|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 12:29:00   
*zabica*
Ker se ze eno leto trudim zanosit in zaenkrat ni uspeha, sem se danes naročila na prvi pregled; menda gre za UZ v dnevih pred menstruacijo, kjer pogledajo kaj se dogaja s steno maternice. Mi je pa sestra povedal da je pregled samoplačniški. Je tako pri vseh ginekologih ali samo pri privat s koncesijo? Koliko pa ste plačale za ta pregled?
Hvala za info!

< Sporočilo je popravil *zabica* -- 16.6.2009 12:30:07 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 13:26:04   
S*
Jaz nisem plačala nobenega ultrazvoka in ne pregleda. Ker nama po laparo in histero 1 leto ni uspelo, me je napotila v neplodnostno. Tudi tukaj zaenkrat nisem nič plačala in partner tudi ne.

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 13:40:15   
*zabica*
kako pa si prisla do laparo pa histero preiskav' te je ginekologinja poslala?
Men je tud mal cudno vse skuapaj, ker se nisem zasledila da se palacujejo pregledi v primeru da imas probleme z zanositvijo: Ze ko sem poklicala je sestra iz prve rekla da majo ful zasedeno, ko sem ji povedal za kaj hocem pregled pa se je takoj nase cas in se to 15 min pred "uradnim" odprtjem ordinacije.

(odgovor članu S*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 13:42:22   
KatMat
jaz sem bila tudi napotena na kliniko ampak nam je uspelo se pred pregledom

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 13:54:24   
ursa30
jaz sem imela pri svoji G normalen pregled z UZ, ko sem ji omenila, da mi po dveh letih še ni uspelo zanositi. odkrila mi je pregrado in mi dala napotnico za histeroskopijo. po pol leta, ko še zmeraj ni uspelo, sem šla ponovno k svoji G, ki mi je dala napotnico za neplodnostno, od  tam so me pa napotili še na laparo. plačala pa nikoli nisem nič.

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 14:55:11   
Hope2
Na tvojem mestu ne bi šla na ta samoplačniški pregled. Bi pa tvoji G zaropotali in sprosila napotnico za neplodnostno ambulanto in šla tja na posvet in preglede. Tvoja G ti nima kaj delat, pejdi k strokovnjakom, pa še skasirali te ne bodo. 

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 18:35:20   
S*
IZVIRNO SPOROČILO: *zabica*

kako pa si prisla do laparo pa histero preiskav' te je ginekologinja poslala?
Men je tud mal cudno vse skuapaj, ker se nisem zasledila da se palacujejo pregledi v primeru da imas probleme z zanositvijo: Ze ko sem poklicala je sestra iz prve rekla da majo ful zasedeno, ko sem ji povedal za kaj hocem pregled pa se je takoj nase cas in se to 15 min pred "uradnim" odprtjem ordinacije.



Moja ginekologinja mi je še preden sva začela delati na user posted image odkrila pregrado. Ko sem šla na operacijo, pa mi je ginekolog ki me je operiral predlagal še laparoskopijo, ker je rekel, da če sem že v narkozi, da bo pogledal pa še jajčnike, če je vse o.k. Sedaj sva pri Rešu, pa zaenkrat še nisva nič plačala.

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
16.6.2009 20:26:04   
*zabica*
Mene preseneca tudi to, da mi se nikoli ni naredila Uz odkar hodim k njej in tege je ze cca.15 let. To bo sploh moj prvi UZ, pa se taga bom mogla ocitno placati user posted image
Resno razmisljam da bi jo zamenjala, sam kaj ko je povsod guzva in po vecini ne sprejemajo novih pacientk user posted image

(odgovor članu S*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
17.6.2009 7:29:44   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: *zabica*

Mene preseneca tudi to, da mi se nikoli ni naredila Uz odkar hodim k njej in tege je ze cca.15 let. To bo sploh moj prvi UZ, pa se taga bom mogla ocitno placati user posted image
Resno razmisljam da bi jo zamenjala, sam kaj ko je povsod guzva in po vecini ne sprejemajo novih pacientk user posted image



Lej ne rabiš je menjat. Vse kar rabiš je, da jo sprosiš napotnico za neplodnostno ambulanto in hodiš tja na preiskave in preglede čim prej. Tvoja G pa ti še naprej ostane tvoja osebna G. Gre se zato, da čas hitro teče in če imata res kake probleme bo leto ali dve hitro naokoli in bosta še vedno na točki nuli. V neplodnostnih ambulantah je čakalna doba za znoret, za preiskave po 2-4 mesece, za posvet 2-4 mesece, potem pa si izračunaj, koliko preiskav, koliko posvetov po vsaki preiskavi je tole in koliko čakanja. Ne zapravlaj denarja in ne zapravljaj časa pri tvoji G.
Jaz sem šla takoj po 1 letu poskušanja v neplodnostno ambulanto in z vsemi preiskavami pa do konzilija, ki je odločal o umetni, je preteklo še dodatni 2 leti. Da ne govorim koliko časa je preteklo do prvega otroka. Ne pravim, da bo pri tebi tako in trajalo toliko časa, ampak nikoli ne veš. Urgiraj takoj, vmes pa veselo na delo, saj si lahko že naslednji mesec user posted image

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
17.6.2009 7:34:20   
Anonimen
A imaš Isteničevo v Kamniku? Ker točno to se je tudi meni zgodilo. Dokler nisem ponudila, da bom UZ plačala, ni bilo niti govora onjem. S tem, da sem povedala, da že kar nekaj let ne zanosiva. No, sicer UZ pri meni nič odkril, razen male cistice. Sem pa prišla nanj tudi 15 minut pred uradnim odprtjem.

(odgovor članu *zabica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
17.6.2009 9:10:35   
*zabica*
Ja, tud jest mam Isteničko....ocitno je to pri njej ustaljena praksa...ze prvic ko sem sla k njej sem mogla plačat, da me je sploh vzela....Pomoje jo bom res prosila za napotnico za neplodnostno, ce mi jo bo dala pa s5 drugo vprasanje...
kako se pa pri tebi odvijajo zadeve? te je dala v neplodnosto?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
22.6.2009 15:03:04   
shyshy
Samo res, kaka svinjarija in neenako obravnavanje... meni moja ginekologinja naredi vsakič ultrazvok ko pridem k njej (pa če je kaj narobe ali pa ne), vama pa nikoli! To pa je podlost največja!

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
24.6.2009 8:40:28   
*zabica*
Evo ravnokar od ginekologa: ugotovila mi je cisto na jajcniku in sum na endiometriozo in pa pregrado na maternici. Na endiometriozo sem ze sama sumila ker imam bolece menstruacije in pa koscke sluzi med menstruacijo....konevc avgusta sledi kontroli UZ, ce do takrat ne zanosim pa laparoskopija in HSG....
Po svoje sm mal zalostna zaradi izvida, po drugi strani pa sem kljub vsemu vesela da so se stvari zacele odvijati user posted image


(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
24.6.2009 8:56:19   
shyshy
*zabica* upam da se bodo tebi res začele odvijati na bolje... če ti res potrdijo endometriozo vedi, da je to ena velika zahrbtnica, ampak nikol ne obupaj!!! veliko se nas bori s to coprnico, ampak upanje umre zadnje user posted image jaz držim pesti, da ti kmalu uspe premegat vse ovire in na testerčku zagledat več kot eno črticouser posted image
srečno!

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
24.6.2009 9:26:06   
ursa30
tudi jaz sumim, da imam endometriozo, ravno zaradi bolečih in močnih user posted image pa tudi koščki tkiva mi letijo ven med user posted image .
tako da grem jeseni na laparoskopijo.
upam, da bo potem končno uspelo.

< Sporočilo je popravil ursa30 -- 24.6.2009 9:27:09 >

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
24.6.2009 15:25:52   
Amethiste
Kljub temu, da ti najdejo neke nepravilnosti je to v bistvu super novica, ker se potem začnejo stvari odvijati, začnejo te jemati resno (ne očitajo ti da je samo psiha). Vsi ti posegi pa vodijo k cilju, da bomo imele majhne nagajivčke :-)

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvi UZ pri tezavah z zanositvijo
5.7.2009 21:18:07   
*zabica*
Ful mi je zanimivo, da kljub temu da moja g. sumi na endiometriozo, prvic po ful casa nisem imela nobenih simptomov te nadloge: menstruacija je bila normalna ce ne celo sibka, bolecine minimalne in nobenih cudnih "kosckov" med krvjo....Res da sem pazla na prehrano v casu pred in med menstruacijo (nic belega sladkorja, nic belega kruha, have, alkohola, mleka, veliko zelenjave, sadja in pa ribe ker sem bla ravno na morju), sam sem vseeno mal zmedena kaj zadaj to pomeni. A je mozno, da se je vecino krvi zadrzalo v cisti ki jo imam na jajcniku, ali pa recimo stres in nepravilna prehrana res toliko vplivata na endometriozo?!
Mi katera ve pomagat s kaksno informacijo?

(odgovor članu Amethiste)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?