|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Priimek po poroki
23.10.2006 12:14:12   
Ovnica78
Kako se pišete po poroki? Jaz sem vedno govorila, da bom obdržala tudi svoj dekliški priimek, sedaj pa vedno bolj razmišljam, da bi obdržala samo črko, ker imam oba priimka dolga, pa tudi ime.
Prosim za kakšno izkušnjo s priimki. Kako je potem s podpisovanjem?

< Sporočilo je popravil puncica -- 23.10.2006 12:58:55 >


_____________________________

6.1.2006 Prijokal na dan naš korenjak Tin.
15.6.2009 Prijokala na dan naša princeska Iva.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Priimek po poroki?
23.10.2006 12:20:20   
CUKRČEK
prevzela sem moževega.

< Sporočilo je popravil puncica -- 23.10.2006 13:05:13 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Priimek po poroki
23.10.2006 14:17:03   
Olivija
jaz ga ne mislim spreminjati, ker mi njegov priimek ne paše k imenu, pa še eno žensko z enako kombinacijo poznam, pa mi ni ravno najbolj simpatična.

Še nekaj je, preden se bova pročila, bom verjetno stara že čez 30 in se mi zdi, da če sem bila 30 let ****, potem zdaj ne bom kr naenkrat XZ, jaz bi se težko navadila. Edina varianta je, da vzamem njegov priimek zraven.

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Priimek po poroki
23.10.2006 14:21:35   
viv_
Jaz sem prevzela možev priimek.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Priimek po poroki
23.10.2006 14:50:48   
anckabancka
Prevzela sem možev priimek in se mi zdi to nekaj čisto normalnega. Tudi si ne predstavljam, da bi se otroci pisali drugače kot jaz ali moj mož. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Priimek po poroki
23.10.2006 15:06:11   
temboli1
Prevzela možev priimek, ki je daljši kot moj prejšnji. Od poroke še ni dva meseca, pa imam še vedno probleme z navajanjem. Ampak bo že počasi.
Najbolje je, da čim manj kompliciraš, meni je lepo, ker se piševa oba isto.

lp

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Priimek po poroki
23.10.2006 15:39:17   
mmijau
Prevzela sem možev priimek. Vsi trije se pišemo enako in to mi daje občutek pripadnosti k naši družini. Če ne bi bila poročena bi  otroku dala svoj priimek, tako pa,....user posted image


(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Priimek po poroki
23.10.2006 16:21:00   
Katrin
Prevzela možev priimek.

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu mmijau)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Priimek po poroki
23.10.2006 18:40:08   
Anonimen
prevzela sem moževega. OD poroke je že 7 mesecev, pa se še vedno včasih hočem podpisati z dekliškimuser posted image . Prevzela sem moževega, ker nisem hotela komplicirati, drugače se pa ko se moram podpisati počutim kot, da je to nekdo drug in ne jaz. Upam, da se bom navadila.

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Priimek po poroki
24.10.2006 7:08:44   
skuštrana
Jaz sem obdržala svojega in dodala moževega. Pa sem full proti dvema priimkoma, ampak zarečenega kruha se največ poje. user posted image Stvar je pa takšna, da ima moj mož zelo zakompliciran priimek, poljski, z zelo čudno kombinacijo črk, ki je nihče ne zna izgovorit. Najprej sem hotela obdržat samo svojega, vendar s tamalo velikokrat potujem preko meje, tamala ima pa očkov priimek..
In je nastala takšne kombinacija.
Sicer od poroke ni dolgo, vendar se še vedno in povsod predstavim samo s svojim priimkomuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Priimek po poroki
24.10.2006 12:29:29   
Solero
Vzela sem priimek od moža. Zelo lepo nama je, da se piševa enako, pa tudi lep priimek je, tako da mi ga ni bil noben problem vzeti.
Je pa to čisto stvar posameznika. Če si zelo navezan na svoje ime, če se z njim popolnoma identificiraš, potem je sprememba verjetno zelo težka.
Jaz sem tudi bila skoraj 30 let ****, a bom do konca življenja XW. Konec koncev sem to še vedno jaz. In konec koncev je ime samo uradna formalnost, ki o človeku nič ne pove.

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Priimek po poroki
24.10.2006 20:55:54   
ledenka
obdrzala sem svoj priimek user posted image  iz povsem prakticnih razlogov

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Priimek po poroki
24.10.2006 23:38:04   
munip
Sama sicer (zaenkrat) še nisem bila postavljena v situacijo, da bi se morala odločiti za enega, drugega ali oba priimka, rada bi te sam opomnila, da se pozanimaj, če je samo črka sploh možna. Jaz sem namreč želela lani sinu in letos hčeri dati začetnico mojega priimka, se pravi črko, in partnerjev cel priimek, pa to žal ni več možno. Črk ne moreš več dati. Lahko samo dva priimka, okrajšav pa ne. In tako imata otroka samo partnerjev priimek, ker bi jima še z mojim dodatno zagrenili življenje.

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Priimek po poroki
25.10.2006 9:44:55   
Kuba
Prevzela moževega (je boljša kominacija zdaj user posted image ) .

(odgovor članu munip)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Priimek po poroki
25.10.2006 14:43:13   
Pupa*
Prevzela sem možev priimek... se je obema prov luštno zdelo... user posted image  meni je lepo tko, nikoli si nisem želela, da bi imela dva priimka

Kot je pa rekla Munip, pa samo črka res ni možna... v pravnem prometu sigurno ne, moraš vzeti oba polna priimka, če tako želiš, podpisuješ se pa potem seveda po želji.

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Priimek po poroki
26.10.2006 9:27:19   
urskas
Žijo,

samo črke od svojega priimka ne moreš vzeti!!! Vse ali nič.

Jaz sem vzela oba, iz preprostega razloga, da se ne morem pisati tako kot tašča (ki sva takrat delali v isti službi). Otroci se pišejo po možu. Tudi jaz se predstavljam z moževim priimkom, ko gre za otroke, gospodinjstvo itd. S svojim pa v okolju, kjer sem prepoznana po "starem".

(odgovor članu Pupa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
26.10.2006 10:47:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urskas)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Priimek po poroki
26.10.2006 11:14:16   
modrooka
Prevzela sem možev priimek. Najprej sem namerava obdržati tudi svojega, potem sem si pa premislia. V tem kar naenkrat nisem videla več nobenega smisla. Priimka itak ne bom prenesla naprej v naslednji rod, tako, da je itak vseeno... Pa še možev priimek mi je bil zelo všeč... user posted image

_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Priimek po poroki
7.11.2006 23:10:45   
frutka_
Obdržala sem svojega in dodala moževega.

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Priimek po poroki
8.11.2006 21:56:36   
Anonimen
Jaz bom imela po poroki (čez dober teden) samo možev priimek. Ravno danes smo se v službi do solz nasmejali kako bi zgledalo, če bi imela oba. Hudo!user posted image

Lp, Jasna

(odgovor članu Ovnica78)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Priimek po poroki
9.11.2006 9:40:15   
jakaracman
Svojemu dodala še moževega , ko se podpišem moram napisati 22 črk.Meni to ni problem, hči ima pa kratko ime in možev priimek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Priimek po poroki
9.11.2006 13:12:02   
Hecko
Hihihi... men' se zdi prav hecno, da odgovarjate samo punce... kaj pa fantje?

Meni osebno bi bil ženin priimek čisto cool. Hmmm... mogoče je razlog tudi v tem, da nameravava živeti pri njej, torej da se bom "priženil"... user posted image

_____________________________

Življenje je preresno, da bi ga jemali resno!

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Priimek po poroki
11.11.2006 22:31:11   
iva01
Jaz pa bom svojega obdržala, si sploh ne predstavljam da bi se pisala drugač, se mi zdi kot da bi del sebe zavrgla. (Moje mnenje.)

(odgovor članu Hecko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Priimek po poroki
11.11.2006 22:34:44   
sarazan
Ker moj dekliški priimek ne predstavlja moje osebnosti in nanj nisem navezana, sem ob poroki privolila, da se bomo vsi v naši družinici pisali enako - po možu.

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Priimek po poroki
11.11.2006 22:42:04   
Jančika_
Mi se vsi pišemo enako - vsi imamo oba priimka.

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?