|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:32:40   
Pikica76
Ali je možno zavrniti rezanje presredka? Mislim ali te sploh vprašajo al kar režejo? Jaz se bom definitvno skregala če mi ga bodo hoteli narediti?

A je kakšna preverjena metoda (naravna) za preprečitev potrebe po rezanju?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:42:27   
NinaŠ
Če je "pretesno" je veliko bolje, da ti presredek prerežejo, kot pa da se ti strga.
Metoda - ne vem nekateri priporočajo masažo presredka v nosečnosti, po drugi strani pa slišim, da to nič ne pomaga.

LP

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:43:40   
Anonimen
Takrat te nič ne vprašajo, ker je glavno v tistem trenutku otrok in če je nevarnost, da se raztrgaš kar je še huje od rezanja ti ga prerežejo.
Tudi mene je to najbolj skrbelo in sem bila prerezana in šivana- ni toliko hudo kot sem si predstavljala. Res, da te šivi bolijo ene 14 dni, poj pa pozabiš.

Verjemi, da med popakom ne boš imela časa se prepirat z babco.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:44:34   
anajmad
Naravna metoda:zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2:,menda masiranje presedka.Pri porodu je pa tako,avtomatično ti ga prerežejo,brez vprašanja,ker če ne, je potem hudo za otroka,ali si pa ti vsa raztrgana.Menim pa ,da v tistem momentu ne bi bila sposobna se kregat.
en lp:morje:D.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:44:59   
KMALU
A ce rodis z epiduralno tudi boli tole rezanje?

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:45:16   
CUKRČEK
Po moje lahko zavrneš, samo potem se bo pa sam strgal...in kaj boš potem na boljem? ...le slabše bo in težje te bodo lepo zašili.
Če je preozko, bo šlo narazen tako ali drugače.


lp

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:46:14   
CUKRČEK
Glede bolečine med rezanjem pa: pomoje tega niti ne čutiš, ker je to najbrž minimalna bolečina glede na porod oz. popadke.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:47:24   
babylove
Lažje je, če se prereže, kot pa da te raztrga. Lažje in lepše se namreč zašije in zaceli.
Razen če ne režejo po potrebi, ampak sistematično - v tem primeru vnaprej povej, da ne želiš, razen če bo res nujno.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:48:50   
Anonimen
jaz sem rodila z EA in nisem čutila nič, ko so me prerezali.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 20:59:24   
Gina
Jaz sem rodila brez EA, pa nisem čutila nič!!! NIČ! A veš kako bi te bolj bolelo, če bi se strgala, ker to je potem cik cak, pa mnogo več šivanja, kot sicer. Če te pa prerežejo, te pa itak samo, če je nuja in toliko, kot je nuja. Še enkrat: Vsak popadek boli toliko, da tisti prerez NIČ ne čutiš.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 21:00:10   
itta
Pozdravljene!

Presredek se prereže če je to potrebno, kar pomeni, da ga ne prerežejo kar vsaki (in to velja za vse porodnišnice)!!!!!!
Načeloma naj ne bi bolelo (mene ni), ker ga prerežejo v trenutku popadka ko pritiskaš in tkivo ni prekrvavljeno, torej boli, če je prerezan v nepravem trenutku.

Samo šivanje oz. dajanje lokalne anastezije je pa druga pesem - mene je bolelo 3x bolj kot sam porod. Resnično zoprna zadeva.

lp, itta

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 21:04:58   
vidja
Jaz sem rodila dvakrat. Prvič so me prerezali in čutila sem samo rahlo bolečino. Drugič mi je moj dragi pridno masiral presredek, babica je bila druga in se je ful potrudla in me niso prerezali, kljub temu, da so mi rekli, da če te enkrat prerežejo, te drugič zanesljivo tudi, ker je brazgotina neraztegljiva. Torej, lahko poskusiš z masažo in s pogovorom z babico. Res pa je, da če je dojenček prevelik, tudi masaža ne bo pomagal. Drugače pa se mora babica potrudit, da se presredek postopoma raztegne. To je drugič pri meni tudi naredila in je pripomoglo k temu, da mi presredka ni bilo potrebno prerezat. Če pa te prerežejo pa tudi ni nobena katastrofa, samo sem jaz bla ful vesela, ko sem drugič že takoj po porodu lahko normalno in brez bolečin normalno sedela.

Želim ti čim lepši porod!;)

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 21:14:50   
Jančika_
Mene je zelo zabolelo, baje, da sem edino takrat zavpila (mislila sem, da sem skoz kričala, pa sem bila v resnici skoz tiho:)-). Ampak bolečina je trajala kako sekundo. Šivi me niso pa res nič boleli, še isti dan sem brez problemov sedela po turško.

Tudi jaz sem bila pred porodom cela srborita - ne bojo me rezali, pa ne bojo tega, pa ne onega - ko pa sem bila v porodni, sem čutila tako zaupanje babici in zdravniku, da sem se popolnoma prepustila njunim nasvetom in rokam. In moram reči, da je bila to dobra odločitev, ker je bil porod skoraj poezija:)!

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 21:38:39   
Anonimen
Verjetno je res bolje, da te režejo kot da se raztrgaš. Je pa res, da babica lahko naredi veliko z "varovanjem presredka", otroka ne sme takoj spustiti ven in ti mora masirati presredek. Vsaki se pa tega ne da delati.
Prav tako mislim, da je prav, da te vprašajo, če ti lahko prerežejo presredek in ne samo prerežejo brez vprašati, kot da smo ene vreče krompirja brez lastnih pravic in volje.
Mene so vprašali, če lahko, in seveda sem dovolila (pa kasneje k sreči ni bilo potrebno).
Ti pa svetujem, da napišeš porodni načrt in jasna navodila babici - kaj pričakuješ od nje glede presredka. Pa poskrbi, da bo to tudi prebrala.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 21:53:28   
morskadeklica
oj!

Mene niso rezali, ker so mislili, da bo šlo brez. Pa ni šlo in sem se pretrgala sama. Baje je full težje zašiti, če se pretrgaš sam. Bolelo me ni, čutila nisem niti tega kdaj je :duda: prišla ven. Sem pa potem čutila kar dva tedna.

lp:muca:


(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 21:59:07   
iva01
rezanja sploh ne čutiš je pa boljše da te razrežejo za tebe in otroka, ker drugač se samo raztrga sej če je dovolj široko ne režejo, kadar se presredek sam raztrga je navadno več šivov pa tud težje je lepo zašit, jaz sem si masirala za enim oljem od Welede dobiš ga v DM pa sem mela samo 1 šiv:sloncek:

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 22:14:56   
Anonimen
Babca, ni stvar v tem, da niti ne čutiš, stvar je v tem, da se gre za naše telo in zato, vsaj kar se mene tiče, zahtevam, da me tisti, ki z mojim telesom "rokuje", prej vpraša za soglasje!

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 23:11:16   
Magi*
meni je babica rekla, da ne bo rezala, če ne bo potrebe. in me ni. sem se pa mal natrgala (al neki takega) in dobila 2 šiva, ki sta me potem malo skelela. čez 14 dni sem bila pa kot nova.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
3.4.2005 23:31:27   
Pinja
Evo moja izkušnja :(

Prerez presredka sem še kako čutila, je bla to edina bolečina, ki sem se je med porodom zavedala. Čez babco nimam besed, mi je fino pomagala, ampak pri rezanju pa ni bila ravno strokovna :zmeden:. Prerezala me je 10x preveč, sem prepričana, da nebi bilo treba tolk. Šive imam do sredine ritnice, ravno tam kjer pride rob sp.hlačk :grrr:. Imela sem 11 zunanjih šivov in x notranjih, sedela nisem 14 dni po porodu :(( in vsi ginekologi v porodnišnici so me poznali po rani.

Še zdej 3 mesece po porodu imam težave, ker me med sedenjem boli. Naslednič upam, da ne bo potrebno rezanje, ker res ni fino. Če pa drugače ne bo šlo, pa...

Lp :sloncek:

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
4.4.2005 9:44:08   
Seven*
Oci-videc. Ko marsikaj vidis, dozivis, zelo tezko zaupas zdravstvenemu osebju.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
4.4.2005 10:07:02   
Anonimen
Brez zamere Pikica ampak take neumnosti pa še nisem slišala. Pa ti dejansko veš, zakaj ti presredek prerežejo? Zato ker bi se v nasprotnem primeru raztrgala. Kaj to pomeni? Da boš imela veliko več raztrganin in posledično šivov in bolečin.

Sicer pa lahko sama pripomoreš k temu, da te ne bi prerezali tako, da si po 30. tednu masiraš presredek.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
4.4.2005 10:22:41   
Anonimen
Ja, Selena, a si prišla rodit al se pogajat v porodnišnico? Saj če prideš rodit je menda avtomatsko jasno, da bodo delali v prid otroka in če je treba prerezati presredek, ga pač prerežejo. Dejte no, zganjat panike po nepotrebnem.

Nisem bila rezana, sem se pa malo raztrgala in dobila dva šiva? Kaj a za raztrganine bi se tudi pogajala, al kaj?

Babca, vam pa hvala za tale post.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
4.4.2005 10:27:54   
Anonimen
Največ, kar lahko narediš zase med porodom, je, da zaupaš babici in se ji pustiš vodit. Ona bo najbolje vedela, kako in kaj. Če reče prerezat ali če nič ne reče in prereže, bo že tako prav.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
4.4.2005 10:55:45   
Anonimen
Amen.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Rezanje presredka-kaj če nočeš?
4.4.2005 10:56:33   
Naja31

Se strinjam s Splisni.
V prvi vrsti je potrebno zaupanje v medicinsko osebje, ki spremlja tvoj porod. Jaz nekako mislim, da ima babica ze vec izkusenj s presredki kot jaz in bo ze ona bolje vedela ali ga prerezati ali ne. A ce ti bodo rekli, da moras na CR, se bos tudi skregala? Saj gre tudi tu za tvoje telo.
Malo vec zaupanja pa bo vse lazje.

Lp, Naja :nosecka: se 7 dni

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?