 30 - 50 % (odvisno od cene jasli) -> strošek

- v določenem, pravzaprav kar dolgem obdobju boste imeli 4 šolarje, za katere bo potrebno nabavljati šolske/študijske pripomočke, opremo, plačevati hrano, dodatne dejavnosti ... -> strošek

- vsaj delno boste morali preurediti otroške sobe in verjetno dokupiti del pohištva -> strošek

- četudi boš delala polovični delovni čas, se ti bodo še vsaj pri prvi odločbi za OD in ZPV upoštevali prihodki iz časov, ko boš imela prejemke za polni delovni čas -> tako boste vsaj eno leto dejansko imeli nižje družinske prejemke in hkrati boste razvrščeni v višje dohodkovne razrede pri izračunu OD in ZPV

+ dvoletnik bo imel družbo za igro vedno doma

- malo težje je organizirati dopuste oz. najti nastanitve

drugih posebnih stroškov se tako na hitro ne spomnim,
no, morda le kakšne dodatne oddihe za vaju, da si bosta kdaj pa kdaj malo napolnila baterije user posted image

P.S.: Glede na to, da že sedaj komaj zvozite skozi mesec, verjamem, da odločitev ni lahka.


Ok, jaz na stroške ne bi gledala tako detajlno. Ponavadi nas najbolj zanima, koliko več bi to zneslo na mesečni ravni. Za občasne stroške (šola, oprema) se je pa še vedno našlo. user posted image

Če bi si vnaprej točno izračunali, koliko nas bo otrok stal (od rojstva do svoje samostojnosti), jih marsikdo sploh ne bi imel - a se spomnite reklame, ko zdravnik staršema izračuna stroške? user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Povečanje družine
14.2.2013 16:09:43   
petea
nyna84,
glede na to, da je avtorica teme napisala, da se jim sedaj ravno finančno izide iz meseca v mesec, bodo po mojem mnenju težave ravno s kakšnimi nepredvidenimi izdatki, ki znajo precej neprijetno vplivati na družinski proračun


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Povečanje družine
14.2.2013 21:13:51   
bskrle
MI imamo 4 otroke, na mesec cca.1400-1500 dohodkov.
Najtežje je jeseni, ko gredo vse 3 v šolo.
Dve imata subvencionirano GŠ, ena ima sub. kosilo 3x na teden iz šolskega sklada od februarja naprej.
Sama stvari gledam dolgoročno in vem, da je/bo občasna stiska z denarjem - a to vzamem v zakup. Moji otroci imajo spočito mamo, ki kuha, peče, se z njimi igra,uči, jih pocrklja.
Ne živimo tempirano, živimo pa skromno. Manj kupujemo vsega.
Če si pripravljena spremeniti življenjski slog, potem se odločite še za 1.
NA dopust gremo 2x, poleti in za prvomajske. Se že kaj najde, če iščeš -tudi zA večje družine.user posted image


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Povečanje družine
15.2.2013 9:39:36   
t5t6
Mi imamo tri otroke in se nam je finančna situacija pri tretjem zelo spremenila. Imava kar dobre plače imava pa tudi visoke kredite. In sedaj smo v tistem srednjem razredu ko ti itak vse ukinejo, vrtec se je podražal, plačo se nekoliko znižali, potne stroške so znižali, otroški dodatek smo izgubili, dodatek za veliko družino smo izgubili... Povsod po malo pa se nabere, da smo realno na dosti slabšem kot prej. Ampak tako pač je, jaz se sploh nebi zanašala na državo, ko delaš kalkulacijo računaj samo na vaju dva. Dejstvo je da vsak dodaten otrok stane, pa ne ko se rodi, resni stroški pridejo kasneje. Po drugi strani je pa otrok velika sreča, tako, da če imata veliko željo po otrokou bo verjetno pretehtala nad vsemi finančnimi pomisleki.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Povečanje družine
15.2.2013 10:03:30   
Tippi
Če bi si vnaprej točno izračunali, koliko nas bo otrok stal (od rojstva do svoje samostojnosti), jih marsikdo sploh ne bi imel - a se spomnite reklame, ko zdravnik staršema izračuna stroške? user posted image


Ej, točno to! če bi v življenju vse stvari tako detajlno preračunavali in izračunavali, otrok sploh ne bi imeli. bi pa dodala še to. itak se od zraka in ljubezni ne da živeti, to nam je vsem jasno. ampak, če malo posplošim, smo razvajeni in imamo več kot potrebujemo! (dam samo za primer novopečene starše, ki kupujejo novo otroško opremo, starše, ki morajo živeti po slovensko tradicionalni metodi, da je treba mus enkrat na leto na morje, in enkrat na leto smučat) zato mi je tudi blizu komentar ene RR-ovke, ki pravi, da je potrebno spremeniti slog življenja, to pa pomeni tudi še kaj drugega, ne samo glede materialnih stvari, ki jih namenimo otrokom.

Šparate pri energiji/elektriki? S čim se ogrevate? Ugašate luči, ali je pri vas v hiši kot v betlehemu? Koliko imate mobitela na mesec za plačat? kadite? v trgovini gledate katere izdelke kupujete? Koliko praška vsipate v dozirne posodice? pečete doma kruh, ali ga kupujete? kako je pa s hrano, ki vam ostane? S čim se vozite v službo? avtom, s kolesom? vlakom? avtobusom? peš? hodite v naravo namesto v toplice? to je pač samo nekaj vprašanj, kjer se da ogromno našparat. lahko bi še nadaljevala, tudi pri otrocih, otroški opremi in še kje.

Pa itak vem, da se bo katera spotaknila ob vse napisano, ampak to je res tako posplošeno, da ne bo katera osebno vzela. Želim le povedat, in se vrnit na zgornji, prvi odstavek. Če bi si računali koliko nas stanejo otroci, jih nikoli ne bi imeli. in konec koncev malo za šalo, malo zares. če uspete nahranit troje lačnih ust, boste zagotovo še četrta user posted image

In jaz vedno pravim, oblečem, obujem in nahranim jih lahko tudi deset___, (no, ne le jaz, marsikdo od nas) večji problem vidim v preživljanju prostega časa z njimi. Z ukvarjanjem z otroci. s špilanjem in vzgajanjem njih, kot pa problem v materialnem smislu za imeti otroke.

govorila sem user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 15.2.2013 10:14:55 >

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
18.2.2013 20:05:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?