|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rižolino v vsak obrok ?
24.10.2006 21:29:12   
zaliga
Pozdravljene mamice!
Naša pupa je stara dobre 4 mesece in sem ji pred kratkim začela dajat v adaptirano mleko rižolino!
Ker ji je okus očitno všeč, mi samo mleka ni več hotela jest! Zato ji dam k vsakemu obroku še eno "lopatko" rižolina!
A mislite, da je to kaj narobe??!!
Sicer imama jutri sistematskega, pa ne vem, če si bom upala vprašat pediatra, ker je kolegici, ki ima 5 mesecev staro pupo rekel, da mora počakat do 6 meseca!??
Vem, mogoče se bo kateri zdelo neumno vprašanje, a kaj češ, je pač prva in še nimam izkušenj! user posted image

Hvala vam že v naprej!
Pozdravček...

< Sporočilo je popravil wahoo -- 25.10.2006 16:41:38 >


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
24.10.2006 21:31:18   
Ro-La
zakaj pa ne, če ji tak paše....user posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
24.10.2006 21:46:46   
SašaR
Če otroček ni predebel, potem ni problema. Ker pa je obrok "težji", lahko daš manjšo količino mleka.
Tako si jaz razlagam. Saj rižolino zgosti mleko - čeprav malo.

LP Saša


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
24.10.2006 22:01:39   
zaliga
Ste pa hitre punce, hvala!
Ne, ni pretežka, bi prej rekla, da je med lažjimi! Pa prej je jedla vsaki 2 uri, npr. pojedla je 170 ml. več pa ni hotela! Zdaj pa jema na 4 ure! Jupi!!!!
Hvala še 1x! Lepo nočko


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
24.10.2006 22:54:33   
BLAŽIKA
Če nima problemov z prebavo ji kar dajaj, pa kot si sama ugotovila je zelo sitostno.user posted image

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
25.10.2006 11:19:42   
TONČI.
Jaz bi user posted image  raje dajala kaj bolj neumetnega. Pa ji naredi gres ali pa prosene kosmiče, polento. To je moj užival v tej hrani. Imeli smo pa tudi adaptirano mleko. Redko kdaj sem pa zakuhala kar v kravjega. Vsaj vidiš če ima kakšne reakcije.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
25.10.2006 14:55:22   
zaliga
Kaj pa je tu umetnega, če so pa riževi kosmiči?!
Pol so tud ovseni kosmiči umetni? Ne vem, vprašam?
Kolko sem pa seznanjena pa ima gres gluten! Ali se motim?
Prosim popravite me, ve ki ste že o tem bolj seznanjene!
Hvala vam...


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
25.10.2006 20:50:12   
nina166
Naš user posted image  pa se je pri 4 mesecih uprl in ni hotel več pit adaptiranega mleka. Imeli smo prave borbe, da je sploh kaj popil. Potem pa sem mu žačela dajat v vsak obrok žličko žitne kašice (mi dajemo sadno) in to ful rad je.

Če si vprašala pediatrinjo, povej kaj ti je rekla?

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
25.10.2006 20:56:09   
Anonimen
ja vse razen riža ima gluten!
jah če ni predebela ji kar dajaj, pa saj je itak podaljšala tudi čas med hranjenjem

(odgovor članu zaliga)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
25.10.2006 21:14:46   
zaliga
Sem vprašala pediatra kaj meni o rižolinu...pa me je kar prekinil, češ da žitarice pa šele po 6 mesecu!
Mu sploh nisem upala povedat, da ji že dajem!! user posted image
Pa tud GH. mi je odsvetoval, šele po 6. mesecu!

Res nisem več dovolj pametna kako in kaj!!??
Kaj so vam tud isto svetovali????


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
26.10.2006 9:53:40   
sanjula
Zaliga!

Moje sine je zdaj star 5 mesecev in pol (korigirano 4 in pol) pa mu zdaj drugi teden dajem riževo kašico od Milupe za en obrok + mleko in ga ful žrčka. Moja pediatrinja je tudi rekla naj počakam do 6. meseca oziroma do 5 in pol, ker je kao tolko prej rojen, ampak lepo te prosim, če dete zahteva več in očitno rabi več, mu ponudi. Moj mulac z velikim veseljem je kašico in si kar poriva žličko v usta (ki jo seveda držim jaz). Probala sem tudi s par žličkami korenčka in cvetačke, pa ni bil ravno silno navdušen. Dam mu samo toliko kolikor želi sam (ni ravno požeruh), nič ne silim. Po 4. mesecu otroka resnično rabi več, vsaj moj, ker je izjemno vitalen , pravi razbojnik. Če dete hranico dobro prenaša ne vidim razloga, da mu ne bi dajala naprej, čeprav ni fino, da bi nehalo papat mlekec (pa to itak ne, a ne?!). No, pa pravijo da na začetku uvajanja mora bit tudi med vsakim gostim obrokom vsaj en mlečen, torej samo mlekec. Torej, ravnaj se po feelingu in opazuj svoje dete, ki te pravzaprav samo vodi na poti uvajanja GH, saj  pokažejo kdaj so pripravljeni na kaj več kot samo mlekec.user posted image

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
26.10.2006 11:16:29   
TONČI.
Kaj pa je tu umetnega, če so pa riževi kosmiči?!


Riževi kosmiči že lahko. Meni je pediatrinja rekla, da te rižolinoti, ki jih samo v vodo ali mleko zamešaš niso preveč dobri. Ker naj bi povzročal lahko potem celiakijo. Drugače pa prosena kaša ali pa kosmiči( dobiš v dm) nimajo glutena.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
26.10.2006 11:47:37   
zaliga
Tonči hvala!!!
Res sem že čisto zmedena s tem kaj lahko in kaj ne!
Naj ti povem, da se ti sicer mešajo z mlekom, a piše, da je brez glutena! A misliš vseeno, da niso O.K.?
Sicer pa pride zdaj patronažna, pa bom vidla, kaj bo ona povedla!
A misliš da tud hrana brez glutena lahko povzroči celiakijo (al kak se napiše)?user posted image



_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: RIŽOLINO V VSAK OBROK?
26.10.2006 13:48:01   
TONČI.
Sej tud če mu daš kdaj malo krompirčka, polente, gresa ni nič arobe. To je bolj zdrava hrana kot so instant rižolinoti in podobno. Te instant izdelki naj bi vsebovali toliko teh konzervansov, aditivov in podobnih stvari. In te dodatne umetne stvari povzročajo celiakijo. Drugač pa kaj smo mi jedli ko smo bili user posted image . Vse, ni bilo važno ali je gluten notri ali ne. Važno je bilo le to da je bilo čim bolj naravno. Saj takrat dod. k hrani sploh še niso oznal.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?