|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Recept za barvanje pirhov s čebulo
21.3.2008 11:37:24   
arabela*
prosila bi za ta recept.Sama bi letos rada tako natur obarvala jajca,ampak ne vem postopka.Zato prosim tiste,ki ste že to izvajale,da mi malo opišete potek.Bom hvaležna za odgovore.user posted image

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 21.3.2008 13:34:36 >


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 11:43:27   
Volga
Saj ni kaj, samo v vodo, v katero daš kuhat jajca, daš lupino od čebule, čimveč, no, recimo od enih petih čebul.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 11:44:04   
bučkabb
najprej greš ven na travnik in si nabereš lepe in izvirne rastlinice (trobentice, deteljico, lističe rastlin raznih oblik,...), nato jajčko opereš in na mokro pritisneš te rastline, vse skupaj lepo zaviješ v nogavice. jaz vzamem ene nogavice in ji odrežem "hlačnico" in vanju kr po vrsti zavijam jajca, tako da na koncu dobim eno verigo.

v slabši lonec najprej na podn naložim mal olupkov rdeče čebule, nato dam noter to verigo jajčk in še obložim z preostalimi olupki tako da se jajčka ne vidijo ven. zalijem z vodo in dam kuhat. ko so jajčka kuhana jih vzamem ven in malo počakam da se ohladijo, jih izrežem ven iz nogavice in jih z navlaženo servetko z jedilnim oljem premažem, da se fajn svetijo.

eto to je to in velik užitkov pri barvanju.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 11:52:25   
arabela*
Volga,lipino isliš tist rjav ovitek al kako??

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 11:52:56   
arabela*
jaoj,malo me črkopis zabavauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
21.3.2008 11:57:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 11:57:22   
aluš
V bistvu perje od čebule, tisto rjavo tanko lupinico s katero je najprvo obdana čebula. Pa jaz vedno to perje že prej namočim in zavrem, ne šele ko dam jajca noter. Se mi zdi, da da več barve od sebe, da so pihi res taki temno rjavi, ne svetli. Pa montiranje trobentic ipd. je tudi zelo lepo a na žalost zamudno in natančno opravilo.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 11:58:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

Volga,lipino isliš tist rjav ovitek al kako??


ja, seveda. Vse kar je rjavega pri čebuli, če imaš pa kakšno rdečo, jo daš lahko zraven, bo zelo lepo.

Ali pa da jih skuhaš v teranu ali refošku, pridejo lepa rdeča, samo meni je škoda vina za tako user posted image  

jaz jih bom v čebuli, potem pa jih premažem z beljakom s sladkorjem (lepilo) in povaljam v polenti ali gresu,  lani sem jih celo v čaju, pa pridejo prav lepi.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 11:58:44   
urskas
barva bo bolj intenzivna, če boš čebulno "perje" prej namočila in dodala žlico kisa (ker se potem barva bolj veže na kalcij).

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:32:07   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

Volga,lipino isliš tist rjav ovitek al kako??



Ali pa da jih skuhaš v teranu ali refošku, pridejo lepa rdeča, samo meni je škoda vina za tako user posted image   



U, tega pa še nisem sllišala, a ti to resno?

Od cvička se verjetno ne bi nič poznalouser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:32:43   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: urskas

barva bo bolj intenzivna, če boš čebulno "perje" prej namočila in dodala žlico kisa (ker se potem barva bolj veže na kalcij).


Koliko časa pa morejo stati namočeni v vodi in kisu?

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:32:51   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

Volga,lipino isliš tist rjav ovitek al kako??



Ali pa da jih skuhaš v teranu ali refošku, pridejo lepa rdeča, samo meni je škoda vina za tako user posted image   



U, tega pa še nisem sllišala, a ti to resno?

Od cvička se verjetno ne bi nič poznalouser posted image


ja, seveda resno, saj se je verjetno tudi tu kaj pisalo o tem, pejt malo poiskat, al moram jst user posted image  Cviček pa verjetno res ne bi zagrabil user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:34:20   
Volga
glej, nekaj sem našla tako na hitro, siecer bi pa kakšna primorka vedela kaj več povedati

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=335025&mpage=1&key=teran&#335377

pa saj ni kaj povedati, stvar v glavnem dela.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:36:34   
arabela*
no punce,pa še mi nekaj povejte,ko smo že pri pirhah.Sem jih lansko leto kuhala,pa so mi skoraj vsa jajca popokala.Kaj sem naredila narobe??

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:38:47   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

glej, nekaj sem našla tako na hitro, siecer bi pa kakšna primorka vedela kaj več povedati

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=335025&mpage=1&key=teran&#335377

pa saj ni kaj povedati, stvar v glavnem dela.


Oh, kako si ti pridnauser posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:40:01   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

no punce,pa še mi nekaj povejte,ko smo že pri pirhah.Sem jih lansko leto kuhala,pa so mi skoraj vsa jajca popokala.Kaj sem naredila narobe??


So mogoče preveč vrela, mislim ne prevelikem ognju? Ali pa, ko si jih v  vodo dala, da si jih preveč naa grobo dala v vodo. Meni sicer tudi popokajo, na srečo ne veliko.

Da se pa lažje lupijo, se pa voda posoli.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:40:34   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

no punce,pa še mi nekaj povejte,ko smo že pri pirhah.Sem jih lansko leto kuhala,pa so mi skoraj vsa jajca popokala.Kaj sem naredila narobe??


Jih daš v mrzlo vodo, torej najprej daš v posodo jajca, potem naliješ mrzlo vodo, daš namajhen ogenj do vrenja in potem ogenj zmanjašaš na minimum oz. toliko, da komaj malo vre. Eni pravijo, da dajo spodaj v psoodo še serviet, morda ni slabo. Pa menda kis v vodo, da potem ne popokajo.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:45:41   
bučkabb
ja al pa če daš jajce mrzle direkt iz hladilnika kuhat in ful močno vrejo ponavadi popokajo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:47:11   
urskas
IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: urskas

barva bo bolj intenzivna, če boš čebulno "perje" prej namočila in dodala žlico kisa (ker se potem barva bolj veže na kalcij).


Koliko časa pa morejo stati namočeni v vodi in kisu?


Jaz namočim perje čez noč. šele zjutraj dodam kis in jajca

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 12:53:09   
srki
Hvala za odgovore, letos bom pa kar z veseljem tole počela. Lepe praznikeuser posted image .

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 13:20:41   
Barbs
Da se še jaz umuvam. Po tem receptu vaša jajčka ne bodo nikoli počila, oz. bodo zelooo lepe in sijoče barve, pripravljena za dekoriranje al pa ne, če jih boste prej "poštumfale" z najlonkami in rožicami, drugače pa se jih da lepo porisat tudi z belo tempero in zobotrebcem - če si mal umetnikauser posted image . O barvah ne bi, ste že veliko povedale, je pa res ok  iz olupkov rdeče čebule...user posted image

V  dva litra (oziroma več, glede na št. jajc, to je približno za največ 10 jajc)  mrzle vode damo pest čebulnih listov in žlico jabolčnega kisa; to naj vre 20 minut. Tekočino ohladimo, poberemo liste in damo v vodo pest novih čebulnih listov z žlico jabolčnega kisa in jajca. Nato vse skupaj počasi kuhamo dobro uro; kuhana jajca še vroča obrišemo.
 

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 13:22:37   
CIPRESA
Jaz namočim liste od čebule (rdeče čebule) že kak teden prej in dodam pest soli, in ko pride dan barvanja so vedno lepo obarvani rjavouser posted image

Pa posoda tudiuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
21.3.2008 14:12:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 14:16:52   
tinkamiška
jst dodam še nekaj žlic kave in potem ni potrebno tako dolgo kuhatuser posted image

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: RECEPT ZA BARVANJE PIRH Z ČEBULO
21.3.2008 14:17:40   
urskas
jes jajca kuham 10 minut: se pravi 10 minut vrejo, potem odstavim in se še počasi ohlajajo.

Če bi jih kuhala 1 uro, bi bili rumenjaki zeleni ne rumeni user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?