|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje
29.3.2011 12:24:55   
marantz
Ta vikend sem bila na obisku pri sodelavki. Hčerkici sem za prvi roj.dan kupila dve trenerkici. Kolegica ji vsa vesela omenjena oblačila pomeri in doda da bo jutri v vrtecu že tekala v moji trenerki. Malo sem se začudila in jo vprašala če je ne misli oprati, potem sva se zapletli v debato o pranju novo kupljenih cunj, posode...

Kakšno navado imate ve? Operete ped prvo uporabo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje
29.3.2011 12:41:34   
anckabancka
Enkrat sem gledala en dokumentarec, ko je ena punca skoraj umrla, ker je oblekla neoprane kavbojke in se zastrupila. Od takrat naprej perem vse nove stvari, pa tudi tiste ki jih dobim rabljene.
Ne operem edino nove bunde ali kape...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje
29.3.2011 12:42:24   
ajataja
Se zgodi pri kakih hlačah in majčki da hočeta hčerki imet takoj gor in ne kompliciram,pri spodnjem perilu ,nogavicah,kopalkah tu pa ni debate gre najprej v pralni stroj.

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje
29.3.2011 12:42:44   
tix
Posodo operem itak user posted image oblačila pa odvisno, za sina jih operem, zase pa če se mi mudi jo oblečt ne user posted image

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje
29.3.2011 12:43:25   
kristinaj
vedno....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje
29.3.2011 12:44:06   
Shorty_
vse najprej v pralni stroj, mogoče je res kaka jakna izjema, sploh od kar je mož delal v trgovini s tekstilom, še bolj pazim na touser posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje
29.3.2011 12:46:05   
tasa_m
Ja, stalno operem. Pa ne vem zakaj, men je pač logično da če hočem uporabit (pa naj bo novo ali rabljeno) da je potrebno prej oprat user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje
29.3.2011 12:48:58   
ZARA
Ja, itak operem, bogve skozi koliko rok je šlo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje
29.3.2011 12:51:27   
K_a_t_i
Vse. Izjema je kakšna jakna/bunda zame ali za očka. Za otroke pa res vse. Tamalem (10m) sem par mesecev nazaj oblekla eno jaknico iz H&M (novo, neoprano), da sem jo pokazala očiju - jo je imel na sebi 5 minut. Rdeč flek po vratu pa še dobro uro po tem. Zgledalo je pa kot neke vrste opeklina.
Ne samo, da se ta roba valja bohvejkjevse preden pride do nas, tudi barve (dejansko strupi v njih) so tako agresivne, da je treba pranje pred oblačenjem. No, tudi likanje naj bi bilo ok.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje
29.3.2011 13:16:14   
Tanik
za sina vedno operem preden obleče, edino zase kakšnih jaken, bund ne perem.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje
29.3.2011 13:27:42   
kajalin*
vse operem preden oblečemo!

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje
29.3.2011 13:54:44   
naja17
Ko pomislim kaj vse samo jaz zvlečem s sabo v garderobo v štacuni in da je vse kar jaz kupim ena pred mano z bogve kako higieno probavala, ja valda operem... Za malega pa sploh, še vse prelikam...

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje
29.3.2011 14:02:02   
madona77
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

vse operem preden oblečemo!
Enako. Sploh pa spodnje perilo in posteljnino.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje
29.3.2011 14:12:03   
Bojana 29
Vse nove stvari vedno operem - tudi bunde. Mož in tudi moja mami pravita, da nasploh pretiravam s pranjem. Ne morem namreč obleči otroka in seveda tudi sebe v npr. od peska zaprašene hlače ali v oblačila, ki smrdijo po hrani iz gostilne, pa še marsikaj bi se našlo. Vsak dan sta otroka oblečena v sveže cote - mlajšega, ki se še uči jesti pa preoblečem tudi po kosilu, če se polije z juhico ali popacka s hrano. Na teden operem do 10 strojev cot. Likam pa nič - imam tehniko sušenja in vešenja perila.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pranje
29.3.2011 15:08:46   
hrabra miška
Operem,sploh od mojega nakupa jakne pred pol leta. Prej sem prala skoraj vse,razen jaken in bund. Ko sem pred pol leta kupila jakno v trgovini, so se mi po telesu od pasu gor pojavili fleki, kot mačja bolezen. Šla sem k zdravniku in mu pokazala, takoj je rekel če imam kakšno novo oblačilo. Te fleke sem imela 2 meseca in so zelo srbeli, še sedaj so ostali kot da je koža brez pigmenta. Od takrat vse,čisto vse perem, še dobro da sem jaz dobila to, ne pa kateri od malčkov.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pranje
29.3.2011 15:30:45   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: Bojana 29

Vse nove stvari vedno operem - tudi bunde. Mož in tudi moja mami pravita, da nasploh pretiravam s pranjem. Ne morem namreč obleči otroka in seveda tudi sebe v npr. od peska zaprašene hlače ali v oblačila, ki smrdijo po hrani iz gostilne, pa še marsikaj bi se našlo. Vsak dan sta otroka oblečena v sveže cote - mlajšega, ki se še uči jesti pa preoblečem tudi po kosilu, če se polije z juhico ali popacka s hrano. Na teden operem do 10 strojev cot. Likam pa nič - imam tehniko sušenja in vešenja perila.


kakšno, če lahko poveš?

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pranje
29.3.2011 17:51:49   
anckabancka
Bojana29, kako velik pralni stroj pa imaš, da pereš do 10x na teden? Jaz ne perem vsak dan pa imam 4 otroke in nikakor nismo packi. So tudi vsak dan sveže oblečeni. Imam 7kilski boben.

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pranje
29.3.2011 19:14:16   
Alfabeta
Vedno vse operem. Od nekdaj...samo 1x se mi je mudilo na službeno zabavo in sem oblekla neoprano majico. jaoo sem naslednji dan dobila tak srbeč osip po hrbtu, da sme morala k dr. po kremo. Od takrat naprej pa sploh. VSE operem!

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pranje
29.3.2011 19:22:12   
sunny24
Vse operem, edino bund in jaken-mojih in od dragega ne. Za ta malo gre pa vse direkt v stroj. 

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pranje
29.3.2011 20:52:31   
valči
definitivno vse operem,mi ne poregne neoprano,prav smrdi včasih po nevemčem...

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pranje
29.3.2011 21:53:28   
Spark
Če samo pomislim, skozi kakšen proces teče blago od izdelave, pa do šivanja, me mine da bi oblačilo takoj oblekla. Vse gre v pranje, razen bund- teh ne perem takoj.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pranje
30.3.2011 20:17:16   
Bojana 29
Tanik - moja tehnika sušenja in vešenja je sledeč: oprano perilo dam v sušilni stroj za 20 - 30 min in vklopim funkcijo sušenja pri nižji temperaturi, perilo obesim takoj, ko je "posušeno" (če me slučajno ni doma ko konča sušilec, preden obesim cote vklučim funkcijo "zračenje perila, sušenje brez gretja" - ne vem kako bi drugače rekla tej funkciji, na stroju je narisana kot ventilator). Ko vzamem perilo iz sušilca je seveda še mokro, vendar že skoraj gladko. Pri obešanju vso perilo poravnam (ga močno potresem), prav tako nategnem vse robe (hlač, srajc) in ga obesim na široko (kolikor so pač široke majice, hlače) - ne tlačim perila na vrv (imam pa kovinske, fiksne "vrvi" ki se ne upogibajo). Takoj ko je suho ga zložim (zlagam direktno z vrvi).
Anckabanka - nimam pojma koliko kg gre v naš stroj. Imam klasičnega Gorenjevega starega 5 let.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pranje
30.3.2011 20:38:55   
titanik
Nova oblačila za celo familijo pred prvo uporabo samo sperem.



_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pranje
30.3.2011 22:08:00   
Freya88
Operem vse, ampak ponavadi brez uporabe detergenta, samo voda

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pranje
31.3.2011 9:26:17   
sakuL
spodnje perilo, posteljnino vedno! ostale stvari pa kar je "za čez" se tudi zgodi da ne takoj, drugače pa kar operem.

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?