|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim kak nasvet za trebušno virozo - rotavirus
6.3.2006 9:01:15   
Pupica
Pomoje smo pri nas nekaj fasali. Najprej je že v soboto ponoč najina mala pupica bruhala, ampak čez dan je bila OK. Ni sicer imela teka, tut driske sicer ne, je pa veliko popila.
Jaz pa tut že 2 dni nisem imela teka, včeraj pa sem še bruhala. To sploh ni fajn, ker že tako izgubljam težo ( v 6.mesecu user posted image ) saj sem v 6.tednih izgubila -3kg. Potem sem sicer do nasl.pregleda pridobila 0,5kg, zdej pa spet to.
Sploh ne vem kako nej zdravila vzamem, mi je moj dragi ponoč skuhal kamilce, pa sem vse izbruhala. Ker pa imam težave z otrdevanjem trebuha sploh ne vem kako nej vzamem zdravilo (buscopan in Mg)???user posted image
Povejte prosim, katera zdravila lahko jem:linex?oglje?Kaj pa hrana, katera je vam pomagala?user posted image

In kaj ponuditi malčici? Včeraj je namreč pojedla le pol keksolinota, malice ni jedla, za kosilo le pol krožnika juhe, čeprav ponavadi poje 2, kosila ni hotela, proti večeru pa je izbruhala vso juhicouser posted image

Hvala za vse nasvete!user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 9:10:58   
dory
Evo pr nas isto...no jest se redim normalno tle ni dileme :)...

Ampak tamal je ful cudn zadnje dni...v petek zvecer je neki bruhal, v soboto dobil vrocino z drisko, jest ze tko noce kej prevec, zadnja dva dni pa sploh nic...kar ga uspem nahecat,da poje kak koscek kruha s salamo...to je pa vse...zlice videt ne sme, ker se mu drgac zacne ze obracat...no dones vrocine nima, tud driske ne, jest pa se zmer noce...zej pa ne vem...al so zobki ( rastejo mu spodnje petice ) al je kak virus...znorela bom k ne vem kaj nejuser posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 9:12:57   
mia-2
Ko sem delala na pediatriji so ravno imeli vsi rota virus.Prvo pravilo je da otroka nikoli ne sili jesti, če mu ne paše.Kolkor bo pojedla bo super.Zelo pomebno pa je da čimveč pije.Rota virus itak mine v 3-največ 5 dneh.Za tebe pa žal ne vem po moje je najboljše da vprašaš zdravnika kaj je najbolje da vzameš.Da ne bi bilo stranskih učinkov.pa še en nasvet vse površine in igrače fajn očisti vsak dan ker je ravno zadnjič ena zdravnica rekla da se rota virus lahko na površinah obdrži celo 3 mesece?!

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 9:13:39   
dory
pupica...glede otrdevanja bodi nadvse previdna in pozorna...ni vsako otrdevanje tko nedolzno kot sem tle na tem forumu ze brala...jst sem mela buscopan pa ni nc pomagal...

Glede hrane...kaj pa vem...jej take stvari ki zapirajo...pa kak linex vzem,ce lahko...pa velik pij...ce ne pa k men prid za kak dan, bos vidla,kako bos hitr kasno kilo gor dobila :)

drzim pesti, da se hitr postima :)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 9:14:36   
mehurčica
Ojje, boščeki. Dosti pijte-kak šipkov čaj. Če bruhate, jaz nimam pojma kaj druga bi predlagala. Pri driski pa Linex.


Pozdravite se čimprej! Pupic@, enga poljubčka pošiljam še bebici v trebuščku.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 9:26:54   
MusiMarusi
Pri nas je pa naš mali imel rota virus (star 4 mesece) in je pediatrinja naročila naj mu kuhamo čaj suhih borovnic kateri zapira, ta bo verjetno tudi zate dober saj to je čist naravna stvar. Pa seveda čimveč pijte, si umivajte roke...

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 9:29:57   
pinkiponki
Pupica, sori, pomagati ti ne znam-upam, da bo čimprej dobro, samo hotla sem povedat, da sploh nism dojela že prejle ko sm vidla tvoj podpis - da boste maja 4 najboljši par, zdele pa vidim, da si res nosečka. Ne vem kako sem to lahko zgrešila?! Čestitam, čeprav pozno

_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 10:26:24   
Lunca1
Kadar je precej bruhanja in driskanja, je potrebno pit čim več vode, noter pa nekaj zrn soli.

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 10:31:45   
Anonimen
Dan!

Nejc je imel tako virozico. Prvo dopoldan je bruhal, potem pa sam driska. Ni pomagal ne linex, ne čaj borovnic, oglje, nič.
5 dni in konec, kot da bi odrezal. Ni pa imel vročine niti en dan ne.
Ti pa vzemi busc. tablete, če so ti jih predpisali, seveda pa na pregled pojdi čimprej.

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 10:34:31   
KODA
Cimveč piti.Če ne je,še ni tak problem,samo da dobi dovolj tekočine vase.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 11:11:54   
kofetek2010
user posted image  lahko Buscopan, kalcij, aktivno oglje, Linex, pa čimveč pij, mogoče ti bo pomagala kakšna pijača z mehurčki (kola, pepsi, šveps,...) in bobi palčke (zaradi nadomeščanja elektrolitov, ki jih zbubljamo z bruhanjem in driskanjem)  user posted image

upam, da se čimprej pozravite! user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 12:11:04   
Maxica
Ojej Pupica, pazi nase.user posted image
Sicer pa zgleda, da res nekaj razsaja. Max včeraj tudi ni imel teka, danes mu pa ful teče iz noska in kašlja.user posted image Upam, da nismo česa fasali...user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 12:15:08   
puncica
Pupic@, kot sem že rekla držim pesti zate, pa za Tio, da se čim prej izližeta s tega driskanja in bruhanja, res me je kr groza, ko se spomnem, ko sem jaz en dan bruhala pa sem bila tako švoh potem, da groza, ti pa še hujšaš, šit no, kaj pa G. pravi, sploh to napenjanje pa to pri bruhanju?user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 13:31:35   
morskadeklica
Ja šit no, a vi tudiuser posted image

Jaz ti bom samo to rekla, da tamale ne silit jest. Jaz sem  nardila to napako in sva zato ostali en dan več v bolnici. Če se bo pa nadaljevalo, pa le pejta do zdravnika, da dobita infuzijo. Pa upam, da bo čimprej vse okuser posted image  Sem pa imela jaz lani v user posted image  isto virozo, ampak k sreči le en dan. Pila sem čaj po požirkih, jedla pa prepečenec. Počasi. Klicala sem takrat na ginek, pa mi je rekla, da če po dveh dneh ne bo boljše, da moram priti gor po infuzijo.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 14:16:31   
Pupica
No da vam poročam. Očitno ni rota virus, ker sva obe brez vročine(pa tudi tiica nima driske). Zajtrk jeTia prespala, ko se je zbudila sem jo vpršala če je lačna, če bo jedla, pa so bile prve besede PILA!!!Ok, do 12h je spila več kot 1 l tekočine (kamilčni čaj-sladkan ter cedevito). Za kosilo je pojedla cel krožnik juhe, sedaj pa spi.
Mama...jaz pa sem drug problemuser posted image Zajtrk sem prešpricala, ker mi je bilo še slabo. Sem pa uspela popiti 2 x oglje, pojesti vse tbl. (buscopan, linex, Mg, centrumMAMA). Za malico sem pojedla 1 banano, in celo juho sem pojedla en krožnik, brez da bi bruhala(čeprav je nisem jedla že pol leta, ker se mi je v user posted image ustavila). Potem pa je babi merkala Tio, ki je bila malo bolj mirna kot včeraj, jaz pa sem zaspala. In sedaj se počutim mnogo bolje, le tresem se še malo pa tudi švoh sem.
Mi je pa kr toplo priuser posted image od vseh vaših lepih beseduser posted image .Včasih že to pomaga.
Najbolj me je namreč skrbelo, da ne bom mogla obdržati tekočine v želodcu in bi mogla zaradi tega v bolnicouser posted image user posted image user posted image user posted image

HVALA vam vsem za lepe želje, upam da sem na dobri poti. Sej samo da bruham ne, pa je OK.Včeraj namreč sem požvečila celo pest suhih borovnic user posted image po eni ure more žvečenja, sem jih pa izbruhalauser posted image Ravno tako je bilo z tekočino, linexom, vsem...


LP od nas 4!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 14:26:33   
Anonimen
Pupic@, sja so ti napisale, da pri rota virusu ni nujno vročina.
Ampak če ti toliko zgubljaš na teži, ti otrdeva trebuh in bruhaš, pojdi k zdravniku, res.

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 14:28:50   
Bibica
Najboljše zdravilo za drisko sta kokakola in bobi palčke. Pravijo da linex kadar sumimo na zastrupitev.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 14:30:37   
Bibica
Joj pomota ne linex, oglje je kadar mislimo da gre za zasrupitev, linex pa za zapiranje

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 14:34:32   
viv_
Meni je vzgojiteljica rekla po požirkih odprto radensko, tako, k je že mal postana.

(odgovor članu Bibica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 14:39:42   
Pupica
Zdaj sem že čisto zmešana od vseh nasvetovuser posted image Mami je namreč odšla v lekarno povedala situacijo, in ji je magistra kao svetovala oglje. Linex tut omenila ni, ampak k sreči sem imela eno škatlico še doma, in sem ga tudi takoj začela jesti (ampak včeraj tako ni bilo učinka, ker sem vse izbruhala).
Mislim pa da ni rota, ker Tia ni driskala user posted image user posted image A ni pri rota obvezno bruhanje + driska ?

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 14:55:50   
kofetek2010
oglje ti ne bo nič škodovalo, absorbira (vsrka) vase vse strupe, ki so v želodcu in se z blatom izloči iz telesa (zato se ne vstrašit, če boš črno sračkala) user posted image
linex pa zapira in tud nič ne škoduje user posted image  

v nosečnosti sem konzumirala oglje + linex + kalcij + Buscopan, ko smo bili v Egiptu user posted image  

da boš pomirjena pa vseeno stopi do G in naj te mal pregleda user posted image

in en velik user posted image za vaju! ups, za vas 3! user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 15:06:13   
Ajsha
Linex ne more zaustaviti bruhanja. Lahko le omili drisko, ker vsebuje bakterije, ki so sicer v veliki količini prisotne v črevesju. Proti bruhanju najbolj pomaga čas in uživanje čim manj obremenilnih stvari za želodec. Ker si nseča je pri tebi problem možne dehidracije, zato pij ustekleničeno vodo. Nikar ne vznemirjaj želodca s čaji in kakšnim sadjem in zelenjavo. Če ti bo uspelo kaj zadržati v želodcu, jej prepečenec. Mleka se izogibaj v širokem loku. Ko boš bolje, pojej kaj slanega, da bož lažje zadržala vodo v telesu.

Rota virusa brez driske ni, pa tudi odrasli ga ne dobijo kar tako. To, kar imaš ti in tvoja punčka, je kaj drugega. Mogoče sta se zastrupili s kakšno hrano, ki vama je vznemirila želodec.

Sicer pa veliko tekočine in čim manj česa drugega, da se želodec pomiri.

_____________________________

Love is in the air...

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 16:40:16   
Šoni
Kadar organizem izgublja veliko tekočine iz organizma, bodisi zaradi driske ali bruhanja je potrebno v telesu nadomestiti ne samo izgubljeno tekočino, pač pa tudi zelo pomembne elektrolite, zato si v lekarni kupi rehidracijsko sol NELIT. V njej imaš vse elektrolite v pravilnem razmerju. Če pa boš dalj časa driskala ali bruhala pa le pojdi k zdravniku, ker je dehidracija zate v tem obdobju zelo nevarna, bolj kot za otročka.

Lp, Šoni

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 19:25:54   
Pupica
No očitno se je zadeva unesla. Sicer nimam teka in se moram prisilit, da kaj pojem, ampak bruhanje se je ustavilo. Prav tako je tudi mala pupica pridno spala od pol 13h do 18 (skupaj z mamo) in ko se je zbudila je celo pojedla "kosilo".user posted image Prav tako ni težav z pitjem, se prisilim, da vsaj pol litra tekočine popijem vsako uro.Sicer mi ne uspe vedno, ampak glavno da mi vsaj polovičko!user posted image

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prosim kak nasvet za trebušno virozo - ro...
6.3.2006 20:36:04   
TaRe*
O božčke.
Hvala bogu,da je bolje z vama.user posted image
Vse nasvete,ki bi ti jih tudi jaz dala,si že dobila,zato ne bom ponavljala.
Samo nekaj je.Ne vem,če se je treba preveč sekirat zaradi hujšanja.user posted image
Ko sem jaz nosila Tamaro,sem tudi hujšala.CCa 7 kg od drugega meseca,pa do sedmega.Pa sem vprašala mojega G če je kaj narobe,pa je reku,da ni nič narobe,da gre namesto mene pač na dojenčka,pa bo malo bolj zalit.Pa točno tak je blo.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?