|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skrajšan del.čas - da ali ne?
6.3.2006 21:45:05   
kepa*
Je že tako, da je vsega lušnega enkrat konecuser posted image in tako se končuje tudi moja podaljšana porodniška.
Ker pač v svoji službi nisem preveč zadovoljna, a nimam druge izbire in ker bi še vedno rada bila čim več s svojim otrokom, sem začela razmišljati o skrajšanem (polovičnem) delovnem času.
Pa me zanima, če je tu katera, ki to prakticira. Kako se to obnese? kakšen je delovnik?
Delam v šoli in se bojim, da bi kljub skrašanemu del. času bila v šoli več, kot je potrebno (luknje v urniku...) in se mi potem to ne bi splačalo.
Vem, da je plača pol manjša.
Toda kaj, če imaš kredit? Kredit bi z možem že odplačala, a me zanima, če je možno, da ti ostane par 10.000 od plače? Lahko to predstavlja kak problem? S tem mislim, če zaradi kredita kaj komplicirajo glede odobritve skrajšanega del. časa?

Pa še to: kako je z dopustom, regresom, malico, prevozom...?

Tiste, ki to koristite, zaupajte vaše izkušnje s tem. Ste zadovoljne, kaj ni ok?

Kmalu se bom morala odločit.

Lp 

_____________________________

Letos pa bo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
6.3.2006 21:46:25   
rija
Koliko ur pa si dejansko v šoli?

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
6.3.2006 21:46:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
6.3.2006 21:50:53   
kepa*
Rija, še ne vem, ker morajo sestavit urnik. Prej sem bila od 7ih do pol dveh, k temu pa prištej še skoraj uro vožnje na eno stran in delo s pripravami itd. doma.

Deni, nejcko ima skrajšan del. čas?

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
6.3.2006 21:53:29   
lutka
Sem ena izmed tistih ki prakticirajo skrajšan delovni čas. Delam pet ur na dan, se pravi 25 ur tedensko. Pripada mi vse kar pripada tudi mojim sodelavkam po kolektivni pogodbi, se pravi polni regres, malica in potni stroški. Dobim cca. 30 - 35. 000 sit manj plače.

Kar se tiče preživljanja časa z otroki mi ni žal ,da sem šla na skrajšani delovni čas. Sem pa bila zelo razočarana, ko sem na banki zaprosila za kredit in so me zavrnili, ker imam premajhno neto plačo in sem kreditno nesposobna user posted image user posted image . To pa je tudi edina stvar zaradi katere mi je malo žal, da sem šla na skrajšani delovni čas. Ampak tudi to bom preživela.

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
6.3.2006 21:56:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
6.3.2006 22:31:25   
gamini
Tudi sama koristim to "ugodnost". Delam 20ur/teden, plača pa je
cca 1/3 nižja, ko pa odštejem še kredit, ki ga imam od prej, se res
precej pozna.
Vendar pa mi ni žal, spet bi se tako odločila.user posted image Čas, ki ga preživim
z mojo pikico, je dragocen. 

Pomanjkljivost: iz banke so me prijazno obvestili, da mi morajo
(glede na moje dohodke v zadnjih mesecih) zmanjšati limit.user posted image
Pa bomo že preživeli, tudi brez tistih fičnikov.user posted image

Kot pravi Al bina: Samo, da smo zdravi, pa da imamo za sprot.  user posted image   

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
7.3.2006 5:43:27   
Petra P.
mene pa je prepričal podatek, da če ponovno zanosim, bo tudi porodniška polovična ???? in ker smo res spet takoj zanosili, bi mi bilo kar žal.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
7.3.2006 8:12:15   
bskrle
Če misliš imeti kmalu še enega user posted image , potem se ti skoraj ne splača, sploh v šoli ne, ker moraš sedeti na raznih konferencah, to raje vprašaj na sviz, da ti razložijo. Imaš pa možnost, da ne delaš vse dni v tednu, če imaš polovični delavnik. Mislim,d a se z enim otrokom kar da, z dvema je bilo težko, za tretjega sem pa že odločena, da bom šla delat le za polovični čas vsaj za eno šolsko leto. Ratzen, če bi dobila možnost, da učlim na kakšni srednji šoli, kjer so vzgojeni otroci.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
7.3.2006 8:15:28   
rija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

na tvoj zadnji stavek....

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
7.3.2006 11:44:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
7.3.2006 12:58:55   
nejcko
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , Bskrle, na SŠ iščeš vzgojene otroke s svetilko (ponekod celo z lupo), na gimnaziji jih pa morda res najdeš ob dnevni svetlobi.  Na faks bo treba it učit, na faksuser posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Skrajšan del.čas - da ali ne?
7.3.2006 13:00:22   
nejcko
Aja, Kepa, tebi sem pa odgovorila privat.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?