|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 9:45:13   
tlb
Pozdravljene/i!

Zanima me, kakšna je lahko kazen za neplačevanje RTV prispevka; namreč-pred 2 letoma smo se preselili v hiško in do sedaj še nismo prejeli položnice za RTV prispevek. Sočasno sta se priselili še 2 familiji in oboji sosedi dobivajo dotično položnico! Prav tako vsi ostali okrog naše "oaze"

pa me zanima-nekako se zavedam, da bi morala to sama "prijavit", ampak na tak način vsaj neki malega prišparam....al me bodo naenkrat sami "našli" in bo sledil pozdrav z RTVja v obliki položnise s vsaj trimestno številko user posted image ......
Naj se prijavimo al se še naprej delamo Francoze?
je bla katera v podobno situaciji?

(seveda od začetka plačujemo elektriko in smo naročeni na kabelsko TV.....jaz celo mislim, da je do napake prišlo, ker so tri nove hišne številke zelo podobne-7, 7a in 7b in so na nas lepo pozabli....)

hvala za vsa mnenja user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 10:12:13   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Pozdravljene/i!

Zanima me, kakšna je lahko kazen za neplačevanje RTV prispevka; namreč-pred 2 letoma smo se preselili v hiško in do sedaj še nismo prejeli položnice za RTV prispevek. Sočasno sta se priselili še 2 familiji in oboji sosedi dobivajo dotično položnico! Prav tako vsi ostali okrog naše "oaze"

pa me zanima-nekako se zavedam, da bi morala to sama "prijavit", ampak na tak način vsaj neki malega prišparam....al me bodo naenkrat sami "našli" in bo sledil pozdrav z RTVja v obliki položnise s vsaj trimestno številko user posted image ......
Naj se prijavimo al se še naprej delamo Francoze?
je bla katera v podobno situaciji?

(seveda od začetka plačujemo elektriko in smo naročeni na kabelsko TV.....jaz celo mislim, da je do napake prišlo, ker so tri nove hišne številke zelo podobne-7, 7a in 7b in so na nas lepo pozabli....)

hvala za vsa mnenja user posted image


moja babica je dobila enkrat poloznico in še zraven nek dokument da pridejo izterjevalci potem sem šla jaz na Rtv servis in tam so mi dali nek list da sem odjavila tv potem niso nič več pošljali poloznice,plačala je takrat ene 300 000 sit


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 10:21:07   
gita10
res je, da je možno da te nikoli ne najdejo toda ali si pripravljena na ta rizik. Jaz bi se na tvojem mestu sama prijavila, kar je še vedno bolje kot pa da te najedjo in kaznujejo. Ker kar se pa izterjevanja tiče so pa zelo zategli.

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 10:23:21   
mala maja
a ni tako da če imaš Siol ni treba plačevati naročnine, ker je že pri njihovi všteta?

Se pa meni zdi totalna bedarija plačevanje RTV naročnine. cajt bi že bil da tole izkoriščanje ukinejo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 10:32:57   
Urša
Mi imamo Siol in tudi RTV plačujemo.

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 10:37:20   
liliana
Pri siolu ni ni nič drugega všteto razen siola......user posted image

Prijaviti pri RTVju moraš vsako spremembo sam......lahko sicer greš na riziko, da te ne bodo našli.....kar pa malo dvomim.....čez nekaj let bi te vseeno......

nam so 10 let po smrti babice poslali dopis, da smo po tem in tem členu Zakona o RTV, ali kar pač je za zakona, v prekršku za katerega je zagrožena kazen, ker nismo javili spremembe in imamo televizor in radio prijavljen na umrlo osebo......



(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 10:38:01   
majch

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

a ni tako da če imaš Siol ni treba plačevati naročnine, ker je že pri njihovi všteta?




se bojim da rtv in siol nimata nič skupnega. Mi plačujemo prispevek. Je pa bedarija, to se pa strinjam...samo izterjevalcev pa ne bi rada dobila in plačevala za nazaj. Po moje vojna, v kateri ne moreš zmagat.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 10:40:40   
liliana
Vem, da je pri nas tam nekje pri Lendavi, kjer nekaj hiš ni imelo signala in ni moglo gledati ne SLO1 in ne SLO2 precej let na sodišču dokazovalo, da prispevka niso plačevali zato, ker pač niso mogli sploh gledati programa, ki ga RTV ponuja......in komaj, komaj so to dokazali......

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 11:42:13   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Vem, da je pri nas tam nekje pri Lendavi, kjer nekaj hiš ni imelo signala in ni moglo gledati ne SLO1 in ne SLO2 precej let na sodišču dokazovalo, da prispevka niso plačevali zato, ker pač niso mogli sploh gledati programa, ki ga RTV ponuja......in komaj, komaj so to dokazali......


Tudi pri nas je bilo tako.In to leta in leta. Naot so prišli z neko anteno in izračunali in dokazali, da če bi imeli 14 metrsko (!) anteno (mi pa le 'navadno'), bi pa lahko lovili signaleuser posted image  Je pa bila mama dovolj tečna, da smo potem plačevali le za radio...

Dobro, da ste me spomnili... Da se prijavim, odkar smo v novi hiški, sem pozabilauser posted image  Da mi res ne nalimajo položnice za par jurčkov potem....?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 12:25:43   
ona

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja


Se pa meni zdi totalna bedarija plačevanje RTV naročnine. cajt bi že bil da tole izkoriščanje ukinejo.


Se strinjam!!!Sploh ne vem kaj plačujemo???

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
13.4.2010 13:14:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 13:18:36   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Pozdravljene/i!

Zanima me, kakšna je lahko kazen za neplačevanje RTV prispevka; namreč-pred 2 letoma smo se preselili v hiško in do sedaj še nismo prejeli položnice za RTV prispevek. Sočasno sta se priselili še 2 familiji in oboji sosedi dobivajo dotično položnico! Prav tako vsi ostali okrog naše "oaze"

pa me zanima-nekako se zavedam, da bi morala to sama "prijavit", ampak na tak način vsaj neki malega prišparam....al me bodo naenkrat sami "našli" in bo sledil pozdrav z RTVja v obliki položnise s vsaj trimestno številko user posted image ......
Naj se prijavimo al se še naprej delamo Francoze?
je bla katera v podobno situaciji?

(seveda od začetka plačujemo elektriko in smo naročeni na kabelsko TV.....jaz celo mislim, da je do napake prišlo, ker so tri nove hišne številke zelo podobne-7, 7a in 7b in so na nas lepo pozabli....)

hvala za vsa mnenja user posted image
Kaj so pisale druge nisem brala.
Samo RTV te itak sam najde ko plačuješ elektriko in ti sami od sebe pošlejo položnico. Če so te spregledali se ne sekiraj pa prišparaš 12eurčkov v teh kriznih časih.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 13:20:37   
liliana
user posted image user posted image user posted image

So se zasigurali.....brez skrbi......ti moraš sama podati izjavo, da nimaš televizije in radia.....

Zakon o RTV, 31. člen.....

(4) Šteje se, da ima sprejemnik vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalka ali odjemalec (v nadaljnjem besedilu: odjemalec) oziroma plačnica ali plačnik (v nadaljnjem besedilu: plačnik) električne energije v javnem električnem omrežju, razen če poda pisno izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je bila seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 13:43:32   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

mi smo ze 3 leta neprijavljeni user posted image  sicer pa - tud ce te locirajo, na osnovi cesa bi ti lahko poslli poloznico za nazaj? teoreticno si lahko tud brez TV-ja...


ja, sam smo naročniki (in pridni, redni plačniki user posted image ) KABELSKE TV.....ki je verjetno brez smisla, če TV nimaš....
ma mene kar skrbi tole, mož pa je čist flegma.....jaz bi se kar prijavla in pač plačevala, on pa pravi, da naj lepo "šparam".....da bi nas itak našli, tako, kot so obojnim NOVIM sosedom lepo začeli pošiljat položnice (mi smo pa zadnja hiša, tablica 7B-na 7 in 7A so poslali položnico.....). Elektro nam lepo redno pošilja položnico.....
hm, ne vem, po moje bi bla to res neka borba z mlini na veter za nazaj.....uf, bom še malo razmišljala (in potem postala(še bolj) pridna državljanka user posted image ):

Hvala za vsa mnenja :)
LP T
--------

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 13:48:49   
poli*
Jaz bi se bala ne-plačevati.
Kaj pa če potem pogledajo, koliko časa si ti že v tisti hiši (prijavljen ali kakorkoli), potem pa ti pošljejo za vse nazaj in še kakšno kazen zraven? Ne vem, razmišljam.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 13:59:48   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Jaz bi se bala ne-plačevati.
Kaj pa če potem pogledajo, koliko časa si ti že v tisti hiši (prijavljen ali kakorkoli), potem pa ti pošljejo za vse nazaj in še kakšno kazen zraven? Ne vem, razmišljam.


točno tako razmišljam tudi jaz, možek pa je čist flegma.....
bom se na "črno" prijavla (ne bom možeku povedala......user posted image ) in lepo pridno plačevala.......

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 14:00:47   
liliana
Izgleda, da ti za nazaj ne morejo poslati......

Ker to piše na RTV strani:

Ali me RTV Slovenija kot odjemalca električne energije pisno pozove k plačilu RTV-prispevka? (na vrh)

Glede na zakonsko domnevo, da poseduje sprejemnik vsak odjemalec oz. plačnik električne energije, pridobiva RTV Slovenija tudi podatke o lastnikih oz. plačnikih električnih števcev. Tiste odjemalce električne energije, ki niso prijavljeni za plačilo RTV-prispevka, RTV Slovenija pisno pozove k prijavi oz. obrazložitvi dejanskega stanja RTV sprejemnikov. Če prejmete tak poziv, je potrebno skladno navodilom izpolniti obrazec, ki je priložen pozivu in ga odposlati na naslov RTV Slovenija. Če sprejemnike imate in še niso prijavljeni, jih je potrebno prijaviti; če sprejemnikov nimate, je potrebno o tem podati zakonsko predpisano izjavo; če pa je morda kdo izmed družinskih članov že plačnik RTV-prispevka, je potrebno v ustrezno rubriko na obrazcu vpisati podatke o plačniku. V kolikor ne boste ničesar odgovorili, se šteje, da imate TV sprejemnik in boste samodejno bremenjeni za plačilo RTV-prispevka s prvim naslednjim mesecem.
http://www.rtvslo.si/strani/najbolj-pogosta-vprasanja-in-odgovori-faq/222#14


< Sporočilo je popravil liliana -- 13.4.2010 14:01:22 >

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 14:00:51   
tanci6
Mi tudi nismo plačevali. Po 3 letih pa je prišel dopis in obrazec za izpolnit in od takrat plačujemo. Ni blo nobene kazni. Oni pa dobijo podatke od Elektra. Ker kdor je elektro naročnik, ima verjetno tudi TV. Če pa nimaš TV, potem pa tako označiš na dopisu. Lahko pa pokličeš tja, pa se prijaviš za plačevanje.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 20:14:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanci6

Mi tudi nismo plačevali. Po 3 letih pa je prišel dopis in obrazec za izpolnit in od takrat plačujemo. Ni blo nobene kazni. Oni pa dobijo podatke od Elektra. Ker kdor je elektro naročnik, ima verjetno tudi TV. Če pa nimaš TV, potem pa tako označiš na dopisu. Lahko pa pokličeš tja, pa se prijaviš za plačevanje.


Pri nas isto. Nič ne terjajo za nazaj.user posted image

(odgovor članu tanci6)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
13.4.2010 20:48:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 20:49:18   
poli*
No, potem pa se šlepaj zastonj do nadaljnega... dokler ne dobijo podatkov od elektro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 22:05:38   
pravljica

IZVIRNO SPOROČILO: tanci6

Mi tudi nismo plačevali. Po 3 letih pa je prišel dopis in obrazec za izpolnit in od takrat plačujemo. Ni blo nobene kazni. Oni pa dobijo podatke od Elektra. Ker kdor je elektro naročnik, ima verjetno tudi TV. Če pa nimaš TV, potem pa tako označiš na dopisu. Lahko pa pokličeš tja, pa se prijaviš za plačevanje.


mi smo dobili takšen obrazec po parih mesecih v novem stanovanju...ga nismo niti izpolnili in nazaj pošiljali...še čez par mesecev pa smo dobili kar položnico...ampak nič za nazaj :)

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu tanci6)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 22:28:15   
svš
Pri nas je bila tako: Smo kupili stanovanje v bloku in tri leta nismo plačevali nič. Kar naenkrat so nas našli in poslali neke dokumente, ki sem jih morala izpolniti in od takrat dalje so pošiljali položnico za naročnino, za nazaj pa niso kasirali nič, sploh nas nihče ni nič vprašal.

Sem pa vedela, da Obligacijski zakonik določa, da te lahko izterjajo le za eno leto nazaj, drugo vse je zastaralo in sem pač šla na ta rizik, vendar se je vse dobro končalo. Je pa res, da njihov zakon določa neko denarno kazen, vendar pa po drugi strani, kako ti pa bodo dokazali, da si tisti čas imel TV.

Res pa ne vem, kako so nas našli, naših sosedov v bloku pa še ne, tako da oni še vedno ne plačujejo RTV naročnine.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
13.4.2010 22:38:54   
Zamima
ko nekaj časa nisem živela tukaj, kjer smo zdaj sem RTV odjavila in mi niso pošiljali položnic, odkar smo tukaj (nimamo kablske) so nam kar hitro začeli spet pošiljat položnice (sami od sebe user posted image ) kako so nas zvohali mi ni jasno, možno, da kak sosed, ki nima drugega dela, ne vem... user posted image
Nismo pa dobili nič za nazaj za plačat, sem pol začela plačevat in je to to user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu svš)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: RTV prispevek-neplačevanje
14.4.2010 2:17:48   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

a ni tako da če imaš Siol ni treba plačevati naročnine, ker je že pri njihovi všteta?

Se pa meni zdi totalna bedarija plačevanje RTV naročnine. cajt bi že bil da tole izkoriščanje ukinejo.


Nehi no že, luknjo proračuna je pač treba zapolnit, kaj se greš madona no, zakva bi bla pa sama izjema, matr ti. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Res, sama včasih ne vem, ali plačujem kabelsko, ali rtv, da mi spusti prvi in drugi program, pa ga sploh v parih letih niti  povohala  nisem. Komu na čast? Za 12 € dobim že dobro opcijo mesa za postrežbo kosila! Matr jim, državi, komu na čast, res, naj mi nekdo odgovori, ker bom sama nato vprašala pristojne, če moram imet televizor za njihovih 12 €, ko mi dol visi in mi je vseen, če obstajajo, če vse ostale kanale plačujemo, za k* rtv, pa še posebej! Euro sport ima končno tudi prenose, ma ko jih melje. Zakaj moram pravzaprav prijavit televizor, če mi nič ne nudijo? Kot država? Torej, če državi ne plačam 12,00 €, ne morem gledati niti pop tv, ker nisem državi dala nekaj denarja, a so poknjeni? To je tako, kot da bi plačevala članarino za na morje, a v življenju morja nikdar videla ne bi. user posted image  Matr, če enkrat na leto pogledam ta rtv 1 in 2! Tudi kulturo bo potrebno enkrat prevetriti - če jo ne bo nihče, jo bom sama. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?