|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dolžnost...
3.6.2010 21:29:18   
špelin@
Se selim na čvekanje, da ne bom sr.ala po lastni temi, ki sem jo odprla tule
http://www.ringaraja.net/forum/m_5182637/mpage_1/key_/tm.htm#5182725

Povejte mi: ali je dajanje daril večjih vrednosti (učiteljem ob koncu šolskega leta) dejansko nekakšna obveza, dolžnost??

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 3.6.2010 21:30:27 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dolžnost...
3.6.2010 21:34:48   
špelin@
Pa da se razumemo: ne gre za darilo, ki ga daš iz srca v zahvalo.

Govorim o komandi, da se zbira denar za darilo in bohnedej, da kdo ne bi dal, čeprav nisi zadovoljen.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dolžnost...
3.6.2010 21:44:44   
Ribica **
Za obvezo in dolznost dobijo placo, je to njihova sluzba, ce si pa res zadovoljen z njihovim delom, pa jim namenis kako pozornost (rozico, kaj sladkega ipd.). Vsaj po mojem mnenju. Absurd se mi pa zdi nagrajevati nezadovoljstvo.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dolžnost...
3.6.2010 22:19:18   
špelin@
ok, potem se mi ne meša user posted image

Ker sama zelo rada dajem darila, ampak izrecno taka iskrena in iz srca. Komaj čakam, da presenetim vzgojiteljice mlajših dveh, ker so fantastične in nekaj posebnega. Stalo me bo čisto malo, jih bo pa razveselilo, sem prej počasi "tipala teren" user posted image

Pod prisilo žal ne delujem dobro user posted image


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dolžnost...
3.6.2010 22:24:59   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Pa da se razumemo: ne gre za darilo, ki ga daš iz srca v zahvalo.

Govorim o komandi, da se zbira denar za darilo in bohnedej, da kdo ne bi dal, čeprav nisi zadovoljen.



jest ne bi dala (če ne bi bla zadovoljna) pa če se vsak od ostalih staršev postavi na glavo.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dolžnost...
3.6.2010 22:34:50   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Pa da se razumemo: ne gre za darilo, ki ga daš iz srca v zahvalo.

Govorim o komandi, da se zbira denar za darilo in bohnedej, da kdo ne bi dal, čeprav nisi zadovoljen.



jest ne bi dala (če ne bi bla zadovoljna) pa če se vsak od ostalih staršev postavi na glavo.


Jaz ne bi dala, če bi starši zbirali.

Tu je dilema, ker so določeni starši predali zadevo v roke otrok - zdaj zbirajo otroci na pragu pubertete... user posted image


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 7:02:00   
andreja32
eh, je težka dilema...

Moja letos zaključuje osnovno šolo in so se domenili , da razredničarki ne bodo kupili nič....dve leti jih je zmerjala, da imajo gnile zakrnele možgane.....

bo pa verjetno čudno izpadlo na veletiuser posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 7:18:30   
sanasan
Povejte mi: ali je dajanje daril večjih vrednosti (učiteljem ob koncu šolskega leta) dejansko nekakšna obveza, dolžnost??


če ti bo lažje, še enkrat tuuser posted image

ne, to ni dolžnost. samo dobra volja.
v tvojem primeru bi se odločila glede na 'željo' otroka.

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu andreja32)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 7:19:59   
sanasan
aja, je pa še odvisno, koliko bi morali prispevati, če bi mi bilo zaradi financ težko, pač ne bi oz.bi manj!

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 7:58:40   
alda
Pri nas pa je drug problem: vsi so zato da bi se vzgojiteljicama  in pomočniku kaj podarilo,
ker niso samo vzgojitelji naših otrok, ampak kot kake nadomestne tete in otroci jih obožujejo..
in to prav vsi , ker ne delajo izjem, pa še naši otročki bodo v jesen prvošolčki.
in problem?
Vsak bi moral dati 80centov-1€, da bi nabavli material, da bi jim otroci naredili ene okvirje  in vanje dali skupinsko slike, kjer pa bi se vsak otrok sam naslikal oz. narisal!
In ne moreš verjet :  80centov JE PREVEČ..in to za starše, ki imajo denarja ko listja in traveuser posted image user posted image

in zato sem se odločila, da ne sodelujem pri skupinskem obdarovanju/ in še par mamic/ in bom iz svoje lastne ustvarjalne  zbirke vsaki podarila ene koralde iz fimo mase, pomočniku pa bom naredila zapestnico..
in me en k.l.i.n.c. briga pa naj sami stuhtajo kaj za 10centov/ nas pa je v skupini 12otrok/


Lanski vzgojiteljici s katero nismo bili zadovoljni sva pa za konec z sinom "podarila" en mini kaktus..vzgojen doma user posted image user posted image user posted image , pa še to samo zato, ker pa sva obdarila tudi pomočnico, ki je pa bila SUPER!!!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 8:22:48   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

Povejte mi: ali je dajanje daril večjih vrednosti (učiteljem ob koncu šolskega leta) dejansko nekakšna obveza, dolžnost??


če ti bo lažje, še enkrat tuuser posted image

ne, to ni dolžnost. samo dobra volja.
v tvojem primeru bi se odločila glede na 'željo' otroka.

Punca noče in se ji zdi bedno, ampak čuti, da mora, ker bi jo drugače določeni izobčili user posted image

Ajd', sem ji dala tista 2 evra, problem ni v denarju - je v tem, da ni iz srca, ampak pod prisilo.


Torej zaključujem: ja, dajanje daril večjih vrednosti očitno JE dolžnost, prisila, obveza, kakor hočete user posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 9:31:49   
sanasan
Punca noče in se ji zdi bedno, ampak čuti, da mora, ker bi jo drugače določeni izobčili


ja, kar grenka izkušnja...res je včasih težko izbirati med vestjo in zavestjo, da boš najverjetneje izločen user posted image
so izbire v življenju, ko ni ne ena ne druga varianta dobra ali prava...žal, c'est la vie...
me pa zanima, če jih je več takih, ki ne bi želeli podariti učiteljici...pri nas se je to zgodilo v sš, samo takrat nas cca.3/4 razreda ni želelo,1/4 pa le zaradi vljudnosti oz.ker naj bi se to spodobilouser posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 9:39:47   
nejcko
Jaz sem letos skoraj bankrotirala zaradi teh daril. Pri nas je v modi pretiravanje, kdo da več, kdo je bolj fajn user posted image
Ah, bom raje tiho.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 9:49:59   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

Punca noče in se ji zdi bedno, ampak čuti, da mora, ker bi jo drugače določeni izobčili


ja, kar grenka izkušnja...res je včasih težko izbirati med vestjo in zavestjo, da boš najverjetneje izločen user posted image
so izbire v življenju, ko ni ne ena ne druga varianta dobra ali prava...žal, c'est la vie...
me pa zanima, če jih je več takih, ki ne bi želeli podariti učiteljici...pri nas se je to zgodilo v sš, samo takrat nas cca.3/4 razreda ni želelo,1/4 pa le zaradi vljudnosti oz.ker naj bi se to spodobilouser posted image



pri nas se je to parkrat zgodilo v oš, da je blo nekaj ljudi za, nekej pa proti... ponavadi so tisti za sami zbrali denar in se podpisali ali so pa vsak sam prinesli... pol se je tut dogajalo da so ljudje celo denar nazaj zahtevali, ko so zvedli kakšno darilo bo (kaka zlatnina/slika/praholovilec).

ne vem kaj je tok kompliciranja... očitno vse samo na okolico gledate. zakaj? daš če želiš in kokr maš oz. kokr se ti zdi. če te kdo vpraša poveš po pravici ali pač ne. jest res ne vidm razloga za tak pomp no.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 10:40:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz sem letos skoraj bankrotirala zaradi teh daril. Pri nas je v modi pretiravanje, kdo da več, kdo je bolj fajn user posted image
Ah, bom raje tiho.



no, pa ker je učitelj poklic z boniteto (ugotovljeno na eni izmed tem), boš veliiiiko daril dobila tudi ti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 11:01:42   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz sem letos skoraj bankrotirala zaradi teh daril. Pri nas je v modi pretiravanje, kdo da več, kdo je bolj fajn user posted image
Ah, bom raje tiho.



no, pa ker je učitelj poklic z boniteto (ugotovljeno na eni izmed tem), boš veliiiiko daril dobila tudi ti user posted image user posted image user posted image


To pa sigurno, ja. Jaz sem, žal, že na tisti stopnji, ko nas je pa preveč za obdarit, pa se starši že malo zamislijo, koliko koštamo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 11:07:25   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

Punca noče in se ji zdi bedno, ampak čuti, da mora, ker bi jo drugače določeni izobčili


ja, kar grenka izkušnja...res je včasih težko izbirati med vestjo in zavestjo, da boš najverjetneje izločen user posted image
so izbire v življenju, ko ni ne ena ne druga varianta dobra ali prava...žal, c'est la vie...
me pa zanima, če jih je več takih, ki ne bi želeli podariti učiteljici...pri nas se je to zgodilo v sš, samo takrat nas cca.3/4 razreda ni želelo,1/4 pa le zaradi vljudnosti oz.ker naj bi se to spodobilouser posted image


O ja. Kolikor mi je hči povedala, so proti skoraj vsi fantje (v razredu je več fantov kot deklet) ter še 2 sošolki. Samo fante zdaj "zbiralski team" prepričuje, da se to spodobi in da morajo dat darilo... Sva se pa s hčerko pogovarjali in je rekla, da bi rada videla, če že zbirajo, da se iz zbranega fonda kupita tudi darilci za učiteljici glasbene vzgoje in angleščine, ker sta se ornk potrudili in si res zaslužita.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 11:09:42   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

Punca noče in se ji zdi bedno, ampak čuti, da mora, ker bi jo drugače določeni izobčili


ja, kar grenka izkušnja...res je včasih težko izbirati med vestjo in zavestjo, da boš najverjetneje izločen user posted image
so izbire v življenju, ko ni ne ena ne druga varianta dobra ali prava...žal, c'est la vie...
me pa zanima, če jih je več takih, ki ne bi želeli podariti učiteljici...pri nas se je to zgodilo v sš, samo takrat nas cca.3/4 razreda ni želelo,1/4 pa le zaradi vljudnosti oz.ker naj bi se to spodobilouser posted image



pri nas se je to parkrat zgodilo v oš, da je blo nekaj ljudi za, nekej pa proti... ponavadi so tisti za sami zbrali denar in se podpisali ali so pa vsak sam prinesli... pol se je tut dogajalo da so ljudje celo denar nazaj zahtevali, ko so zvedli kakšno darilo bo (kaka zlatnina/slika/praholovilec).

ne vem kaj je tok kompliciranja... očitno vse samo na okolico gledate. zakaj? daš če želiš in kokr maš oz. kokr se ti zdi. če te kdo vpraša poveš po pravici ali pač ne. jest res ne vidm razloga za tak pomp no.


Ah, ko bi bilo vedno tako enostavno... Jaz osebno komot rečem ne in tudi že sem. Ne glede na zamero, grde poglede, šušljanje za hrbtom... Tako pač je.

V danem primeru pa se gre za občutljivo punco, ki počasi prihaja v puberteto in se noče izpostavljati.


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 11:13:39   
jagoda77
se spomnim sebe kot otroka v osnovni šoli, se mi je zmeraj tako butasto zdelo dajat denar za tovarišice, ker si za moje pojme nobena ni nič posebno zaslužila in sošolci so dajali darila samo zaradi prilizovanja. Sej so plačane za dela, ki ga opravljajo, zdej če je pa katera ekstra oh in sploh, to je pa drugo, samo pri meni osebno ni bila nobena. user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 12:05:07   
Oceania
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

se spomnim sebe kot otroka v osnovni šoli, se mi je zmeraj tako butasto zdelo dajat denar za tovarišice, ker si za moje pojme nobena ni nič posebno zaslužila in sošolci so dajali darila samo zaradi prilizovanja. Sej so plačane za dela, ki ga opravljajo, zdej če je pa katera ekstra oh in sploh, to je pa drugo, samo pri meni osebno ni bila nobena. user posted image


Bi se kar podpisala pod to.
Vsako leto bonbonjere s kvačkanimi prtički....oh, utrnila se mi je solzica. Smrk.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 12:09:51   
poli*

Punca noče in se ji zdi bedno, ampak čuti, da mora, ker bi jo drugače določeni izobčili


Ja, sej tko je ponavad... tudi sama sem bila marsikdaj primorana dati za darilo, ki si je oseba ni zaslužila samo zato, da niso potem kazali s prstom name.
Js bi ti tko rekla, če gre za 4-5€, naj jih pač da (verjetno zmorete), ker če ne jo bodo vlačil po zobeh še dolgo...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 12:13:27   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

se spomnim sebe kot otroka v osnovni šoli, se mi je zmeraj tako butasto zdelo dajat denar za tovarišice, ker si za moje pojme nobena ni nič posebno zaslužila in sošolci so dajali darila samo zaradi prilizovanja. Sej so plačane za dela, ki ga opravljajo, zdej če je pa katera ekstra oh in sploh, to je pa drugo, samo pri meni osebno ni bila nobena. user posted image


Bi se kar podpisala pod to.
Vsako leto bonbonjere s kvačkanimi prtički....oh, utrnila se mi je solzica. Smrk.

Zdej sm se spomlna. Ko sem bila v 2. razredu oš., se je par oh in sploh mamic spomnilo, da se tovarišici (ki nas je imela 1. in 2. razred) kupi komplet neke posode za kuhanje user posted image  ... mislim, da se je zbiralo po 800 sit (kar je bilo veliko za takratne razmere).
Aja, že takoj naslednje leto se je za drugo tovarišico kupilo zlato verižico user posted image  user posted image  user posted image .
Ene matere bi jim zlezle tut not u rit, dobesedno user posted image .

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 13:42:40   
tamiflu
Mi bomo pobirali po 2  in pri drugem tri evre, Denar pobere predstavnik razreda, ki je v svetu staršev in se razredniku pač nekaj kupi.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 14:07:41   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Pa da se razumemo: ne gre za darilo, ki ga daš iz srca v zahvalo.

Govorim o komandi, da se zbira denar za darilo in bohnedej, da kdo ne bi dal, čeprav nisi zadovoljen.



jest ne bi dala (če ne bi bla zadovoljna) pa če se vsak od ostalih staršev postavi na glavo.



enako.

na srečo z veseljem dam, ker je res iz srca.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dolžnost...
4.6.2010 14:11:25   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz sem letos skoraj bankrotirala zaradi teh daril. Pri nas je v modi pretiravanje, kdo da več, kdo je bolj fajn user posted image
Ah, bom raje tiho.

Neeeeee, nooooooo. Ti kar deli z nami kar ti leži na duši. Ti bo potem, lažje, bla, bla, bla...
Tvoja "interna" svetovalka, ZARA user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?