|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Recept za mleko
6.11.2009 9:30:43   
Liona
Pozdravljeni,

zanima me koliko časa se čeka na odločbo za izdajo recepta? Naša dojenčica je bila testirana tri tedne nazaj. Kožni testi so bili pozitivni, krvi negativni, ampak recept za Allernovo naj bi dobili. Odločbe pa še ni...

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Recept za mleko
6.11.2009 14:23:18   
šrimpf
tudi mi smo dali malo več kot tri tedne nazaj kri, pa izvida in receptov še ni (sem pa izvedela, da so pozitivni). v sprejemni na gastro so se izgovarjali, da so bli prazniki pa dopusti pa administratorka je zbolela, tako da upam, da dobimo do naslednjega tedna. me je pa opozorila v lekarni, da se allernove ne bo dal dobit in naj napišejo recepte za aptamil adc al neki podobnega.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Recept za mleko
6.11.2009 15:28:22   
Liona
Hvala za odgovor. jaz bom v ponedeljek klicala na alergološko. Ja, meni niso nič rekli, da bi šla Allernova iz prodaje. naša namreč Aptamila ADC prav tako ne prenaša (ga bruha v loku).

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Recept za mleko
10.11.2009 22:57:05   
lučka 25
No, sem hotla ravno odpreti temo s to vsebino, vprašanjem. Pri nas bo tudi 3 tedne, od kar so bili testi na jajce in mleko pozitivni. Naj bi pa Allernovo dobili na recept. Zdaj vidim, da se res kar načakaš za vse skupaj.
Meni tudi v lekarni niso nič rekli, da naj bi Allernovo ukinili na recept. Naša Aptamil ADC ne prenaša, kaka zeleno.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Recept za mleko
11.11.2009 10:18:12   
ANITA D.
Jaz sem čakala odločbo 2 meseca,ampak to je bilo poleti,tako da zdaj se verjetno dobi že po 1 mesecu.

_____________________________

04.09.2006 ob 19.10 uri se je nama pridružila Ines,
10.05.2010 ob 13.42 uri pa še Maša , 21.04.2011 ob 22.06 pa še ta zadnji član Denis

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Recept za mleko
11.11.2009 18:33:57   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: ANITA D.

Jaz sem čakala odločbo 2 meseca,ampak to je bilo poleti,tako da zdaj se verjetno dobi že po 1 mesecu.


O bog, a toliko časa??? Pa so ti za nazaj povrnili, na podlagi računov?

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Recept za mleko
11.11.2009 21:27:50   
ANITA D.
Kolikor jaz vem ti povrnejo za 1 mesec nazaj.Ta mala nima več mleka na recept,ker je stara 3 leta(pri 2 letih mi ga ni hotela več pit) tako da ji dajem riževo mleko imam pa dodatek za nego(alergija na KM,jajce,lešniki in vsi ostali oreščki,AD).

_____________________________

04.09.2006 ob 19.10 uri se je nama pridružila Ines,
10.05.2010 ob 13.42 uri pa še Maša , 21.04.2011 ob 22.06 pa še ta zadnji član Denis

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Recept za mleko
19.11.2009 22:13:04   
Liona
No, pri nas bo jutri en mesec od odpusta iz bolnice, odločbe pa še nismo dobili. Upam, da jo sploh bova, ker se je Allernova podražila in je škatla že 18.04 eur, mi jo imamo pa točno za dva dni.user posted image

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Recept za mleko
20.11.2009 10:07:48   
kati08
liona poslala ZS

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Recept za mleko
20.11.2009 20:37:53   
lučka 25
No, pri nas pa bo jutri en mesec od odpusta iz bolnice. Jap, Allernova pa se je podražila! Mi jo pa imamo za 3 dni. Res ne vem zakaj moramo toliko časa čakat? A gredo vse prpšnje iz cele SLO v LJ? Ker jaz sem za podasljšanje bolniške med nosečnostjo vedno dobila odgovor 3 dni po oddani prošnji.

(odgovor članu kati08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Recept za mleko
20.11.2009 21:16:39   
Natali07
zakaj se čaka?
Ker mora najprej alergolog pregledat dokumentacijo in nato pošlje v Ljubljano.
V Ljubljani se mora sestati 4 članska komisija, ki odobri za 6 mesecev določeno število škatel. Ta komisija pa verjetno ne zaseda vsak dan in tudi je še pošta in ostala birokracija.

Saj povrnejo vse kar ste kupile, ko imate potrdilo. Problem je le, da vam vse te škatle odštejejo od št. udobrenih za 6 mesecev in se potem lahko zgodi, da vam jih zmanjka, če otrok popije veliko mleka. Kajti do enega leta odobrijo ponavadi 10 škatel na mesec, po enem letu pa 5.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Recept za mleko
21.11.2009 9:23:17   
lučka 25

IZVIRNO SPOROČILO: Natali07


Saj povrnejo vse kar ste kupile, ko imate potrdilo. Problem je le, da vam vse te škatle odštejejo od št. udobrenih za 6 mesecev in se potem lahko zgodi, da vam jih zmanjka, če otrok popije veliko mleka. Kajti do enega leta odobrijo ponavadi 10 škatel na mesec, po enem letu pa 5.



No in to, ko tako veselo pravijo, da povrnejo za nazaj, vendar ne v taki obliki kot je tu zapisano, pa mene moti. Jaz vem, da vse to traja. Ampk mi smo izvide dobili 3 dni po izpusti iz bolnice, ker na Jesenicah gre to hitro, ne tako kot baje v LJ. Je pa tako, da je marsikaj drugega še, ne samo alergiki, ampak še kakšna zdravila, ki jih starši dobijo na recept za svojega otroka,.... Ne vem, meni je še vedno predolgo vse skupaj. In če je otrok samo na tem mleku, je meni 10 škatel občutno premalo. Za našo, ki ni velik jedec še gre, ampak za nekoga drugaga pa absolutno premalo.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Recept za mleko
21.11.2009 14:28:27   
Natali07
Povrnejo za več kot en mesec nazaj, tudi dva, tri. Res pa po novem od julija povrnejo le 50%, ker je potrebno polovico mleka za alergike plačati. Če si to mislila.

Na jesenicah ti hitro napišejo izvid, ampak je potrebno čakat potem na odobritev komisije iz Ljubljane da dobiš papir do koliko škatel mleka si upravičen. V Ljubljani pa traja da dobiš izvide dalj časa, ampak je potem recept hitreje ker so alergologi še tisti zdravniki ki so v komisiji in ga imaš lahko že ko grež s testiranja.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Recept za mleko
21.11.2009 19:07:35   
lučka 25
Natali07, te moram zuaslišat, ko vsaj kaj veš, poveš. user posted image
Se pravi ti povrnejo za nazaj od dneva ko je bila prošnja oddana, ali od dneva, ko dobiš odločbo? In s tem posledično, ali dobiš recept za odobrene škatle za od dneva, ko se odda prošnja ali od odločbe dalje? A sem zakomplicirala? Upam, da je razumjivo.
Pa sori za zaslišanje, ampak jaz sem bolj tip, ko moram že za v naprej vedeti kaj in kako.user posted image

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Recept za mleko
21.11.2009 19:40:10   
Natali07
Bom povedala kot je bilo pri nas.

Račune za mleko, ki sem jih kupila pred odločbo sem nesla na ZZZS in podala vlogo, za povračilo stroškov. Povrnili so mi za vse kupljene škatle.

Odločbo dobiš z dnem ko se sestane komisija. Primer: Jaz sem dobila odobreno od 17.07.2009 do 17.01.1010. Odločbo sem dobila domov po pošti 20.07.2009. Par dni po zasedanju komisije. Tetiranje smo imeli  v juniju vsaj mislim, ker smo kar naprej na tetsiranjih.

Za omenjeno obdobje 6 mesecih smo bili upravičeni za 45 škatel (za mesece do 1 leta 10 na mesec, po enem letu pa 5 na mesec) Prvič smo dobili odobreno za 6 mesecev 60 škatel). Tako lahko v tem obdobju dvigujem mleko na recept ampak od teh škatel so mi odšteli tiste škatle za katere sem uveljavljala povračilo stroškov - račune. Ne vem koliko je bilo škatel ampak kot primer : 45 odobrenih škatel - 7 računi  sem imela potem na razpolago še 38 škatel, ki jih moram dvigniti do 17.01 2010 drgače mi odločba propade.  Novo odločbo pa lahko dobim šele po datumu 17.01.2010.

Upam, da sem sedaj nazorno razložila. 

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Recept za mleko
21.11.2009 21:28:30   
šrimpf
Mi smo sedaj dobili po pošti izvide, mali ima potrjeno alergijo na KML. Kaj pa moram sedaj storit, da pridem do receptov? ali je izvid avtomatično poslan na komisijo ali moram vlagati kakšno prošnjo al kako? 

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Recept za mleko
21.11.2009 22:27:19   
lučka 25
Nataly, hvala za pojasnilo. Zdaj mi je pa vse jasno. Upam, da pri nas čim prej dobimo odločbo. Vam pa želim, da bo alergija enkrat (najbolje čimprej)izvenela.


šrimpf, jaz sem že ob odpustu alergologinjo opozorila, da če lahko napiše prošnjo za Allernovo. In kot jaz vem, potem oni z alergološke pošljejo prošnjo za odobritev na komisijo. Tudi na izvidu, ki smo ga dobili po pošti piše: predlog za odobritev Allernove na breme ZZZs.


(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Recept za mleko
22.11.2009 0:02:00   
šrimpf
hvala, lučka 25, za odgovor. mi smo sicer testirali na gastro, ampak verjetno je isti postopek. midva se sicer še dojiva, ampak moram dodajat. imamo kontrolo sredi decembra, pa se bom takrat poskusla dogovorit.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Recept za mleko
30.11.2009 14:27:33   
Liona
Mi smo danes končno dobili recept. Po skoraj dveh mesecihuser posted image . Piše, da smo upravičeni do 30 škatel. Zdaj grem jaz s to odločbo do pediatra, da mi izda recept. Ker sem 12 škatel že kupila, bom uvaljavljala povračilo stroškov (torej dobim še 18 škatel). zanima me, kje oz. komu predložim račune za že kupljeno mleko? Pa še to, ali dvignem potem v lekarni kar preostalih 18 škatel na enkrat?

Hvala in lp

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Recept za mleko
30.11.2009 17:16:55   
Natali07
Greš do pediatra, ki ti mora napisati recept za preostale škatle. ne vem koliko je omejitev na mesec. Z receptom od pediatra in potrdilom (odločbo zdravniške komisije)  greš na ZZZS kjer ti  recept potrdijo in odštejejo število škatel na receptu. Tam tudi podaš vlogo za povračilo že prej kupljenega mleka.

Mislim da lahko dvigneš preostalo mleko, ampak ga moraš plačati 50%. Tako, da sedaj mamice dvigujejo toliko mleka kolikor ga v enem mesecu pojejo malčki.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Recept za mleko
30.11.2009 19:15:35   
lučka 25
No, mi smo tudi danes dobili odločbo in sicer za 3 mesce 30 škatel. Od tega mamo za 15 škatel račune in tako nam jih ostane v bistvu samo še 15 (za 3 mesce)user posted image  Ma sem kar žalostna. Po eni strani dobiš, samo kaj, ko s tem čakanjem že nakupiš toliko šlatel.... Jaz še vseeno mislim, da bi se moralo za nazaj posebej šteti. Mah bo že.
Bomo pa zdaj začeli z uvajanjem GH in bo šlo vsaj malo manj mleka. samo naša je k sreči bolj manekenskih mer in ne poje prav veliko, da smo do zdaj na mesec porabili slabih 10 škatel.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Recept za mleko
1.12.2009 9:00:11   
Liona
lučka 25, nama so takrat na Jesenicah predlagali, da sva na Allernovi tri mesece. Ampak tri mesece od takrat, ko sva bili testirani. To pa je bilo pred 1.5 meseca, kar pomeni, da bova na Allernovi še enako obdobje (torej mesec in pol) potem pa naj bi šli na provokacijo in takrat se bodo odločili ali Allernova še naprej (in s5 mnenje in s5 čakanje na recept user posted image ), ali lahko uživava navadno adaptirano mleko.
No, naša nima manekenskih mer (5 mesecev je stara pa ima 8.5 kg) in mi mleka precej spije. Tako, da jaz 10 škatel na mesec nimam dovolj. Bomo pač še dokupovali user posted image .

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Recept za mleko
1.12.2009 9:15:34   
Natali07
liona - verjetno je bila taka odločitev ker vam testi niso potrdili alergije. Ko boste šli na provokacijo in bo pokazalo, da ima alergijo na mleko, bo ponovno mogoča vloga za dodelitev recepta. Če na provokaciji ne bo nobene reakcije na mleko boste pa začeli piti običajno adaptirano mleko.

Nova odločba zdravniške komisije bo pa lahko šele po preteku stare, kar pomeni od tega trenutka ko si dobila odločbo in 3 mesece in nič prej.

Za provokacijo moraš pa kolikor vem sama poklicati in te potem obvestijo ko imajo proste sobe in izvajajo provokacijo. Tako, da se v zimskih mesecih to lahko zavleče in ne bosta šli nujno čez 1,5 meseca na provokacijo.

Sam v info.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Recept za mleko
1.12.2009 10:17:52   
Liona
natali07, hvala za obrazložitev. Ampak midve že imava datum za provokacijo. Konec januarja. Upam, da bo lahko pila navadno adaptirano mleko. So pa bili krvni testi negativni, kožni pa mejno pozitivni (vsaj tako so mi obrazložili). Tudi v odpustnici je zapisano, da so kožni testi pokazali blago preobčutljivost na beljakovine KM.

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Recept za mleko
1.12.2009 11:19:39   
lučka 25
No, nam so pa kožni testi pokazali alergijo n beljak, krvni pa alergijo na KML, beljak in rumenjak. Ampak še to vse v zelo majhnih količinah, tako da gremo enkrat januarja še enkrat na kožne in krvne in močno močno upam, da boo pokazali, da ni več alergije. user posted image

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?