|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 12:51:32   
picola1
Se opravičujem, če je ta tema že kje odprta, drugače me pa usmerite tja..
Mene zanima, če boste šli na referendum in kako boste glasovali.
Ful me jezi, ker se še v vladi kregajo kako pa kaj in potem naj jaz vem, kaj je najbolje za nas???????user posted image Sploh pa, ker me politika ne zanima kaj preveč (čeprav vem, da bi me morala bolj).
grrrrrrrrrrrr...

< Sporočilo je popravil picola1 -- 31.5.2010 12:52:22 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 12:55:25   
water lily
Ne bom glasovala sploh....k bodo oni moj šiht začel opravljat bom pa še jst njihovga. Opice preplačane.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 12:55:55   
pomar*ANČA*
verjetno ne... zdi se mi malce zgrešeno, da bom jaz oz vsi tisti ki bodo šli na referendum odločali o nečem kar je delo naših politikov. ob teh referendumih se mi vedno pojavlja vprašanje za kaj so sploh gospodje v vladi plačani?

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 12:58:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

k bodo oni moj šiht začel opravljat bom pa še jst njihovga. Opice preplačane.


No, taki so tudi moji občutki, mi gre zelo v nos, da na nas prelagajo odgovornost, ki bi jo morali sami nositi (levi in desni, da smo si na jasnem), bom pa vseeno glasovala za, ker sem mnenja, da po vsaki arbitraži dobimo še vedno več, kot bi dobili po mednarodnem pravu ter ker je skrajni čas, da se zadeva vsaj premikat začne, če ne že zaključi.

(odgovor članu water lily)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:12:32   
Felicita
ne bom. prebrala predlog zakona al sporazuma al kerga k... že, mi ni nič jasno (razen da obe strani lažeta ko pes teče), niti nisem tok nagnjena h kateri od političnih opcij, da bi šla zato glasovat (za naše in proti vašim). ergo, preprosto ne grem.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:13:24   
zmajaz
Jaz bom definitivno glasovala ZA, ker ne vidim nobenega razloga, da bi glasovala proti, kajti slabše, kot je zdaj, itak sploh ne more biti in manj, kot imamo zdaj, ko Hrvaška od pretvezo zaseda nekatera naša ozemlja, ne moremo imeti. Pa tudi vsi slovenski strokovnjaki za mednarovno pravo (razen enega baje) podpirajo arbitražo. Če zdaj zavrnemo arbitražo, se zadeva ne bo rešila še naslednjih 20 let in samo še bolj se bomo grdo gledali s Hrvati, ker bo spet vsa krivda, da se zadeva ne reši, na nas.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:15:57   
zmajaz
Tu bo po mojem kar držala tista izjava, našega ministra za promet, da kampanjo proti arbitraži peljejo razne skrajne stranke, ki se ves čas obešajo na ta nerešen mejni problem s Hrvaško, če bi pa problem bil dejansko rešen, bi pa marsikatera stranka izgubila precej vetra v jadrih. Tako da enim je v bistvu v interesu, da se zadeva NE reši.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:32:31   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če zdaj zavrnemo arbitražo, se zadeva ne bo rešila še naslednjih 20 let in samo še bolj se bomo grdo gledali s Hrvati, ker bo spet vsa krivda, da se zadeva ne reši, na nas.



tako tudi jaz mislim.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:33:54   
pomlad08
jaz bom glasovala proti, sem prebrala par stvari in vidim, da je tveganje s telim sporazumom preveliko. piranski zaliv je naš in ga ne mislim nikomur šenkat user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:38:22   
Anonimen
jaz grem na referendum, ker bom delala tam user posted image  glasovala pa bom ZA user posted image

(odgovor članu pomlad08)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:43:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
piranski zaliv je naš in ga ne mislim nikomur šenkat user posted image

Ja - in kako boš pa prišla do njega? Z vojno? user posted image  Ker če zadeve ne bomo rešili z arbitražo zdaj, je sploh NE BOMO rešili. In kaj - zdaj mogoče imamo Piranski zaliv? Morda ga bomo po arbitraži imeli - zdaj ga pa nimamo in tudi brez arbitraže ga ne bomo imeli - NIKOLI. Zadnjič sem poslušala po radiu ministra, ki je rekel, da je bil v pogajalski skupini in da so bili s hrvati tako zelo daleč narazen glede stališč, da niti opisati ne more - da ni bilo niti najmanjše variante doseči kakršnega koli sporazuma.

Minister je recimo rekel tudi, da je za arbitražo določeno recimo, da se nam mora zagotoviti dostop do odprtega morja, kar je ogromen dosežek, ker po mednarodnem in pomorskem pravo NIKJER ni določena, da ga moramo imeti in nam po tem pravu v resnici sploh pripadal ne bi, arbitraža pa nam ga mora zagotoviti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 13:52:00   
mojamura
meni je pa ena stranka mail poslala, pa sms naj glasujem proti.

ne bom šla na referendum!

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:05:02   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
piranski zaliv je naš in ga ne mislim nikomur šenkat user posted image

Ja - in kako boš pa prišla do njega? Z vojno? user posted image  Ker če zadeve ne bomo rešili z arbitražo zdaj, je sploh NE BOMO rešili.


Ne, je še kar nekaj drugih možnosti.
Po spominu citiram mednarodnga pravnika Marka Pavliho: ena opcija je obuditev sporazuma Račan-Drnovšek. Druga varianta bi bila mednarodna konferenca o teritorialni razdelitvi bivše Jugoslavije. Tretja možnost pa je, da se slkicujemo na "dobrososedske odnose"  - torej da se Hrvaška (glede na to, koliko odprtega morja ima) umakne z ZASEDENIH (!!!) ozemelj in preneha ovirati uporabo našega kopnega in morja.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:09:18   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


Minister je recimo rekel tudi, da je za arbitražo določeno recimo, da se nam mora zagotoviti dostop do odprtega morja, kar je ogromen dosežek, ker po mednarodnem in pomorskem pravo NIKJER ni določena, da ga moramo imeti in nam po tem pravu v resnici sploh pripadal ne bi, arbitraža pa nam ga mora zagotoviti.


Ne, ravno to pa ni res! In me veseli, da si to izpostavila, ker je glaven catch celotnega teksta prav tu - Hrvati so sforsirali, da nam po arbitražnem sporazumu pripada (v najboljšem primeru) STIK z odprtim morjem, ne pa DOSTOP ali IZHOD, kar je bistvena razlika.

Bom poskusila poiskat intervju s Pavliho, je vse zelo fajn razloženo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:09:48   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
piranski zaliv je naš in ga ne mislim nikomur šenkat user posted image

Ja - in kako boš pa prišla do njega? Z vojno? user posted image  Ker če zadeve ne bomo rešili z arbitražo zdaj, je sploh NE BOMO rešili.


Ne, je še kar nekaj drugih možnosti.
Po spominu citiram mednarodnga pravnika Marka Pavliho: ena opcija je obuditev sporazuma Račan-Drnovšek. Druga varianta bi bila mednarodna konferenca o teritorialni razdelitvi bivše Jugoslavije. Tretja možnost pa je, da se slkicujemo na "dobrososedske odnose"  - torej da se Hrvaška (glede na to, koliko odprtega morja ima) umakne z ZASEDENIH (!!!) ozemelj in preneha ovirati uporabo našega kopnega in morja.



In potem svizec zavije čokolado......
Če se v vseh teh letih nismo uspeli niti približat dogovoru, kaj šele, da bi ga sklenili, je arbitraža verjetno res edina rešitev.

Vsak ima svobodno voljo kar se tiče glasovanja na referundumu. Prav tako nihče ni zavezan k temu, da na referendum sploh gre. Vendar pa se bojim, da bodo ravno tisti, ki sedaj tako vehementno izjavljajo, da na referendum ne grejo, potem najglasneje pljuvali čez rezultat.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:12:08   
malilump
Ne grem. Mi grejo na živce s takšnimi zadevami, ko pa je drugih hujših stvari za reševat.

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:16:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
piranski zaliv je naš in ga ne mislim nikomur šenkat user posted image

Ja - in kako boš pa prišla do njega? Z vojno? user posted image  Ker če zadeve ne bomo rešili z arbitražo zdaj, je sploh NE BOMO rešili.

Ne, je še kar nekaj drugih možnosti.
Po spominu citiram mednarodnga pravnika Marka Pavliho: ena opcija je obuditev sporazuma Račan-Drnovšek. Druga varianta bi bila mednarodna konferenca o teritorialni razdelitvi bivše Jugoslavije. Tretja možnost pa je, da se slkicujemo na "dobrososedske odnose"  - torej da se Hrvaška (glede na to, koliko odprtega morja ima) umakne z ZASEDENIH (!!!) ozemelj in preneha ovirati uporabo našega kopnega in morja.

In potem svizec zavije čokolado......
Če se v vseh teh letih nismo uspeli niti približat dogovoru, kaj šele, da bi ga sklenili, je arbitraža verjetno res edina rešitev.

Vsak ima svobodno voljo kar se tiče glasovanja na referundumu. Prav tako nihče ni zavezan k temu, da na referendum sploh gre. Vendar pa se bojim, da bodo ravno tisti, ki sedaj tako vehementno izjavljajo, da na referendum ne grejo, potem najglasneje pljuvali čez rezultat.

Podpis. To so morda res MOŽNOSTI, ampak kako bomo pa Hrvate pripravili, da bodo v teh možnostih sodelovali, lepo prosim? Če do zdaj niso, še naprej ne bodo. Kvečjemu namrdnili se bodo češ, "saj se niste strinjali z arbitražo, torej vam ni do rešitve spora". Ne rabim brati in poslušati nobenega politika (ker mi je za politiko tako ali tako malo mar - eni so slabši kot drugi in če kar koli spremljam, se lahko samo jezim zraven) - tako bi pove že zdrava pamet. Lahko našteješ še 100 opcij, samo dejstvo pa ostaja, da če zavrnemo arbitražo, spora NE BOMO rešili še dolgo dolgo dolgo ne.

Pavliha je pa potem verjetno tisti en in edini od naših mednarodnih pravnikov, ki je proti arbitraži (ker minister zadnjič ni povedal, kdo je tisti en) - vsi ostali so namreč za.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:23:45   
Vijoličarka
Mislim podobno kot Ankica in Zmajaz.

Seveda mi gre na jetra, ko ni denarja za nobeno pametno stvar, za referendume pa vedno.

Seveda mi gre na jetra, če se tisti gumpci v parlamentu vedno polulajo v hlače, če je treba kaj pomembnega odločiti. Oni tam niso plačani, da lepo izgledajo, stikajo za vezami, uveljavljajo svoj položaj in se delajo pametne na TV. Oni so tam plačani, da odločijo IN nosijo odgovornost.

Seveda mi gre na jetra, ker Hrvatje tako zapenjajo na ta ubogi zalivček, ko pa imajo še toliko morja. Seveda mi gre na jetra, ker se več ukvarjajo s sovraštvom in mentajem polen pod noge, namesto da bi v svoji državi kaj pametnega naredili.

Predvsem mi gre na jetra opozicija, ki si naravnost želi, da bi mi prebivalci Slovenije v mandatu levega trojčka živeli čim slabše, da se ne bi rešil noben problem, samo zato, da bi lahko potem oni pametovali in si nabirali politične točke. Kar počnejo, je zame navadna sabotaža, če ne že izdajstvo lastnega naroda. Na vseh področjih.

Glasovala bom ZA arbitražo. Če ima gospoda iz opozicije take strašne argumetne, pa naj jih posreduje arbitražnemu sodišču. Čas je, da se to reši, tako ali drugače. In se začnemo ukvarjati s pametnejšimi stvarmi.





_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:30:51   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA



Če zdaj zavrnemo arbitražo, se zadeva ne bo rešila še naslednjih 20 let in samo še bolj se bomo grdo gledali s Hrvati,


To pa mene čisto nič ne moti, saj se z ostalimi sosedi tudi ne gledamo lepo, pa ravno tako furamo že nekaj (deset_)let user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 31.5.2010 14:31:23 >

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:44:16   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če zdaj zavrnemo arbitražo, se zadeva ne bo rešila še naslednjih 20 let in samo še bolj se bomo grdo gledali s Hrvati, ker bo spet vsa krivda, da se zadeva ne reši, na nas.


iz enakih razlogov bom glasovala ZA.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:51:08   
kalbo
Meni naj pa vsi, ki zdajle vneto, nekateri celo ekstremno, navijajo proti arbitraži povedo, kje so bli leta 91, ko se je postavljalo policijsko kontrolno točko na Dragonji? Tabla SR Hrvaška je bila namreč postavljena precej višje, tam pri savudrijskem kamnolomu. Od tam bi seveda mejna črta precej drugače delila Piranski zaliv. Vsi, ki so zdaj prekleto pametni so takrat vlekli niti.
Kje je bli takrat slavni Zmago. Po Tržaški je paradiral oblečen v Rambota, ko je začel pa na Brezovici pokat je pa tekel kar so ga noge nesle, pa ne proti Brezovici, ampak v nasprotno smer. Zdaj bi pa mel seveda mejo kar na Mirni.

Trst je bil tudi naš, pa realno ne bo nikoli več. Zelo vesel bi bil meje na Mirni, ker pa vem, da to ni mogoče bom obkrožil ZA, ker mi je do vrha glave teh političnih igric okol meje. To pride prav politikom ala Jelinčič tako na naši, kot na Hrvaški strani.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:52:36   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Lahko našteješ še 100 opcij, samo dejstvo pa ostaja, da če zavrnemo arbitražo, spora NE BOMO rešili še dolgo dolgo dolgo ne.




Ja in? A zdej se bomo pa kar usračkal in pristal na to, zakaj že? To pa res ni noben argument. Pač še ne bo rešeno, pa kaj. Prava reč. Kaj pa se je zgodilo 2001, ko je Hrvaška zavrnila sporazum Drnovšek-Račan? Nič. In ni nobene panike nihče delal okrog tega.
To, da popustimo, zame tud ni "rešeno", kakšna rešitev pa je to, če je samo za 1 stran kul?



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:57:05   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz



Pavliha je pa potem verjetno tisti en in edini od naših mednarodnih pravnikov, ki je proti arbitraži (ker minister zadnjič ni povedal, kdo je tisti en) - vsi ostali so namreč za.


no, tudi to ni res, ampak verjetno razumeš, da minister ni pravi naslov za govort o tem, kateri strokovnjaki so proti. jih je še kar nekaj. grbec, pogačnik ...

zdej moram pa it. vas zvečer naprej preberem.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:59:11   
kalbo
In kaj bi ti? Kje bi, oziroma po kakšnem ključu bi ti vlekla mejo? Po mednarodnem pravu? Po katastrskih mejah? Kje? Mi bi radi katastrsko mejo pri Dragonji, v Hotizi pušimo lep konec ozemlja če se gleda katastrska meja, kaj naj zdaj naredimo?

Res ne vem, kako bi rešila problem? Tebe zanima sam da se ne bomo usral. Jest se bojim, da ga bomo posral, ker imamo kup ljudi z volilno pravico, ki niso sposobni niti parih strani prebrat. Argumente vedno sprejemam in tud sam sem si belil glavo lep čas, al obkrožit Za al Proti. Opozicija žal samo minira, kostruktivnih predlogov pa ne daje.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Referendum-kako boste glasovali?
31.5.2010 14:59:58   
emaa
Se strinjam z Vijoličarko in bom tudi glasovala ZA. 

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?