|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehitro pridobivanje teže
21.1.2016 7:24:17   
Čebelica 2016
Pozdravljeni.
Sem nova na forumu. Sem noseca ze drugic, sedaj sem ze 17 tednov nosece (stara 29.let). Od zacetka nosecnosti pazim, da se ne zredim prevec. Nisem obsedena s kilogrami, samo ne bi rada pridobila nepotrebnih kilogramov. Seveda je pa tak, da bolj kot pazim kilogrami dobesedno letijo gor.
Pred nosecnostjo sem se intenzivno ukvarjala s sportom, a v nosecnosti sem prekinila zaradi krvavitev. Sedaj hodim na daljse sprehode. Moja prehrana pa zgleda npr. tako:
Zajtrk: jabolka in kefir
Malica: hrenovka in solata
Kosilo: zelenjavna kvinoja in solata- zelena +fizol
Malica: jabolko
Vecerja: solata (paradiznik, fizol, zelena solata).

Kolicine so res do te mere da cutim sitost. Sem pa res slabe volje, ker itak ze dlje casa ne jem kruha, ne jem sladkarij, kg pa grejo gor.
Ima katera kak nasvet kaj delam narobe? Zakaj je zo tako? Aja zanosila sem sz 64 kg danes sm pa ze 71user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehitro pridobivanje teže
21.1.2016 8:49:52   
Bigmamma
Zdravo, tudi jaz imam taksne probleme, v 20. tednu sem ze na 10+kg, je pa res da imam ogrooooomen apetituser posted image ali gledas na vnos soli? Ta povzroci otekanje in zastajanje vode, od tega tudi velik porast kg..

(odgovor članu Čebelica 2016)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehitro pridobivanje teže
21.1.2016 22:04:48   
Čebelica 2016
Ja sol... Bom poahtala mal :) no sej je res najbolj pomembno, da se pocutimo dobro in da nase bebice lepo napredujejo :) sej po prvi nosecnosti sem vse zgubila, sam vseeno je mal sok hitro dobivat kg ;)

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehitro pridobivanje teže
22.1.2016 18:05:44   
bskrle
Nisi napisal koliko si velika

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Čebelica 2016)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehitro pridobivanje teže
22.1.2016 19:36:02   
Bigmamma
Čebelica 2016 a si se prvic tudi velik zredila? Js sem se skor 30kg, dobila sladkorno in zatekala, ampak pocutila sem se pa odlicno, tudi bebici v trebuscku je blo fajn, kar ni hotela venuser posted image leto po porodu mi je ostalo 5kg viska..ampak, nihce me ni prevec kregal ker sem bla precej suha pred nosecnostjo. Sicer pa, zenske se ze tako ali tako prevec obremenjujemo s sabo in tezo, v nosecnosti si pa lahko malo privoscimo, ni tako?;)

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehitro pridobivanje teže
22.1.2016 19:49:44   
Marčevka2010
No, 10 kg plusa v 20. tedni je pa kar malo veliko. Tudi preveliko pridobivanje teže lahko škodi dojenčku, lahko vodi v sladkorno ali je vzrok zanjo.
Pa še to, kg se najbolj nabirajo v zadnjih dveh mesecih. Na začetku naj se ne bi tako zelo.
Lahko pa tudi, da se v telesu zadržuje voda, to lahko poviša kg.

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
22.1.2016 20:05:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Čebelica 2016)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehitro pridobivanje teže
22.1.2016 20:18:21   
Bigmamma
Ja vem da je velik..sem mela ze prvic sladkorno, verjetno bom mela tut zdej. Pa sem se v prvo res drzala diete, sem vseeno fejst zatekala..ampak se res ne sekiram, dokler je z otrockom vse v reduuser posted image
Pa so mi rekli, da bom prej rodila, sem sla pa en teden cez rok, tk da so mogli se sprozit na koncu..sicer pa nevem kk vam enim rata, da se zadrzute pri nosecniskih zeljah, dobre ste user posted image kak nasvet mogoce?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehitro pridobivanje teže
26.1.2016 21:16:02   
Tippi
Nosecniska sladkorna,ali preslabo delovanje scitnice.to drugo zna bit dostkrat problem,velikokrat ugotovljen ze med nosecnostjo,se veckrat pa diagnosticiran takoj po porodu.preveri oboje.

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehitro pridobivanje teže
29.1.2016 18:26:27   
Čebelica 2016
Mogoce res deluje kot obsedena s kilogrami, a v resnici se mi zdi samo cudno prehitro pridobivanje kg. Sem konec 18 tedna in jih mam ze 7-8 kg dobljenih. Jem raznoliko hrano, tisto je hiu sam primer enega izmed jedilnikov. Jemnpa vse od kraja, pac kruha in sladkarije ne. Pa seveda ostalega balasta. To sem ze pred nosecnostjo izlocila, ker sem se tudi tako bolje pocutila. Visoka sem 170 cm. v prvi nosecnosti sem jedla vse po vrsti, to je nlo pred 6 leti in sem se zredila 15 kg. Nisem se gibala, jedla sem kadar sem hotela in kar sem hotela. Zato pa zaj "panicarim", ker pazim na gibanje in seveda prehrano pa gre hitro gor. No sej zaj sem se nekako sprijaznila, se naprej bom zdravo jedla in se veselila lepih dni z otrocickom:) seveda pa mi je od nekdaj bolj pomembno zdravje kot pa videz, zato pa tudi zdrava prehrana ;)
Z gibanjem in telovadbo bom pa po nosecnosti tudi nadaljevala ;)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehitro pridobivanje teže
20.11.2018 13:13:51   
Michonne RR
Hej,

Za vse nosečke, ki vas zanima koliko se lahko zredite med nosečnostjo je tukaj zanimiv članek..
http://www.ringaraja.net/clanek/koliko-se-lahko-zredim-med-nosecnostjo_61.html#

(odgovor članu Čebelica 2016)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?