|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:03:50   
Mehičanka
Danes sem našo 15-mesečnico prvič peljala v vrtec. Bila sem zelo optimistična, potem pa popolnoma razočarana. Zanima me, če je tudi v drugih vrtcih tako ali samo v našem:

- otrok sploh ne slečejo/oblečejo (v sobi je bilo kar hladno, pa so bili eni v kratkih rokavih in poletnih hlačah, drugi oblečeni čisto jesensko)
- za malico je dobila le en krhelj jabolka (do kosila je bila že sestradana, ker je vajena za malico pojesti vsaj celo banano)
- za pit je dobila le pol deci (ogabnega) čaja, in to takoj po jabolku (sicer jim sploh ne dajejo za pit)
-za kosilo je dobila cisto malo porcijo (pol tistega kar poje doma, pa je v mejah normale)
- previjajo jih vse na enkrat, prvič pred kosilom, s tem, da jim ritke sploh ne umijejo, ampak samo zamenjajo plenico...da o raznih mazilih niti ne govorim
-pred vrtcem na terasi, kjer so se ti mali otroci igrali, mrgoli os, ker jih še niso našpricali in pregnali....

Ne vem no, jaz sem čisto razočarana. A od vrtca res pričakujem preveč?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:10:31   
Anonimen
otrok sploh ne slečejo/oblečejo (v sobi je bilo kar hladno, pa so bili eni v kratkih rokavih in poletnih hlačah, drugi oblečeni čisto jesensko)
- za malico je dobila le en krhelj jabolka (do kosila je bila že sestradana, ker je vajena za malico pojesti vsaj celo banano)
- za pit je dobila le pol deci (ogabnega) čaja, in to takoj po jabolku (sicer jim sploh ne dajejo za pit)
-za kosilo je dobila cisto malo porcijo (pol tistega kar poje doma, pa je v mejah normale)
- previjajo jih vse na enkrat, prvič pred kosilom, s tem, da jim ritke sploh ne umijejo, ampak samo zamenjajo plenico...da o raznih mazilih niti ne govorim
-pred vrtcem na terasi, kjer so se ti mali otroci igrali, mrgoli os, ker jih še niso našpricali in pregnali....

Ne vem no, jaz sem čisto razočarana. A od vrtca res pričakujem preveč?


A si bila ves dan zraven?

Zajtrka ni jedla? Ponavadi je zajtrk ob osmih, pa se napokajo, tako da bi komot tudi brez malice počakali do kosila ob 12.

A vmes ni nič "rekla", da bi pila? Mogoče pa ni bila žejna. Čaj je tak kot je, četudi je ogaben, se bo nanj navadila. Morda pa njej ni bil ogaben. Si ga probala?

Tudi pri hrani ne zna "pokazat, povedat", da bi še jedla? Mogoče ji pa ti daješ prevelike porcije.

Ja, takšna je pač rutina, če pa bi se vmes poblatil, bi ga pa previle, zagotovo. Plenica od nekje sedmih, pol sedmih zjutraj pa do kosila pa tudi mora zdržat.

Ja no, to bi pa res lahko nekako sanirali.






(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:11:03   
rija
Po moje da ne pričakuješ niti približno preveč.

Pomeni se malo z vzgojiteljico.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:17:29   
dory
hm kaj pa zajtrk? ponavadi ze tam precej dobijo, tako,da malica da ali ne ni take panike...ne vem,ce bi sama opazila taksne nepravilnosti, bi TAKOJ stopila v kontakt z vzgojiteljico...saj razumem, moj otrok v vrtcu ni edini, ampak neki normalni pogoji pa ze morajo biti zagotovljeni ane? otroci niso stevilke in tudi se jih ne spedena po tekocem traku no...ce je to tako, potem tudi vzgojiteljica in pomocnica tega dela ne opravljata profesionalno...ni sam otroke postimat in to cimhitrej ne glede na to kako so zrihtan...halo?! 

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:20:26   
srki
Ko sem jaz uvajala otroka, sem prišla na uvajanje po zajtrku in ostala tam do kosila, se pravi, ko je bil čas za kosilo, sva šla domov.

Še nobenemu ni bilo tako hudo narobe, če je bil samo polulan in mu niso brisali in mazali ritke, tudi mi ne, pa smo bili doma, pa še takih kvalitetnih plenic ni bilo.

Ose? Lahko jih pošpricajo, vendar pirdejo znova nove in nove, najbolje, da vsak mrčes pošpricajo, pa je.

Zate je bil mogoče čaj ogaben, za druge otroke ali starše ne, pač, stvar okusa.

Ne vem no, saj verjetno tudi doma ni vse idealno, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:21:55   
srki
A si bila na uvajanju z njo, ali je bila prav že v vrtcu?

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:26:08   
piščanc
- glede oblačil bi jih morale bolj paziti, ampak res je tudi, da ima vsak otrok svojo temperaturo in starši jih oblečejo temu primerno

- med zajtrkom in kosilom še malica? pri ans imajo ponavadi na voljo sadje in ga gredo lahko sami iskat

- sok je bil v vrtcu vedno samo za praznike, se še jaz spomnim

- jaz mu tudi samo zamenjam plenico?, krem pa že dolgo ne uporabljamo

kaj pa vem zarado vseh teh razlogov, ki si jih napisala otroci ne marajo v vrtec. in ja, večinoma je to povsod. samo starši (in otroci) se prilagodimo. je pa težko 17 mulčkov upadenati, da ni problemov

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:29:48   
tinkamiška
midve sva bili danes tudi prvič v vrtcu.

za zajtrk je bil kruh in salame, za pit pa čaj. So lahko jedli kolikor so hoteli. Iza ponavadi čez cel dopoldan je sadje, ampak je bila danes polno zaposlena in se ni niti spomnila nanj, čeprav bi mi bilo všeč, da bi jim ga ponudili(ker vem, da v nekaterih vrtcih to počnejo). Ob 11ih je začela malo prosit za keks in glodat igračo-koruzo, mislim, da bi nekako zdražala do 11.30, ko imajo kosilo, pa sva danes že prej odšli(sta vzgojiteljici tako svetovali)

Previjajo jih pa tudi tukaj samo pred kosilom(razen, če se prej kdo pokaka, ga  seveda previjejo), me je pa malo zmotilo, ker nimajo nobene previjalne mize ali prostora posebej za to, ampak jo bojo že previle na kakšni blazini, to se mi ne zdi tako hudo. Je mešana skupina od 2-6 let in je takih malih bolj malo, v glavnem so skoraj vsi že brez plenic...

Čaj imajo ves čas na razpolago. Sem pa dala Izi zraven stekleničko z vodo, ker je pač navajena pit samo vodo, pa ni bilo nobenega problema.

Igrišče ni bog ve kaj lepo narejeno, je pa zagrajeno in imajo dve gugalnici, tobogan in peskovnik. Jim pa razdelijo še razne igrače.

Kaj vem, nič me ni tako zelo zmotilo, se mi zdi, da, če bo Iza zadovoljna, bo vse vredu. Bolj mi je pomembno, da sta vzgojiteljici taki "mami", ki cartata in se smejeta z otročki, pojeta pesmice in se znata igrat z njimi...

upam, da bo tvoja pupa rada hodila v vrtec in da ji bo lepo...

tinka



_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:49:31   
livia
Ko prebiram take zgodbe, si rečem, 3x hura za mojo varuško!

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:53:05   
taška30
- otrok sploh ne slečejo/oblečejo (v sobi je bilo kar hladno, pa so bili eni v kratkih rokavih in poletnih hlačah, drugi oblečeni čisto jesensko) Pri nas jih v glavnem le slačijo, če jim je vroče, oblačijo ne, ker se nekako od staršev pričakuje, da ga zjutraj primerno oblečejo.
- za malico je dobila le en krhelj jabolka (do kosila je bila že sestradana, ker je vajena za malico pojesti vsaj celo banano) Kaj pa zajtrk? Drugače je pri nas sadje v večjih količinah.
- za pit je dobila le pol deci (ogabnega) čaja, in to takoj po jabolku (sicer jim sploh ne dajejo za pit) Za pit pri nas vedno nalijejo le polovico kozarčka, zato da se ne polivajo. Če kdo vse popije, vprašajo če bo še. 
-za kosilo je dobila cisto malo porcijo (pol tistega kar poje doma, pa je v mejah normale) Repete dobit ne bi smel bit problem.
- previjajo jih vse na enkrat, prvič pred kosilom, s tem, da jim ritke sploh ne umijejo, ampak samo zamenjajo plenico...da o raznih mazilih niti ne govorim Se mi zdi logično, v vrtcu je pač en urnik, vmes dejavnosti, potem skupinsko previjanje, ne morejo vsakega vmes tipat kolk ima mokro plenico, če se pokaka ga sigurno previjejo.
-pred vrtcem na terasi, kjer so se ti mali otroci igrali, mrgoli os, ker jih še niso našpricali in pregnali....Ja, to je pa nedopustno, kar dejte jim zatežit glede tega.
 
Ne vem, meni se ne zdi tako grozno vse skupaj. Tvoja je sicer še majhna in verjetno še ne zna povedat, da bi še jedla in pila. Omeni vzgojiteljicam, da doma več poje in popije, naj ji še ponudijo. Pri nas so sicer pri taki starosti vsi imeli še svoje flaške, ki so jih vzg. pridno polnile z 'ogabnim' čajemuser posted image , in so si kar sami postregli, ko so bili žejni.
 
Pa malo več pozitivne naravnanosti, pa bo!user posted image



(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 14:54:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 14:59:43   
Anonimen
In kak veš vse to?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 15:14:57   
Mehičanka
Prišli sva po zajtrku, malo pred deveto in ostali do konca kosila. Bila sem ves čas z njo.

Glede pitja me je zmotilo predvsem, da imajo otroci flaške na polici, pa jih ne dobijo večkrat, pač pa so pili le pri malici. Pri kosilu tudi ne. Naši sem vzela seboj tudi flaško in sem ji vmes dajala tudi sama pit. Je pač precej žejne sorte in je sposobna že dopoldne spit 2 dcl vode. In posledično tudi precej lula, zato jo previjam tudi na 2 uri, ali pa še manj.

Dokler je bila doma je jedla na 2-3 ure, kosilo kot glavni obrok, za malico pa poje lahko celo banano, ali pa ves jogurt, ali pa cel pečen jajček...zato se mi zdi en sam krhelj jabolka res premalo.

No, hvala vsem za odgovore. Me je samo zanimalo kako je drugje. Se pa dobro zavedam, da moj otrok še zdaleč ni edini v vrtcu, pa tudi da so si otroci različni, tako da ne me takoj napadat, da naj se umirim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 16:21:08   
rainbow
Morda je tudi s strani vzgojiteljic zdaj še malo nervoze ali kako naj rečem, preden uvedejo otroke, da si poštimajo zadeve; potem tudi one bolje funkcionirajo, zagotovo.
Sicer pa imaš vso pravico, da rečeš glede previjanja, pitja, mazanja ritke (pri nas tudi nosimo kreme), in to potem upoštevajo.

Nič obupat, mislim, da ni tako hudouser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 20:45:58   
Pupica
glede oblačil bi jih morale bolj paziti, ampak res je tudi, da ima vsak otrok svojo temperaturo in starši jih oblečejo temu primerno


To pa ni res. K sva šli midve je bil mraz je mela jopico, v vrtcu pa VROČINA z veliko V! K sreči pa naša sama pove da ji je vroče, oz.se kr sleče. Prav tako pove, da je žejna.

Je pa napisala, da je njena hči stara 15 mesecev. Taki pa nakažejo staršem, da so žejni, vroče, če pa jih oseba ne pozna, pa je težko razbrat. Mislim, da vseen ne bi bilo odveč če vzgojiteljivi lepo poveš na lep način svoje strahove. Verjamem, pa da je prvi teden tudi za njih user posted image , pa še otrok ne poznajo.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 21:31:37   
mika
danes sva tudi midve z našo pupo bili prvič v vrtcu. z njo sem bila cel čas, ker me ni spustila niti za minutouser posted image . hjoj, bogve kako bo potekalo naprej.......

za zajtrk so dobili kruh s pašteto in nesladkan čaj. jedli in pili so kolikor so želeli. naša je celo skorjo pojedla in pila čaj, ko doma sploh noče.
ko smo bili zunaj, so imeli jabolka in čaj, dobili so kolikor so želeli.

za kosilo so dobili goveji zrezek v omaki in kruhov cmok, potem pa so jim tudi dale še več, če so želeli.

men je blo zanimivo, da je jedla in pila vse kar je dobilauser posted image

za oblačila, da je ne bo zeblo imam sama namen poskrbet, če ji bo  vroče  bo  povedala.

tako kot je ena prej napisala se tud po moje vzgojiteljice takoj niso 'znašle', ker je začetek in imajo sigurno veliko stvari v mislih, poleg tega smo bili zraven še starši, ki dodatno porušimo sistem njihovega dela.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 22:52:17   
Magi*
prvo se boš morala navaditi na dejstvo, da je sedaj tvoj otrok eden izmed n-tih otrok v skupini. seveda ne more biti deležen tolikšne pozornosti kot jo ima doma. sicer se bo pa tako navadil na vrtčevski red, kot se vsi ostali otroci v skupini. tudi v prihodnje zna sistem bolj zalaufati, zdaj je tudi za vzgojiteljice težko obdobje privajanja. otroci jokajo, niso navajeni na red, na njih, starši stojijo zraven, nekateri jih non stop klicarijo.

zaupaj jim, da jim bo zalaufalo v kakem mesecu, medtem pa se z njimi pogovarjaj, kolikor jim seveda dopušča čas. vse se bo zrihtalo.

če bo kak dan rita slabše popedenana ali celo vneta, še ne bo konec sveta. počasi skozi pogovor se boste vse zmenili in porihtali.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
3.9.2007 23:34:00   
rija
Šele sedaj vidim, kak ga ene v svoji perfektnosti biksate ali pa mate doma prave male Ajnštajne user posted image

Pa ne ga srat....kak te otrok pri 15 mesecih pove da je žejen, da bi še jedel, da mu je vroče....mogoče nakaže, ni pa nujno, da se ga razume.....večinoma pa joka....sploh če ni mamice zraven.....

No, vsaj moj ni bil tak pameten....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 7:15:38   
Anonimen
Pa ne ga srat....kak te otrok pri 15 mesecih pove da je žejen, da bi še jedel, da mu je vroče....mogoče nakaže, ni pa nujno, da se ga razume.....večinoma pa joka....sploh če ni mamice zraven.....


Uf, če pa pri 15 ne zna pokazat na flašo, pa rečt ama ama, potem pa res malo hecno. user posted image  Ali pa pokimati ali odkimati, če ga kdo vpraša, če bo še jedel ali pil user posted image  Hecno.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 7:34:10   
srki
Se strinjam, al bina. 

In kot sem že rekla, verjetno tudi doma ni vse idealno. Samo najbolje je s prstom na druge kazat, predvsem na vzgojiteljice.

Da bi pa kdo kaj potrpel pa počakal, kako se bo stvar razvila, to pa ne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 7:38:41   
rija
Hja Albina, ne rojevamo vsi ajnštajnov očitno....moj pri petnajstih ni govoril ama-ama.....in prepričana sem, da še marsikateri drugi ne......

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 7:59:56   
Anonimen
Hja Albina, ne rojevamo vsi ajnštajnov očitno....moj pri petnajstih ni govoril ama-ama.....in prepričana sem, da še marsikateri drugi ne......


Hvala za oznako mojega sina z Ajnštajnom. Dobro dene. Pri 15 m pa je prej čudno, če otrok ne zna parih "osnovnih besed" oz. kretenj (kimanje, odkimavanje na določeno vprašanje), kot pa če jih zna. Tako da Ajšntajn lahko v tejle primerjavi na celi črti odpade.

< Sporočilo je popravil al bina -- 4.9.2007 8:03:20 >

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 8:07:33   
Marogica
Mehičanka, vse tvoje "skrbi" omeni najprej vzojiteljici in jo vprašaj zakaj se kaj tako dela in ne drugače. Mogoče ti bo ona povedala svojo verzijo, pa bo zate in tvoje razumevanje potem lažje.

Kar se hrane tiče, je tako, da pri nas otroci dobijo zajtrk tudi po dve porciji, če je še lačen, malica pa je namenjena za nekaj "za vmes", ne pa da se otrok napoka. Mogoče bi bilo bolje, da otroka pripelješ pred zajtrkom in to iz dveh razlogov, da se navadi vsakodnevnega ritma in da se bo najedel, kot je treba.

Oblačila-otrokom je v vrtcu prej vroče, kot ne, jaz pač v prehodnih obdobjih vzgojiteljico opzorim, da ima otrok v nahrbtniku še dolge/kratke rokave.

Pijača-svojemu 15-mesečniku sem dajala stekleničko s seboj in ker je moj otrok dosti pil, sem opozorila vzgojiteljico, naj mu večkrat ponuja pijačo ali pa mu da stekleničko v roke. Res je, da otroci nimajo pijače neprestano pri sebi, saj bi eni polivali ali da se igrali s stekleničkami.

Previjanje-pri nas so previjali okrog 9 ure, pred spanjem in ko so se zbudili-to je ca vsake 2,3 ure, kar sama doma isto počnem. Otrok ni prišel nikoli z vneto ritko domov, pa kaka zelo dosti oz. pogosto, pa še ritica se mu hitro vname. Drugače pa, kot sem že omenila, vprašaj vzgojiteljico, zakaj je pri vas tako. Mi prinašamo vlažilne robčke, ne vem, kako je pri vas...


In 13, 14 otrok za dve vzgojiteljici je pač preveč, da bi vsem otrokom vse želje iz oči brale. Verjemi pa, da se trudijo. SPloh na začetku (beri začetek septembra) je problematičen, ko se uvajajo skoraj vsi na novo, zato pustijo, da tiste mamice, ki so poleg, pač "porihtajo" svoje otroke, da ostanejo za vzgojiteljico tisti, ki mamic več nimajo zraven. Začetek septembra ni samo stres za malčke, je tudi stres za vzgojiteljice. Zaupajte jim, saj se že po kratkem času stanje normalizira, otroci se navadijo ritma, novega okolja in tega, da se svet ne vrti samo okoli njih, pa tudi, da mama ni 24/7 z njimi, kar je tudi prav in normalno.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 8:42:37   
Pajaca
Moj je šel v vrtec pri 11m. Če je bil žejen je šel k polici kjer so flaške in je dobil za pit, če je bil še lačen je pač vzel drugemu otroku z krožnika, al pa so videli, da ima prazen krožnik in mu dali še. Če mu je bilo vroče je vlekel dol majco. Pri 15m res še ni znal govort, ampak je vse še bolj nadzorno pokazal in si tud znal slečt majco vsaj na pol, al pa je tolkel po vratih, da je prišel v garderobo do svoje majčke.

Glede oblačenja je takole. Jaz vztrajam in vedno govorim vzgojiteljicam, naj mi slačijo otroke, da če ga pripeljem oblečenega in je not pač vroče naj ga slečejo ko se ogreje. Naj mu dajo dol žabe po sprehodu. Vse to pač smo zmenjeni in to upoštevajo. Tako dobim otroka sredi zime brez žabic in v kr rokavčkih ali lahki majčki. So pa mamice, ki zavijejo otroke kot medvede, ki so jezne če otrok v tisti vročini nima oblečenega debelega puloverja in žabic. Potem vidiš otroke v vrtuc različno oblečene, samo bistvo je, da poveš kaj je tvoj otrok navajen.

Malica pa takole, tudi pri nas dobijo najprej krhelj jabolka potem pa hodijo po še. Pijačo imajo čaj in imajo buče z vodo. Pa povej vzgojiteljici da naj da otroku za pit vodo.

Moj nasvet je, da otroka pelješ v vrtec in ga tam pustiš pa je najbolje. Pa več ko boš povedala vzgojiteljici bolje bo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 8:52:08   
*sanela*
Res je hudo ko gre otrok prvič v vrtec še posebej če so tako mičkani.
Vse se bo počasi uredilo, ni pa vse črno kot zgleda.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?