|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povišan prolaktin
9.11.2005 8:49:12   
Sisy
Živjo punce,

Zanimajo me vaše izkušnje....NA zadnje ko sem bila pri dr.Rešu so mi vzeli kri da preverijo hormone in so ugotovili da imam povišan hormon PROLAKTIN. To je baje hormon stresa, ki je lahko povišan ob jemanju krvi zaradi strahu pred iglo, če pa to ni vzrok je potrebno pa jemati neke tablete...Baje lahko tudi to ovira zanositev...

Ima katera podobne izkušnje?

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 13.1.2008 1:33:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
9.11.2005 10:39:27   
tinkamiška
Hojla Sisyuser posted image

Ti ne znam odgovorit na vprašanje, sej veš tolikokrat bereš o teh stvareh, ampak dokler se ne dodtakne tebe, gre kr nekako mimo, nič ne ostane v galvi

Sem te hotela samo malo pozdravit, ker vas zadnje čase res bolj malo zasledim na forumu, kje se vse skrivate????

Drži se Sisy!!

Tinka 

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
9.11.2005 10:50:27   
Anonimen
ja moja znanka je dobila tablete, ki ji je znižal raven tega hormona in je po 2 letih zanosila. zdaj že skoraj eno leto zibajo luštnega fantka :)

(odgovor članu tinkamiška)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
9.11.2005 10:56:31   
tinkamiška
Tule sem nekaj našla:
http://www.midva.com/si/forum/default.asp?id=429&m=2 
http://24ur.com/bin/experts.php?esection_id=22&expert=editaar&q_id=12243 

Upam, da bo kej pomagalouser posted image

LP,
Tinka

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
9.11.2005 15:36:36   
anja 26
Pozdravljena,

Jaz sem tudi pacientka dr. Reša. Ko mi je prvič vzel kri je bil prolaktin na 42 in me je še enkrat poslal tokrat pa sem bila na igli 40 min (0 min = 72prolaktin, 20min = 45prol, 40 min = 42) in na laparoskopijo zaradi PCO (PCO je eden od razlogov za povišan prolaktin) in nato mi je dal tablete Bromergon, katere zmanjšajo nivo prolaktina v mejo normale in tudi deluje. Zdaj jemljem klomifen 1/2 tistih pet dni in 1/2 bromergona in, ko sem bila na UZ po odnosu so bili 3 -je folikli 18,5 veliki.

Je pa žalostno in me zanima če je sploh res, Reš pravi, da je lahko folikl in v njem pa nobenega jajčeca, a je to res.??user posted image user posted image

Anja user posted image


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
9.11.2005 15:55:49   
Sisy
Punce hvala za vse vaše odgovore,zlate steuser posted image

Tinka,ja res me kar nekaj časa ni bilo na RR,sem rabila malo časa zase in malo odklopila...da sem prišla k sebi in da sem si "podstrešje" mal popucala in se nehala toliko obremenjevati z mislimi nauser posted image ...Tako da sem nazaj, seveda kot prenovljena in pripravljena na nove boje user posted image

Anja,vidim da sva v zelo podobni situaciji...Tudi mene je dr.Reš poslal najprej na HSG,v Postojni so ugotovili da imam zamašena oba jajcevoda,potem me je napotil še na laparo in histeroskopijo,po 6 mesecih še nisem zanosila zato sem zdaj pa na Klomifenu...in valda so mi dvakrat jemali kri,prvič sem imela ta povišan Prolaktin,drugič sem pa dala kri dvakrat v razmaku 20 minut in čakam na izvide....Če bodo izvidi enaki kot prejšnjič me čaka Bromergon.... v glavnem, sami tabletki.....user posted image
Anja koliko časa pa že jemlješ Bromergon? Pa kej pomaga? A res velikokrat ne pride do zanositve zaradi povišanega prolaktina?

Hmmm...toliko vprašanj.....vsakič mi je manj jasno.....user posted image

lep preostanek dne vam želim

pa-pauser posted image

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
10.11.2005 8:07:52   
anja 26
Naj ti odgovorim, sorry ker nisem prej Sisy,

Bromergon jemljem že mesec in pol, po 1/2 tabletke. Učinkuje pa takoj po enem tednu papcanja bromergona sem se odpravila v laboratorij in sama previrla stanje mojega prolaktina in ti povem, da je bil v mejah normale. Tako da res pomaga. Kar se pa tiče povišanja prolaktina in zanositve je pač nekaj na tem, saj tako sem iz raznih člankov prebrala.

Zdaj jemljem (prvi mesec) 1/2 bromergona in 1/2 klomifena in zadnič je pokazalo na UZ kar 3 lepe folikle.

Upam, da zdaj ratauser posted image ,

Lep pozdravček user posted image user posted image ,

Anja

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
10.11.2005 8:41:17   
Sisy
Anja,hvala za tvoj odgovor. Sem pa povprašala še dr.Pušenjaka kako je s to zadevo (mi ni bilo jasno kako so lahko ugotovili da imam oboje-svoje ovulacije in povišan prilaktinuser posted image ) in mi je zadevo pojasnil takole:
 
"Glede ovulacij nihče ne trdi, da niso možne ob povišanih vrednostih prolaktina, le da s teh pogojih včasih ovulacija ni tako predvidljiva, občasno izostane ali pa rumeno telesce prezgodaj propade ipd., vse to pa vodi v manjšo možnost zanositve."
 
Držim pestke da čimprej zagledaš/va user posted image  user posted image  !
 
pa-pa


(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
10.11.2005 8:53:20   
gojska
Čao,bromergon so tablete, ki jih dobiš pri povišanem prolaktinu.
Najprej ti bodo še enkrat vzeli kri, oz. trikrat v intervalih po 20 min. Če bo rezultat spet previsok boš dobila tablete. Jaz jih jemljem že več kot eno leto. Najbolje da jo vzameš zvečer, ker tako ti je slabo takrat ko spišuser posted image user posted image user posted image .
Na začetku sem se zbujala od slabosti, zdaj sem pa že kar navajena.
Srečno user posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
10.11.2005 9:00:42   
Sisy
No krasno,že po Klomifenu mi je slabo zdej pa še to!!!!!user posted image
 
Kri so mi že jemali v intervalih...čakam na izvide...jutri.....Vseeno upam da me ne bo doletela ta sreča da bom mogla še Bromergon jemat.....user posted image
 
Gojska,že eno leto jih jemlješ???? user posted image

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
10.11.2005 10:41:33   
MašaS
Punce, kdaj in kje so vam pregledali kri za prolaktin? Jaz že več kot dve leti ne morem zanositi, bila sem že na HSG, Laparo in histeroskopiji, pa mi še nihče ni dal v laboratorij glede prolaktina. Ste ve tudi že prej imele vse te posege, preden so vas dali na pregled prolaktina?
Zdaj, ko berem vaše poste, imam občutek, da bi bilo pri meni čisto možnouser posted image , da imam povišano raven tega hormona, ker sem STAAAAALNOOOOO pod stresom (v službi user posted image in potem zaradi službe še domauser posted image ).


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
10.11.2005 10:48:16   
rija
Sisy, evo iz prve roke: imela povišan prolaktin, samo eno merjenje prolaktina ni dovolj. Morajo ti narediti ritem prolaktina, ko ti v intervalih od pol ure vzamejo kri. Potem sem imela terapijo z pol tablete Bromergona, do zanositve. Meni je bilo tudi po klomifenu grozno hudo, pa tudi bromergon, ne glede na to, da sem ga jemala zvečer, mi je delal hude stranske učinke:slabosti, glavobole, vrtoglavice, lupljenje nohtov....ampak samo prvi mesec. Potem sem šla na ivf, ker ni bil uspešen, sem nehala z bromergonom. Potem sem šla na zamrznjenčke, pa so me skoraj linčali, ker nisem jedla bromergona. Me skoraj niso hoteli dati v postopek.
Pa sem vseeno izsilila in glej, danes mam še dva mesca, da bom videla mojega pikeca...user posted image

Želim ti obilo useha in da boš tudi ti čimprej user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
11.11.2005 8:45:19   
gojska
user posted image še malo več kot eno leto.user posted image
Sam mam tud neprehodne jajcevode, so mi nardil laparoskopijo pred več kot pol leta pa nič..................user posted image
Zdaj sem v prvem postopku umetne-upam da bo tudi zadnji.
Če boš dobila bromergon boš pač jedla, sej ni kaj, a ne. Sploh pa ni tako grozno.
čaouser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
11.11.2005 8:54:25   
Sisy
No včeraj sem dobila izvide...Prolaktin tudi pri intervalnem jemanju krvi povišanuser posted image ....Tko da sem včeraj začela jemat po 1/2 tabletke Bromergona...Jst ne vem a je to psiha ampak mi je blo učer po Bromergonu slabo za znortuser posted image user posted image .....Zdej pa ne vem več psiha al so te tableti res tok opasni....user posted image

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
14.11.2005 10:44:36   
gojska
user posted image Veš kaj Sisy, mogoče je samo prolaktin kriv, da ne zanosiš. Kar bi bilo prav super. Vse ostalo je še bolj agresivno za tvoje telo kot ta Bromergon.
Jaz ne čutim več slabosti po njem, je pa res da mi gre pošteno na živce, ker moram jemat vsak dan to kemijo.
Nekaj pojej preden ga vzameš.
srečno

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
14.11.2005 12:51:51   
Sisy
gojska....upam da imaš prav in da je res to razlog zaradi katerega še nisem user posted image ...iz zvojih ust v božja ušesa....user posted image

sej vedno prej jem (kosilo,večerja) pa mi je vseeno slabo user posted image user posted image

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
15.11.2005 13:21:16   
anja 26
Pozdravček Sisy,

Naj ti povem, da jaz zelo redko prebiram zasebno pošto.

Naj ti povem, če ti bo kaj pomagalo (verjetno si odgovore že dobila).
Jaz 1/2 bromergona jemljem zvečer po jedi in na začetku je bilo tudi meni ful slabo, zdaj sem se že navadila in slabosti so pa občasne.

Problemček, je sam v tem kolikor jaz vem, da ni nobeni drugih tablet za znižanje prolaktina kot ta bromergon, zato bo treba malček potrpet upam sam, da bo to kaj koristilo.


LP Anja

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
12.1.2008 22:46:59   
taja1234
ojla
jaz sem sicer prvic tukaj da se lahko pogovarjam z vami.jaz mam tud povisan prolaktin in jem te tabletke bumergon.ampak poleg tega da mi je slabo se vse izbruham.a je katera bruhala po tabletih??baje da je treba ta hormon znizat ce hoces zanosituser posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: POVIŠAN PROLAKTIN?
13.1.2008 1:37:38   
Anonimen
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2241217

(odgovor članu taja1234)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?