|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Refluks ledvic
27.6.2016 13:17:02   
angelcek*
Pozdravljene prijateljice,

Že v času trajanja nosečnosti so pri mojemu fantku ugotovili povečan sečni mehur.
Po porodu so mu diagnosticirali obojestranski refluks obeh ledvic.

Od rojstva je podvržen antibiotični zaščiti. Vsake 3 mesece hodimo na preiskave.

Sedaj so nam svetovali, da bi ga operirali in sicer z metodo balonske dilatacije.

Postavljena sem pred dilemo ali bi ga sploh dali operirati ali ne.

A je se katera od vas odločila za takšen poseg? Kakšno je vaše mnenje?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Refluks ledvic
27.6.2016 13:24:30   
angelcek*
Posabila sem pripisati, da smo sedaj stari 18 mesecev.

(odgovor članu angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Refluks ledvic
30.6.2016 13:47:01   
vanilla
Moja 26-mesečna hčerka ima obojestranski refluks 3. stopnje. Potrjen s preiskavo UMCG pri 15 mesecih. Ugotovljen po hudem uroinfektu pri 5 mesecih.

Tudi ona ima antibiotično zaščito zdaj že eno leto.

Ali ima tvoj fantek kakšne težave zaradi tega? Ponavljajoča vnetja? Kakšne preiskave pa imate vsake 3 mesece? UZ ali samo kontrola vode, morda UMCG? Ima mogoče še kakšne druge prirojene napake na sečilih razen refluksa?

Midve imava kontrolo šele konec leta, je pa letos imela eno vnetje (prvič po tistem pri 5 mesecih).

Glede na to, da večinoma čakajo, da se s starostjo refluksi sami popravijo oz. vsaj postanejo nepomembni (ker ne povzročajo vnetij), z operacijo ni za hiteti. Nas sicer spremljajo v Mariboru, kjer nam je sicer predlagala, da se lahko tudi odločimo za poseg (Deflux oz. s kolagenom) a se zaenkrat nisem odločila.
Bomo videli kaj bo na naslednji kontroli, do takrat pa upam, da ne bo vnetij.

(odgovor članu angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Refluks ledvic
30.6.2016 14:17:12   
angelcek*
Ola,

Hvala za odgovor.

Sin hb ni imel še nikdar vnetja.

Je pa res skoz na AB tako, da očitno zato tudi ne dobi vnetja.

Nam so tudi svetovali ta poseg s kolagenom. Naslednji mesec smo dogovorjeni še za posvet v UKC LJ, ampak imam občutek, da zdravniki kar navijajo za operacijo.
Sama pa sem malo skeptična, ker je bilo tudi meni rečeno, da naj bi se refluks sam popravili nekje do 3 leta starosti otroka.

user posted image



(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Refluks ledvic
30.6.2016 14:23:12   
vanilla
Kolikor sem jaz slišala, v Mariboru zelo radi operirajo oz. hitro staršem svetujejo kolagen. V ljubljani pa baje radi čakajo, sploh če ni vnetij.

(odgovor članu angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Refluks ledvic
30.6.2016 14:27:58   
angelcek*
Me res zanima kaj bodo rekli v Ljubljani. Naj pa bi tam uporabljali neko drugo snov in ne kolagen. Naj bi se vrnili na starejšo tehniko.
V Mariboru pa še ostajajo na kolagenu.


(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Refluks ledvic
3.7.2016 13:56:05   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: angelcek*
Sin hb ni imel še nikdar vnetja.

Je pa res skoz na AB tako, da očitno zato tudi ne dobi vnetja.

Nam so tudi svetovali ta poseg s kolagenom. Naslednji mesec smo dogovorjeni še za posvet v UKC LJ, ampak imam občutek, da zdravniki kar navijajo za operacijo.


ena podobna tema je tekla na RR že pred časom:
http://www.ringaraja.net/forum/ledvicni-refluks/m_2274415/mpage_1/tm.htm#4702106

Imeti otroka več let na AB verjetno ni ravno neškodljivo.

Mojemu nečaku so kot nekajmesecnemu dojenčku diagnosticirali zožen secevod in je bil operiran nekje pri enem letu - vstavili so mu razsiritven balon.

S posegom se je njegovo zdravstveno stanje izrazito izboljšalo (konec vnetij, precejšnje izboljšanje delovanja ledvice), ima pa redne kontrole, ki so pa zdaj, ko počasi končuje OŠ, vedno redkejše, a spremljajo, kako njegova rast vpliva na zadevo.
Seveda se mora paziti morebitnih okužb, drugače pa živi precej običajno najstniško življenje.

(odgovor članu angelcek*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?