|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 8:34:07   
berti
Želel bi vas opozoriti, da starševski dodatek ne znaša (bom še v SIT) 40.950 SIT, kot vam zatrjujejo na CSDju,
ampak bruto okrog 66.000 SIT. Od tega zneska vam nato odtegnejo prispevke za pokojninsko in invalidsko zavarovanje.

Lahko preverite na CSDju. To vam bodo povedali šele, če boste dolgo drezali vanje.
Na odločbi sicer piše, da vam prispevke plača država, ampak to pravzaprav pomeni, da vam ona da denar (bruto znesek), ki ga vam potem odtegne.

In kaj potem, boste rekli?
Hja, kakor za koga. 
Poglejmo nekaj posledic, do katerih pride leto kasneje.
Če ste  poročeni in ste bili brezposelni že pred porodom, sta nasankali.

Najprej npr. otroški dodatek.
Npr. da ima vaš mož solidno povprečno plačo (bruto  letno 4 milijone SIT), kot brezposelni tako niste bili upravičeni do socialne pomoči, ker vas je preživljal mož, in ste prvo leto prejemali otroški dodatek v višini  11.136,00 SIT, kar je za 20% povišan  9.280 SIT, saj otrok v prvem letui ni bil v vrtcu.
Nato vložite novo vlogo.
Poglejmo nov izračun.
Recimo, da je bil otrok rojen februarja. Ker ne poznate prave višine starševskega dodatka, prištejete k tem 4 milijonom še 400 tisočakov (pač 10 mesecev po 40 tisoč) in veselo ugotovite, da še vedno spadate v isti razred. Če date otroka v vrtec. ste s tem sicer ob tistih 20%, ampak ni krize.
ŽAL potem dobite odločbo, da vam pripada SAMO 5.880 SIT!!! Starševskega dodatka so vam namreč naračunali 650 tisočakov!!!
Tu torej izgubite 5 tisoč.

Gremo naprej. Mož vas je pred porodom kot brezposelno osebo brez dohodkov uveljavljal kot vzdrževanega člana. Glede na to, da ste dobili v tistem letu starševskega dodatka po vaših podatkih 400 tisoč, vas je poskušal uveljaviti tudi naslednje leto. A kakšna zmota! Imeli ste v resnici 650 tisoč dohodkov, če pa je bil na vas napisan otroški dodatek, pa celo več. Durs vam bo slednjega morda celo odštel, če se boste pritožili, še vedno pa presegate višino 474 tisoč bruto, ki je zakonec ne sme preseći, če ga želimo uveljavljati kot vzdrževanega zakonca!!!
Seveda vi ne veste, da imate toliko dohodkov, ker vam CSD NI POSLAL NOBENEGA IZPISKA, ker mislijo, DA JIM NI TREBA.
Sedaj ste v škripcih. Mož je npr. že med letom prejemal višji neto za vas (10 tisoč), ki jih mora sedaj vrniti, ker pa mu ni priznana olajšava za vas,
je zelo verjetno, da bo moral plačati tudi  precej dohodnine.  Vse skupaj  pride npr. 150 tisoč!!!
Mož je pravkar vzel kredit, otroka težko preživljate s 5 tisočaki otroškega dodatka¨...  PANIKA!?
KLičete na CSD, na ministrstvo za družino, delo in soc. zadeve, na DURS ... in izkaže se, da ste se  s starševskim dodatkom malo zafrknili.
Posredno vas je zafrknil CSD, ker vam ni povedal resnice oz. je ni želel povedati, eni pa vam bodo celo rekli, da niso vedeli!!!

Dobili ste sicer neto 400 tisočakov starševskega dodatka v tistem letu, ste pa zato naslednje leto (oz. vaš mož) ob  npr. 150 tisoč zaradi dohodnine in 50 tisoč za otroški dodatek.
Če malo poenostavim, bi lahko rekel, da ste prazaprav dobivali LE 20 tisočakov neto mesečno, samo da tega še niste vedeli.
Da ne omenim izgubljenih živcev in energije in stroškov telefonskih pogovorov z našimi inštitucijami. In koliko dodatnih poti ste imeli, da ste vse to izvedeli. Pa že prej?
Se vam res splača?
Če bi sam prej vedel, bi se CSDju na daleč izognil!!!

HVALA LEPA ZA TAKO SOCIALNO DRŽAVO.









< Sporočilo je popravil berti -- 11.1.2007 8:37:16 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 9:55:31   
planika
IZVIRNO SPOROČILO: berti

in ste prvo leto prejemali otroški dodatek v višini  11.136,00 SIT, kar je za 20% povišan  9.280 SIT, saj otrok v prvem letui ni bil v vrtcu.



Samo eno vprašanje mimogrede - ali ste prvo leto dobivali 20% višji otroški dodatek?
Meni je bilo rečeno na CSD, da so prvo leto tako vsi otroci doma in seveda tudi mamice ter da za prvo leto povišanje ne pripada.

(odgovor članu berti)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:04:06   
lukec
Jaz sem kljub temu dobivala 20% več user posted image .

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu planika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:11:17   
lukec
Sicer pa je variant na temo "socialna država" nešteto in ob vsaki gredo živci, veliko živcev.
Jaz sem rodila januarja 2005 in ker sem morala za OD navesti dohodke za predpreteklo leto, se je upoštevala celotna plača iz leta 2003, čeprav sem bila dejansko že celo leto brez službe ali kakšnega drugega dohodka (nadomestilo, socialna), ker mi ta tako kot tebi ni pripadal.
Vprašala sem, če se ne upošteva dejansko stanje, odgovor pa je bil, da bom brezposelnost pač uveljavljala naslednje leto. Tu pa je spet nastal problem, ker če imaš srečo, da se naslednje leto zaposliš, moraš to javiti na CSD in ne boste verjeli: UPOŠTEVA SE DEJANSKO STANJE! Torej, ker si trenutno zaposlen, je šlo tisto leto brez službe pa-pa.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:13:42   
berti
Khm, moral bi preveriti, ampak mislim, da smo, ker to, da je mamica doma, ni relevantno.
V vlogi namrec pise:
"Vključitev v vrtec - če je predšolski otrok (DA/NE)".

Otrok ni bil vkljucen v vrtec, torej ti teh  20% OČITNO pripada.

To, da sta mamica in otrok prvo leto itak doma, je samo posplositev in ni nujno res.
Ko bos sla pa npr. nazaj v sluzbo, ti bojo pa rekli, da je itak stara mama doma, ki ti pazi otroka,
torej spet ne rabis teh 20%.









(odgovor članu planika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:16:02   
lukec
Ja, sej ...

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu berti)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:17:09   
berti
Torej so tude tebe zafrknili. Upošteva se dejansko stanje.

Poglej (copy/paste):
Spremembe, ki jih je potrebno sporočiti centru za socialno delo, so:
...
– zaposlitev ali izguba zaposlitve enega od vzdrževalcev družine,
...

A lahko izdaš, za kateri CSD gre?

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:25:41   
lukec
Ja, območna enota Trbovlje (center Zagorje). Ampak za mene je tako že vse prepozno.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu berti)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:36:03   
berti
Evo, jutri jih bom poklical, pa jih bom tako malo na splosno povprasal o teh zadevah.
Poročilo sledi!


(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Resnica o starševskem dodatku
11.1.2007 10:40:27   
lukec
O.K. pa ne se preveč jezit zraven. Sej kot pravim za mene je že tako prepozno, ker je tega že več kot eno leto. Sem pa ugotovila po pogovorih s članicami RR, da se pravila od enega do drugega CSD razlikujejo in mi ni jasno kako je to mogoče.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu berti)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Resnica o starševskem dodatku
12.1.2007 0:11:01   
Anonimen
Plača 4 milijone SIT letno, potem pa panika za 50.000 SIT letno? Hm... OK, ampak vsak po svoje. Debato o tem sva midva že imela, Berti, pa si se skregal z mano. user posted image user posted image user posted image

Samo dodatek glede dohodnine - pa saj ti tudi vpišeš brutto plačo. Torej vpišeš tudi starševski dodatek brutto, kajne? Al' kako gre to... tukaj pa ne dam roke v ogenj, ker nisem 100%-na...

In država ti res da tistih nekaj čez 60.000 SIT, le s to razliko, da si za prispevke potem sama vzame nazaj... tudi o tem sva debatirala, kaj je od koga...

Edino, kar ti pa dam 100%-no prav, pa je to, da NIKJER NE PIŠE, da dobiš od države starševski dodatek BRUTTO... piše samo 40.950 SIT... To pa drži... In to bi skorajda morali napisati (pa kamorkoli že), če so potem takšne "posledice" pri dohodnini, otroškem dodatku ali čemerkoli že...

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Resnica o starševskem dodatku
12.1.2007 8:28:45   
berti
Kerensa, daj nehi no.
Ne se obesat na te podatke, poglej dejstva. In sploh zelo povrsno beres.
Ti si prav idealna za na CSD.

Jaz sem dal te stevilke samo za primer, ne bom ti dajal svojih konkretnih podatkov.
4 milijone letno pomeni bruto mesecno nekaj cez 300 tisoc plus ostali dohodki (npr. regres, obresti ...)
Neto pride to 210 jurjev. In ce moras od tega placati vrtec, kredit, poloznice ...  in nato dobis
od davcne se 150 jurjev za placat, vseeno ni hec. Ker, ne pozabi, mama je namrec brez dohodkov.

naj ti se enkrat povem:
Nikjer ne pise, da ti v resnici dobivas starsevski dodatek s prispevki v resnici BRUTO 66000 SIT.

Jaz itak vpisem svojo bruto placo, ampak jaz vem, da jo dobim!!! In pazi, jaz ne dobim visje bruto place zato, ker mi noter stejejo prispevke,
NE, jaz moram te prispevke placati od svoje bruto pace in imamo zato NIZJI neto znesek.
Ta prispevek placam jaz, ne delodajalec, on placa prispevek na mojo placo.

Pri starsevkem dodatku je pa takole. Jaz (ok, moja zena,  pac zelo osebno jemljem ...) ne vem, da dobim bruto. Napisejo mi 40 tisoc!
V odlocbi pise, da mi prispevke placa drzava. Pazi, drzava placa tako prispevke zavarovanca (torej, upravicenca do starsevskega dodatka),
kot tudi delodajalca (clen 222. in 223. ZPIZ-1).

Prispevki iz mojega stalisca (kot zaposleni), niso moj dohodek, ampak odhodek!
Ko bom pa v penziji, bom pa zaradi teh placanih prispevkov prejemal DOHODEK (penzijo).
Ne mores mi tega 2x steti v dohodek!

Ce meni pripada bruto znesek 66000 SIT, potem karkoli, kar gre iz tega denarja, placam jaz, ne glede na to, kje sem ta denar dobil.

Poglej, bruto placo ti npr. da delodajalec, amapk prispevke od nje pa placas ti!
Drzava ti da bruto starsevski dohodek, hkrati pa trdi, da je tudi placala prispevke.

Zgleda, da so placani prispevki tvoj bruto dohodek, ne glede na to, kdo jih placa.








(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Resnica o starševskem dodatku
12.1.2007 10:41:50   
planika
IZVIRNO SPOROČILO: berti

Khm, moral bi preveriti, ampak mislim, da smo, ker to, da je mamica doma, ni relevantno.
V vlogi namrec pise:
"Vključitev v vrtec - če je predšolski otrok (DA/NE)".

Otrok ni bil vkljucen v vrtec, torej ti teh  20% OČITNO pripada.

To, da sta mamica in otrok prvo leto itak doma, je samo posplositev in ni nujno res.
Ko bos sla pa npr. nazaj v sluzbo, ti bojo pa rekli, da je itak stara mama doma, ki ti pazi otroka,
torej spet ne rabis teh 20%.



Na csd Šiška - vprašanja in odgovori -  sem glede otroškega dodatka dobila nalednji odgovor:

Posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 20% - če predšolski otrok ni vključen v predšolsko vzgojo v skladu s predpisi, ki urejajo vrtce (približno od prvega do šestega leta otrokove starosti).
Pravico se uveljavlja po izteku dopusta za nego in varstvo otroka in traja do vstopa otroka v šolo, pod pogojem, da ni vključen v predšolsko vzgojo.

Datum odgovora: 11.01.2007   Odgovarjal-a: Enota za starševsko varstvo in družinske prejemke


(odgovor članu berti)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Resnica o starševskem dodatku
12.1.2007 11:13:50   
berti
Jah, tako je res.

Izjemna višina otroškega dodatka:
  • posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 10% - če živi otrok v enostarševski družini. Pravico do izjemne višine otroškega dodatka za otroke, ki živijo v enostarševski družini, ima eden od staršev, kadar otrok oziroma otroci živijo samo z enim od staršev
  • posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 20% - če predšolski otrok ni vključen v predšolsko vzgojo v skladu s predpisi, ki urejajo vrtce.
  Za čas, ko mati ali oče ali druga oseba za istega otroka prejema nadomestilo za nego in varstvo otroka, koristi dobroimetje ali preneseni dopust ali prejema starševski dodatek NIMA PRAVICE do izjemne višine otroškega dodatka.
Torej, do 1. leta starosti otroka ni nic s povisanjem
Torej se CSDji kdaj zmotijo tudi v nas plus. :)
Zoprno pa je, da na teh vlogah vse premalo pise, moras iti zakon brat.



< Sporočilo je popravil berti -- 12.1.2007 11:17:14 >

(odgovor članu planika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Resnica o starševskem dodatku
12.1.2007 23:16:27   
Anonimen
Ampak si pa pojava, Berti... user posted image user posted image user posted image

Ko država tvoji ženi da porodniško (beri: starševski dodatek) in ji plača prispevke, potem pa to v škodo tvoji dohodnini zaračuna kot njen dohodek - znoriš...

Ko se pa država zmoti tebi v plus pri otroškem dodatku (znesek 20% mesečno niti ni tako malo, kajne?), pa najbrž niti ne pomisliš na to, da bi bil pošten državljan (by the way - tudi to je kaznivo, če kaj takšnega veš, pa zamolčiš) in jim ta denar vrnil, kajne?

Evo ti predlog - kompenzacija. Preveč nakazani otroški dodatek poračunaj s "preveč" plačano dohodnino, pa si rešil problem. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu berti)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Resnica o starševskem dodatku
15.1.2007 12:57:15   
lukec
Se bom še enkrat kar tule oglasila, ker vidim, da se spoznate na zadeve.2005 sem imela porodniško (potekla dec. 05), nato sem bila brez službe. Ko sem se ponovno zaposlila, sem morala javiti dejansko stanje - torej, da imam plačo in OD so mi znižali. Sedaj je pogodba potekla in sem spet doma. Ali se mi za OD upošteva dejansko stanje - brez dohodka - ali se upošteva celotna porodniška, ki je že zdavnaj nikjer več ni. Bi bila zelo hvaležna, če katera ve kako to gre.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Resnica o starševskem dodatku
21.1.2007 20:22:36   
BAMBINA_

Poglej, bruto placo ti npr. da delodajalec, amapk prispevke od nje pa placas ti!
Drzava ti da bruto starsevski dohodek, hkrati pa trdi, da je tudi placala prispevke.




Ja, Berti dobro, da imaš voljo in čas. Če te prav razumem, te najbolj moti to, da država trdi, da ti plača prispevke, ki pa jih odtegne od tvojega dohodka. Ja madona, kdo ti pa dohodek da? In zakaj? Pri plači dobiš plačilo za svoje opravljeno delo. Prispevke si plačaš torej sam.
Starševski dodatek je denarna pomoč države! Torej ti da država bruto dohodek, od katerega ti prejemaš neto dohodek, od bruto pa se odtegujejo prispevki. Torej poenostavljeno:
OD: ti delaš, za svoje delo dobiš bruto plačo, iz tega dohodka si torej ti plačaš prispevke, prejmeš preostanek = neto OD
STRAŠEVSKI DODATEK: prejemaš POMOČ države = bruto starševski dodatek, iz tega dohodka se plačajo prispevki, prejmeš preostanek = neto (torej bruto st. dodatek ti DA država, kar pomeni, da ti torej država plača prispevke!!! pri OD, pa denar zaslužiš z lastnim delom in ti ga delodajalec NE DA, pač pa ti plača tvoje delo in si prispevke res plačaš sam).
Ups, sem se pa razpisala...user posted image
Ma moram reči, da sem se res morala nasmejat ob tvojem postu...









< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 21.1.2007 20:23:53 >

(odgovor članu berti)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Resnica o starševskem dodatku
21.1.2007 20:41:04   
mama54
Bambina,to mu je ves čas Kerensa razlagala.Pa izgleda ni razumel.Berti,se zgodi.Pa ne jezi se preveč.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Resnica o starševskem dodatku
21.1.2007 21:44:09   
BAMBINA_
Aja, pa neki še moram dodati:
valda se ti povsod upošteva bruto dohodek, tudi pri starševskem dodatku, saj si dejansko TI dobil vseh 66.000,00 SIT. Prispevke je država plačala TEBI in boš lahko pravice iz teh zavarovanj koristil TI.

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Resnica o starševskem dodatku
22.1.2007 8:49:59   
berti

Bambina, samo en ugovor!

Pravis:
torej bruto st. dodatek ti DA država, kar pomeni, da ti torej država plača prispevke!!!

Zal ravno tu nimas prav.
Glej, v primeru starsevskega nadomestila ti drzava PRAV TAKO DA bruto starsevsko nadomestilo, ampak prispevke
pa placas ti.  Ce ne verjames, poglej na izpisek al pa vprasaj na CSD.
Al pa preberi v zakonu ZPIZ-1.


Se enkrat dejstva:
Bruto starsevski dodatek NE obstaja.
Lahko poklices na CSD in preveris, lahko tudi pogledas poljubno odlocbo o starsevskem dodatku.
Drzava v primeru starsevskega dodatka NE daje bruto dohodka od katerega odsteje prispevke.
Drzava ti, kot zavezanec za placilo prispevkov zavarovanca,  prispevke krije SAMA iz svojega proracuna!!!
Preveri na ZPIZu, ce ne verjames.













(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Resnica o starševskem dodatku
22.1.2007 8:55:08   
berti
ja, pa neki še moram dodati:
valda se ti povsod upošteva bruto dohodek, tudi pri starševskem dodatku, saj si dejansko TI dobil vseh 66.000,00 SIT. Prispevke je država plačala TEBI in boš lahko pravice iz teh zavarovanj koristil TI.
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Aja, pa neki še moram dodati:
valda se ti povsod upošteva bruto dohodek, tudi pri starševskem dodatku, saj si dejansko TI dobil vseh 66.000,00 SIT. Prispevke je država plačala TEBI in boš lahko pravice iz teh zavarovanj koristil TI.


Bambina, dejansko jih NISEM dobil.
Vprasaj na CSD, koliko je bruto starsevski dodatek. Te bodo samo debeli gledali!

Se en pomislek:
Zakaj imam JAZ bruto dohodek, ce mi prispevke placa drzava, ce mi jih pa kdorkoli drug (npr. ko sem brezposeln), potem pa NE?
V obeh primerih imam koristi JAZ.



(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Resnica o starševskem dodatku
22.1.2007 16:19:38   
BAMBINA_
Ma si težek ko tovornjakuser posted image

Da nekaj najprej razčistiva:
- starševsko nadomestilo je nadomestilo plače
- st. dodatek je denarna pomoč države

- starševsko nadomestilo:
bruto dohodek: prispevki + neto st. nadomestilo
Prispevki se plačujejo od st. nadomestila.

- st. dodatek:
bruto dohodek: prispevki + starševsko nadomestilo (to dvoje skupaj tvori bruto dohodek, ki skupaj z drugimi bruto dohodki družinskih članov pomeni skupni dohodek družine, ki je pomemben za izračun povprečnega mesečnega dohodka na družinskega člana, zaradi uvrstitve družine v posamezni dohodkovni razred). Ali se to imenuje bruto st. dodatek ali ne, nevem, vem pa, da je st. dodatek s prispevki bruto dohodek. Zakaj se ti prispevki vštevajo v tvoj dohodek? Po definiciji zakona je pač tako, pa basta. Ni nobenega zavajanja. Saj v bistvu bi prišel do istega zaključka, če bi se prispevki plačevali od st. dodatka, povečanega za prispevke, ane?

Zakaj se med t.i. bruto dohodke všteva nadomestilo za čas brezposelnosti brez prispevkov, ki jih plačuje ZRSZ, pa ne bi vedela. Tako je pač. Kaj češ.

(odgovor članu berti)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Resnica o starševskem dodatku
22.1.2007 23:08:59   
Anonimen
Ajde, Berti, zdej pa smiri živce! user posted image user posted image user posted image

Starševski dodatek je denarna pomoč države. Namesto, da že cel mesec jamraš in tuliš in vpiješ in kaj jaz vem kaj še vse - zaradi tega, ker je tvoja žena to pomoč prejemala, potem so se pa tebi "usedli" na dohodnino, bi si v tem času lahko razjasnil eno malenkost.

Nihče ni prosil ne tvoje žene ne tebe, da starševski dodatek vzameta. NI OBVEZEN! Ja, vem - saj če bi poznala posledice, ga mogoče celo ne bi, ampak tako jih pa pač nista in sta ga vzela. Je*i ga - zdej je, kar je.

Tvoja žena je od države dobila POMOČ. Podarjenemu konju se ne gleda u zobe - al kako že pravjo?

Rajši bodita oba vesela, da sta sploh kaj dobila. Nimajo vsi te sreče.

Pa porkaduš, da mi ni u navadi, da takole pišem, ampak res si težek kukr tovornjak. Ja madonca, pa vrni vse skupaj, ne? Predvsem tisti preveč nakazani otroški dodatek. Ampak pojma nimam, zakaj dvomim, da boš to res naredil... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu berti)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Resnica o starševskem dodatku
23.1.2007 9:01:31   
berti
Ma si težek ko tovornjak

Da nekaj najprej razčistiva:
- starševsko nadomestilo je nadomestilo plače
- st. dodatek je denarna pomoč države

- starševsko nadomestilo:
bruto dohodek: prispevki + neto st. nadomestilo
Prispevki se plačujejo od st. nadomestila.

- st. dodatek:
bruto dohodek: prispevki + starševsko nadomestilo (to dvoje skupaj tvori bruto dohodek, ki skupaj z drugimi bruto dohodki družinskih članov pomeni skupni dohodek družine, ki je pomemben za izračun povprečnega mesečnega dohodka na družinskega člana, zaradi uvrstitve družine v posamezni dohodkovni razred). Ali se to imenuje bruto st. dodatek ali ne, nevem, vem pa, da je st. dodatek s prispevki bruto dohodek. Zakaj se ti prispevki vštevajo v tvoj dohodek? Po definiciji zakona je pač tako, pa basta. Ni nobenega zavajanja. Saj v bistvu bi prišel do istega zaključka, če bi se prispevki plačevali od st. dodatka, povečanega za prispevke, ane?

Zakaj se med t.i. bruto dohodke všteva nadomestilo za čas brezposelnosti brez prispevkov, ki jih plačuje ZRSZ, pa ne bi vedela. Tako je pač. Kaj češ.

Bambina, od vsega zgornjega, kar si napisala, je se najblizje resnici prvi stavek, da sem tezek kot tovornjak.user posted image
Vse ostalo je tako tako. user posted image





< Sporočilo je popravil berti -- 23.1.2007 9:08:58 >

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Resnica o starševskem dodatku
23.1.2007 9:25:14   
berti
Ja, vem - saj če bi poznala posledice, ga mogoče celo ne bi, ampak tako jih pa pač nista in sta ga vzela. Je*i ga - zdej je, kar je.

Kot vem ti (tudi) tozis drzavo zaradi ene "situacije". Zakaj pa si se ti preprosto ne reces "Je*i ga - zdej je, kar je, se pac nisem zavedala posledic".
Eh. user posted image
Tistih 200 jurjev sem ze placal. Postopek pa se ni koncan, ker mi na pritozbo se niso odgovorili.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?